Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek,robiłeś tylko raz podmianę ? Może bardzo zimną wodę miałeś,luty był mroźny ?

Inmar

dwa posty wyżej masz napisane że cztery podmiany :harhar:

Zresztą rozmawialiśmy przecież o tej soli jej właściwościach, parametrach, wynikach PO4 itd na zlocie w Milówce :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że im dłużej mieszasz tym sól traci na wartości.Cała "aktywacja" soli ma się odbywać w akwarium a nie w beczce,tak się dowiedziałem i tak ją stosuję.Inne sole mieszałem dobę.

Co to znaczy cała aktywacja soli ma sie odbyć w akwarium ?

Sól jak jest za krótko mieszana to wszystkie składniki nie maja czasu na to żeby zareagować ze sobą i w akwarium powstaje sajgon.

Musi nastapić tak zwane buforowanie soli, a jeżeli sól jest bogata w mikro i makroelementy to tym bardziej powinno sie dłużej mieszać. Bylo pisane już na temat czasu mieszania soli.

A to że woda jest metna po podmianie to wydaje mi sie że wytrąca sie wapno ponieważ sól jest kiepskiej jakości.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na drugi dzień dopiero , żadnego zmętnienia nie było i nie ma , ale każde akwa jest inne :whistle:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent zaleca żeby mieszać 15-20 minut i siup do baniaka to należy tak robić. Inne sole nie mają bioaktywnego składnika, więc można je mieszać nawet tydzień. Ja robię podmiankę jak tylko zmętnienie mija tak, widzę dno w beczce po rozpuszczeniu solanki. A propos, na dniach zamawiam 3-4 wiaderka promo, bo dwa pójdą na zalanie mojej 800ki plus sumpa a dwie pozostałe na 3-4 miesiące starczą. To będzie zbiornik prowadzony od początku na tej soli więc można będzie zobaczyć efekt za jakiś czas.

Co do zmętnienia to nic takiego nie zaobserwowałem ani na tej ani na innej soli, a zawsze zalewałem po max godzinie od zasypania soli. Jedyna uwaga, leję solankę do sumpa i wtedy wyłączam odpieniacz na 10 minut, bo zaczyna wariować.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem mieszałem sól 24 godz. Woda w wiadrze była mętna i po wlaniu do akwarium, woda w zbiorniku też zrobiła się mętna.

Teraz mieszałem jakieś 20-30min, potem chlup do basenu i woda przejrzysta, więc chyba coś jest na rzeczy z tym krótszym mieszaniem...


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mieszaniem 15 min to chodzi o to aby aktywowac bakterie pro sa one do tej soli dodawane , a primo wystartowalem Zbiornik na tej właśnie soli , pierwsze wrazenie to iz 1/3 wiadra dostalem zbrylone od producenta , po rozmowie tel dostałem info i gwarancje iż zbrylona sól nadaje sie bez problemu mozna na niej mieszać i dosłownie dał gwarancje ze nie wywalac tylko uzywać podobno miał już takie sytuacje ale czy tu wierzyc .... lecz teraz po 4 tygodniach stwierdzaam ze dojrzewanie przebiega prawidłowo i nie ma jakis wachan czy kosmicznych skokow parametrow.


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również miałem zbryloną sól i potwierdzam, że w niczym to nie przeszkadza,

na AF przerzuciłem się w momencie przejścia z miękkich na SPS'y (kończę 10 litrowe wiaderko/akwa 200l)i patyki ładnie zaczęły już rosnąć :)

Edytowane przez Artur___ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mieszaniem 15 min to chodzi o to aby aktywowac bakterie pro sa one do tej soli dodawane

Jest to już któryś z kolei wpis w tym wątku, na temat bakterii probiotycznych zawartych w soli Aquaforest.

Jakoś nikt z tych, którzy tak gwałtownie negowali te same bakterie w buteleczkach ze starterami ( w temacie „Bakterie, bakterie” ) nie kwestionuje ich w tej soli.

Mimo że kwestionowane również było to, ze warunki przetrwania w butelkach mają zdecydowanie lepsze.

Ciekawe jak nazwać i ocenić te wybiórcze opinie ? !

PS. –JACOOO3- ta uwaga nie jest do Ciebie.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to już któryś z kolei wpis w tym wątku, na temat bakterii probiotycznych zawartych w soli Aquaforest.

