Skocz do zawartości
baszurek

Co zostawiłem dla słonej wody

Rekomendowane odpowiedzi

poświęciłem ps3 i brak czasu dla domu ,ale jak już wszystko wyjdzie na prostą to :thumbsup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, a nawet zaluje ze nie poszedlem na biologie morza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze ciut inaczej:

Dla kolarstwa MTB - straciłem wędkarstwo(przez 2 lata 5 razy na rybach to się nie chwali :()

Dla Morskiego powoli tracę słodkowodne (wg mnie w morskim jest mniej grzebania, choć przez pierwszcze 3 tyg miałem cały czas ręce słone :ice:)

Nie chciał bym przestać jeździć na rowerze i patrzeć w samo szkiełko - akwariowe i monitorowe :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja męża :D bo jak założyłam akwarium to się okazało że jest pacanem :thumbsup:

a gdzie wcześniej była ta słynna kobieca intuicja?? :p:D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie wcześniej była ta słynna kobieca intuicja?? :p:D

...to sie teraz priv zapcha...hihi


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja coś straciłem? Jesli tak to ciezko dojsc do tego przez pryzmat tego co zyskałem: nowe przyjaźnie, lepsze zrozumienie świata, nauki, samego siebie i radość w życiu. Baniak to moja stała w obecnym zyciu :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stracilem" sporo kasy no i holendra;)...o rodzinie proszono,zeby nie pisac...to nie napisze...;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYYYYYYYYYYYYYYYY.....

Co tu napisac?

Chyba głowę i dobre oceny w szkole :thumbup:


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie dokopalem:P. Nawiazujac do pierwszego postu (posta??? ni cholery nie wiem,jak jest "post" w dopelniaczu;) ),jako,ze pojawila sie bardzooooooooo mglista perspektywa zawitania na jankeska ziemieB)B)B),czy jest w N.Y. jakis rodak-morszczak,z ktorym by mozna sie spotkac?

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papiroska zostawiłem dla soli

Może to źle zabrzmi ale akwarium miało być lekarstwem na fajeczki

A sól okazała się 10razy bardziej uzależniająca od nikotyny

Nawet nie mam czasu myślećo jaraniu

Ciągle czytam grzebie w akwarium

A ja też fajury zostawiłem i to był mój argument dla żonki. Ale jak zobaczyła pierwsze przerobione akwa słodkie na morskie to stwierdziła, że muszę się wziąć za projekt na porządnie z sumpem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zobaczyła pierwsze przerobione akwa słodkie na morskie to stwierdziła, że muszę się wziąć za projekt na porządnie z sumpem itd.

Zuch dziewczyna ;).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek tylko obawiam się, że przy nowym projekcie za jakiś czas stwierdzę, iż znów solanki jest za mało, a ma być ponad 500 litrów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarek tylko obawiam się, że przy nowym projekcie za jakiś czas stwierdzę, iż znów solanki jest za mało, a ma być ponad 500 litrów. ;)

I tu w pelni Cie rozumiem:).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maaaaaaaam vize :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wyobrażam sobie by w pokoju zabrakło Akwarium :) 3 Lata minie 23.08.2015 jak stoi obecny zbiornik, Zyskałem sporo znajomych, ale też ciężko jest trafić na Laskę która by to polubiła, ale na pewno nie zrezygnuje z Akwarium dla jakiegoś widzi misia jakiejś Panienki, nawet jeśli miałbym być starym Kawalerem to będę :p ale za to będę miał święty spokój od marudzenia, nocnego wstawania i ogólnie tego typu zmartwienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

Co "???" ?. No dobra,napisze po polsku - mam wizę USA :thumbup: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje;) jedziesz turystycznie czy moze zrywac azbest z wiezowcow ? ;D

Turystycznie - do mojego wymarzonego i wyśnionego NYC :thumbup: . A później już tylko pozostanie myśleć o Tokyo :thumbsup: . Ale marzenia się spełniają,gdy 5 kwietnia pisałem,że jest mglista perspektywa stanięcia na jankeskiej ziemi,nie myślałem nawet,że będzie to tak szybko. Już są zabukowane bilety na samolot i mieszkanie na górnym Manhattanie :thumbup: . Jednak dla takich chwil warto żyć - całe 7 dni w NYC :yes .

Oczywiście,żeby nie było tak słodko,to wszystko

kosztem pewnych wyrzeczeń - kosztem postawienia mniejszego baniaka,kosztem jeżdżenia starym tryplem (jak to mój kolega mawia tzw. "chrupkiem" :evil: - ale jak dowiózł na Wdzydze VDR-ka,Ironistę i mnie,to chyba nie jest z nim tak źle :rambo: ),itp.,ale jakie to ma znaczenie...

Pomacham wam ręką ubrany w skarpetki i klapki KUBOTA z reklamówką z Biedrony w ręku prosto z Times Square http://www.earthcam....php?cam=tsrobo1

To oczywiście tzw. "suchar" w typie prowadzącego Familiadę :rofl: :rofl: :rofl:.

EDIT: No i oczywiście,jeśli tylko praca na to pozwoli,to w podróżniczych planach już są uwzględnione Wdzydze 2016 i świrkowy zlot pozimowy (żałuję,że w tym roku nie mogłem być,a jeśli chodzi o zeszłoroczny,to do dziś wspominam atmosferę i wspaniałych ludzi,tak więc jeszcze raz Michał - wielki szacun :czapki z głów:) .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu od powrotu minelo...Jednak dla takich chwil warto zyc :):):):):):):).

Na dachu swiata...

"Nie brooklinski most".

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihih... mój były podawał swoje uzasadnienia rozwodu min: "chce sobie zrobić tauaż" (natychmiast zrobiłam;) ), trzaska drzwiami od samochodu (jego nowego) i, że pomagał przy akwarium" :)) Męża nie ma , jest nowy zbiornik i właśnie szykuje się doprzeprowadzki do nowego szkiełka, które już czeka - tym razem 870 l. :)) Pozdrawiam bo warto coś poświecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihih... mój były podawał swoje uzasadnienia rozwodu min: "chce sobie zrobić tauaż" (natychmiast zrobiłam;) ), trzaska drzwiami od samochodu (jego nowego) i, że pomagał przy akwarium" :)) Męża nie ma , jest nowy zbiornik i właśnie szykuje się doprzeprowadzki do nowego szkiełka, które już czeka - tym razem 870 l. :)) Pozdrawiam bo warto coś poświecić :)

Zdecydowanie obejmujesz prowadzenie hehe

I kto to przebije?

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dodać, że przed odpaleniem nowego zbiornika żeby nie mieć problemów z wilgocią właśnie głównie z powodu akwarium robię w całym domu rekuperację - dziś kolejna część rur i w czwartek odpalam wentylację. Żeby nie zbiornik - nie miałabym motywacji żeby wydac tyla kasy i od nowa kuć ściany ;) Ponieważ sump będzie w piwnicy robię regularne przewierty w podłodze na parterze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.