Skocz do zawartości
Qlfon

Wątek na ulitmatereef.net warty śledzenia...

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu zamowilem szkło. Komin będzie na 42mm x 89cm x 43.cm. Zrobiłbym jeszcze plytszy, ale nie mogłem kupić mniejszych przelotów. Czy to oznacza że popełniłem błąd i będę miał problemy. Jak wkrece srubunki, co jak wpadnie ryba, jak zaloze durso?

Akwarium będzie wypełnione woda po brzegi i przykryte szybą żebym mógł sobie oglądać wszystko z góry. Ludzie pukają mnie w głowę a ją sie śmieje i robię swoje.

Dla mnie kolega ma mózg zamiast steropianu, a robi po swojemiu to to warto podziwiać.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Widzisz Kolego, bardzo odważnie określasz i szufladkujesz ludzi. Tylko, jest jeden mały drobiazg...

Często odwaga mylona jest z nieświadomością czy niewiedzą. Ba nawet nieznajomością problemu.

Facet miał taki pomysł, miał środki, to go zrealizował. I tyle. Projekt skomplikował, ale widac że w kilku miejscach postąpił bez wyobraźni. Co może go kosztowac sporo nerwów. Na przykład, kwestia dostępu do oświetlenia. Zobacz też jak rozwiązał sprawę spustu wody. Zestaw rewizji i zrzutu (albo 2xzrzut)zaraz pod dnem połączony w jeden układ tej samej średnicy. Za połączeniem zawór. A niech mu sie to przytka. Stopień awaryjności układu zależy proporcjonalnie od jego skomplikowania. A On pojechał po bandzie. I to dosyć ciasnej.

W swoim życiu zrobiłem parę rzeczy "pod prąd", dlatego potrafię dostrzec mocno ryzykowne projekty. I na pewno nie nazwał bym tego odwagą. Raczej brakiem wyobraźni.

ps tutaj jest, co prawda mniejszy projekt, ale też da się kompać:)

http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=47622.0

Sorki ale mam wrażenie że myślisz że gość który wydał tyle kasy to nie ma o tym pojęcia czy też nie zasięgnął rady i informacji od kogoś co mam wiedzę dużo większą? Może przy takim projekcie pewnych żeczy się nie dało inaczej rozwiązać albo coś innego powoduje że się nie da inaczej??

Super projekt co linka wstawiłeś...zależy kto co lubi?? albo zależy ile czasu spędzasz w jednym pomieszczeniu....akwarium w kiblu :thumbdown:

P.s. coś mi się źle odpowiedz edytowała...przepraszam jak mało czytelna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt mistrzostwo świata, do chingchaia troche mu jeszcze zostało ale i tak jest nieźle, trzymam kciuki :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale extra !!!, strasznie fajny baniak i pełna profeska.

Nie czytalem całego wątku - tylko przejżałem zdjecia.

Jak ten gosć bedzie grzebał w tym zbiorniku jak juz wszystko odpali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt, niedorubek wszędzie i zawsze można się doszukać ale aby coś takiego wymyśleć trzeba naprawde się nagłówkować i ten gość to zrobił. Po co gdybać co będzie jeśli... jeśli mu się nie uda i stwierdzi, że zrobił źle to sam to wszystko spakuje i zakończy hobby a póki co zapowiada się świetnie.

Czytałem gdzieś powyżej, że "świr" bo robi akwarium megaliptycznych rozmiarów. Nie zgodze się z tym i raczej bym powiedział, że ten "świr" dzięki temu swojemu pomysłowi stworzy napewno lepsze warunki do życia tym zwierzętom niż delikwent krytykujący. To tak jakby powiedzieć, że świrnięte są ryby w oceanie, przecież wystarczyłoby słone jeziorko! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za ludzie. Co drugiemu wypisują ze ma za mały baniak na ryby a jak ktoś buduje duży to nagle gadają, ze za duży. Masakra. Mi się projekt podoba, co lepsze kiedyś spróbuje się z nim skontaktować i zobaczyć to na żywo.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki to ciekawa jest roznica w reakcji ludzi w UK i reakcji na naszym forum... najlepiej zeby koles wszystko rozebral i na kolanach do Czestochowy, przepraszajac po drodze kazdego urazonego przez jego beszczelnosc.

