Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Adam, a ten krabik(gratki za zdjecie:)) nie podrażnia korala ?

Możesz zapodać fote całego korala ? Adrian

Chodzi o kraba porcelanowego? Postaram się coś cyknąć.

Brawo!! :thumbsup: długo czekałem, żeby gdzieś zobaczyć tak fajnie zrobione porównanie, pełna profeska :)

Pisanie o różnicach w odbiorze oświetlenia to sztuka. Postanowiłem to sfilmować - to też wyzwanie. Matryce kamer też posiadają swoje chimery. Kamerę ustawiłem na stałą ekspozycję i najwyższą temperaturę na balansie bieli (auto wyłączone). Co do filmu, to chciałem porównanie, bo nigdzie takiego nie znalazłem. I wyszło to co wyszło. Film domowy z laptopa :-)

Brawo za baniak, brawo za wątek!

Dużo "biorę" z forum, to i zostawić staram się trochę. A co do baniaka to jeszcze przedszkole i wiele pracy do wykonania. Dzięki za brawa. Zaraz się zrobię czerwony, trochę zawstydzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam poprosimy fotkę całości...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za ryba przepływa z prawej strony na lewą w asyście dwóch doktorków - czas 2:31?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Kometka - Calloplesiops altivelis, u mnie dość skryta rybka ale za to jest piękna i neutralna dla rafy.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapodać fote całego korala ?

domek_kraba_l_res.jpg

(link do lepszej rozdzielczości)

Adam poprosimy fotkę całości...

Proszę bardzo: od jednej strony

grunwald_gabinet_l_res.jpg

(link do lepszej rozdzielczości) Poniżej widok od drugiej strony:

grunwald_recepcja_l_res.jpg

(link do lepszej rozdzielczości) Szyby przed czyszczeniem, lepsze foty wychodzą jak nie widać co jest za szybą w biurze, czyli w nocy ;-)

A co to za ryba przepływa z prawej strony na lewą w asyście dwóch doktorków - czas 2:31?

Pewnie Kometka - Calloplesiops altivelis, u mnie dość skryta rybka ale za to jest piękna i neutralna dla rafy.

Tak jak napisał @kmirko, u mnie też skryta i płochliwa. Przepiękna i bardzo majestatyczna. Drugie jej zdjęcie w niebieskim świetle.

calloplesiops_altivelis_l_res.jpg

(link do większej rozdzielczości)

calloplesiops_altivelis_in_%20blue_l_res.jpg

(link do większej rozdzielczości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moje ulubione z.xanthurus? :)

Adam a nie myślałeś aby wpuścić plataxa? W tym baniaku czadowo by wyglądał..


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Fantastyczna ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega rufio napisał, szczerze odradzam trzymania tak blisko fito i wrotki, jest wysoce prawdopodobne że wrotka opanuje cały system. . .

Ps. pamiętaj aby nigdy nie używać tych samych wężyków do fito co do wrotki bo nawet na weżyku może sie ona przedostać . . . i "zakazić" fito . . .

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie - gratulacje za profeskę! Trochę dziwi to, że od 1:23, tam gdzie jest HQI + T5 vs HQI + T5 + LED, bez LEDów jest jaśniej niż z nimi, ale pewnie kamera zmieniła sobie warunki ekspozycji. W każdym razie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że światło z żarnika 16kK jest zdecydowanie za żółte i cieszę się, że wybrałem 20kK. Dzięki za tą prezentację. :)

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie moje ulubione z.xanthurus? :) Adam a nie myślałeś aby wpuścić plataxa? W tym baniaku czadowo by wyglądał..

Zebrasoma xanturum ma się dobrze (łobuzują na całego), gdzieś tam pływają w dalszej części filmu.

Co do plataxa, to sprawa jest prosta. Najpierw niech rośnie to co jest, a za pół roku jak baniak się przegryzie, to zobaczę co dalej.

Tak jak kolega rufio napisał, szczerze odradzam trzymania tak blisko fito i wrotki, jest wysoce prawdopodobne że wrotka opanuje cały system. . . Ps. pamiętaj aby nigdy nie używać tych samych wężyków do fito co do wrotki bo nawet na weżyku może sie ona przedostać . . . i "zakazić" fito . . .

Myślę, nad dodatkowymi komorami.

