Skocz do zawartości
Czubais

800 litów - pierwszy eksperyment (Łomianki)

Rekomendowane odpowiedzi

zanim zaczniesz ciąć ustaw szkło na szafce i zobacz jak się prezentuje całość bo może się okazać że taki układ Ci pasuje :welcome:

Dokładnie tak. Musisz zobaczyć całość.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się obecnie czy głównych konstrukcji przestrzennych nie pokleić z martwej skały koralowej (?)... znacząco by to ułatwiło mi utworzenie zaplanowanych grot i wysp. Potem bym dokupił żywej i wrzucił do sumpa i w akwarium uzupełnił oczywiście .Jaka jest Wasza opinia na ten temat?


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł ,suchą dobrze wymocz w ro, kilkukrotnie płucz ,a żywą tylko do sumpa. Daj jak najwięcej ,później jak "przejdzie biologią "to możesz nadmiar sprzedać ,pozbędziesz się niepotrzebnych gości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim pod szafką zapakujesz sampa pomyśl o dobrym wentylatorku

który schłodzi wode i jednocześnie pogoni powietrze i wilgoć się tak nie zbieże


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym że szukam jakiejś martwej skały, ktoś może korzystał z tej konkretnie:link?


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie kupiłem 30 kg czegoś takiego link (tylko tyle mieli)wygląda ładnie - zobaczymy co przyjedzie, potem z 40 kg żywej i powinno wystarczyć, nie chcę zagracać akwa skałą...ma być przestrzeń :thumbsup:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gruz który kupiłeś nadaje się co najwyżej do utwardzenia drogi. Zawsze się zastanawiałem kto to kupuje i juz mam odpowiedź. Dostarczyłeś mi wiele śmiechu - dzięki ci za to . No nie mogłem się powstrzymać :thumbsup:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co tu jest smieszengo. W stanach sucha skala robi furore,

i sam bym chetnie cost takiego kupil gdyby bylo u nas dostepne.

Na aquascaping czy podbudowe bomba. Nawazniejsze zeby zywej byla jakas tam czesc a tutaj kolega planuje 40 kg.

Korona wyszla pancernaw00t.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala z cala pewnoscia sie dobrze sprawdzi. Po paru miesiacach nie bedzie mozliwosci zeby odroznic "sucha" od zywej;) Widac to idealnie w fotostory kiviego. Sam na poczatku mojej przygody uzywalem takiej skaly w polaczeniu z zywa i nie widze zadnego problemu, jedyne na co trzeba zwrocic uwage to proporcje a Ty podales je dobre jaknajbardziej. Jedyny minus to wyglad przez pierwsze 2-3 miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gruz który kupiłeś nadaje się co najwyżej do utwardzenia drogi. Zawsze się zastanawiałem kto to kupuje i juz mam odpowiedź. Dostarczyłeś mi wiele śmiechu - dzięki ci za to . No nie mogłem się powstrzymać :thumbsup:>

dobra rada zawsze w cenie :unworthy:


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała przyjechała - bardzo dobrej jakości - że tak mogę powiedzieć. Trochę pogruchotała się w transporcie, ale jestem zadowolony. Dziś zacznę kombinować z klejeniem jej w jakąś formę. Jak coś mi się uda wyrzeźbić - wkleję fotkę. Drugie tyle będzie za dużo. Myślę dokupić 20 kg żywej - i w sumie będzie 50-55 kg. Dojrzewanie planuję ok 3 miesiące.

Kolejny zakup - filtr RO+DI...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update, wrzuciłem skałę do baniaka, żeby zobaczyć jak wizualnie wygląda. Myślę jednak że jeszcze drugie tyle żywej dojdzie.

Jakieś foty:

akwazeskala.jpg

a tu zbliżenie skały (wielkości pudełka zapałek) - moim zdaniem jest super, lekka z wieloma kanalikami - czysty szkielet koralowca...:

skala.jpg

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Te kilka kawalkow na dnie akwarium (7szt naliczylem)

to jest te 30 kg ktore kupiles? :question:

tak dla porownania to jest niecale 20kg zywej skaly

med_gallery_9946_1848_61298.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 31,5 kg. Z tego co porównywałem w sklepach z morszczyzną - ciężar jest podobny. Widocznie skała skale nie równa i zdarza się lżejsza lub cięższa. U mnie baniak duży, skała leży na sobie - więc jej nie widać na razie. Jak pokleję ją w konstrukcje przestrzenne to pewnie trochę ,,urośnie", do tego dojdzie drugie tyle żywej i będzie aż za dużo jak na moje upodobanie. Chciałbym mieć sporo miejsca dla ryb, trochę grot i przesmyków skalnych żeby zwierz miał gdzie pobuszować...

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupując skałę pojechałem ostatecznie po nią sam...

mogłem przebierac z pomoca każdy kawałek..

zauwazyłem wtedy że objętościowo rózne prawie kawałki potrafiły sie różnić 2-3 x ciężarem...co uwazam działa na niekorzyść tych ciężkich...

ja kupiłem 45 kg skały to ledwo w 3 duże boksy zapakowałem......

moja jest podobnego wyglądu i porowatości jak ta okazana przez Darka B30.rzeczywiscie te ponad 30 kg nie wygląda na dużo, ale najwazniejsze że się Tobie podoba!!!!

i tyle

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu zamówiłem 3 lampy Kessil a150W 10000K. Niestety będę je miał dopiero w połowie lipca. Od przyszłego tygodnia uruchamiam RO i będę moczył skałę. NIe sądziłem że to taka żmudna robota z tą solniczką ;-)

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisana historia :). Już nie mogę się doczekać aż ja zacznę nowy temat w dziale "nasze akwaria";P. Śledzę postępy, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisana historia :). Już nie mogę się doczekać aż ja zacznę nowy temat w dziale "nasze akwaria";P. Śledzę postępy, pozdrawiam!

historia tworzy się powoli, bardzo powoli, obecnie jestem na etapie wyczekiwania na lampy 3 x kessil a150w 10000K, do tego doświetlę 2 x 54W T5, jaką barwą dopalę - okaże się jak zaświecę kessilem...lampy będą w połowie Lipca. rozpocząłem procedurę moczenia suchej skały w RO. Powoli ale do przodu...

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO! wreszcie dotarły zza oceanu 3 lampy Kessil a150w 10000k Zrobiły na mnie, po ich odpaleniu testowym dobre wrażenie. Barwa światła dokładnie taką jaką sobie wymarzyłem. Jedna lapma daje sporo światła. Już nie mogę się doczekać jak się będą spisywały z kontaktem z wodą.

Teraz mnie czeka montaż ich w koronie i testowanie ich rozkładu - jak je rozstawić nad taflą wody, chcaiłbym boki mieć lekko niedoświetlone.

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku planowałem zostawić swoje dwie lampy i nic nie dokupywać a każda miała zawisnąć nad jedną wyspą i reszta była by niedoświetlona,taki był zamiar i mogło to fajnie wyglądać.Zawsze są korale,które potrzebują mniej światła czy rybka,która by się chciała schować w cieniu.Testuj ustawienie,testuj.:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie,jakie bliki :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki presidento :)

Trzy lampeczki i akwa całe oświetlone :thumbup: fajne

Czyli tak + - 900zł za jedną i 150W jedna

A bliki superowskie :thumbsup:

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.