Skocz do zawartości
refish

pokolec

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie co najlepiej zjada pokolec krolewski czym wzbogacac diete tej rybie welcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym obecnie go karmisz? Możesz np. kupić w markecie sushi nori (listki z prasowanych alg), urwać kawałek i przymocować na klipsie do szyby. Co jakiś czas będzie podpływał i skubał.

Możesz też wsypywać mu co jakiś czas Spirulinę super forte 36% Tropicala.

A jeżeli chcesz wydać więcej pieniędzy, to Formula Two Ocean Nutrition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie to podaje mrozonke artemie i granulat omega one, widze że sie tym nie interesuje tylko skubie jakies zanikające glony ze skaly , kupilem go wczoraj ma ok 4cm sprzedawca mówil ze jest z hodowli czyli powinien wcinać chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algi nori z marketu, spirulina.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz tez dać kawałek sałaty jak się przyzwyczai to będzie zajadał i pamiętaj pokolce to glonożercy i głównym składnikiem pokarmu są glony itp.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też podaję dla urozmaicenia sałatę . Należy pamiętać aby wcześniej ją sparzyć wrzątkiem


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wcina suche granulki tylko bierze z dna jutro kupie algi itp tylko martwa mnie biale dwie kropki cos od stresu ospa czy przeciwdzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwoj, wlacz UV 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Hepatus uwielbia solowca, oprócz tego bardzo smakuje mu spirulina tropicala. Właściwie smakuje mu również sekstet morski. Ospa to chyba standard, maleństwo przyjechało do nas w czwartek wczoraj juz był w kropki miał ich z 10 dzisiaj zostały 2 z tego jedna kuleczka jakby "wychodziła" wiem że to jakiś pasożyt ktory po jakimś czasie opuszcza ciało żywiciela. Nie mam żadnej lampy uv tylko czosnek wydaje mi się że zadziałał extra, niewiem czy nie przesadziłam z czosnkową kuracją. Mimo to wszystko zyje ma sie dobrze, Maleństwo ma apetyt małego wieloryba, jest żywy i zaczepny :) także jak przyjmuje jakikolwiek pokarm i jest żywy to chyba nie ma co panikować


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quo vadis akwarystyko morska ..... :smile_question:


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiruline glony dla pyszczaków , mojej byłej dobrze wchodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosną można uzbierać i zamrozić młode liście mniszka lekarskiego, oczywiście zebrane z dala od cywilizacji - szał ciał, a mniszek ma wiele zdrowych właściwości, na pewno lepszych od sztucznie pędzonej sałaty :) Mniszka przed podaniem sparzam w wrzątku i przyczepiam na klipsa lub na tonący czyścik magnetyczny... jaki dziki zer jest wtedy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego! Jak dobrze że mamy wiosnę trzeba będzie szukac :construction:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby muszą być oczywiście nauczone do przyjmowania takich pokarmów, ja z tym nie mam problemu bo mam stadko pokolców i podpatrują nawzajem od siebie, wystarczy ze jeden skubnie to reszta zrobi to samo :) I takim sposobem moge wrzucać do akwarium całe kartki nori a4, peczek mniszka itp. i nawet 5minut to w wodzie nie posiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.