Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dowal trochę ledów kolorowych z IKEI i już będzie kolorowo :)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ledy to Cię rozumiem, ale zobaczysz jak teraz korale się wybarwią..

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada poczekać,jak pisałem wcześniej nigdy w życiu nie świeciły u mnie same T5 a przesiadając się z Pandory nie spodziewałem się takiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar a jakie świetlówki masz wrzucone (nie czytałem wszystkiego, trochę tego jest), może to faktycznie kwestia zabawy z ustawieniem odpowiedniej świetlówki w odpowiednim miejscu ?

u siebie - mam 8x54W - miałem za biało, pozmieniałem kolejność i dorzuciłem niebieską świetlówkę i kolory też się pozmieniały, może warto się pobawić i u Ciebie ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie mogę powiedzieć że warto poczekać - tak na oko 6-9 msc.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja mnie pamięć nie myli to po miesiącu od zmiany lampy nie było widać za bardzo różnicy ale już po 4 miesiącach zmiany na plus były kolosalne.

Marku pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.. stara prawda - nic co dobre nie dzieje się szybko w tym hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam,dzięki za rady.Dla przypomnienia mam 8x80 a kolejność to niebieska+czerwona+niebieska+niebieska+niebieska+niebieska+czerwona+niebieska

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś białego też by się przydało, chociaż jedna. Aquablue special albo odpowiednik. Jak wysoko masz lampę nad zbiornikiem ? U mnie miałem lekką trupiarnię do momentu gdzie zrobiło się troche cieplej, woda również się nagrzewała i uznałem, że przesadzam z wysokością lampy nad wodą (było chyba 5cm), teraz mam około 10-15cm (lampy lekki skos) i jest zdecydowanie lepiej pod względem wizualnym. Niby mała zmiana a różnica spora. Światło z poszczególnych świetlówek biała,niebieska,różowa jest bardziej "zmieszane". Spróbuj podnieść ciut lampę i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mały OT zrobię ale co Wy na to by jakąś nagrodę przyznać Markowi? Wątek jest na setnej stronie i zaraz dobije do 2000 postów:) Gratki Marek - szczególnie za cierpliwość w prowadzeniu baniaka i to że jako jeden z niewielu potrafisz szczerze napisać, że coś Ci nie wychodzi.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiornik.

Jak troche przesadzisz ze zbijaniem PO4 to kto wie, czy nie wyciagniesz spranych kolorow. To kazdego osobista sprawa, mi podobaja sie te co teraz prezentujesz, a za jakis czas kolory pod ta lampa jeszcze sie same poprawia. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś białego też by się przydało, chociaż jedna. Aquablue special albo odpowiednik. Jak wysoko masz lampę nad zbiornikiem ? U mnie miałem lekką trupiarnię do momentu gdzie zrobiło się troche cieplej, woda również się nagrzewała i uznałem, że przesadzam z wysokością lampy nad wodą (było chyba 5cm), teraz mam około 10-15cm (lampy lekki skos) i jest zdecydowanie lepiej pod względem wizualnym. Niby mała zmiana a różnica spora. Światło z poszczególnych świetlówek biała,niebieska,różowa jest bardziej "zmieszane". Spróbuj podnieść ciut lampę i zobacz.

Lampa wisi mi nad lustrem około 15cm i poziomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiorniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalbym ja jako 5ta zamiast niebieskiej.

Domyslam sie ze 3 i 6 dziala razem.

U mnie jest: niebieska/fiolet/niebieska/niebieska/biala/niebieska/biala/niebieska i jestem zadowolony z wizualnego wygladu korali jak i calego akwarium.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 3 i 6 i na nich mam wschody i zachody,czekałem z odpowiedziom bo się zapomniałem i czekałem aż zgasną główne,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem wczoraj jedną białą,zrobiło się jaśniej.Przy okazji wstawiam projekt zamontowania silnika rurowego do podnoszenia lampy.Takie coś mam włożone do nadbudówki nad akwarium i leży sobie na wzmocnieniach konstrukcyjnych.Można to ustawić do góry nogami i przykręcić bezpośrednio do sufitu,ale potem trzeba sobie wymyślić osłonę.

post-8194-0-14232500-1399539588_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mogę zapytać dlaczego zdecydowałeś się jednak na ATI? Na innym wątku widziałem, że rozważałeś zakup Diuny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mogę zapytać dlaczego zdecydowałeś się jednak na ATI? Na innym wątku widziałem, że rozważałeś zakup Diuny?

Jestem podatny na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podatny na sugestie.

nie podoba Ci się już sohal z twojego akwa i chcesz go oddać w dobre ręce :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Oglądałem akwarium na filmiku, bajka!!!

Ustawienie tej cyrkulacji załatwia sprawę? Chodzi mi o to czy po stronie pomp a właściwie pod nimi prąd wody wypukłuje detrytus. Wybacz ale przy 100str. odechiało mi się szukać tej informacji.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pompy są lekko skierowane w dół a pompa na drugim końcu akwarium na lustro wody w kierunku komina.Tak w ogóle to moje pompy są skręcone bo mi piaskiem zamiatało,teraz tez mam miejsca gdzie raz na klika dni muszę przygarnąć piasek z powrotem.Detrytusu nigdzie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.