Skocz do zawartości
MixEEr

Przedawkowanie Wódki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w sobotę wieczór wlałem +/- 20ml wódki do akwarium (100 litrów) :wallbash: ,

woda rano mętna jak mleko, nie bardzo, ale mętna. . .

co mam zrobić ? czy zwierzakom nic nie będzie ?, do teraz woda mętna tak jak była . . .

jak na razie wszystko żyje, ładnie się pompuje itd, ale mętność nie chce schodzić. . . :thumbdown:

nie stosowałem wcześniej metody z laniem wódki. . . <_<

pomocy, bo nie wiem co zrobić ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mi się podoba czytać trzeba po co pomagać niech ryby i cała reszta pada po prostu ręce opadają


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie powiecie co zrobić :thumbdown: . . . ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianka i zachować spokój. A potem czytać lub pytać zanim zastosujesz metodę której nie rozumiesz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intensywnie napowietrzać oraz wsadzić ręce pod d*pę i trzymać tak długo, aż zdrętwieją. :thumbdown:

Dlaczego akurat 20 ml wlałeś? Trzeba było od razu setę przechylić...

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mi się podoba czytać trzeba po co pomagać niech ryby i cała reszta pada po prostu ręce opadają

Kolega pisze w wątku sąsiednim a w nim jest sporo wiedzy,tak więc ...........:whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że Mr Luft posuwa się trochę za daleko w moderowaniu...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie powoli po zastosowaniu powyzszych instrukcji wruci do normy czysc na biezaco szyby jak bialymi glonami zajda

Na 100l

1-jeden ml.wodki dajesz na poczatek

No ale z kims trzeba bylo wkoncu sie napic po porazce naszej reprezentacji :harhar:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi dał minusika za prawdę i czemu niektóre wypowiedzi skasowano co tu się dzieje ??

To ja dałem Ci minusa a nie Moderator, ponieważ twoja krytyka nic nie wnosi. Jeśli nie mam nic do powiedzenia w temacie pomocy to się nie odzywam. Jeśli nie mam racji to niech mnie Moderatorzy pogonią...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hech :unworthy:

masz prawo kolego, masz prawo, w końcu demokracja to nie to samo co racja...

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...Spokojnie przeczekaj,zmetnienie zejdzie za dwa,trzy dni a potem ustal sobie dawki wedlug tego artykulu http://reefkeeping.com/issues/2008-08/nftt/index.php ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skimmer na mokro wyzuci namnozone bakterie z systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przedawkowaniu wódki bezpośrednim zagrożeniem jest przyducha, czyli spadek zawartości tlenu w wodzie. Dzieje się tak przy znacznym zmętnieniu i nie musi u Ciebie wystąpić. Noc jest niebezpieczna, więc skieruj cyrkulacyjne ku powierzchni, pod żadnym pozorem nie wyłączaj odpieniacza. Gdyby ryby zaczęły padać lub ciężko wachlować skrzelami pod powierzchnią to jest już dramat. Wtedy jedyne co mi przychodzi do głowy to wyłowienie ich do innego zbiornika, pożyczenie od kogoś drugiedo odpieniacza lub tylko samej pompy ze zwężką, tak aby na kilkadziesiąt godzin wdmuchać maksymalnie dużo powietrza do wody.

A na przyszłość jak masz problem od rana to śmiało pisz wcześniej, bo jak Ci tu teraz po nocy pomóc. Wchodzę na forum po meczu a tu taki problem.

Edytowane przez wojtos (wyświetl historię edycji)

1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując zrób dokładnie tak jak piszą moi przedmówcy

1. silne napowietrzanie

2.odpieniacz na mokro

3.węgiel

4 trzymaj kciuki...

myśle że teraz jest to jasne i czytelne daj znać jakie będą efekty coffee.gif

Edytowane przez tytan69 (wyświetl historię edycji)

112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mixer, na szczęście wódka to tylko węglowodany więc tragedii nie powinno być. Koledzy dobrze radzą, silnie natleniać, odpieniacz na mokro, będzie sporo syfu wyrzucał. Węgiel i podmiana - tu bym się kłócił czy to coś da, dla mnie to zbyteczne.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że Mr Luft posuwa się trochę za daleko w moderowaniu...

sporo plusow ode mnie zakosiles wiec moralnie tym razem zasluzyles na pelnoprawnego minusa. Nie za to, że wczoraj o tej porze dawno nie bylo mnie na necie, ale dlatego, że podburzasz jako doświadczony klubowicz lud do nie wiem czego. Widze, że zostały ukryte 3 posty, o offtopowym/humorystycznym/prześmiewczym charakterze wiec o co kaman? Jest wątek "troche smiechu" tam rowniez mozna sie realizować.

Posty ukryte odpowiadały poziomowi decyzji autora (o wlaniu 20 ml wodki do 100l), niemniej co to ma wspolnego z podważaniem decyzji moderatora? Taka to juz funkcja - moderujemy by przede wszystkim i słabszym i kozakom w miare żyło się w zgodzie.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji;

@ jacekberetłódz

Czy moglbys ten Twoj podpis jakos zmniejszyc ? Za kazdym Twoim wpisem zajmuje 1/3 strony, a i tak nikogo nie obchodzi :welcome:

Sorry za off :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji;

@ jacekberetłódz

Czy moglbys ten Twoj podpis jakos zmniejszyc ? Za kazdym Twoim wpisem zajmuje 1/3 strony, a i tak nikogo nie obchodzi :welcome:

Sorry za off :welcome:

Zgadza się stani, jacek nie napisał chyba tylko ile ma ziarenek piasku a tak to każdy kiełż policzony ;)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Przy okazji;

@ jacekberetłódz

Czy moglbys ten Twoj podpis jakos zmniejszyc ? Za kazdym Twoim wpisem zajmuje 1/3 strony, a i tak nikogo nie obchodzi :welcome:

Sorry za off :welcome:

dokładnie :clap:

sorry za off

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda do podmiany sączy się właśnie z RO/DI (ile podmienić 20%?), nie wiem czy wogóle robić podmianę ?

krewetka czyszcząca padła :(:X . . . nie wiem czy ją wyłowić czy nie ? wciśnięta w skały gdzie nie mam dostępu za bardzo rękami . . .

resztę życia widziałem poza dwiema krewetkami seticadetami (ale one w skałach siedzą i wogóle rzadko je widać). . .

druga krewetka czyszcząca nie jest taka żywa jak zawsze, nawet podczas karmienia nie rzuca się jak dzika. . .

-czy węgiel mogę dać w "skarpecie" i powiesić na krawędzi akwarium (za pompą cyrkulacyjną? albo w jej okolicy?)

-czy ten węgiel tylko wyklaruje wodę czy pomoże usunąć ten syf z niej ?

-zauważyłem że woda "śmierdzi/pachnie" tak jak w gorzelni, nie wiem czy to fermentuje czy co . . .

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mixer, skoro zwierzaki padają to rób dużą podmiankę a krewetkę wywal, bo jeszcze bardziej popsuje wodę. Jak chcesz to mogę Ci dać 50 litrów wody z podmianki, robię dziś więc wpadaj z baniakami po południu. Spuść jak najwięcej wody jednocześnie żeby rozcieńczyć to bagienko. węglem w skarpecie raczej tego nie usuniesz, potrzebny jest jakiś filtr przepływowy, do którego wrzucasz media ale samym węglem to i tak nic nie zdziałasz, najlepsza jest bardzo duża podmianka.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.