Skocz do zawartości
Maćko

Reefmax po tuningu

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejrzenia filmu i ocenę rozwiązań mojej walki z reefmaxem. Walka była po to, aby z życiem które w nim zamieszka mogło egzystować bez stresowo i w czystości:

Pozdrawiam wszystkich Reffmaxiarzy

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak się za bardzo cudaczy z wklejaniem mediów...

To pocudaczę jeszcze trochę ;P

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko a w minucie 2,34sec jest otwarty tylny panel i widać te wiatraki wszystko ok ale jak wiatraki mają zasysać powietrze z zewnątrz skoro są z góry zasłonięte plastikiem od pokrywy?będziesz wycinał otwory?Aha weź sprawdź datę produkcji swojego RM bo ten którego ja miałem w tym tygodniu oddałem na gwarancje bo farba z panelu zaczęła schodzić i wyglądało to strasznie mój był z tej felernej serii,listopad-2011

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powietrze jest pobierane przez otwór po starym wentylatorze i przez otwory z tylu klapki, sprawdziłem kadzidełkiem i nawet sobie to radzi.

Co do farby, to po jakim czasie zaczęła Ci schodzić? i gdzie sprawdzić datę produkcji?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wysterowujesz wiatraki? Zasilanie masz z RMa?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Date produkcji masz na gwarancji,a co do farby to już po 2 miesiącach lekkie zadrapania się pojawiły przy wkładaniu filtrów,a później to już sama zaczęła schodzić płatami.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wysterowujesz wiatraki? Zasilanie masz z RMa?

Tak wiatraczki podpiąłem bezpośrednio do kostki która napędzała oryginał. Miałem obawy czy ruszą i czy RM ma dostateczne zasilanie żeby to pociągnąc, na razie wszystko hula jak w zegarku, zobaczymy jak bedzie dalej, jak coś to mam w pogotowiu zasilacz i programator czasowy, jak coś będzie nie tak to ustawię żeby włączały się same co 2 godziny na 2 godziny i powinno być ok.

Póki co moje największe zmartwienie to to, czy farba nie zacznie złazić - jeżeli zacznie to oddam RM na gwarancji zażądam zwrotu kaski i poskładam coś samemu :)

Ale na to jeszcze trzeba chyba poczekać, bo na razie z farbą jest spokój (trzymam kciuki żeby się to nie zmieniło)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko tak oglądam i oglądam i nie widziałem jeszcze zdjęć samego zbiornika jak to cie wszystko żyję jak się rozwija jak pompują się koralę itd,same modyfikację mi nie imponują bo nie podoba mi się np wystający poza pokrywę RM kubeł odpieniacza...zapodaj foty zbiornika


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądasz życie czy obudowę ? Moim zdaniem lepiej mieć wypasionego reefmaxa z życiem w postaci lps czy też sps niz gruzowisko . Sam rozmyślam nad dołożeniem drugiego odpieniacza tak abym mógł z czystym sumieniem więcej karmić zwierzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na RM wybrałem wygląd i estetykę,a w RM dwa odpieniacze???hehe po co przecież oprócz parki błaznów jakiejś babeczki i w moim przypadku sporej ilości korali standardowy odpieniek spokojnie daję rade i nie widzę sensu jego wymiany.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dwa odpieniacze .... wszystko zalezy jakie życie chcesz trzymać . Ja zdecydowałem sie na dużo bardziej wymagające niż ty więc potrzebuje wody najwyższej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dwa odpieniacze .... wszystko zalezy jakie życie chcesz trzymać . Ja zdecydowałem sie na dużo bardziej wymagające niż ty więc potrzebuje wody najwyższej jakosci.

Nie wiem o co ci gościu kaman...rób sobie co chcesz wisi mi to,wedle mnie możesz nawet sobie obudowe ze złota zrobić i 6 odpieniaczy wstawić ale nie będę OffTopował,bo widzę tutaj przerost formy nad treścią.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy spokojnie Panowie, chodzi tu chyba o to, że modyfikacje są pokazywane, prowadzony jest temat o dołożeniu sumpa do RM ale kolega Karol chciałby chyba zobaczyć co jest w środku, jak akwarium się prezentuje i jakie zwierzaki się w nim moczą.

EDIT: Skróciłem trochę nazwę tematu bo na pierwszej stronie strasznie walił po oczach długością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok zdjęcie sumpa zboku RM już jest a zdjęcia jak wygląda baniak po tych modyfikacjach w środku...?Jest mega ulepszony to zapewne mega cuda tam będą w środku...sorry za sarkazm ale temat mnie ciekawi a nie widzę efektów i jak nie zobaczę to dalej będę twierdził ze RM bez tuningu też pociągnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Trochę to trwało zanim się zdecydowałem ale w końcu jest SUMP

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia mojego albumu :

http://nano-reef.pl/...fmax-plus-sump/

To jest stan na dzisiaj, muszę jeszcze wymienić pompę obiegową bo ta jest cholernie głośna

Jak i do śledzenia tematu

http://nano-reef.pl/...acego-reefmaxa/

Co do korali to nie ma za bardzo się co pompować, nie mam ich za wiele na razie ale wszystkie żyją.

