Skocz do zawartości
Tester

[600L] - Moja kropla oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dorot

Bartek kolorki i akwarium świetne, może mnie nauczysz jak przemawiać do ryb i korali? Za wyczyszczenie szyb i zrobienia zdjęcia wielkie :clap: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i człowiek sie napatrzy spojrzy na swoje i sie wk....wia powinien być filtr na kolory i zdjęcia tylko czarno-białe :))

a tak poważnie to bajka i godny do pozazdroszczenia tfu tfu na psa urok (sorki wycior)


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i człowiek sie napatrzy spojrzy na swoje i sie wk....wia powinien być filtr na kolory i zdjęcia tylko czarno-białe :))

a tak poważnie to bajka i godny do pozazdroszczenia tfu tfu na psa urok (sorki wycior)

Bartek kolorki i akwarium świetne, może mnie nauczysz jak przemawiać do ryb i korali? Za wyczyszczenie szyb i zrobienia zdjęcia wielkie :clap: pozdrawiam

Na akwarystyce morskiej się nie znam ale co do zdjęcia to te kolorki są raczej w programie graficznym wyciągnięte i stąd takie intensywne kolory (nasycenie, kontrast itp - dla mnie to nawet przebarwione) - zgadza się "Tester"?

Ale nie zmienia to faktu, że akwarium super.

Gratuluję.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Ci, (a prosilem zone o potwierdzenie bo wiadomo jak to jest z meska percepcja koloru) ze obraz na fotce odpowiada rzeczywistosci. Fotka robiona pod aktynika i purple+. Jak ktokolwiek ma watpliwosci zapraszam na piwko i wizje lokalna.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Ci, (a prosilem zone o potwierdzenie bo wiadomo jak to jest z meska percepcja koloru) ze obraz na fotce odpowiada rzeczywistosci. Fotka robiona pod aktynika i purple+. Jak ktokolwiek ma watpliwosci zapraszam na piwko i wizje lokalna.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Jak tak piszesz to pewnie tak jest. To tym bardziej gratuluje.

Zmylily mnie te przeswietlone wierzcholki korali i myslalem, ze zdjecie bylo mocno tuningowane.

Raczej bedzie ciezko odwiedzic Ciebie - niestety niemobilny jestem:-) a w dodatku 2 miesieczna corcia caly wolny czas zabiera:-)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akwarystyce morskiej się nie znam ale co do zdjęcia to te kolorki są raczej w programie graficznym wyciągnięte i stąd takie intensywne kolory (nasycenie, kontrast itp - dla mnie to nawet przebarwione) - zgadza się "Tester"?

Ale nie zmienia to faktu, że akwarium super.

Gratuluję.

Przepraszam za offtop ale skoro sam zauważyłeś, że nie znasz się na akwarystyce morskiej to po co podważasz piękno (chodzi mi o kolorystykę) zdjęć autora?

EOT!

Kolejny piękny zbiornik w tej kategorii akwariowej :)

PS: uwielbiam zdjęcia sumpów, pokazałbyś? :)

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale skoro sam zauważyłeś, że nie znasz się na akwarystyce morskiej to po co podważasz piękno (chodzi mi o kolorystykę) zdjęć autora?

EOT!

Kolejny piękny zbiornik w tej kategorii akwariowej :)

PS: uwielbiam zdjęcia sumpów, pokazałbyś? :)

Pisząc, że nie znam się - chodziło mi np o chemie, testy uprawę korali itp.

Nigdzie nie napisałem, że podważam piękno tego zbiornika - napisałem, że wydaje mi się, że kolory są przesycone i tyle a to tylko zdjęcie i nigdy nie odwzoruje tego co jest w rzeczywistości.

A to, że nie znam się na akwarystyce morskiej nie dyskwalifikuje mnie by skomentować zdjęcie tego akwarium. Na pewno wiem trochę więcej o robieniu zdjęć niż o akwarystyce - dlatego się wypowiedziałem.

A akwariów to widziałem już wiele na forum jak i na zywo. Wiec jakies porownanie mam, wiec i wypowiedzialem sie na ten temat.

I nie wiem w czym jest problem??

