Skocz do zawartości
komar3333

Kupię osprzęt techniczny do akwarium 160x70x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam temat pierwszy raz jeśli zrobiłm coś źle to proszę o delikatną krytykę;)

Zakładam akwarium morskie 160x70x60 plus sump ok 150 litrów 60x60x60 i potrzebyje sprzętu może ktoś ma na sprzedaż coś co by mi się przydało używanego w dobrym stanie i pochodzi jeszcze pare lat.

Ja myślę o takim sprzęcie ale nie wiem czy to dobry wybór:

1. Odpieniacz Aqua medic Turboflotor blue 3000

2. Pompa główna Aqua medic 6500 z wkładem "mesh"

3. Pompy cyrkulacyjne JVP - 102 x5 szt

4. Lampa 2x150 wat HQI + 2x54 T5 blue

5 Osmoza taka:http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-fro3-75gpd-wklady-filtry-i2025491374.html

Jestem nowicjuszem więc dobrałem taki zestaw po przeczytaniu wielu tematów. Krytyka mile widzana może jakieś inne sprzęty są leprze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam drobna porade

na ten wymiar akwarium jesli chodzi o oswietlenie to mysle ze bedzie malo przy planowaniu SPSow

oraz co masz na mysli glowna pompa (pompa obiegowa)jesli tak to chyba Ocean Runner 6500 miales na mysli ale po co w niej mesh?


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

a jakie oświetlenie byś wtedy zaproponował? Na początek oczywiście będą miękki korale ale wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia, Więc rozważę taką opcję z oświetleniem.

A pompa to racja Ocean Runner 6500. Ten mesh to poprostu wyczytałem że jest dużo wydajniejszy i daje dużo drobinek powietrza a pompa ma niby lżej i może chodzić na mniejszych obrotach przy lepszej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa to racja Ocean Runner 6500. Ten mesh to poprostu wyczytałem że jest dużo wydajniejszy i daje dużo drobinek powietrza a pompa ma niby lżej i może chodzić na mniejszych obrotach przy lepszej wydajności.

Tak, ale to jak byś chciał ją do zasilania odpieniacza podłączyć, a do obiegu nie potrzebujesz drobnych pęcherzyków powietrza.

Poza tym odpieniacz AM Blue 3000 pewnie sie okaże za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła mało, odpieniacz nie bardzo, cyrkulacji w ogóle nie ma, na 670litrów to koszmar :D

Polecam poczytanie tematów, zobacz kto co ma w podobnych zbiornikach, zastanów się i podejdź do tematu od początku.

a mesh to 'wirnik', a nie 'wkład'.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz już rozumiem dokladnie co to "mesh" Troche się wygłupiłem ale dzięki za uświadomienie ;)

To wtedy jekie sprzęty proponujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie baniaki o podobnym litrażu i zobacz sobie jaki mają sprzęt.

Odpieniacz będzie za mały do takiego litrażu a jak już napisał Sienki to ta cyrkulacja raczej się nie nadaje. Pompa Główna czyli obiegowa bez Mesch'a na zwyczajnym wirniku.

Polecam New Jet 4500 - powinna być dobra do tego litrażu.

Lampę bym dał HQI 2x250 + T5


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie tu kogoś kto ma takie akwarium ok 650 l ?? Bo nie moge coś znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tu na forum:

http://nano-reef.pl/forum/65-nasze-akwaria/

lub reefcentral

tematy np:

Reaktywacja 570 - A&N Reeftank - dobry wzór

Efendi 600-tka - na razie bardziej plany :)

[570] moja rafka :) - Rafała akwarium może robić również za wzór :)

wysil się:) poszukaj..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komar taki baniak bedzie Cie kosztowac srednio 600-700zl na miesiac za utrzymanie, no i jesli ma to miec rece i nogi to postawienie okolo 20-30 tysiecy. widze ze jedziesz po kosztach, to Ci sie odbije na efekcie. jak masz maly budzet to polecam mniejsze szklo, np 100x80x50, koszty utrzymania nizsze, postawienie rowniez. zycia troche naladujesz ladniejszego no i roboty mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pomalutku zaczynam spełniać swoje marzenie o kropli oceanu w pokoju.

Mam

1. Akwarium 150x70x50 z kominem z lewej strony z trzema otworami

2. Sump 50x60x50 podzielony na trzy części. I będzie odpieniacz najprawdopodobniej DIY FRANEK od seba "Pozdrawiam" ;)II komora to ceramika, gąbka oraz węgiel aktywny, a III to pompa obiegowa. Agua medica 2500 którą już też mam.

