Skocz do zawartości
fal

Zerowe Fosforany

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Debora. Poszukam Twojej mieszanki, gdzieś dawałaś na forum przepis i zobaczę jak będzie. U mnie w 100cm głębokości będzie cieżko karmić "dopaszczowo", więc póki co popuszczam w system. Dzięki.

Edit: Jednakowoż, zgon całego, dosłownie, całego zooplanktonu jest bardzo dziwny. Akwarium przeżyło malowanie całego parkietu takim zajzajerem, że wejść się nie dało, a tu nie wiadomo czemu takie wyjałowienie systemu. W sumie było malowanie kilku stopni schodów, ale w porównaniu z malowaniem całego parkietu to pikuś.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego dążymy do zer absolutnych , skoro korale nie będą czuły się dobrze i są narażone na zgony ? Czy wartości PO4 od 0,02 - 0,05 powodują ,że korale tak bardzo ciemnieją ? Ja się wyleczyłem z zer miałem przez to spore problemy , dzisiaj staram się utrzymywać PO4 na poziomie 0,02 na pewno nie mam takich kolorów korali jak być powinny , ale z dwojga złego wolę mieć korale niż szkielety po nich.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

Chyba nie dążymy do zer absolutnych, a raczej do "Ultra Low Nutrients". I to tylko gdy chcemy osiągnąć odpowiednie kolory SPSów.

Fosforany to związki biologicznie niezbędne do życia.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie jak podnieść fosforany naturalnie? ;)

Mam dsb i po4 od samego początku mam 0, a no3 zszedłem ostatnio do 10ciu z 50ciu.

Karmie ryby 1x suchym i 1x kostka mrozonki. Co 3dni idzie kostka mrozonki dla korali.

Może powinienem karmić więcej? Dsb ciągnie po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparatem z fosforem - stosowanym w słodkim...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm mrożonkami normalnie i będziesz miał zawsze PO4 wykrywalne, nie wierz Salifert'owi ni Hance. Też myślałem,że mam bidę z nutrientami, Triton rozwiał wątpliwości...po prostu karm, lepiej więcej niż mniej.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale duża hanka jest już urządzeniem któremu można ufać. A Triton no cóż... nie jeden już tu pisał, że wcale nie jest jest taki super


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arduan, ja trzymam zerowe PO4 i Acry rosną jak na drożdżach, co chwilę muszę zwiększać ballinga. Miałem to samo co Ty, tzn koralowce twarde traciły tkankę. Poradzono mi zwiększenie karmienia i wszystko ruszyło z kopyta. Glony rosną (chaetomorpha). Inna sprawa, że mam cyjano i moja cierpliwość się powoli wyczerpuje. Moja taktyka na cyjano to właśnie cierpliwość, ale jak na razie nie działa.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha na fosforany to ja mam super sposób normalnie extra . żadne głupoty.

Ja zato szukam sposobu jak zbijać po4 w dół .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie po4 i fosforany to tak jak h2o i woda

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha na fosforany to ja mam super sposób normalnie extra . żadne głupoty.

Ja zato szukam sposobu jak zbijać po4 w dół .

Serio żałosne robi się czytanie twoich pustych postów,czemu nie zmienisz forum?

Ty nie masz chłopaku zielonego pojęcia o co chodzi w morskim akwarium.

Nie mów mu co to h2o bo mu zrujnujesz przekonanie że woda to nie tylko takie coś co wylatuje z kranu.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Po4 to na salifercie już od dłuższego czasu mam cały czas 0. W końcu dojrzałem aby zakupić hannke i teraz pytanie małą Hi 713 czy dużą Hi 736?

Podpowiecie?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI 713 - fosforany HI 736 fosfor.Pierwszy miernik bardziej przydatny do pomiarów wody w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.