Tak czy siak zdjecie moze i nie jest podkoloryzowane (za te kolory odpowiada odpowiednio dobrane swiatlo) ale na bank przekontrastowane itp. i robione slabszej jakosci szkłem albo po prostu autor nie potrafi wykorzystać możliwości swojego aparatu.

Przeglądając inną stronę o akwarystyce morskiej zauważyłem zdjęcia "Testera" - i co można o tamtych powiedzieć? Super i tyle:)

Więc to zapewne było robione chyba jedną ręką a w drugiej trzymał piwo hehe

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kolorki są raczej w programie graficznym wyciągnięte i stąd takie intensywne kolory (nasycenie, kontrast )

Nie od dziś wiadomo że 99% fotek przechodzi przez programy graficzne w tym photoshop c55 ale tak powinno być naprawdę , programy są by poprawiać i ulepszać.Mało prawdopodobne a raczej nie realne by aparat uchwycił takie kolory.Co do nasycenia chciałbym żeby każdy takie miał akwa wtedy było by ładniej.

Czy po programie czy nie ma to jakieś większe znaczenie by się nad tym głębiej zastanawiać ?

Spytałeś jak to robi skoro ci się podoba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo że 99% fotek przechodzi przez programy graficzne w tym photoshop c55 ale tak powinno być naprawdę , programy są by poprawiać i ulepszać.Mało prawdopodobne a raczej nie realne by aparat uchwycił takie kolory.Co do nasycenia chciałbym żeby każdy takie miał akwa wtedy było by ładniej.

Czy po programie czy nie ma to jakieś większe znaczenie by się nad tym głębiej zastanawiać ?

Spytałeś jak to robi skoro ci się podoba ?

inna sprawa ze zalezy gdzie to ogladasz i jak masz ustawiony kontrast jasnosc i temperature kolorow w monitorze, telewizorze czy czyms innym. Jak ogladam to na telewizorze to kolory wygladaja zeczywiscie na przesadzone ale telewizory jak wiecie podbijaja kolory i kontrast zazwyczaj. A jak to samo otworze na kompie to juz wyglada bardziej realnie natomiast kiedy to samo zdiecie otwieram na lapku mojej zony to wyglada jak by temperatura kolorow byla za zimna. Jak by to bylo zdiecie normalnie wywolane na papierze foto jak kiedys to sie robilo to nie ma problemu bo wszyscy widza to samo poza tym ze odwzorowanie kolorow przez aparaty dalekie jest jeszcze od doskonalosci ( szczegolnie cyfrowe)

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Czy po programie czy nie ma to jakieś większe znaczenie by się nad tym głębiej zastanawiać ?

Spytałeś jak to robi skoro ci się podoba ?

No własnie nie podoba mi się sztuczne podkoloryzowanie i wiem jak takie rzeczy robić;)

A co do akwarium Testera to już sobie to z Testerem wyjaśniliśmy, że korale takie są w rzeczywistości dzięki fajnemu oświetleniu.

Pozdrowionka


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aparat w zaden sposob nie oddaje rzeczywistych kolorow zwlaszcza niebieskiego i wszelkich odmian fluo. Uzywam fotoszopa to podkrecenia kolorow tak aby odpowiadaly rzeczywistosci. jedyne co moge na chlodno powiedziec o ostatniej fotce to to ze jest raczej przeostrzona niz przekoloryzowana. Niedowiarkow zapraszam na wizje lokalna ;) Choc uczciwie musze powiedziec ze pojawilo sie troche brazow bo z roznych powodow zaniedbalem zbiornik i azotany podskoczyly. Lada dzien wkleje nowe foty.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz sie czym ani przejmowac ani martwic :) aparat to tylko narzedzie a nie oko ludzkie :) sam bym sie wybral poogladac na zywo ale niestety i do Łodzi i do Londynu mam spory kawalek :/ ostatnio sie zlapalem na tym ze moje akwarium lepiej wyglada na zdjeciach z telefonu Żony niz na tych z aparatu... no i kijowszczyzna bo sie nie bede prosil :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu jakiś MOD pokazał jaja... :chris:


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek pewnie widział... :-P


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem jechać nawet kiedyś na zlot.. a tam takie akcje odchodzą :)

Bartek - śliczny zbiornik - gratulacje.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożegnanie,

W odpowiednio prowadzonym zbiorniku morskim wcześniej czy później nastanie czas, kiedy akwarium (albo i akwarysta) powie DOŚĆ!

