Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to zeby zeby zachowac rownowage chlorkow do siarczanow


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to zeby zeby zachowac rownowage chlorkow do siarczanow

Chyba się już tego nie stosuje,to tak jak z magnezem z tego co pamiętam.

Dziś przyłapałem kto mi morduje ślimaki,szkoda tylko,że nie zdążyłem z komórą wcześniej.Na filmie widać muszlę leżącą na boku a boksująca maszeruje sobie z zawartością tej muszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaniepokoiłeś mnie trochę tym filmikiem.

Mam dobraną parkę boksujących i aż się boję. Tym bardziej, że zbiornik mam raczej świeży, robactwa mało, a te łajzy w ciągu dnia siedzą schowane pod skałą tak, że czasami tylko wąsa którejś widzę, więc w czasie karmienia raczej nic nie łapią. Za to w nocy łażą po całym zbiorniku.

Na razie nie widzę pustych muszli po tectusach, ale jak ta twoja taki myśliwy, to co ze ślimakami zrobią u mnie dwie jak je głód weźmie?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ślimaki kiedyś miałem,ale się straciły.Kupiłem teraz 4 sztuki i już widać kto je dziabnął.Krewetka go siłą odrywała od skały,potem przewróciła kołami do góry i w 2 sekundy wytargała go z środka,nie zdążyłem szczypiec wziąć a już było po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze twierdziłem że to cichy morderca, ja bym Marku się jej pozbył :) nie wiadomo kto będzie następny :p


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w innym wątku wyczytałem że robisz podmianke na AF :) czyżbysz znowu wrócił do AF? oś mi się wydaje że znowu przekombinujesz bo tu zmiana soli tu siarczany potasu tu KZ hmmm... tylko nie zwalaj potem problemów na sól :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, mam pytanie odnośnie twojego Sohala.

Wcina suche czy tylko mrożonki? A jeśli tak, to już jadł jak go wpuszczałeś czy też się przestawiał i ile czasu to mu zajęło?

Mój na razie tylko mrożonki (każde, byle dużo) i nori (zielone, czerwone, byle dużo), ale suchego nie rusza, a ja czasami na dzień, dwa muszę wyjechać z domu i wtedy przymusowo pości. Co prawda jest tłusty nieziemsko, ale wolałbym żeby jadł suche.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,masz kilera.

U mnie ślimaki morduje elegancki krab.

Natomiast L.Amboinesis wybiły L.kuekenthali - jedna znikła,drugą widziałem mordowaną przez Amboinesis.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar te babki maja może taki błękitny pasek za okiem w kierunku skrzeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja tego co się dzieje w akwarium.Aktualnie z powodu wysokiej produkcji fosforanów przez wkład ARM-a z reaktora na jakiś czas go odłączyłem,w zamian lecę na Ballingu,później się zastanowię jaki inny wkład zastosować.

Kupiłem też ten potas w proszku,podbiłem niechcący do 420 i tak mi teraz stoi od kilku tygodni w jednym miejscu,ani drgnie w dół,ciekawa sprawa,może ktoś wyjaśni ? Dokupiłem ostatnio sporo życia piaskowego,czyli kilkanaście krabów,ślimaków i dwie rozgwiazdy piaskowe,których teraz mam chyba sześć sztuk.

Zakupione babki bardzo ładnie wyczyściły piasek,pyłu w wodzie aktualnie jest coraz mniej a więc co drobniejszy pyłek wylądował w odpieniaczu.

Jestem też bardzo zadowolony z wymiany obiegu z NJ6000 na Deltec E-Flow 10,która jest praktycznie bezgłośna i nie przenosi żadnych drgań na hudraulikę i sumpa.

Ogólnie akwarium ma się dobrze,acropory mają widoczne przyrosty,chromisy ciągle składają ikrę a jedynie co mnie zmartwiło to odejście w przeciągu 2-3 miesięcy dwóch różnych euphyli,choć trzy inne mają spore przyrosty,czasem się zastanawiam czy nie zmniejszyć jeszcze bardziej cyrkulacji.

Na fotce mój nowy sprzęt.Fotka słaba,to dozownik od Aquatrendu.

post-8194-0-97952500-1391968340_thumb.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja,w sobotę zbiornikowi zafundowałem większe wietrzenie,jednorazowa podmiana prawie 400 litrów z odmulaniem całego piasku.Sól AF z priobiotykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to przy odmulaniu parametry lekko podskoczą ... Oby probiotyki dały rady z tym syfkiem co uwolniles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spadły mi,ale na marginesie tego się spodziewałem bo mam dużą cyrkulację i jak bym jej nie ustawił to mi gdzieś piasek wywiało.Z Damianem nawet dziś gadałem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje i jakieś zdjęcia Marku prosimy


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zjedz z oryginalu w paint na 30% I napewno wlezie ;)

Nie kombinuj, tylko wstawiaj fotki :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je wcześniej widziałem.

No - i już są :) Bajka:) Gratuluję.

Edytowane przez tka3kp (wyświetl historię edycji)

ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo robione pod T5 DYI,Pandora świeci już u kolegi w Warszawie.A,robione dziadowską komórką.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super korale, i te kolory....... bajka. Gratulacje Marku


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, piękne akwarium :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fotki i Twoje przejścia, to w sumie można powiedzieć - opłacało się. Super to wygląda.

Oby mój za dwa lata tak wyglądał, bo co do "przejść" to na razie idziemy łeb, w łeb:-)))))


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.