Z rybek z kolei mam :

2 x Amiphrion Ocelaris

1x Salarias Fasciatus 7cm

1x Chryspitera Hemicyanea

1x Chromis Viridis

3 kraby, 2 krewertki Lysmata Abonesis,kupę ślimaków

Oryginalny odpieniacz raczej nie dawał rady

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zacny setup" ale już chyba nie za bardzo do salonu.

PS. Oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę z tego że przewymiarowanym odpieniaczem lub w tym przypadku 2-ma odpieniaczami możesz sobie wodę do cna wytrzepać i nie wpłynie to koszystnie na życie?

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zacny setup" ale już chyba nie za bardzo do salonu.

PS. Oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę z tego że przewymiarowanym odpieniaczem lub w tym przypadku 2-ma odpieniaczami możesz sobie wodę do cna wytrzepać i nie wpłynie to koszystnie na życie?

Bedzie wiecej karmił i po problemie.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmienie nie rozwiązuje całkowicie sprawy wytrzepanej wody, pozostaje jeszcze kwestia np fitoplanktonu czy np. jodu, który zostaje też wywalany poprzez nadmierne odpienianie,


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok zdjecia sa owszem ale to zdjecia zrobionego obok RM sumpa na ktory bym sie nie zdecydowal ze wzgladow estetycznych, ale to moja opinia. Co do zdjec to dalej interesuje mnie wnetrze samego zbiornika wyglad korali ich przyrostu itd, dla 5 rybek i krewetki wstawiac takie modyfikacje ja serio nie widze sensu, wyjalowi ci wode i dodatkowym kosztem bedzie czestsze dodawanie mikroelementow.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to tak ma zostać, ten zbiornik(sump) koło akwarium?

Niee, docelowo będzie w szafce na kórej teraz stoi. Na razie faza prób i testów odpieniacza i przepływu

Dzisiaj kupiłem NJ2300, zapnę na miejsce traktorka, jak będzie za mocna to ją trochę skręce bo ma regulację.

"Zacny setup" ale już chyba nie za bardzo do salonu.

PS. Oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę z tego że przewymiarowanym odpieniaczem lub w tym przypadku 2-ma odpieniaczami możesz sobie wodę do cna wytrzepać i nie wpłynie to koszystnie na życie?

Jak schowam do szafki to jak najbardziej bedzie stał tu gdzie stoi, czyli w salonie :)

Docelowo spływ będzie w środkowej komorze, rury zawsze można pomalować pod kolor ścian :) a poza tym poza jedną najwyższą rurą nie widać zadnej innej. Musiałem zdjąć tylną klapkę z wentylatorem żeby upchnąć przelew, ale za to wentylatorki wyjądują w szafce i bedą sterowane dalej z panelu RMa.

Powrót od razu do baniaka na trójniku. Chyba bedę mógł się wtedy pozbyc jednego cyrkulatorka.

Co do odpieniacza to nie sądze aby ten który mam zrobiony przez ASTISa na pompie NJ1200 na meshu wytrzepał wodę. Wszystko inne co jest w RMie znika.

No ok zdjecia sa owszem ale to zdjecia zrobionego obok RM sumpa na ktory bym sie nie zdecydowal ze wzgladow estetycznych, ale to moja opinia. Co do zdjec to dalej interesuje mnie wnetrze samego zbiornika wyglad korali ich przyrostu itd, dla 5 rybek i krewetki wstawiac takie modyfikacje ja serio nie widze sensu, wyjalowi ci wode i dodatkowym kosztem bedzie czestsze dodawanie mikroelementow.

Mam w planach trzymać głównie LPS i SPS więc dobry odpieniacz przy tym to chyba podstawa, jak bede go musiał wyłączać na noc albo ustawić na czasowe włączanie to tak zrobie.

SUMP to przede wszystkim swoboda pracy przy akwarium, nie ważne czy małym czy dużym, a w moim przypadku ustawienie RMa nie zapewniało mi komfortowych warunków prac konserwacyjnych - zwłaszcza wyciąganie odpieniaczy do czyszczenia i odmulania. Osobiście wolę kucać niż stawać na palcach. ;)

Dodatkowe 10-15 L w obiegu tez ma swoje plusy.

Ogólnie to jak bym jeszcze raz kupował pierwsze akwarium, zrobiłbym od razu z SUMPem.

Jeżeli uda mi się to wszystko poukładać tak jak bedę chciał i bede przy tym mógł spokojnie zasnąć to czemu nie?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.