Skocz do zawartości
Warszawiak

Aqua Medic - Turboflotor Blue 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś się podzielić spostrzeżeniami i uwagami z pracy tego odpieniacza Aqua Medic - Turboflotor Blue 1000??

Dlaczego taki...?? przede wszystkim chodzi mi na razie o odpieniacz zewnętrzny, który można powiesić na ścianie sumpa/akwarium.

odpowiadają mi gabaryty.

Odpieniacz ma być zawieszony na chwilę obecną na ReefMaxa :) Tak może to i głupie ale to na tą chwile rozwiązanie doraźne. Z tego względu że ze swojego projektu zadowolony raczej nie jestem, fakt jest lepszy od oryginału bo NO3 utrzymuje na poziomie 5mg/l ale jak wiadomo, dalekie od poziomu który chce uzyskać.

Dlaczego nie zdecyduję się na Tunza..?? hydora?? dla mnie bez sensu wydawać kasę na odpieniacz do zbiornika który będzie stał max kilka miesięcy.

Dlatego chce kupić coś co posłuży mi teraz, a potem pociągnie jakiś czas zbiornik 310L (w obiegu, SPS/LPS)

Dlaczego się nie wstrzymać do startu zbiornika i kupić lepszy...?? A no dlatego że mam zwierzynę w RM której nie chce skazywać na nie do końca dobre warunki nawet na kilka miesięcy.

A zasadniczy powód to koszta jak wiadomo odpieniacz potrafi kosztować 3x ten co chce nabyć. Póki co chce szybciej wystartować z nowym zbiornikiem, a wole na początek inwestować w innym kierunku. Np.. po co wydawać 1500zł na lampę T5 skoro można dołożyć drugie tyle i zaoszczędzić i na energi elektrycznej oraz kosztach wymiany świetlówek etc... etc...

Proszę o wasze rady i sugestie. Każda informacja na pewno przyczyni się do decyzji o zakupie tego, bądź innego odpieniacza.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 150L daje rade,wężyk mam za oknem.Na bieżąco czyszczę pompę(wirnik)i jest OK.Nie wiem jak przy większym litrażu?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki odpieniacz na swoim 300 l baniaku i nie mam z nim problemu

Jestem zadowolony z niego no3 i no2 bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga w 300L i jestem z niego zadowolony. Zwierzaki też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AM TB 500 ale jestem bardzo zadowolony z niego - przede wszystkim jest bardzo cichy dzięki tłumikowi. Rzeczywiście jedna ważna uwaga jak napisali koledzy wyżej - trzeba czyścić i dbać :)

Myślę że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. A kupiłem go bo byłem i jestem w takiej samej sytuacji jak Ty - akwarium postawiłem na 14 miesięcy więc bez sensu było inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ReefMaxa się nada, do 150-200 litrów również da radę, ale do 300 litrów z SPSami będziesz potrzebował czegoś lepszego. Mam obecnie AM Blue 1000 i przy przesiadce na nieco większy litraż na pewno go zmienię. Zresztą zakupiłem już na ten cel DIY Deltec APF600 na AB 2000/1 igła, który był tańszy niż AM Blue 1000. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za opinie, ejerzyk, no gdybym miał taka możliwość to tez postawił bym jakiś na kształt APF'a ale obecna sytuacja niestety na to nie pozwala.

A robić sumpa w RM... to sorry... jeszcze na głowę nie upadłem.

Jeszcze pytanie do użytkowników tego sprzętu :) jaka jest obsada koralowa w zbiornikach z tym odpieniaczem.

Prosił bym, o linki do zbiorników które pracują na tym odpieniaczu


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wygląda, ale nie znam sprzętu :/ może jakieś opinie na jego temat...?? Skoro mam wydać 800zł na odpieniacz to wolał bym już na złożenie czegoś DIY przez kogoś :) Dobre solidne i wydajne.. tylko że ja potrzebuje to do RM jako zewnętrzny i ma być jako doraźnie w następnym zbiorniku do puki nie uciułam na coś mega.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wkład do panelu :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wkład do panelu :)

?????????????????????????????????????


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Red Sea Prizm Pro kompletny z pompą, używany przeze mnie w niecałej pięćsetce.

Cena to 700 zł (możemy ponegocjować) lub wymiana na kilka ładnych szczepek.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki postoje...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie wrazenie, ze upadniesz na glowe i zawiesisz na szybie zamiast odpieniacza, pudelko przelewowe itd.

