Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Leoni a kto narzeka??? Nikt nie powiedział że ta sól jest do d... .Ja jej nie będe używał bo mam już bardzo dobrą inną sól i po co mam kombinować i próbować inne??

Darek używał i zaobserwował że nie pasi jego koralą więc uznał że jest lipna.Każdy ma swoje zdanie.Po drugie cieszę się że w Polsce jest w końcu jakiś dobry produkt do morszczyzny więc kupujcie i używajcie niech Wam korale wyrastają.

AnT wiesz ledy jak ledy wszystko w chinach robione więc kupuj nawet najtańsze w paskach na metry bo w końcu na aquaforescie to korale nawet ponoć światła nie potrzebują :harhar::thumbup:

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

dieter - to jest wszystko z naszych nudów z Darkiem :D

co do światła wiesz jak jest :D

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

dieter - to jest wszystko z naszych nudów z Darkiem :D

co do światła wiesz jak jest :D

AnT

Spoko Ant, dasz rade

Nastepnym razem sie zalapiesz na lampe w promocji :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Z racji, że od pierwszej podmiany upłynął już ponad tydzień, postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tej soli. Niestety mój aparat jest chwilowo niesprawny i nie mam możliwości poprzeć moich słów zdjęciami.

Po pierwsze primo ultimo :p to woda. Nie wiem jak to możliwe ale zrobiła się zauważalnie klarowniejsza i bardziej przejrzysta, do tego stopnia, że szyby staram się czyścić codziennie by móc się nią delektować. Nie mam niestety czasu porobić testów jak parametry.

Po drugie to ogólny wygląd baniaka. Z piasku poznikały plamy różnych świństw, z którymi uporczywie walczyłem, co prawda jeszcze nie wszędzie, ale jest zauważalny postęp.

Najlepiej jednak widać to na przykładzie refugium. Do tej pory zarówno w tym baniaku, jak i w poprzednich bardziej dojrzałych systemach, sporo było ognisk dino czy cyjano (sorry jakoś nigdy nie pamiętam które to które). Dziś patrząc na refugium nie wierze własnym oczom, że z trudem już można wypatrzeć marne pozostałości po tym paskudztwie. Więc chyba jednak te bakterie zawarte w soli naprawdę tam są i działają :) ku mojej wielkiej uciesze. Obyło się bez stosowania ChemiClean, który już czekał w szafce.

No i po trzecie, rzecz dla nas najważniejsze, zachowanie korali. Sól faktycznie świetnie wpływa na SPS`y. Moje akroporki wystawiają teraz bardziej polipy, nabrały koloru i zaczęły rosnąć, co najlepiej widzę po jednej gałązce która była częściowo pozbawiona tkanki. z dnia na dzień widać jak martwe miejsce pokrywa się "życiem" i to w naprawdę fajnym tempie. Co do LPS`ów to raczej bez zmian, pompują się tak samo. Nawet miękkie, które u niektórych mocno chorowały u mnie mają się świetnie. Jednym słowem dla mnie rewelacja.

Kent był dobrą solą, tego nie mogę zarzucić, ale w moim baniaku jak narazie Aquaforest sprawdza się lepiej.

Pozdrawiam

RADEK


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Radek

Po tygodniu zauważyłeś ze acropory zaczęły rosnąć ??

A rozumiem ze acry teraz polipują w dzień ?

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No Radek to teraz już wszyscy przejdą na AF po Twoim poście jak acry po tygodniu nabierają koloru i zeszło dino i cyjano ech... jadę po sól.. :harhar:

P.S Widać że post pisany był o 3 w nocy -_-

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Radek to teraz już wszyscy przejdą na AF po Twoim poście jak acry po tygodniu nabierają koloru i zeszło dino i cyjano ech... jadę po sól.. :harhar:

P.S Widać że post pisany był o 3 w nocy -_-

Coś w tym jest. Używam AF'a od przełomu stycznia/lutego. Ostatnio zrobiłem dwie podmiany na innej soli. Parametry się lekko rozjechały, bryopsis się pojawił. Kolejna podmianka na AF'ie i bryopsis stanął. Również cyjano na piasku się pojawiło. Teraz powoli znika. Coś ta sól ma w sobie :coffee::whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Piszesz od stycznia że używasz to może tak ale nie po tygodniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy się z tą solą tak szczypiecie ?? Jeśli nie chcecie jej stosować to po prostu tego nie robicie. Ja nie stosowałem więc zdania nie zabieram czy dobra czy zła. Zrobię to dopiero wtedy jak kupię i spróbuję. I wtedy można oceniać czy sól dobra czy zła :harhar:

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Używam AF'a od przełomu stycznia/lutego. Ostatnio zrobiłem dwie podmiany na innej soli. Parametry się lekko rozjechały, bryopsis się pojawił. Kolejna podmianka na AF'ie i bryopsis stanął. Również cyjano na piasku się pojawiło. Teraz powoli znika. Coś ta sól ma w sobie :coffee::whistle:

tia, "nasionka" Bryopsis

Kurcze nie pisz tak, bo ktos pomysli ze Bryopsis, cyjano, dino, wirki i cala reszta plag znajduje sie w wiadrze ze sola

:welcome:

