Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo, to jest akwarium rafowe!! To są koralowce! Brawo. Za patykami nie przepadam ale Twoje bardzo mi się podoba,

A nie tylko szczepki i szczepunie, jest tylko kilka takich baniakow na forum jak Twoje,

Tez mam veliferum i desjardini, wogole się biją, tylko hepatus je gania, tominensisa tez mam :)

Edytowane przez edi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za dobre słowa :)

Tez mam veliferum i desjardini, wogole się biją, tylko hepatus je gania, tominensisa tez mam :)

U mnie największym zadymiarzem jest właśnie Veliferum z tym, że najczęściej kończy się na stroszeniu płetw. Gonitw i bójek na szczęscie nie mam.

Widzę że masz tubki w sumpie :-)

To znaczy w sumpie mam szorstniki, ale sumpa Wam nie pokazałem, bo nie bardzo jest co. Te dwa DSB/Refugia stoją na biurku i w tym mniejszym mieszka tubka. W sumie taki zbiornik jest dla niej najlepszy, bo po pierwsze ma sporo naturalnego pokarmu, a po drugie mogę ją sporo karmić bo i tak nadmiar pójdzie w DSB.

Zresztą mam ją już ze dwa lata bez straty polipa, a obserwując inne tubki na forum odnoszę wrażenie, że akwaryści nie doceniają konieczności ich częstego karmienia. To powoduje, że często głodują i powoli tracą tkankę.

Uwielbiam veliferum i obsadę mieszaną. Akwarium bajka ale te zdjęcia to byś trochę poprawił :) mi się nie podobają.

Znaczy co z tymi zdjęciami jest nie tak?

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak to jest w zwykłym akwarium ze sumpem. Mam 3 zbiorniki, które dzielą jeden sump.

W kazdym akwarium wywierciłem otwór 50mm na śrubunek (widac to na drugiej fotce po prawej).

Kazde DSB zasila mała jebałka DC1200. Obie pompy znajdują się w sumpie i pchaja wodę do zbiorników, a ta przelewa się przez kolanko i wraca do sumpa.

Ten sump, który mam teraz wymieniłem jakis czas temu, mając na uwadze, że musi pomieścic wodę z 3 zbiorników


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik z tubką ile ma litrów?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak reszta parametrów ca, kh? Kompletnie nic nie dolewasz?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik z tubką ile ma litrów?

50L. Ten drugi 130L

A jak reszta parametrów ca, kh? Kompletnie nic nie dolewasz?

Ca i Mg przyznam, że bardzo rzadko testuje. Może raz na pół roku. Ostatnio było Ca = 390mg/L Mg = 1300mg/L

Kh testuje co 3-4 dni i utrzymuje na poziomie 6.8 - 6.9. Jedyne wahnięcia mam przy dodaniu nowej porcji zasypu. Tu niestety trudno mi wycelować i wtedy buja się pomiędzy 6 - 8, ale staram się to szybko uspokoić w okolicach właśnie 7.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak to jest w zwykłym akwarium ze sumpem. Mam 3 zbiorniki, które dzielą jeden sump.

W kazdym akwarium wywierciłem otwór 50mm na śrubunek (widac to na drugiej fotce po prawej).

Kazde DSB zasila mała jebałka DC1200. Obie pompy znajdują się w sumpie i pchaja wodę do zbiorników, a ta przelewa się przez kolanko i wraca do sumpa.

Ten sump, który mam teraz wymieniłem jakis czas temu, mając na uwadze, że musi pomieścic wodę z 3 zbiorników

Brzmi to naprawde fajnie. Chętnie bym zobaczył na żywo ;)

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartku gonią te Pańskie patyki, oj gonią ;)

Bardzo fajny "naturalny" baniaczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , jak tam szkiełko ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

Część z Was wie, że zbiornik przeżył katastrofę jesienią zeszłego roku. Słowo "przeżył" jest jednak mocnym nadużyciem, bo 3/4 korali poszła do kosza. Za bezpośredni problem obarczam winą wzrost KH z 7 na ok 12dkh w ciągu 2-3 tygodni podczas których byłem poza domem. Niestety jak to mówią "pańskie oko konia tuczy" sprawdziło się w 100 % i kiedy tylko tego oka zabrakło, zaczeło się źle dziać. Kolega, który opiekował się akwarium niedopilnował i stało się co się stało. Najpierw większość korali straciła połowę tkanki, a potem druga połową zajeło się cyjano, które zadusiło to co pozostało.

O ile ślady po katastrofie są ciągle widoczne, o tyle częśc korali odrasta i ma się całkiem dobrze. Oto parę z nich. Niestety cały zbiornik jeszcze przez jakiś czas nie będzie sie nadawał do pokazywania

gallery_10763_2219_106845.jpg

gallery_10763_2219_208172.jpg

gallery_10763_2219_153022.jpg

gallery_10763_2219_195759.jpg

gallery_10763_2219_10327.jpg

gallery_10763_2219_69412.jpg

gallery_10763_2219_7425.jpg

gallery_10763_2219_133826.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , sądzisz że skok KH położył zbiornik ?

Gdyby KH spadło z 12 do 7 to nawet nie przyszło by mi do głowy polemizować , ale w drugą stronę to mi się wydaje dziwne.