Bardzo fajne porównanie - gratulacje za profeskę! Trochę dziwi to, że od 1:23, tam gdzie jest HQI + T5 vs HQI + T5 + LED, bez LEDów jest jaśniej niż z nimi, ale pewnie kamera zmieniła sobie warunki ekspozycji. W każdym razie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że światło z żarnika 16kK jest zdecydowanie za żółte i cieszę się, że wybrałem 20kK. Dzięki za tą prezentację. :)

Natężenie może być zmienione, balans kolorów był w trybie ręcznym. Sensor kamery nie łapie na takim samym poziomie w każdym zakresie widma. Kusi mnie to, aby zdjąć lampy i zrobić pomiary luksomierzem. Potrzebna by była pomoc, jak ktoś z morskich z okolicy będzie chętny to, za miesiąc się wezmę do roboty.

Zamiast filmu załączam Ci zdjęcia wykorzystane w czołówce filmu.

1 HQI T5 LED B W

HQI + T5 + LED B&W

2 HQI T5

HQI + T5

3 HQI

HQI

4 T5

T5

5 T5 LED B W

T5 + LED Blue & White

6 T5 LED Blue

T5 + LED Blue

7 LED Blue White

LED Blue & White

8 LED Blue

LED Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem testy ponieważ próbuję zwalczyć glony i monitoruje często PO4. Do tej pory robiłem testy Salifertem. Od lipca między innymi miałem na poziomie 0,25 - 0,5.

24.12 robiłem testy i podmiankę:

Ca - 420

Mg - 1500

KH - 9,9

PO4 - 0,25

NO3 - 0

NO2 - )

Dzisiaj zrobiłem testy na fosforany z czterech źródeł:

1. Salifert - 0,5 mg/L (test który robiłem do tej pory)

2. Salifert - 3 mg/L (inne opakowanie)

Salifert

3. Red Sea - > 3,06 mg/L

Red Sea

4. Seachem =>1,00 mg/L

Seachem

w górnej komorze jest test na płynie referencyjnym 1 mg/L

Skąd taka rozbieżność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, troszeczkę wysokie te PO4, chyba zrezygnuje z saliferta ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam wpadnij do mnie z wodą, zrobimy test na hance,bo te testy to różne dziwne wyniki pokazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego by hanka nie pokazała, to jednak fosforany za wysokie...

Świetnie pokazałeś różnice w oświetleniu, naprawdę fajnie zrealizowane. Choć w sumie i tak najlepiej różnice widać na żywo, bo każdy sprzęt jest nieco ułomny. Mnie najbardziej leży LED + T5. Za to wygląd pod samymi niebieskimi ledami jest strasznie monochromatyczny i płaski.

Szkoda, że kometka nie wypływa częściej, śliczny rybol :)

Małe sprostowanie co do kraba - to nie jest krab porcelanowy, tylko "zwykły" symbiotyczny (bo porcelanowe również bywają symbiotyczne).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, troszeczkę wysokie te PO4, chyba zrezygnuje z saliferta ;)

Arian, jak u Ciebie w baniaku wszystko ok, to nie panikuj Salifert nie jest taki zły.

Adam wpadnij do mnie z wodą, zrobimy test na hance,bo te testy to różne dziwne wyniki pokazują.

Już się zapowiadam, jutro zadzwonię.

Małe sprostowanie co do kraba - to nie jest krab porcelanowy, tylko "zwykły" symbiotyczny (bo porcelanowe również bywają symbiotyczne).

Zidentyfikowany jako Tetralia cavimana.

http://pl.reeflex.ne...ia_cavimana.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sam identyfikowałem ;) I to na pewno nie jest krab porcelanowy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sam identyfikowałem ;) I to na pewno nie jest krab porcelanowy.

Pamiętam :czapki z głów:)

Zapraszam po nowym roku, na degustację fito i wrotki - dla znajomych starczy i mnie coś zostanie. Właśnie się waży 2 x 45 litrów fito i na razie 45 litrów wrotki :innocent: Dawno się nie widzieliśmy, wpadnij na Szczecińską.

fito 2012 12 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam :czapki z głów:)

Zapraszam po nowym roku, na degustację fito i wrotki - dla znajomych starczy i mnie coś zostanie. Właśnie się waży 2 x 45 litrów fito i na razie 45 litrów wrotki :innocent: Dawno się nie widzieliśmy, wpadnij na Szczecińską.

jak dobry starter to i fito rośnie :D . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam :) A butelki na wymianę trzeba mieć? I jaki litraż/procent? ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobry starter to i fito rośnie :D . . .