I spokoj. :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz reefMaxa to nie kombinuj za duzo. Zrob kopie delteca mce300 i po sprawie. Bajecznie prosty. Maxijet grubo ponizej 1000 uciagnie z powodzeniem. Masz juz panel. Wsadz pompke juz z tego skimmera co masz. Wcisnij jakis rozmiarowy cylinder i przez otwor na spodzie wprowadz piane. Zobacz jaki poziom ci urosnie w cylindrze. Jakies 1-2 cm ponad poziom to linia przyciecia cylindra. Wprowadzenie piany do kubka to polowa srednicy cylindra. Chyba ze masz jakis kubek gotowy. To wszystko. Pompke juz chyba masz z tego co wiem, to do dziela. 100 zl na acryl, moze nawet mniej.

pozdrawiam, i pochwal sie co zdzialales


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i tak przez nastepne 2 lata  :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3... nie będę nic robił bo na to nie mam czasu oraz miejsca gdzie w spokoju mógł bym coś podłubać, to co sam zrobiłem jest prawie dobre, po prostu rura reakcyjna jest za krótka i pompa ma skręcone powietrze na 20%. Jak wydłużę rurę to będzie wystawać nad akwarium taki szpetny kikut... a mi to nie potrzebne, zresztą planuję w tym roku się przesiąść na około 260L (310 w obiegu) Myślałem że by jeszcze poszerzyć rurę do 5-6 cm śr. Ale za późno się zorientowałem.... i d*pa... myślę o przeróbce jeszcze tego co wystrugałem... ale nie chce mi się za bardzo, a w przyszłości i tak zamierzam mieć większy zbiornik więc zakup odpieniacza takiego a nie innego może przyspieszyć przesiadkę. A na razie poprawić filtrację w tym RM.

Stani... spokojnie... nie mam zamiaru przerabiać RM na sumpa :) nie widzę potrzeby kombinowania aż tak. No chyba że zacznę dozować balinga dla miękasów.. to wtedy pomyślę.... :rofl:

Oczywiście jak ktoś by sprzedawał takiego Truboflotora Blue to zapraszam... :welcome:

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie długo postoisz.....

:thumbsup::harhar::smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio... miałem zamiar przeznaczyć na to 550zł. Znalazłem możliwość kupienia Aqua Medica Turboflotor blue 1000 za 250 zł bez pompy lub 350zł z pompą. Z racji tego że pompę mam praktycznie nową (3mc) to będę kupował bez pompy.

Ogólnie cena spoko, odpieniacz chyba zresztą też. Ale nie teraz... myślę że rozumiesz. Zresztą jak bym teraz ten odpieniacz podłączył do Rm to chyba wytrzepał by z niego wszystko razem z wieloszczetami :rofl:

Wracając do pompy, mial ktos do czynienia z takim o to zestawem...??

Czy do AQ1200 jest na prawdę IGIEŁKOWY wirnik czy tak jak na fotkach dalej mesch??

Chodzi o to czy do pompy która ma w zestawie standardowo mescha, można wsadzić igłę..??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesli igielka jest na wirniku od danej pompy, to mozesz ja wstawic. Ale po co ? Mesch robi dobra robote. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko Warszawiak... :thumbsup: , myślałem raczej przyszłościowo, sam mówiłeś, że będzie przesiadka...

no i handel wymienny wchodzi w grę... :smoke:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat - na filmach na yt widzialem ze ten odpieniacz pobiera wode z akwa pompa zanurzona sporo pod tafla wody - a co w takiej sytuacji zrobic z filmem bakteryjnym? podpiac do pompy skim boxa?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film bakteryjny możesz skasować poprzez skierowanie pompy cyrkulacyjnej na taflę wody...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani... wydawało mi się że to wirnik igiełkowy jest tym idealnym...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film bakteryjny możesz skasować poprzez skierowanie pompy cyrkulacyjnej na taflę wody...

Nie skasujesz, możesz jedynie ograniczyć nadmiar brudu , chyba że masz przykryte akwarium szybą ze solą a światło nad ze skutecznością -xx% ... przy 200l jedna pompa nie wystarczy bo brud będzie się w rogach zbierać, zostaje tylko filtr powierzchniowy.

Wszystkie korale możesz mieć pod TF1000 bo czemu nie? kwestia tylko ilu będzie musiał sprzątać.

U mnie pracuje gorszy BF na seryjnej totalne dno a mimo to trzyma mojego ostatniego spsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.