Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ??? Czyba na szczęście... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś z okolicy cos podrzuci do testów. Szkoda, ze ja bliżej nie mieszkam. I strasznie ciekawi mnie wynik testów bo sam mam problem z glonami i własna teorie na niego.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ??? Czyba na szczęście... :)

Masz rację, źle napisałem: "Na szczęście, niestety jestem ciekawski i dociekliwy" :icon_lampka:

Moze ktoś z okolicy cos podrzuci do testów. Szkoda, ze ja bliżej nie mieszkam. I strasznie ciekawi mnie wynik testów bo sam mam problem z glonami i własna teorie na niego.

Robert u mnie to cały ten cyrk :smile_clown: też właśnie przez glony. Myślę, że jeszcze pare takich osób na forum się znajdzie. Wg. Obliczeń 10.02 wieczorem ostatni pomiar, dwa-trzy dni na wykresy i filmik, a potem wyniki na forum (wszystkie trzy fora - bo wielu się przyda ten test) i będziemy dyskutować :cursin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina mi to przerwe na relkamy w najciekawszym momęcie trzeba czekać na kolejny wpis

W między czasie (reklama zgodnie z życzeniem): właśnie dzisiaj zagościł u mnie drugi borsuk, a może "borsukowa". Dzięki dla Jurka (@ejerzyk) i Pauliny oraz Kamila (@kapuhy) za dowózkę rybki. Relacja z "randki w ciemno" na końcu posta :D

Nagrodą w konkursie będzie tygodniowy karnet + łóżko polowe przed akwarium Adama :-))

Konrad - film dla Twojej córki z dedykacją od mojego syna :thumbsup:

Borsuki przy akompaniamencie Walca Chopina:

PS. Przepraszam za brudne szyby, nie zdążyłem wyczyścić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno uwierzyć, że to nie zostało zamontowane. Poczułem się jakbym był na weselu swojego dziecka. Dziękuję! Wydaje się, że ta para pływa na wolności, wiedziałem że Borsuk ma ciekawy charakter, ale dwa to już poezja. Nie stawiają płetwy więc może to będzie parka, fajnie, że są tej samej wielkości. W Twoim zbiorniku są jak na rafie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, kręcą się jeszcze, czy już odpuściły? :)

Muzyka dobrana idealnie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, kręcą się jeszcze, czy już odpuściły? :)

Muzyka dobrana idealnie.

Cały czas pływają w zasięgu swojego wzroku i od czasu do czasu dostają kręćka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł na eksperyment, do tego jeszcze ten genialny zbiornik! Marzenie!


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Jest mi bardzo miło i przyjemnie, że borsuk przeprowadził się do akwarium, w którym ma możliwość się wypływać, a do tego ma też koleżankę/kolegę. :) Dzięki za film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W między czasie (reklama zgodnie z życzeniem): właśnie dzisiaj zagościł u mnie drugi borsuk, a może "borsukowa". Dzięki dla Jurka (@ejerzyk) i Pauliny oraz Kamila (@kapuhy) za dowózkę rybki. Relacja z "randki w ciemno" na końcu posta :D

Konrad - film dla Twojej córki z dedykacją od mojego syna :thumbsup:

Borsuki przy akompaniamencie Walca Chopina:

PS. Przepraszam za brudne szyby, nie zdążyłem wyczyścić ...

Martynka bardzo dziękuje za dedykację i pozdrawia -)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fartneło ci się że trafiłeś na samca i samicę :) choć czasami może być inaczej i to może być związek Panów lub Pań :p Filmik świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W między czasie (reklama zgodnie z życzeniem): właśnie dzisiaj zagościł u mnie drugi borsuk, a może "borsukowa". Dzięki dla Jurka (@ejerzyk) i Pauliny oraz Kamila (@kapuhy) za dowózkę rybki. Relacja z "randki w ciemno" na końcu posta :D

Konrad - film dla Twojej córki z dedykacją od mojego syna :thumbsup:

Borsuki przy akompaniamencie Walca Chopina:

PS. Przepraszam za brudne szyby, nie zdążyłem wyczyścić ...

Naprawdę miło oglądać - super! :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exstra filmik widać,ze happy rybki maja gdzie pochasać.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwse - testy trwają, wyniki zgodnie z planem około 11-13 luty.

@michalzgierz1989 - domniemywam, że to parka. W paru miejscach piszą, że płeć rozróżnia się po wielkości - samiec większy, samica mniejsza, ale nie wiem w jakim wieku dokładnie są ryby więc tutaj klapa

@Przemek, @Raf - Borsuki sprawiły mi wielka przyjemność, teraz już się tak nie kręcą, ale pływają po akwarium przy sobie i większość czasu są razem - miło patrzeć.

Co tego parowania w akwarium, to sam się z siebie śmiałem, że kompletuje arkę Noego:

- kochająca się parka wargatków sanitatników

- pan i pani salarias

- dwie zgodne sztuki Zebrasoma xanturum

- dwa borsuki

- zakochana para mandarynów

- para błaznów w ukwiale dywanowym (+ 7 singli ;-)

Szukam samca komety, bo mam panienkę na wydaniu, a z tego co czytałem to tworzą trwałe pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam w swoim czasie wyjdzie co to jest tak dokładnie grunt że są zgodne, Kącik samotnych serc dla Komety :p Jak zajrzysz to zasili się twój zbiornik o kolejne Szczepy może u ciebie się nieco lepiej rozwinie ta Trawka bo u mnie coś się Fochneła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... zostało 5 dni do końca testów. Boję się otworzyć w domu lodówkę, bo napewno zobaczę pudełko z Salifertem. Słodząc herbatę szukam strzykawki z dziobkiem - paranoja. Czy jest na sali lekarz?

A tak na poważnie idzie po malutku do końca...

Jako zachętę podam wykres KH, bo właśnie skończyłem dzisiejsze pomiary:

AR- aquarium rock

DR - dry rock (sucha)

LR - live rock (żywa)

Do dziś dnia zrobiłem 16 dni * 9 parametrów * 3 skały = 432 + 1 (solanka) pomiary :surrender

test_akwarium_kh_day_16.jpg

Skala Saliferta w KH zmienia się przy teście co 0,3 jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jutro nie jestem czasowy, dzisiaj po dwudziestej kończę test skały po 20 dniach. Jutro zdążę tylko zrobić filmik i około południa powinien być gotowy. Jak go tylko załaduję na yutubca to dam znać na forach.

Będę wdzięczny za dyskusję. Może coś ciekawego wywnioskujemy z wyników. Liczę na ciekawe wnioski z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ile będą bilety :p. A tak na poważnie to dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i kasy bo testy wcale mało nie kosztują. Pozdrawiam


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nowicjusze tacy jak ja będą wdzięczni Adamowi. Ja będę się sugerował testem przy wyborze skały. Szacun i brawa. Więcej takich projektów.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki szacune dla kolegi adama naprawde wielki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ??? Czyba na szczęście... :)

Na nasze szczsescie :) Sledze temat dziekuje ze sa tacy ludzie na swiecie ktorzy tak bardzo angazuja sie w to co tak piekne ,,,,


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.