3. Własnoręcznie zrobiona komoda

4. Pokrywa również sam zrobiłem DIY ze spienionego PCV 8mm

5. Pompy cyrkulacyjne 2 szt. JVP-102 po 5000l/h oraz 1 szt. JVP-202 12000l/h

6. Skała koralowa martwa 20 kg

7. Piasek koralowy martwy 10 kg

8. Osmoza 75 gpd

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to chętnie wysłucham i wyciągnę wnioski.

W marcu kolejne zakupy ;) Muszę uzbierać kasę ...

Za tydzień mogę wstawić zdjęcia jeśli ktoś chciałby zobaczyć co stworzyłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieści Ci się do sumpa odpieniacz? obiegowa jak i cyrkulaca troszkę przy słaba

co do ceramiki to nie będę się wypowiadal

piasku też mało

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z sebem o odpieniczu i zrobi mi taki co się zmieści.

Cyrkulacje dokupię później myślę o jakimś tunze

Piasku tylko tyle żeby dno przykryć, rozważałem opcję żeby nawet wcale nie było, ale trochę to głupio wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach podobnej wielkości akwarium, zresztą coraz więcej zbiorników w okolicach 600l pojawia się na forum więc wklejaj zdjęcia postępów swoich prac, będzie łatwiej ludziom podpowiedzieć i innym się przyda podpatrzeć rozwiązań.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am

1. Akwarium 150x70x50 z kominem z lewej strony z trzema otworami OK

2. Sump 50x60x50 podzielony na trzy części. I będzie odpieniacz najprawdopodobniej DIY FRANEK od seba "Pozdrawiam" ;)II komora to ceramika, gąbka oraz węgiel aktywny, a III to pompa obiegowa. Agua medica 2500 którą już też mam. TROCHE MALY

3. Własnoręcznie zrobiona komoda OK

4. Pokrywa również sam zrobiłem DIY ze spienionego PCV 8mm POKRYWA SIE NIE SPRAWDZI, CHYBA ZE MASZ MOCNA CHLODZIARKE ALBO BEDZIESZ SWIECIC LEDAMI. OBOWIAZKOWO MUSI BYC ODPIENIACZ PODPIETY POD POWIETRZE Z DWORU

5. Pompy cyrkulacyjne 2 szt. JVP-102 po 5000l/h oraz 1 szt. JVP-202 12000l/h NA RAZIE MOZE ZOSTAC, JAK BEDZIE MALO TO DOLOZYSZ

6. Skała koralowa martwa 20 kg MALO

7. Piasek koralowy 10 kg MALUTKO

8. Osmoza 75 gpd OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie myślałem o 10x 80 wat t5

skały dokupię jakieś 10 kg żywej jeszcze i nic więcej chcę stworzyć coś takiego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało skały wiec lipa z wydajną filtracją biologiczną zbiornika. Gdzieś te bakterie muszą zamieszkać i chować sie przed Frankiem. Ja na 250 L mam 40 kg LR ( w sumpie wiekszość). Więc zrób sumpa największego jak się da! Łatwiej potem Tobie będzie cokolwiek dokłądać. A uwierz przyjdzie taki czas. Obieg AM 2500 to jakaś pomyłka... Raczej NJ 6000 tam się nada.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do pompy chciałem aqua medica ale 6500, jednak koleś odradził mi mówią że to strata pieniędzy bo ta pompa tylko ma dolewać do akwarium wodę i nie ma robić wielkich wirów oraz twierdził że im wolniej woda w sumpie będzie płynąć tym dłużej będzie się oczyszczać. Zdziwiłem się trochę no ale go posłuchałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jestem zwolennikiem mocnego obiegu akwarium-sump, a dodatkowo można wzmocnić cyrkulację w akwarium.

Jako obiegówkę może lepiej zastanów się nad Deltec HLP 8070S.

Wodę do zbiornika rozdzielasz na dwa wloty i masz dodatkową cyrkulację lub zmniejszasz moc pompy.

Mało prądu bierze jak na taką moc i jest bardzo cicha i według mnie bezawaryjna.

Jedyna wada, a dla mnie zaleta bo wody nie grzeje, to to że stoi poza sumpem.

