Skocz do zawartości
imperator

Słone Imperium

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba, nie liczę ryb, wciąż dokupuję, bo jest ich za mało. Ale mam:

-parka błaznów

-dorosły pterapogon- raczej samiec

-doktorek

-chelmon

-10 malutkich chromisków

reszta to duże ryby, powyżej 12 cm:

-duży idolek

-naso elegans

-sohal

-hepatus

-A. fowleri

-A leucosteron hybrydowy

aha, szczepkarium w sumpie patroluje scopaska :)

w sumie to 22 ryby, ale miejsca do pływania jest na drugie tyle.

Odpieniacz - reef Octopus, coś jak nw-150 na rurze 15-ce, ze stuningowanym wirnikiem i tłumikiem powierza. Nie wiem jak, ale jakoś daje radę, chociaż to już kres jego możliwości, codziennie pełny kubek szamba.

Parametry No3 - 5, Po4 jakięś śladowe, trzeba by Hanką zmierzyć, ale nie więcej niż 0,05.

Refugium produkuje wiadro glonu co 2 tygodnie, tym usuwam nadwyżki azotu i fosforu, których korale nie zużyją. A korale zasuwają że aż miło patrzeć.

Jak pokleję nową skałę to wrzucę filmik, bo w końcu baniak zaczyna fajnie wyglądać. Sps-y urosły i ryb też przybyło.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na taki baniak to mozliwosci z ekipa ryb masz ogromne :) jak pamietam refugium zawsze u Ciebie smigalo wiec widac to i po parametrach w baniaku :) podejrzewam ze mimo wszystko jak ryb bedzie przybywalo to odpieniacz bedziesz potrzebowal sporo wiekszy , czekamy na filmik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz już zamówiony, pewnie z końcem miesiąca będzie. Firma ta sama co reaktor ;) Oczywiście mój będzie trochę różnił się od standardowych egzemplarzy kilkoma detalami. Obecny odpieniacz ledwo zipie, ciągnie baniak kilkukrotnie większy niż jest przeznaczony ale zachciało mi się dużych ryb to mam... Kleję właśnie skałę, może wrzucę jakieś foto po skończeniu. Sohala już nie mam i jest błogi spokój w baniaku, nikt nikogo nie goni a chromisy nie chowają się już w skałach.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o 2 w nocy kleisz skałę? to sie nazywa obsesja ! :D

pochwal sie lepej tymi detalami tylko dla Ciebie ;)

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, wczoraj nie mogłem zasnąć, a nie ma lepszego sposobu na zaśnięcie niż posklejać sobie filarek :) Jeśli chodzi o skałę to to już nic nie kombinuję, teraz tylko pienidło lepsze. Moje będzie trochę zmodyfikowane (odwrócona pompa i wylot czystej wody w drugą stronę, bo akurat tak mi bardziej pasuje).

post-11401-0-87557700-1394754011_thumb.jpg

post-11401-0-70330400-1394757023_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny wygląd skały, tym razem bez cyjano. Pozbyłem się tego badziewia zaciemnieniem przez 5 dni (z przerwą na karmienie), potem do wody atrament (żeby usunąć ogromne ilości fosforanów po padniętym cyjano i glonach). Było tego tyle, że już oblepiały korale i cały piasek był fioletowy a szyby do czyszczenia codziennie. Teraz zero cyjano, bielutki piasek, woda krystaliczna i szyba nie zachodzi glonem. Ograniczyłem też karmienie a na dniach będzie nowy odpieniacz. Co do światła to używam 4 lamp (na razie 3 wiszą), planuję sterowanie do nich dorobić a potem podłączyć pod jakiś komputer, pewnie ARM. Oczywiście zdjęcie z komórki, nieobrobione, na żywo o niebo lepiej. Z ryb Sohala już nie mam, zbytnio zdominował mi inne ryby więc musiał iść, zamiast niego jest mały A. Japonicus. Planuję jeszcze 6-8 anthiasów, pictochromisa i jakąś drobnicę kolorową.

post-11401-0-08603800-1395437290_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się nowego pienidła. Różnicę można zauważyć gołym okiem. Zresztą co będę pisał, zobaczcie sami. Obok odpieniacza reaktorek tej samej marki

post-11401-0-90274900-1395526616_thumb.jpg

post-11401-0-11325000-1395526731_thumb.jpg

post-11401-0-09644100-1395526775_thumb.jpg

post-11401-0-05319700-1395526806_thumb.jpg

post-11401-0-87191800-1395526832_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że ten Reef Octopus tyle uciągnął .

Teraz to masz spory zapas na większą obsadę :smiling:

Ciekawe czy z większym pienidłem refugium będzie miało cały czas takie same przyrosty jak przy mniejszym ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felek, glon zawsze będzie,rósł, bo nigdy nie usuniesz w 100% wszystkich zanieczyszczeń odpieniaczem a glon jest jego znakomitym uzupełnieniem, bo wyciąga co odpieniacz nie da radę. Pewnie będzie wolniej rósł, za miesiąc przekonamy się. Oczywiście teraz mogę w końcu dokupić więcej ryb, będzie sporo kolorowej drobnicy. Poprzedni odpieniacz musiałem przerabiać wirnik, bo na oryginalnym nie chciał pienić. Pienił super, ale przy takim litrażu to pełny kubek codziennie był i trzeba było co chwila czyścić go.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: akwarium mialem kiedys przyjemnosc ogladac. Fajne zmiany

p.s.

Jak bedziesz widzial sie z Antem i Akvariusem to moze Ty im wytlumaczysz jak dzialaj glony im w czym pomagaja bo mi ostatnio nie szlo :vava:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, Ant bierze od czasu do czasu siatkę pełną glonu ode mnie ale co z nim robi tego to już nie wiem... :question:


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na wirtualną wycieczkę po moim baniaku:


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te półki i ta przestrzeń dla ryb. Bardzo fajnie to Ci wyszło. No i ładne kolorki pod tymi LEdami. Jaką mocą świecisz i jakimi kanałami ?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne ustawienie skaly :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ustawienie skały. :thumbsup:

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede nie dlugo w krakowie to sie Artur wprosze na chwile :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba, zapraszam. Święcę najprostszymi ledami, do filmu było wszystko na full ale normalnie mam biały kanał skręcony trochę. Na razie tylko on/off ale wkrótce dokupię sterownik PWM do lamp, bo wiem gdzie się w nie wpiąć no i jakiś falownik żeby się bujało. Jak dla mnie to brakuje jeszcze trochę kolorowej drobnicy ale sukcesywnie będę dokupywał. Teraz niech koraliki rozrosną się, to będzie ciekawiej i bardziej kolorowo. Mam jeszcze jedną zabawkę, którą na dniach uruchomię na zbicie organiki, takie dsb tyle że jakieś 100x bardziej wydajne.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też bardzo podoba. :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną zabawkę, którą na dniach uruchomię na zbicie organiki, takie dsb tyle że jakieś 100x bardziej wydajne.

Co z tą zabawką? Pochwalisz się cóż to jest i jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że od 3 tygodni czekam na komputer żeby sprawdzić redox. Fosforany redukuje do zera, bo to już sprawdzałem wcześniej.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z nowymi obowiązkami i sporymi zmianami w moim życiu całość idzie na sprzedaż. Obiecuję wrócić do hobby na emeryturze :)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany dotyczą sfery zawodowej, jeśli chodzi o rodzinną to szybko nic się nie zapowiada.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś,miałem na myśli coś z akwarium i głównie pomyślałem o nowej filtracji,którą prowadzisz.Generalnie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.