Czytałem dzisiejsze posty robiąc zakupy w Tesco i przyszło mi to samo do głowy co Tobie Kuba: u nas zamiast jakiejś konstruktywnej uwagi większość negatywów to bez sensu, skomplikowane, nie uda się, rurka się zapcha a Angole: super, rządzisz, zaj*****sty projekt itp. A podobno to oni mają kijowa pogodę. Dla mnie ważne jest to że ktoś się odważył zrobić coś pod prąd, nie ważne czy go stać czy nie, czy mu żona pozwala (z tego co pisze to żony go raczej nie interesują) czy też nie i ile to kosztowało. Panowie, gdyby nie tacy ludzi to nadal byśmy gupiki hodowali - ktoś kiedyś pomyślał: założę morskie i pewnie też stu chłopa mu mówiło daj spokój, nie uda się zabijesz siebie i rodzinę i kury się nieść przestaną. Tacy ludzie pchają to do przodu, mają ideę, jakoś koncepcję i to ich problem czy się uda czy nie. Napiszą pewnie co nie wyszło i dlaczego, co zrobiliby inaczej itp. Dzięki nim mamy szanse pomarzyć, pokombinować teoretycznie co byśmy zrobili inaczej czy skorzystać z ich doświadczenia i swój baniak poprawić lub nowy zrobic w oparciu o ich doświadczenia. Więcej luzu Panowie i Panie:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już niestety taka polska mentalność:

Jak sąsiad zrobi akwarium mniejsze od naszego to możemy go tylko poklepać po ramieniu, że fajnie ale mogłoby być większe bo ja mam większe. Ale nie daj boże sąsiad zrobi większe od naszego to już jest źle bo zapewne sprawy nie przemyślał. W końcu ja mam kawalerkę i u mnie się większe nie zmieści. Jak on beszczelny w swoim domu 200m2 mógł nam coś takiego zrobić ?! jakiś pijak... i złodziej! bo każdy pijak to złodziej :)

ehh szkoda słów :) ja tam z wielką ciekawością wątek będę oglądał i jestem pełen podziwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qulfon, mijasz się z prawdą. To my w Częstochowie mamy dzisiaj kijową pogodę... :harhar:

Projekt niesamowity. Z chęcią spędzałbym przed takim akwarium całe godziny. Jednak z piwkiem i wygodnie wyciągniętymi nogami. Obsługiwać bym go nie chciał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczena mi opadła! :geek::unworthy:


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie narzekacze który czytacie wątek, ale jeśli jeden zrzut się przytka to zostaną mu jeszcze 3 inne, każdy o średnicy 63mm. To, że na zdjęciach jest dużo rurek, to nie oznacza, że projekt jest "przekombinowany" lub "przesadnie skomplikowany". Czasem oprócz rzucenia okiem na zdjęcia warto przeczytać, co autor projektu chce uzyskać i jakimi środkami. Jasno widać, że Dave wie co do czego służy i jak to zamontować. Nad kształtem zbiornika nie ma się co rozwodzić, bo jaki chciał, taki ma. I zdecydowanie nie jest to ot taka zachciewajka, bo taki kształt daje bardzo duże pole manewru w łączeniu zwierzaków o różnych wymaganiach, a całokształt projektu wskazuje na to, że właściciel jest tego świadomy i będzie umiał to wykorzystać.

Jak coś robić to na maxa :thumbsup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
It didn't take long before the water started to build up... and my buttocks started to clench. If I had some lumps of coal handy I could probably have produced diamonds.

Facet wymiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie projekt jest dość odważny, a i ryzykowny, bo jak coś się zapcha lub zepsuje to jest problem w takiej instalacji.

A z drugiej strony 'jest ryzyko jest zabawa'.

Jeśli będzie to prowadzone z głową, to powstanie zapewne piękny baniak.

Jak gość ma pieniądze i czas, a do tego jest kreatywny i zdolny, to dlaczego czegoś takiego ma nie robić???

Ja będę wspierał duchowo tego akwarystę, bo za odwagę i kreatywność powinno być uznanie i szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale frajdy i radości płynącej z postawienie całego systemu samemu na nogi aby działało jak powinno nikt mu nie zabierze :w00t:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mega projekt i jest mega przemyslany , ten temat ktory zalozyl to nie tylko fotki i warto przeczytac caly :p to ze baniak ma taki krztalt daje mu mozliwosci trzymania roznych zwierzakow ktore lubia rozne glebokosci , nie wiem czemu tak narzekacie , zobaczycie ze jak go odpali i dojdzie skala i zwierzaki to dech w piersiach bedzie zapieralo ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Super baniak !! :unworthy:

Na pewno nie martwił bym się o stronę techniczną i finansową bo widać, że gość wie co robi i być może jest jednym z tych, którzy niezbyt przykładają wagę do takich przyziemnych spraw jak kasa :D

Nie chcę być tu źle zrozumiany, ale skoro nie korzysta z pomocy żadnej firmy (no chyba, że zacznie...), to jak zamierza pogodzić opiekę nad czymś takim, prace, rodzinę, jakieś swoje obowiązki, może trafi mu się dłuższy wyjazd? Przypominam, że doba ma 24h - 7h na sen :D Ma dwadzieścia kilka lat dopiero... to, że na razie jest pewien, że podoła nic nie znaczy...

