Skocz do zawartości
Yendruu

Chińskie pompki z Zoofokusa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że wielu z nas zakupiło te pompki dozujące. Proszę o podzielenie się opiniami jak się sprawują po dłuższym okresie użytkowania. (dłuższym niż pół rokudevil.gif)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam. ciche i jak do tej pory niezawodne. Jednynie z kalibracja na poczatku troche szalu bylo ale teraz jest super.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo :) Bartek to Ty profiluxa uzywasz do sterowania cyrkulacja a pompki chinskie czip siet uzywasz? :):):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt więcej nie używa ??  


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem do dozowania nawozu. W miarę dokładna choć po czasie zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy. Właściwie to miała dwie awarie, raz udało się jej nie startować a kolejnym razem się rozkalibrowała. Usterki jednak można było usunąć a dziwne rzeczy działy się zazwyczaj po spadkach napięcia. Po podłączeniu za listwą problem się skończył. Pompa działa (Obecnie u znajomego) grubo od ponad roku i dozuje symfonie złotą z Fe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie od roku. Dolewają ballinga. jak dla mnie idealne. Żadnych awarii czy niespodzianek.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6 czy 7 od ponad roku, dzialaja bez zarzutu, jak dla mnie mistrzostwo swiata, ciche, szybkie, precyzyjne, bardzo mobilne, a do tego moga miec na prawde spory przerob. maksymalna dzienna dawka to nawet 24 razy po 99ml, a minimalna dawka to 1ml na 9 dni. wiec nie wiem jak mozna znalezc jakies minusy dla tego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Kidult - zakres regulacji jest świetny.

ja używam i jak dotąd polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tylko czy wspominając przygodę Inmara warto?

Moduł z 3 pompkami aquatronica kosztuje w zoofokusie 1267zł, u mnie w Dublinie Profilux niezależny od kompa z 3 pompami kosztuje 1500zł.

Różnica w cenie - 1 duży koral.

A te Cblue to trzeba jakoś specjalnie zadzwonić o wycenę? Bo w sklepie internetowym ich nie ma.

http://www.zoofokus.pl/sklep2011/?pompy-dozujace,39 :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy, podaja ballinga - dzialaja ok :) Rozbieralne, wezyki mozna wymienic, silnik rowniez. Zero niespodzianek poki co :) :)

Kidult - prawde mowiac oprocz tego, ze mozemy kalibrowac to mozemy zawsze ustawic ze 10ml to 20ml i podawac nawet wiecej niz 24x99ml ;) ;) Pompka bedzie myslec ze podaje 10 a poda 20 ;) ;)

Tylko kto by lal takie ilosci ? ;] ;]

Nie napisze ile zaplacilem za 3sztuki ale roznica w cenie znacznie wieksza niz jeden duzy koral.

Co do Marka - troche dziwna ta przygoda. Pompka dziala na zasadzie czasowej tak na prawde. Zasada podawania plynu jak w dolewkach np nivumoat sp3000. Krzywka, wezyk santoprenowy i tyle. Kalibracja - polega tak na prawde na ustawieniu czasu dlugosci pracy silnika. A pozniej to juz zwykla czasowka. Jak silnik nie pracuje to nie ma jak podac. Moze wczesniejsze mialy jakis blad w oprogramowaniu procesora sterujacego ? Nie wiem - a moze po prostu sie popsula jak kazdy mozliwy sprzet. Profilux tez moze przeciez pasc.

Imho zdecydowanie warto.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co myślisz kapitan że tamte są lepsze? och ta naiwność...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam dwie i sobie chwalę, upierdliwe było lanie ballinga ręcznie, teraz problem z głowy tylko co 6h coś pomruczy przez parę sekund :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielu z nas zakupiło te pompki dozujące. Proszę o podzielenie się opiniami jak się sprawują po dłuższym okresie użytkowania. (dłuższym niż pół rokudevil.gif)

właśnie moja przechodzi testy i na plus precyzja podawania,rozbieralna, gabaryty, z minusów jeden zanik prądu resetuje nam czas tzn. od przerwy zaczyna odliczać od nowa, więc godziny podawania ulegają zmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.