Skocz do zawartości
Sebastiann2

Oświetlenie led w refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Zbiornik ma 1,5 miesiąca.

Nie mam żadnych przyrostów przy glonach w sumpie. Co gorsza robią się takie ciemne.

Lampkę kupiłem w erybce

http://allegro.pl/aquael-lampka-oswietlenie-decolight-led-5w-jak20w-i2242736179.html

Niewinem czy winna lampa. Mam kupić inną? I wysokie NO3 15-25. Gdyby rosły glony to NO3 podejrzewam byłoby już dużo niżej.

PS. Opis z strony erybka:

Poza tym, posiada ona giętkie ramię (tzw. „gęsią szyję”) umożliwiające swobodne ustawienie listwy oświetleniowej i iluminację akwarium pod dowolnie wybranym kątem. Doskonale stymuluje wzrost makroglonów glonów w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabiutkie swiatelko. Dla glonow 0.5W / L to minimum. Druga sprawa to jakiej wielkosci masz refugium w stosunku do zbiornika glownego?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło główne 83x60x50 co daje 270 l.

Sump 75x40

Komora z glonami 25x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - 25x40 to cieniutko na ponad 300L w obiegu. Nie ma sie co dziwic ze glony nie maja sily wszystkiego przerobic.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większej komory nie da rady bo z jednej blokuje odpieniacz a z drugiej pompa obiegowa, grzałka i dolewka. Tych glonów to mam narazie takie dwie pięści. Mówili mi w sklepie że się rozrosną ale narazie ni huhu. Glony mam niecały miesiąc. Może za ktrótki okres na przyrosty ?

PS. Zapomniałem napisać że w komorze gdzie są glony mam również żywą skałę. Niewiem w sumie czy coś to zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo lipa, jak juz chcesz zostac przy ledach proponuje cos takiego

http://www.amazon.co.uk/CREE-LED-3200K%7E3500K-PERFECT-REPLACING/dp/B0060VV78W/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1333230717&sr=8-3

Glony jak maja warunki to doslownie w oczach rosna


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by dokupić identyczną lampkę jeszcze jedną tą co mam teraz ? Teraz mam 5 W a tak by było 10W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz juz 5 W LED zastepuje 20 W normalnej lampy ? Co to sie porobilo...

I te 5 W ma nie tylko oswietlic, ale i dostarczyc energie do fotosyntezy, zeby oczyscic 270 l akwarium ...

Mysle podobnie jak Grzes. Moze jak sie te glony oswietli, to dadza rade ? :welcome: Ja bym uzyl raczej tania, silna, oszczedna zarowke (ki).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian to byłaby dopiero połowa tego co Prezes Dyzma zaproponował. Masz dużo za mało światła.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wciskaja ludziom ze tymi halogenami o roznych mocach, power ledami w roznych konfiguracjch mozna zastopic tradycyjny halogen 50W. Figa z makiem, wystarczy poczytac opinie, ale daja zdecydowanie wiecej swiatla niz zarowki kompaktowe


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za wszystkie porady. Znalazłem coś takiego na allegro. Takie jak Grzegorz wstawił linka.

http://allegro.pl/zarowka-led-gu10-9w-3-x3w-power-led-i2239281748.html

może się nada do spagetti ?

I znalazłem jeszcze takie cosik:

http://allegro.pl/lampa-decolight-duo-2-11-w-4-rodzaje-swietlowek-i2241296549.html

Co o tym sądzicie? Może jeszcze coś innego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad sumpem (240 l) mam powieszoną małą lampkę na ledach, w sumie 12W. Glony rosną bardzo ładnie, regularnie puszczam ich trochę w kibelek. Poza glonami mam tam kilka lpsów - welsophyllie, trachyphyllie, acanthastrey i poza ostatnimi które trochę straciły na kolorystyce jest OK. Oświetlona jest oczywiście tylko część sumpa ale akurat tyle ile jest wolnego miejsca.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...... mówisz 12W w ledach. To tak jak koledzy pisali mi wcześniej moje 5W to stanowczo za mało.

A co będzie lepsze w moim przypadku ta żarówka ledowa 9W. Czy obudowa na świetówki 2x11W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat, myślicie że taka lampka da radę i bedą glony przy tym rosły? Refugium mam małe bo 15x30 cm ale jedna powinna dać radę je oświetlić :

http://allegro.pl/zarowka-led-grow-par-12w-4-5-wzrost-hps-gw24-i4687235850.html

Są też mocniejsze ale takei rozwiązanie wydaje się być ok, pytanie tylko czy nadaje się do glonów w morskim?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haloooo! nikt się nie wypowie?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch latach zmian i prob roznego typu oswietlenia najlepsze efekty wychodza mi na Led Halogen.

Na twoje refugium 10 watt wystarczy.

http://www.okazje.info.pl/szukaj/halogen-led-10w/ceny.html


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś barwę konkretną Grześ polecasz?

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warm white


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz

Dzięki za konkretną odpowieź. Które glony pod tym trzymasz? Ty masz zdaje się DSB także? Czy się mylę...


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.