Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden od nas ze śląska właśnie odsysasa piasek od Seba, podobna sytuacja co u mnie - chyba że teraz handluje innym.

Kratki stosowałem niemal w każdym baniaku i raczej nie uważałem tego za problem, choć to co piszesz ma sens. Jak będę robić ruchy w skale to chyba je wyciągnę ;-)

---

smyrofon


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_6470.jpg

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,scianka po prawej ,to ceramika od mnie? czy zmieniłeś coś? .Fakt zgadzam się z Jackiem ,kratki zbierają syfek którego nie do konca zwierzaki mają jak 'przerobić'.Zdravim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon jestem wierny twojej ceramice, jak widzisz albo już nie widzisz :smiling: tak zarosła, że trudno odróżnić od reszty.

Kratki jeszcze są, nie przełamałem się jeszcze żeby aż tak kopać w baniaku - leniwy jestem z natury. Do kratek mam wgląd i cyrkulacja nawet ładnie je przedmuchuje. Na pewno, przy zmianie "konstrukcji" będą wyciągnięte.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścianka jak dla mnie jest przekozak! Szukałem w sieci podobnej "dzikiej" ścianki ale wszystko wygląda słabo albo sztucznie ta mi się strasznie podoba :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścianka jak dla mnie jest przekozak! Szukałem w sieci podobnej "dzikiej" ścianki ale wszystko wygląda słabo albo sztucznie ta mi się strasznie podoba :-D

Pamiętam jak wszyscy mówili, że skała balonowa nie nadaje się i jest be, a tu proszę jaki piękny przykład jej właściwego zastosowania.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co @balon zmienił w produkcji (mówił, że poprawiał jak zamawiałem) ale ze ścianką nigdy nie było żadnych problemów, nawet specjalnie glony na niej przy starcie nie rosły. Do dziś jest zwarta i twarda - historii z lat poprzednich nie doświadczyłem.

Dzięki za miłe słowa.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki ponure bo fotograf ponury :blushing: ale cały czas próbuje szczelić coś lepiej.

Z piachem, to porażka na całej linii. Kupiłem suchy piach który po roku rozpuścił mi się do bardzo drobnego pyłku, do tego mam stado garbików i wargacza które cały czas mi kopią w tych "zaspach". W toni wody cały czas unosi się pyłek, szlak mniej już trafia, co jak co ale na piasku nie miałem oszczędzać. Jak go odessałem w miejscach łatwo dostępnych, to się okazało, że w miejscach słabszego przepływu byłby strefy ciemnego śmierdzącego mułu - to na pewno nie pomagało.

Jak uporam się z tym dziadostwem, to kupię 4 worki natures ocean bio-activ tak aby tylko zakryć dno. Notabene ten piasek chyba jest cięży od tych suchych z worów, nawet jak babka go podrzucała, to całość swobodnie na dno opada a nie pływa.

Tego piasku nie kupuj,ja go mam;;;;;bryndza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu się przełamałem i wyczyściłem tylną szybę, łatwo nie było...

Za każdym razem gdy ściągam tylną blendę żałuje, że nie zrobiłem baniaka dwustronnego, dziś raczej niczego zmieniać nie będę ale może za 20 lat jak się dzieci wyprowadzą :sweat:

IMG_6552.jpg

image upload no compression

IMG_6546.jpg

imagur

IMG_6549.jpg

screen capture tool

i front po pucowaniu, jak zwykle fota słaba jak fotograf.

IMG_6585.jpg

photo sharing


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemna strona mocy


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam czy wyczyscic tylna szybe, ale z drugiej strony to dobre miejsce dla slimakow i jezowcow i tu ojawia si dylemat, to tak jak bym mial im zabrac jedzenie z tacy wiec to mnie narazie powstrzymuje ;)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ślimory i jeżowce, dieta jeszcze nikomu nie zaszkodziła :smiling:

Poza tym, ja mam taki przyrost glonów wapiennych, że za dwa tygodnie będzie fioletowo...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a powiedz mi długo masz tą gonioporę????? i jaka sol podajesz bo mam pewne podejrzenia ale to nic pewnego.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goniopora od SzymnaH, startowała od 3cm i mam ją od 1,5 roku. Sól BT na przemian z innymi solami.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zidentyfikować tego badyla - może ktoś pomoże.

IMG_7104_DxO.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny okaz, Panie Kolego. Cicha woda z Ciebie. :clap:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akropora granulosa


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego jak tam parametry? Koralki polipują??? Kilka zdjęć byś wrzucił?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6760-1430035320,2_thumb.jpg

Jacku, jak widzisz bez zmian

Taniej chyba się juz nieda akwarium prowadzić, chociaż zaczynam próby z podawaniem pierwiastków DIY i jak się uda, to jeszcze parę złoty się zaoszczędzi


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica działa. Ale żeby aż tak długo??? Od kiedy ją masz w systemie? A możesz zrobić drobny eksperyment? Wyłącz ją i zrób pomiar PO4 po 2 dobach, zobaczymy czy to żywica czy wódka działa?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.