Ale jak napisałem wyżej, akwa jest wypasione, bardzo podoba mi się kształt i zapał tego gościa :) Na pewno będę śledził rozwój tego baniaka, bo jestem bardzo ciekawy co tam będzie pływać. Od strony technicznej nie będę komentował, bo skoro zrobił coś w taki sposób, to znaczy, że tak musiało być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami i tak jak napisał @snocho facet wie co robi i wystarczy poczytać co ma na myśli w swoich "wizjach" projekt naprawdę mega wypas, kilka stref cyrkulacyjnych dla mnie bomba, muszę przemyśleć swój nowy projekt baniaka jeszcze raz, czy nie zrobić tak jak to zrobił kolega Dave :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest chory czlowiek, ja bym to porownal do jakiegos maniakalnego zbieractwa, albo tych co maja na sobie kilka tysiecy kolczykow. To juz nie jest hobby...

kolego ,a ty masz co kosteczke 25l hahahaha ,kolo sobie postawił bo go stać ,widziałeś ile soli ,to można sklep otworzyć ,jak dla mnie fajny projekt ,a jeszcze nie pamiętasz ,jak kolega z forum też postawił akwa z rekinem?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, szkoda że użył akrylu. Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze rysy...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, szkoda że użył akrylu. Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze rysy...

Użyłbyś szkła?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale: poczytaj - jeden z tych paneli (wcale nie największy) ważył 80kg. Pomyśl ile ważyłoby szkło. Nie potrafię zrozumieć dlaczego (oprócz kosztów) akryl jest tak krytykowany na forum. Akryl nawet jak go porysujesz to polerowanie jest praktycznie wykonalne a szkła - tylko teoretycznie. Poza tym OW przy akrylu wygląda jak float przy OW niestety.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał szkło bo tańsze od akrylu. Co do projektu to będzie dawał duże możliwości aquascapingowe, Mając jak piszecie dużo kasy zrobiłbym jednak trwalszy zbiornik niż sklejka na stelażu.

No projekt fajny, ja czekam na więcej. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

@dale: poczytaj - jeden z tych paneli (wcale nie największy) ważył 80kg. Pomyśl ile ważyłoby szkło. Nie potrafię zrozumieć dlaczego (oprócz kosztów) akryl jest tak krytykowany na forum. Akryl nawet jak go porysujesz to polerowanie jest praktycznie wykonalne a szkła - tylko teoretycznie. Poza tym OW przy akrylu wygląda jak float przy OW niestety.

Może jest krytykowany ponieważ akrylowe baniaki są w Europie egzotyką i kosztują więcej niż opti.

Drugą rzeczą jest plotka o mętnieniu lub żółknięciu z czasem akrylu, coś czego nikt nigdy nie zdementował.

W USA akrylowe baniaki są popularne, przeważnie te gigantyczne, ale z tego co widzę na YT to ludzie te mniejsze zamawiają jednak szklane. A tam raczej nikt nie patrzy na te kilka dolców w tą czy w tą przy zakupie baniaka (szkło/akryl).

Ja bym zaryzykował z akrylem, znalazłem sklep w USA gdzie można dostać akwarium dosłownie w dowolnym kształcie jaki się zamarzy. Gięte powierzchnie, walce itd.

Ale to dopiero jak zjadę do PL, teraz muszę mieć mobilne akwarium ;)

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mistrzoswto Europy, mam nadzieję że koleś będzie kontynuował wątek i systematycznie będzie dodawał nowe foty, prostokątne zwykłe to się prawie każdemu uda postawić ale przy takim to musi być wiedza, ludzie w mieszkaniu w bloku mają mniej skomplikowaną hydraulikę niż ten gość pod baniakiem. Ja wiem że się nie dorobię takiego więc chociaż miło popatrzeć :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wypowiedziałem się krytycznie (ale nie skreśliłem) o akrylu iż łatwo się rysuje. A polerowanie od strony wody, w działającym zbiorniku, może być trudne:) Szkło jest ciężkie - fakt. Ale z tego co czytałem, zbiornik stoi na parterze. A różnica w przepuszczalności (dla widma słonecznego - innych danych nie znalazłem) wynosi tylko 3-4 % maksymalnie. A to jest pomijalne, biorąc pod uwagę nasze możliwości (zwłaszcza że część tych strat leży w pasmach skrajnych). UV nie powoduje zmiany barwy akrylu. Jest on łatwy w obróbce, ale jednak, jak Mu jakaś skałka spadnie, będzie problem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.