Jakoś nikt z tych, którzy tak gwałtownie negowali te same bakterie w buteleczkach ze starterami ( w temacie „Bakterie, bakterie” ) nie kwestionuje ich w tej soli.

Mimo że kwestionowane również było to, ze warunki przetrwania w butelkach mają zdecydowanie lepsze.

Ciekawe jak nazwać i ocenić te wybiórcze opinie ? !

PS. –JACOOO3- ta uwaga nie jest do Ciebie.

Pozdrawiam.

Nigdy nie negowałem dodawania bakterii , przy starcie zbiornika od 0 moim zdaniem jest to ważne aby takowe lać , o bakteriach napisałem w odniesieniu do powyższych wpisów co do zmętnienia wody , jest to normalne zjawisko przy świeżo mieszanej soli (start bakterii probiotycznych)

Nazwać i Oceniać każdy powinien sam , każdy z nas ma swoje przekonania racje a wynika to też z doświadczenia na swoich baniakach , lub doświadczenia na zbiornikach kolegów choćby z Forum Co u jednego się sprawdziło u drugiego niekoniecznie może być dobre a Wiemy doskonale ile czynników na to wpływa.

A mój wpis jest jak najbardziej odpowiedni mimo tego iż juz pisano na temat bakterii :welcome: :welcome: :welcome:


432 l (120/60/60) + sump 78 l (38/48/43), HQI 2x150, aktynika 2x52, 2xtunze, refugium, odpieniacz DIY

moje_akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

[quote name='imperator' timestamp='1340317803' post='455881'

Skoro producent zaleca żeby mieszać 15-20 minut i siup do baniaka to należy tak robić.

bzdury kolego wypisujesz, przeczytaj dokladnie zalecenia jakie podaje producent na opakowaniu soli ;)

gallery_9946_1695_98735.jpg

jak sie nie chce czytac instrukcji to trudno, ale nie powielajmy bzdur :D

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek a dlaczego zamazales flamastrem ilosc wody jaką sie uzyska z 1kg ? Czy to korekta producenta ? :)

Nic nie zamazywalem tak juz bylo

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah to fajnie na moim wiaderku pisze co najmniej 15 minut ,o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również miałem zbryloną sól i potwierdzam, że w niczym to nie przeszkadza,

nie zgadzam się zupełnie z twoim stwierdzeniem - skąd wiesz co się dzieje z solą która się zbryla, jak zmieniają się jej właściwości, jakie związki się wytrącają, po za tym aspekt praktyczny - jak odmierzyć dokładnie sól która jest zbrylona?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860f2caad62aca3am.jpg

U mnie pisze o 15min :coffee:

@Tomiooo a tak z drugiej strony , a skąd wiesz , że coś w ogóle się się dzieje?

Jeśli w baniaku nie ma tragedii to po co gdybać, a nóż może sobie coś znajdziemy?

A jak odmierzyć ? Normalnie na wadze, zawsze można trochę rozbić na miałką.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem , kupiłem , użyłem teraz , na razie wszystko dobrze, więc nie narzekam:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt z byt wiele nie wie, dziś robię podmianę :rambo::nuke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Troche mi to wygląda na fazę beta produktu z licznym gronem testerów :)

Ktoś może wie od kiedy ta sól jest na rynku ?

Też mi tak wygląda bo ta cena hmmm...ledwo co na rynku i już zmiany zawartości podnieśli Mg obniżyli K i Ca

Po drugie na forum jest wielu testerów bo nie rozumię po co zmieniać sól jak jest wszystko o.k??? czyżby cena Was przekonała do tej soli??? Przecież IO jest według Was taka wspaniała

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te 2 zdjęcia przedstawiają inną sól o innym składzie. Może jest tam oznaczenie wersji ? Jedna profilowana pod miękkie/LPS/ FO a druga do SPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mi to wygląda na fazę beta produktu z licznym gronem testerów :)

Ktoś może wie od kiedy ta sól jest na rynku ?

Październik 2009,ale nie sprzedawana była detalicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje mi tylko trzymać kciuki i liczyć na to że za jakiś czas pojawi się TOTM na AF.

Chyba Wszystkim będzie milo czytać na RC o soli, bakteriach itp z Polski :)

No i liczę na to że nie będzie tak jak z polską ceramiką.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

hah to fajnie na moim wiaderku pisze co najmniej 15 minut ,o co chodzi ?

o to będziesz musiał chyba zapytać producenta :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.