Mikołaj fito rośnie jak wściekłe, wrotki niestety nie odpaliły (może przemroziło butelki), ale pojechałem na giełdę i mam nowe.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Adam

Napisz prosze jak długo masz tą acre (fota z postu Napisano 23 grudnia 2012 - 13:58) ??

Ma przyrosty?, polipuje?. W sumie masz spore PO4 - a koral ślicznie wygląda.

U mnie wprowadzenie tego typu acropor zawsze konczylo sie porażką :(

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam :) A butelki na wymianę trzeba mieć? I jaki litraż/procent? ;)

Kamil znasz mnie troszkę, po mineralnej wystarczy, bo w torebkach ciężko będzie.

No właśnie docelowo jak jutro zapuszczę pozostałe trzy komory, to będzie wyglądało tak:

2*45L fito

2*45L wrotki

2*45L artemii

Wężyki do każdej przegrody mam osobne, aby hodowli nie zapaskudzić. Jest nas trochę znajomych w okolicy, to się nie zmarnuje. Z pustymi rękoma nie wyjdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Adam

Napisz prosze jak długo masz tą acre (fota z postu Napisano 23 grudnia 2012 - 13:58) ??

Ma przyrosty?, polipuje?. W sumie masz spore PO4 - a koral ślicznie wygląda.

U mnie wprowadzenie tego typu acropor zawsze konczylo sie porażką :(

Adrian

Kupiłem ją w acroporze gdzieś we wrześniu i tak sobie u mnie rośnie z krabikiem symbiotycznym w środku. Nigdy nic złego u niej nie zauważyłem - odpukać w niemalowane. Trzyma się dzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem testy ponieważ próbuję zwalczyć glony i monitoruje często PO4. Do tej pory robiłem testy Salifertem. Od lipca między innymi miałem na poziomie 0,25 - 0,5.

24.12 robiłem testy i podmiankę:

Ca - 420

Mg - 1500

KH - 9,9

PO4 - 0,25

NO3 - 0

NO2 - )

Dzisiaj zrobiłem testy na fosforany z czterech źródeł:

1. Salifert - 0,5 mg/L (test który robiłem do tej pory)

2. Salifert - 3 mg/L (inne opakowanie)

3. Red Sea - > 3,06 mg/L

4. Seachem =>1,00 mg/L

w górnej komorze jest test na płynie referencyjnym 1 mg/L

Skąd taka rozbieżność?

Adam zamiast inwestować w te różne testy i porównywać...

Zainwestuj w małą Hankę, z USA kupisz za 40$ z 50 szt odczynników i po problemie.

Na PO4 do zbicia z takiej wysokości polecam Phospate Remover z Microbet-Lift

Małymi dawkami zbijesz do 0,1 w 2-3 dni

Sam walczyłem z PO4 z poziomu 0,4 przez 2 tygodnie tylko się wahało a po Phospate Remover w 2 dni na 0,1 a teraz mam skoki z 0,02 do 0,07

Piękny baniak - Powodzenia


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam zamiast inwestować w te różne testy i porównywać...

Zainwestuj w małą Hankę, z USA kupisz za 40$ z 50 szt odczynników i po problemie.

Na PO4 do zbicia z takiej wysokości polecam Phospate Remover z Microbet-Lift

Małymi dawkami zbijesz do 0,1 w 2-3 dni

Sam walczyłem z PO4 z poziomu 0,4 przez 2 tygodnie tylko się wahało a po Phospate Remover w 2 dni na 0,1 a teraz mam skoki z 0,02 do 0,07

Piękny baniak - Powodzenia

Dzisiaj dotarł do mnie PO4x4 i po malutku będę starał się do dołu pociągnąć fosforany. Wysoki poziom fosforanów spowodowany jest u mnie (domniemywam) przez dwa czynniki jednocześnie lub jeden z poniższych:

1. Gloniska, które po malutku ustępują i obumierają.

2. Skała pochodziła wg. moich informacji prawdopodobnie z likwidowanych baniaków i prawdopodobnie oddaje teraz co przez x czasu przyjęła.

Co do Hanki, to przyjdzie pora, że przygarnę kobitkę pod dach. Na razie staram się nie panikować i cierpliwie czekam na rozwój wydażeń. Te osoby z forum co widziały ostatnio zbiornik i go znają w większości twierdzą, że idzie ku dobremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.