Nie wiem jaką metodą w tej chwili prowadzisz zbiornik ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do orzodu i znowu bedzie pieknie . Bartek czy mozesz mi dac namiar na jakis ciekawy sklep z koralami sps . Ale mam na mysli cos w stylu polskich sklepow , by cena byla adekwatna do szczepki lub korala . Bo to co czasmi sie widzi w sklepach to jest porazka . Szczepka 3cm a cena 20£ i to jeszcze nic ciekawego .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie KH przy zerowych nutrientach i braku karmienia np aminokwasami powoduje utratę uszkodzenia taknki na czubkach korali. U mnie właśnie tak zaczeły tracić tkankę. Razem z KH podskoczyło Ca i Mg (jak to bywa na reaktorze) ale ich nie winie za problemy. Poza KH nic innego nie było na niebezpiecznie skrajnych poziomach

Z tych samych zresztą powodów przy stosowaniu probiotyki lub ZEO KH musi być odpowiednio niskie

Maciek, jedyny jaki znam z ambitnymi gatunkami jest w Aylesbury, ale tanio nie jest


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co sie stalo z reaktorem ?

A maja oni jakas strone@?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , zapytam przewrotnie dlaczego dążysz do zer ?

Czytałem prędzej ,że zbiornik ma być niemalże bezobsługowy więc w mojej ocenie dla bezpieczeństwa muszą być wykrywalne takie parametry jak NO3 i PO4 to jest niemal gwarant zdrowych niekoniecznie pastelowych korali.

Mój zbiornik jest nijaki ale uwierz nie robię przy nim absolutnie nic , dbam tylko żeby było CO2 , pompa od reaktora chodziła 24 na dobę zasyp tylko grys koralowy i karmię ryby. Woda nie była podmieniana od półtora roku dwa dni temu sprawdzałem PO4 - 0,02 duża hanka , CA nie znam , KH- 6,7 jedyny parametr który sprawdzam regularnie i zasolenie , MG nie sprawdzałem od dwóch lat NO3 to wielka tajemnica nawet ja jej nie znam :) i tak się kula.

Mam jednak jedną pewność ,że zbiornik Twój będzie petardą :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal dokladnie tak samo prowadze baniak , nic przy nim nie " robie" . Oczywiscie moge pomarzyc o takich kolorach jak sa lub beda u Bartka i innych , ale baniak cieszy mnie i na innych robi duze wrazenie . A przedewszystkim nie zabiera mi czasu tak jak to bylo kiedys .

A ten sklep o ktorym piszesz to Maidenhead aquatics ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , zapytam przewrotnie dlaczego dążysz do zer ?

Czytałem prędzej ,że zbiornik ma być niemalże bezobsługowy więc w mojej ocenie dla bezpieczeństwa muszą być wykrywalne takie parametry jak NO3 i PO4 to jest niemal gwarant zdrowych niekoniecznie pastelowych korali.

Mój zbiornik jest nijaki ale uwierz nie robię przy nim absolutnie nic , dbam tylko żeby było CO2 , pompa od reaktora chodziła 24 na dobę zasyp tylko grys koralowy i karmię ryby. Woda nie była podmieniana od półtora roku dwa dni temu sprawdzałem PO4 - 0,02 duża hanka , CA nie znam , KH- 6,7 jedyny parametr który sprawdzam regularnie i zasolenie , MG nie sprawdzałem od dwóch lat NO3 to wielka tajemnica nawet ja jej nie znam :) i tak się kula.

Mam jednak jedną pewność ,że zbiornik Twój będzie petardą :)

Darek, pomimo, że od ponad 18 mieisecy miałem nie wykrywalne NO3 i PO4 to nic specjalnego przy nim nie robiłem. Zero suplementacji poza reaktorem i podmianami. Za niewykrywalne nutrienty odpowiadają dwa zbiorniki z DSB i regfugium oraz odpieniacz Bubble King 200. Ot cały sekret mojego zbiornika. Z testów robiłem tylko KH (co jest normalne przy reaktorze), NO3 co miesiac - dwa - tylko po to, żeby potwierdzic to co i tak wiedziałem, że DSB działają doskonale. Nie lałem zadnych bakterii ani odzywek. podmiana co tydzień 40L wody w systemie z prawie 1000L w obiegu.

Aż czasami zły byłem na siebie, że wszystko tak niemalże bezobsługowo... chociaż wszystkim nowicjuszom powtarzam, że akwarystyka morska wymaga regularności i czasu. Co za hipokryzja...

Z drugiej strony byłem na bieząco a korale rosły i rosły... Nie musiałem ciągle grzebać i robic testów, aby to osiagnąć. To taka metoda prowadzenia zbiornika która nazywa się oglądanie i obserwacja. O tym, że znam swój zbiornik świadczy to, że wystarczyły 3 tygodnie nieobcności zeby zbiornik wypadł z equilibrium.

Maciek,

Maidenhead Aquatics ma przyzwoity sklep w Windsor. Korale są kiepsko wybarwione ale maja potencjał i jest spory wybór. Rodzynków brak.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytalem czy ten sklep w Aylesbury to wlasnie Maidenhead aquatics ?

Ja mam w Hickstead Maideanhead ale tak jak piszesz nic ciekawego .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartku jaki stosujesz piasek w dsb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 22:14, Tester napisał:

Sump już jest. :)

gallery_10763_1779_137993.jpg

jak sprawuje sie nowy sum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten sump jest idealny. Z tym, że nie jest już nowy :)

Stary był trochę rozmiarowo nie przemyślany (był za wysoki) i miałem sporo problemów technicznych z tym związanych, np wyjęcie odpieniacza oznaczało demontowanie części szafki i wyjęcie całego reaktora wapnia i wszystkich rzeczy zanurzonych w sumpie. Cały proces zajmował sporo czasu i kosztował sporo nerwów. W tym sumpie zajmuje 10 sekund


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.