Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Na rafie też świeci słońce, są zbiorniki na RC gdzie są one doświetlane celowo światłem słonecznym - wg mnie światło słoneczne pomaga i nie tu szukać przyczyn.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was moim akwarium tam na szybach gdzie pada słońce natychmiast to znaczy po około jednym dniu pojawia się zielony nalot jestem pewien na 100 procent że spowodowane to jest promieniami słonecznymi.to słońce powoduje ten nalot ale może również przyczynia się do tego coś jeszcze i to coś plus promienie słoneczne daje kopa dla glonów porastających szyby.Jak z tym walczyć?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym walczyć - czyścić :)

Maciek, całkowicie się z tobą zgadzam, ale promienie słoneczne mają to coś w sobie że tam gdzie padają rozwija się życie - glony (zielony nalot ) jak dodamy do tego nadmiar mikro + promienie słoneczne .......

Zbiorniki głównie są doświetlane promieniami słonecznymi od góry i glony nie mają gdzie się osadzać


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akwarium stoi przy oknie od strony poludniowej. Dzien w dzien dostaje strzal promieni slonecznych przez 2-4 godziny w zaleznosci od pory roku. Szyby czyszcz 2 razy w tygoniu.

Szkoda ze w UK slonce nie swieci jak w Egipcie :no


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, ale nie zapominaj że Ty masz pokaźne refugium które ładnie konsumuje to co nie dają rade korale.

Zresztą jak sam miałem refugium przez dwa lata to tez nigdy nie miałem problemu z zielonymi szybami, dino czy cyjano.

jak coś się działo to zazwyczaj w refugium, a w głównym nigdy


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sukcesem jest to wszytko zbilansować.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku wymień węgiel tak jak Ci wcześniej pisałem i poczekaj. Światła jak pamiętam masz dużo niebieskiego a teraz są najdłuższe dni w roku, więc dochodzi sporo bialego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgla nie mam,nie stosuję już go ciągle a jedynie wkładam na tydzień,dwa co miesiąc po 250ml.Słońce chyba nigdy bezpośrednio w akwarium nie świeci bo zachodzi za sąsiedni blok.Wczoraj zamieniłem jedną świetlówkę Aquastar na Coralstar.Mam więc 6 niebieskich,1 biała i 1 różowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku przyłóż rękę do serca i napisz dokładnie,kiedy zrobiłeś podmiankę, kiedy zaprzestałeś wkraplać - włóż węgiel i wszystko się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku CoralStar to chyba aktynika? czy jestem w bledzie?

Tak czy inaczej moim zdaniem jak masz 6 niebieskich to masz trupio,


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku CoralStar to chyba aktynika? czy jestem w bledzie?

Tak czy inaczej moim zdaniem jak masz 6 niebieskich to masz trupio,

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma to coś wspólnego z słońcem bo dziś było pochmurno i już tak jak wczoraj zielono nie ma,ale coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek masz warunki do wykwitu na szybach, słońce tylko daje temu turbo - przynajmniej widać ile jest warte oświetlenie w naszych baniakach jak trochę słońca wpadnie i już się robi zielono.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zobaczyć Marka baniak na żywo, i co?- Marek płacze jak stara baba że glony itd;d..k.....jasiu.

Marek ty stara zrzędliwa babo, masz piękny baniak .Wielki Szacun :unworthy:

PS.

Przepraszam wszystkie Kobiety w podeszłym wieku nie jesteście tak zrzędliwe jak Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również, to potwierdzam. Marka problem, to nie za bardzo, te foty potrafi cyknąć a bez tego TOTMa nie będzie ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w czym jest problem - ja wam powiem ......, Marek jest daltonistą i tyle.

Nie widzi tych swoich kolorków he he


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zobaczyć Marka baniak na żywo, i co?- Marek płacze jak stara baba że glony itd;d..k.....jasiu.

Marek ty stara zrzędliwa babo, masz piękny baniak .Wielki Szacun :unworthy:

PS.

Przepraszam wszystkie Kobiety w podeszłym wieku nie jesteście tak zrzędliwe jak Marek.

HEHE, :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma się dobrze,ale muszę napisać,że lampa się nie sprawdza.Mam ATI od niedawna a właściwie to już druga lampa bo Acropora szybko zadziałała i dostałem nową,ale w nowej też lipa bo od początku muszę ruszać co kilka dni świetlówkami bo się nie załączają jakieś pary choć świecą kilka dni normalnie a w sobotę padł mi pierwszy kanał więc świecę tylko drugim kanałem.Ja mam zawsze pod górkę a jak Chłopaki mówili na zlocie "jak się komuś coś ma się zepsuć to tylko inmarowi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra inmar, swoje wycierpiałeś przejmuję od ciebie pałeczkę.

- też mi się psuje sunpower - programator zapala i gasi świetlówki jak on chce, nie jak ja

- przyszło cyjano

- przyszło dino - tak truje wodę że poleciało kilka szczepek

- najlepiej na razie rośnie aiptasia - wpuściłem chelmona - ma je kompletnie w d...ie

- zaryzykowałem - wpuściłem chetonika - zamiast na aiptasie ruszył od razu na trzymające się jeszcze acropory

Wystarczy do przejęcia roli pechowca?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz poprostu wplyw jakis podswiadomy na zbiornik :D

Wmawiasz sobie ze cos jest/bedzie zle I tak sie dzieje. Normalnie jak jeszcze raz uslysze w Twoim temacie ze cos jest nie tak, to albo za duzo we wszystkim grzebiesz, albo wszyscy Cie znaja I wiedzac, ze I tak sie u ciebie popsuje, daja trefny towar :D

To zdjecie z avatara nie pasuje, ja bym juz dawno byl caly siwy ;)

Oczywiscie zycze najlepszego :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek

... Twoj watek to brazylijska telenowela :). Ale nieustannie trzymam kciuki.


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rofl: Marek a nie mówiłem hehehe

na allegro z nią , i ledy zakładaj


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ATI dalej mi stoi pod ścianą,ale jest opcja,że moduł do ściemniania,który padł,dziś przyjedzie a przewody do wyświetlacza już polutowane.Od ośmiu dni świeci mi lampa DYI z starymi świetlówkami i już dwa razy musiałem odciek z reaktora zmniejszać bo konsumpcja się zmniejszyła.Mogłem przełożyć swoje świetlówki,ale nie myślałem,że to tyle potrwa.

Teraz jeszcze się wkurzyłem bo przyłapałem kraba Percnona jak siedział na Pocilloporze i wyjadał jej polipy,nie wiedziałem,że to możliwe,bardziej,że rybę jakąś dorwie.Gościa mam od kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teraz jeszcze się wkurzyłem bo przyłapałem kraba Percnona jak siedział na Pocilloporze i wyjadał jej polipy,nie wiedziałem,że to możliwe,bardziej,że rybę jakąś dorwie.Gościa mam od kilku miesięcy. "

Marku, mam dwa takie kraby i ...straciłem kilka ryb , ślamazarne chromisy, i coś tam jeszcze, potrafią zaczaic się i polują, ryba powolna i slamazarna jest bez szans ale żeby korale skubały to nie widziałem , glony to i owszem, pięknie mi wyczysciły akwarium z zieleniny.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzorcyzmy na Wdzydzach ? :sorcerer:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.