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester źle mnie zrozumiałeś :wallbash: Bryopsis i cyjano pojawiło się w momencie, kiedy zmieniłem na dwie podmiany sól AquaForest na inną. Teraz po powrocie na sól aquaforest po tych dwóch nieszczęsnych podmiankach bryopsis się cofa i cyjano znika :thumbsup:

I nie mówię, że któraś sól ma w sobie nasionka bryopsis, bo pojawiło się ono tam, gdzie kiedyś już było, ale na soli AF jakoś przysnęło i w ogóle go tam nie było :sleeping: ujawniło się po zmianie soli z AF na inną

Edytowane przez cherry_ukasz (wyświetl historię edycji)

www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uporałem się z Dino na tej soli.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i to co piszą poprzednicy z dino i cjano to samo u mnie po stosowaniu soli znikło i nie ma problemu co do wybarwienia tez zmieniają kolor na bardziej pastelowe jak dla mnie super sól dla sps


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Więc jednak ma cudowne właściwości.To teraz chemiclean i algeax przegrał z AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@Akvarius. - co to jest zaskrót - sps ?

a ja mam troche dino i cjano

niedawno sie pojawiło po upałach i tak sa jak upały pójdzie

tylko cierpliwosc

tak jak i z glonami przyszły i poszły

co do samej soli kto chce nie uźywa kto nie to nie i tyle

Ave

Ant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również cyjano jakby mniejsze..... wyraźnie mniejsze....

Edytowane przez embraer170 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

U mnie prawie kibel rozwaliła wallbash.gif

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrianpotocki

Tak po ponad tygodniu zauważyłem że acry rosną. Jak pisałem martwa część "gałązki" pokrywa się tkanką co widać gołym okiem. Na małej szczepce którą posiadam zaczynają wiązać się nowe odnogi czy coś, w każdym razie powiększa swoją objętość. Ale nie tylko akry. Montiporki dosłownie strzeliły do góry. Szkoda, że uważasz moją wypowiedź za wyssaną z palca, ale z drugiej strony nie zamierzam cię przekonywać, że tak jest naprawdę. Wystarczy mi, że akwarium zaczęło ładniej wyglądać i to właśnie po pierwszej podmianie na Aquaforeście. A co do kolorów to końcówki brązowej do tej pory akry zrobiły się błękitne.

Acha i wcześniej acry które mam również polipowały w dzień, ale nie w takim stopniu jak dzieje się to teraz.

@dieter25

Pisząc mojego posta nie miałem zamiaru nikogo przekonywać do przejścia na tą sól. Postanowiłem napisać jak zareagował na nią mój baniak, bo byłem naprawdę miło zaskoczony efektami. Co do dino czy cyjano to nie wiem co Cię tak dziwi. Parę razy próbując zwalczyć to paskudztwo pozbawiałem baniak światła na cały dzień i po tej dobie zaciemnienia było widac znaczące efekty, niestety krótkotrwałe. Teraz osiągnąłem ten sam efekt po jednej podmianie z tą różnicą, że populacja już nie odbudowuje się tak jak wcześniej. Może powinienem napisać, że w zbiorniku nie miałem jakiejś masakrycznej plagi tego czegoś ale jednak szpeciło.

I nie wiem co ma 3 w nocy do posta. A i jeszcze jedno. Nie pamiętam czy już używałeś tej soli czy nie bo cały topic czytałem już jakiś czas temu, ale może warto faktycznie najpierw sprawdzić a potem osądzać.

Szkoda, że tylu ludzi próbuje na siłę wykreować tą sól na badziew, tym bardziej, że jest to nasz rodzimy produkt. Jednak Polacy to dziwny naród.

Jak tylko dorwę jakiś aparat porobię fotki jak baniak wygląda i może to powstrzyma niektórych przed głupimi komentarzami.

Pozdrawiam


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Wczoraj dokupiłem 32,5 kg soli :thumbup: i właśnie robię podmianę.

Duze podmiany robisz :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś bedzie miesiąc jak robie co tydzień podmianki po 5% na soli Aquaforesta, efekty widze gołym okiem dino cofa się znacznie woda jakby zrobiła się umnie klarowniejsza, sps które posiadam zaczeły nabierać szybszych przyrostów co wcześniej nie uswiadczyłem w swoim baniaku,kolorki tez jakby intesywniejsze, to tyle co zaobserwowałem poprzez stosowanie tej soli przez miesiąc, jak dlamnie ta sol jest zaj.....a i nie wyobrażam rezygnować z niej.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Darek dostajesz od kogoś pieniądze źe tak czepiasz sie tej soli ?

Na innych solach których nie używasz tak nie jedziesz ?

Powoli zaczynam cie nie rozumiec ?

Jak tam sól D.B lub inne które używasz. - lub używaleś ?

Ave

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek dostajesz od kogoś pieniądze źe tak czepiasz sie tej soli ?

Na innych solach których nie używasz tak nie jedziesz ?

Powoli zaczynam cie nie rozumiec ?

Jak tam sól D.B lub inne które używasz. - lub używaleś ?

Ave

AnT

Moglbym Ci zadac dokladnie to samo pytanie :D

Ale nie zrobie tego :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.