Zobacz tu:

http://aqua-reef.pl/...ltec-hlp-8070s/

Nie wiem czy mogę tego linka wkleić, ale zaryzykuję. :)

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za opinie przyda się zdanie doświadczonych morszczaków, wymienię tą pompę główną "obiegową" na większą.

A miałby ktoś na sprzedaż lampę z oświetleniem t5 ??

8x80 wat lub 10x 54 wat Nie chciałbym HQI dlatego że boje się przegrzania a chciałbym zmieścić wszystko w pokrywie i mieć zamknięte akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ok dzięki za opinie przyda się zdanie doświadczonych morszczaków, wymienię tą pompę główną "obiegową" na większą.

A miałby ktoś na sprzedaż lampę z oświetleniem t5 ??

8x80 wat lub 10x 54 wat Nie chciałbym HQI dlatego że boje się przegrzania a chciałbym zmieścić wszystko w pokrywie i mieć zamknięte akwarium.

świetlówki również Ci będą przegrzewały wodę jak je zamkniesz w szczelnej pokrywie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komar - mysle ze powinienes mierzyc sily na zamiary i zaczac od czegos mniejszego. Glownie po to zeby zdobyc doswiadczenie bo widze ze wysoko mierzysz. Pokazales swoj cel ( TOTM by zeovit.com) i to jest super ale pamietaj ze osiagniecie takich wynikow wiaze sie z kilkoma rzeczami kasa, doswiadczenie i cierpliwosc. Osiagniecie takiego wyniku jak z filmu wymaga na prawde duzej wiedzy i dla wielu z nas jest pogonia za swietym graalem akwarystyki morskiej :) To nie jest tak jak z domem z folderu budowlanego - podoba ci sie... budujesz i masz. W akwarystyce morskiej mozesz latami kopiowac czyjes rozwiazania a nie uzyskasz takich samych wynikow bez tego "czegos"

Super ze zainteresowales sie tym pieknym hobby ale ono jest szalenie wymagajace finansowo, zwlaszcza jesli chcesz osiagnac takie efekty. Jesli nie masz za duzo kasy (i regularnej pensji) pomysl o czyms mniejszym. Sa cudne zbiorniki w okolicy 100-200 litrow ktore beda znacznie tansze w utrzymaniu niz ten ktory planujesz. A taki zbiornik da Ci sporo doswiadczenia i przede wszystkim odpowiedz na pytanie czy chcesz brnac dalej w akwarystyke morska.

Jestem daleki od demotywowania Ci i zycze ci TOTMa ale nie chcialbym aby Twoj zbiorniczek znalazl sie w "Targowisku" gdybys nie wzial wszystkich wzgledow pod uwage przy jego planowaniu.

Pozdrawiam i zycze sukcesow :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu na pewno dam 3 może 4 wentylatory. W t5 wytwarzane jest chyba mniej ciepła niż HQI co?? Czy po prostu tylko się łudzę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że akwarystyka morska jest kosztowna. Od ponad roku przeglądam i czytam nano-reef.pl Nie mam może funduszy jak co niektórzy na tym forum i wielce jeszcze to pokazując. Ale pomalutku chcę zrobić coś co będzie wyglądało bardzo ładnie. Nie chcę zrobić akwarium 200 l bo czuje że jest za małe, a takie jak już posiadam bardzo mi się podoba. Na pewno się nie zniechęcę do morskiego akwarium. Bo po prostu się zakochałem ;), a słodkowodna przestała już mnie tak cieszyć. Pod moją opieką mam dwa akwaria o wymiarach 200x60x60 oraz 150x50x50 z Biotopem Malawi. Jedno akwarium biotopu czarne wody 120x40x50. Wiem może że myślicie sobie co ja mogę wiedzieć i że porywam się z motyka na słońce. Ale od kiedy pamiętam zawsze w życiu towarzyszyło mi akwarium więc już prawie 23 lata. Ale jeśli będę zmuszony poczekać kolejnych parę miesięcy na to żeby coś dokupić do mojej kropelki oceanu na pewno cierpliwie poczekam i uzbieram pieniądze na taki sprzęt aby to po prostu funkcjonowało poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

z tyłu na pewno dam 3 może 4 wentylatory. W t5 wytwarzane jest chyba mniej ciepła niż HQI co?? Czy po prostu tylko się łudzę??

jeśli masz smykałkę do majsterkowania to może zrób lamę własnoręcznie skoro i tak planujesz ją zamknąć w pokrywie,

koszt lampy będzie znacznie niższy a efekt porównywalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.