Skocz do zawartości
seal

Nowy prosi o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam maly problem, mianowicie zalozylem nano z poczatkiem roku, woda, skala maja 10 dni i pojawil mi sie brazowy nalot na szybie i piasku. Co to jest? Czy to normalne w swiezych zbiornikach? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

seal

post-13370-0-96434600-1326231045_thumb.jpg

post-13370-0-35093400-1326231097_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pladze nie ma tu raczej co mòwić. Skoro akwa ma 10 dni, to w zasadzie dopiero wszystko przed Tobą. Na razie węgiel doustnie na wstrzymanie i czytanie forum. I raczej o każdą kropkę nie pytaj... :smoke:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pladze nie ma tu raczej co mòwić. Skoro akwa ma 10 dni, to w zasadzie dopiero wszystko przed Tobą. Na razie węgiel doustnie na wstrzymanie i czytanie forum. I raczej o każdą kropkę nie pytaj... :smoke:

Rozumiem, chodzi mi tylko o to czy to normalne w czasie dojrzewania zbiornika? Bardziej martwi mnie, ze rano na piasku tego nie bylo a teraz juz troche jest. Forum czytam, ale tam same dino, cyjano, krzemki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść zmartwienia. Teraz zbiornik potrzebuje czasu i spokoju.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki nie krzemki :harhar:

Wlasnie o nich teraz czytam i zauwazylem moj blad, sorry ale obciach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dział o plagach czytaj sobie głównie hobbystycznie. Gdzieś z 90% tego, czym się będziesz stresował na starcie, przejdzie razem z dojrzewaniem. Reszta zostaje, żeby morszczak się za bardzo nie nudził ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dział o plagach czytaj sobie głównie hobbystycznie. Gdzieś z 90% tego, czym się będziesz stresował na starcie, przejdzie razem z dojrzewaniem. Reszta zostaje, żeby morszczak się za bardzo nie nudził ;)

Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Dobra, na nalocie na piasku dzisiaj tworza sie pecherzyki powietrza.

Nie pisz postów jeden pod drugim, edytuj, a poza tym to witaj :welcome:

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze dobrze, tak dojrzewa, że aż mu się odbija ;)

Juz sie wystraszylem, bo jak sie pojawiaja pecherzyki to moga to nie byc okrzemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dobrze mówią - daj temu dojrzeć, to nie czas aby się martwić.

Jesli to jest coś podobnego jak na zdjęciu ponizej to tym bardziej sie nie przejmuj

gallery_10927_1856_26444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale tak to wyglada, tylko te pecherzyki mnie niepokoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest kolego dojrzewanie - wczesne początki - wszystko jest oki. W tego co masz na zdjęciu wyrosną coś w rodzaju "gęstych krzaczków"

Martwić to się będziesz jak to się pokaże - ale też bez przesady :thumbup:

gallery_10927_1856_65769.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche adsorbera silikatow nie dosc, ze zlagodzi rozwoj krzemek, to jednoczesnie zmniejszy nieco poziom PO4, wiec moze warto sie za nim rozgladnac ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos Ci pomagal w zalozeniu akwarium morskiego? Mam na mysli kogos doswiadczonego. Pytam bo jesli tak, to powinien wytlumaczyc CI proces dojrzewania i odeslac do zrodel w internecie. Jesli jednak nie to martwi mnie brak podstaw u Ciebie (bez obrazy oczywiscie)

Tak jak pisali koledzy wyzej poczytaj o plagach w odpowiednim dziale zwlaszcza o dino, cyjano i okrzemkach.

A tak prywatnie ...

Koniecznie przeczytaj temat "problem z nowymi uzytkownikami" - idealnie pasujesz do tego watku. Jesli wyciagniesz wnioski to unikniesz wielu przykrosci na forum.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze forum jest po to zeby sobie pomagac i wymieniac sie doswiadczeniami. A ze jestm swiezy w morskiej akwarystyce to znaczy, ze nie mam tego doswiadczenia co Wy. Jednak co mi sie podoba to to, ze nie brakuje osob chcacych pomoc, czytajac dla nich banalne i pewnie juz meczace pytania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seal - Znajdziesz wiele osób na forum którzy Ci będą chcieli pomóc, ale nie zmienia postaci rzeczy że podstawy mieć powinieneś. Wiec kolega dobrze trącił temat. Nie chodzi o to by pytać co chwilę o jakąś plagę bo na tym forum jest wiele tematów, które jak poczytasz znajdziesz odpowiedź lub odpowiedzi szybciej niż ktoś zdąży Ci na to odpowiedzieć.

To dla Ciebie nic innego jak oszczędność czasu i pogłębianie wiedzy.

U ciebie dojrzewanie dopiero się zaczyna. Najpierw będziesz miał glony ciemnobrunatne na coś w rodzaju waty cukrowej, w między czasie zacznie Ci wyrastać ten krzaczkowaty glon w zielonym kolorze. Jak nie dodawałeś przy odpalaniu wody z dojrzałego zbiornika to okres dojrzewania Ci się trochę wydłuży. Daj temu dojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaczynaja pojawiac sie zielone nitkowate glony.

Pytanie z innej beczki czy moge dodac do akwarium nie wiem co to jest, wyglada na szkielet korala chyba, przywiozlem z Tajlandii miesiac temu, znalezione na plazy.

post-13370-0-45541900-1326546629_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkielet korala. Jeżeli odczuwasz dużą potrzebę wrzucenia tego do akwarium, to możesz to zrobić, ale w uznaniu pewnie większości akwarystów morskich, martwy koralowiec nie jest ozdobą...

Co prawda skała, którą masz w akwa jest takiego samego pochodzenia, co ten szkielecik, ale jest już nieco bardziej "przetrawiona".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myslalem, ze po jakims czasie ''ozyje'' tj. czyms obrosnie.

Dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, czymś obrośnie, tzn. glonami (wapiennymi np.), ale na pewno nie powstanie z tego montipora - o ile za życia była montiporą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.