Skocz do zawartości
janusz-pśl

rekord temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 32 i wszystko ok, ryb nie mam ale mam krewetke,fungie i ełfilkę i pare innych mikkasów i żyją jakoś.

Może i lód bym zrobił ale jest tak gorąco i wątpię by woda mogła być jeszcze cieplejsza.32 to jeszcze nie dramat jak widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już w pracy doszło mi do 31 stopni to zaraz kupiłem wentylatorek komputerowy za 15 zł,dorwałem starą ładowarkę do komórki,kawałek profila aluminiowego na stojak i już mam 26 stopni.Minusem jest spore parowanie a w pracy dolewam ręcznie i trochę się martwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od 2 tyg walcze ... 30-31

butla z lodem w supmpie lub w glownym akwa obniza niestety tylko o 1 st

jeszcze nic nie padlo ale wszystko jest blade

euphullia sie otwiera ale ma pokurczone macki....

ukwialy - niesmiertelne, do tego zaczely sie szybciej dzielic w takiej temp

blazny co tydzien skladaja ikre wiec im to nie przeszkadza...

jutro cyba zamontuje wentyltorki ale boje sie ze parowanie bedzie masakryczne...

bez wiatrakow slysze ze elektrozawor wlacza sie co 20-30 min

przy wentylowaniu pewnie nie bedzie sie wogole wylaczal

pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że daj jakiś wentylator.Mój w domu utrzymuje mi 28,5 st. W pracy w kostce paruje mi na dobę chyba z 1,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście w swoim RM miałem max 28 i więcej nie podniosło się,ale wentylatorki sobie zrobię tani koszt a jaki pożytek w upały.Nie mam niestety opcji zabawy z wymienianiem butelek z lodem bo w ciągu dnia pracuję,a tak nawiasem mówiąc nie wiem czy to dobrze dla zbiornika obniżać temperaturę o 2st po jakimś czasie i tak sie podniesie i znowu obniżać chyba nie za dobre są takie skoki temperatury,a w końcu te 28 st to i tak teraz norma na rafach koralowych jest lato i chcąc nie chcąc natura też w morzu podniosła temperaturę,więc nie kombinuję.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju z akwarium mam klimatyzację. Zwierzakom dobrze a mnie jeszcze lepiej. W akwarium mam 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już mam wiatraki, wtedy niestety nie posiadałem. Temperatura z wentylatorami spada o 2 stopnie.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po nocnej burzy miałem brak prądu od godziny 24 temperatura wtedy miała 26.5 stopnia myślałem że niebawem włącza ale jak wstałem rano do pracy o 5 to prądu nadal brak a temperatura 28.5 i wszystko jeszcze jakoś wyglądało i żyło wiec musiałem jechać do pracy z nadzieją ze zaraz włączą prąd.O godzinie 7.30 druga moja połowa wstała do pracy podeszła do akwarium sprawdzić a tam ryby lezą na piasku i ledwo oddychają temperatura 30 st.,załamka totalna z pracy nie mogłem wyjść i nic zrobić czekałem jak na zbawienie aby włączyli ten cholerny prąd.Oczywiście włączyli ale coś o 9 rano ja pracę kończę o 18 i wracając że nic z ryb nie przeżyło i że koralowce też nie dały rady a tu moje zdziwienie koralowce żadnych strat jak narazie natomiast ryby tylko jedna pseudochromis paccagnellae i krewetka czyszcząca.

żółtek aż miał mętne oczy i skrzela prawie już nie pracowały o 7.30 i dał radę

post-11383-0-44474700-1341855922_thumb.jpg

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygen a może akumulator żelowy+ przetwornica+ jedna pompa koralia i będziesz miał spokój[u mnie się sprawdza]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygen a może akumulator żelowy+ przetwornica+ jedna pompa koralia i będziesz miał spokój[u mnie się sprawdza]

po takim stresie to teraz na pewno coś zakupię


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen ja po takiej akcji miałem taki wysyp cyjano że brakowało miejsca do pływania dla błazenków, miejmy nadzieję że Ciebie to nie spotka :thumbup:


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po takim stresie to teraz na pewno coś zakupię

Ja mam aku 63Ah żel i po ostatnich burzach awaryjnie przez 16 godzin pracowała pompa obiegowa AM OR2500 i to wystarczyło.

Takie małe OT, ale nie odbiegajmy od tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma prądu to bierzemy łyżkę w dłoń i opalamy ręczną cyrkulację.

Wystaczy zamieszac dobrze wodę co kilka min i nie będzie strat nawet po 24 godz.

Najgorsze dla zbiornika to brak ruchu wody wtedy wszystko leci po kolei.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mamy czas żeby poskrobać szyby wystarczający sztorm będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy pompka napowietrzająca na baterie ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane wiatraczki ale niestety acry juz zeszly.......


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa 12cm wiatraki z zasilaczy chieftech'a połączone równolegle utrzymują 27 stopni od tygodnia. Są połączone na zip stripe's i umieszczone nad kominem.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraki działają najlepiej jak są skierowane w stronę powierzchni wody(a nie w lampe czy szybę), a i lampe w okresie letnim mam ustawioną na świecenie w czasie od 16 do 24, mały wiatraczek daje radę cały czas mam 26 stopni,...

co nie zmienia faktu iż dobra temperatura nie uchroniła mnie przed zdobyciem pierwszeej nagrody w kategori KTO MA WIECEJ CYJANO W BANIAKU :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł BIBIK, warty przemyślenia... :book:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowi na nową fale upałów...?Ja już swój wiatraczek DIY zrobiłem i zamontowałem dla tych co jeszcze nie widzieli tutaj wklejam link http://nano-reef.pl/topic/47062-chlodzenie-diy-wiatraczek-12v/


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowi na nową fale upałów...?Ja już swój wiatraczek DIY zrobiłem i zamontowałem dla tych co jeszcze nie widzieli tutaj wklejam link http://nano-reef.pl/topic/47062-chlodzenie-diy-wiatraczek-12v/


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34C przez jakies 6 godzin. O dziwo zadnych strat. Powod? Grzalka nowka funkel a termostat do kitu. W kazdym razie nie polecam takich wrazen. Korale przelozylem do drugiego akwarium zeby w duzym walczyc z ospa. O malo co stracilbym i ryby i korale.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie ,lato latem w akwarium ,u mnie lato sie zaczyna zimą bo wtedy woda ma 25-26*C ,teraz latem mam temp.wody w akwa 22*C i wszystko jest ok :welcome:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj dobiło do 30 C ,upał był, tak się utrzymało przez kilka godzin teraz jest 28 C

normalnie mam 26C do 27C.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.