I mnie ostatnio naszła chwila takiej refleksji. Były czasy kiedy moje akwarium stanowiło dla mnie oazę spokoju i radości dającą odskocznię od zabieganego życia. Dziś już tak nie jest... to znaczy nie do końca. Dochodzi uczucie niesamowitej dumy z tego co osiągnąłem (i ilości zgubionych szczęk moich gości :))

Niestety, (a może i stety) życie mojego akwarium, powoli i nieubłaganie dobiega końca. Dzieje się tak z wielu powodów.

- korale rozrosły się tak, że prowadzą nieustanne wojny o przestrzeń

- piękne niegdyś tipy SPSów, są na liniach frontów zniszczone,

- korale dosłownie wyłażą z wody co powoduje, że cotygodniową podmianę muszę wykonywać w błyskawicznym tempie, żeby za długo nie wystawały ponad wodę i były przypalane światłem (dosłownie i w przenośni)

- Straciłem kolory (i część tkanki) korali, które mają mocno ograniczone światło przez gąszcz korali powyżej

- nie wspomnę o tym, że ryby mają coraz mniej miejsca i coraz trudniej mi jest je podziwiać

- Szyb w wielu miejscach nie mogę doczyścić bo czyścik nie dojeżdża ręka tym bardziej się nie mieści, co powoduje, że akwarium zaczyna wyglądać niechlujnie

- Dno spowite jest martwymi odłamkami korali, które odważyły się za bardzo zbliżyć do szyby.

- Jeśli coś mi wpadnie do akwarium, to w zasadzie nie mam szans na wyciągnięcie tego - chyba, żebym przeszczepił sobie kilka łokci i zginał rękę w pięciu miejscach :)

- Coraz trudniej karmić mi korale NP z powyższego powodu

- Straciłem kontrolę nad częścią miękasów, przez co rozrosły się niemożebnie.

- Sump się kwalifikuje do wymiany, bo popełniłem błąd, który się mści co weekend

- Mam coraz większe problemy ze zbilansowaniem parametrów, co mocno zawęża mi dopuszczalny margines błędu

- Straciłem czujność i swego rodzaju focus na akwarium - bo brak mi wyzwań. Zero plag, zero chorób, parametry idealne.. Rozleniwiło mnie to strasznie.

Powyższe powody nieuchronnie zbliżają mnie to jakiejś nieprzewidzianej katastrofy. Aby im zapobiec podjąłem decyzje o... zaczęciu od zera :)

Nie wiem jeszcze kiedy to nastąpi, ale odbędzie się to w ciągu kilku tygodni. O ile akwarium się nie rypnie podczas dwutygodniowego urlopu, na który wyjeżdżam za parę dni.

Wszystkim tym, którzy zaglądali do tego wątku serdecznie dziękuję za krytykę i słowa uznania.

Pozdrawiam

:)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a końcowa fotka,dla przestrogi...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku , ja sobie też życzę takiego powodu zakończenia w przyszłości. Śledziłem twój wątek od samego początku i na pewno będzie on jedny z tych na których będę bazował. I na pewno będzie śledził nowy twój wątek. Dzięki Bartek.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy tym akwarium brakuje ci wyzwań to boje się jakie będzie następne.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , jestem dokładnie na tym samym etapie co ty. Zastanawiam się tylko czy zmienić szkło czy zaczynać w tym samym szkle które mam.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w 100% Cię rozumiem :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względów technicznych szkło zostawiam. Zresztą szkło mam w doskonałym stanie bo dbałem i chuchałem...

w nowym akwarium chce dać mniej skały. Prawą stronę zostawię raczej tak jak jest, ale lewa całkowicie zmienię. Korale posadzę od nowa.

Sumpa muszę zmienić, bo obecny to katastrofa. W sumpie, zrobie wielkie DSB na plenum Jauberta


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.