Skocz do zawartości
ejerzyk

50 gallon nano reef cube

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo być może, ale ze skałą nic na razie nie zrobię. Poza tym sporo też chyba zależy od tego jak jest ulożona. Obecnie rozważam jeszcze wykonanie jakiejś kontrukcji nanicowanej na rurki nibco np. Może zbuduję jakąś lżejszą konstrukcję z mniejszej ilości skały, a część zwierzaków, których jest obecnie przepych, wyląduje na targowisku... W sumie nie wiem, na razie na spokojnie się zastanawiam, a jak się zdecyduję, to pomyślę jeszcze raz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym szalenstwie jest metoda . nie ma co sie czarowac akwaria tej wielkosci nie daja zbyt wielkiego pola manewru a zwłaszcza kiedy korale sie chce tylko ustawiac a nie kleic


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nadwieszenie i "tunel" przez górę może odchudziłby konstrukcję.

Kombinuj z kosteczką.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie ewidentnie widać, że trzeba podwoić litraż. Jest tak :clapping a może być jeszcze lepiej. Mam podobne rozmiary, wrzucam fotkę bo to daje jakiś lepszy pogląd na sposób zagospodarowania małej przestrzeni jaką daje kostka. Może uda się wypracować najlepszy układ dla kostek 60x60cm :). Wykombinowałem coś takiego:

med_gallery_6863_256_376471.jpg

zdjęcie tego nie oddaje ale jest dużo przestrzeni w 3D, jest plaża jak to ładnie nazwałeś, domownicy uznali że tak może zostać. Jest tylko jeden problem brak miejsca na koralowce i grzybek po lewej już mi się odpodobał. Już nawet zasymulowałem w programie graficznym jak będzie wygladać jak go wywalę:

med_gallery_6863_256_63837.jpg

ale to nadal nie zmienia sytuacji - jeden duży sarco u góry z lewej i sytuacja w zasadzie ta sama. Już kombinuję jakby to wszystko jednak na środku wpakować mam trochę skały jeszcze w sumpie ale też nie widzę jakoś zwiększenia miejsca na korale. Walka z ustawieniem skały powoduje że najchętniej poszedłbym do sklepu i kupił dedykowaną ceramikę do kostki 60x60cm w jednym kawałku i byłby spokój, ale takich nie ma :). Na tym etapie jeszcze mogę kombinować bo jest sama skała i kilka szczepek na próbę.

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje z przewracaniem całego akwa do góry nogami pod wpływem opinii z forum są "zacne". Jerzy to akwa należy do Ciebie? Czy masz je by zaspokajać gusta i guściki forumowej braci?

W sumie to jak się popatrzy pod kontem teorii związanej z "umieraniem starych zbiorników" to pozytywne i ożywcze działanie przypominające tropikalny tajfun ;-D Tylko czy za częste stosowanie nie wpłynie negatywnie? Teoria twierdzi, że zdrowo jest raz na dłuższy czas, a nie raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuję się w tym temacie opinią innych, tylko sam już od dwóch tygodni (ostatniego remontu) mam cały czas wrażenie, że to nie jest to co bym chciał. Obecnie mam pewien plan i poczekam z nim do następnego weekendu. Wtedy pewnie zaczną na spokojnie działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie ewidentnie widać, że trzeba podwoić litraż. Jest tak :clapping a może być jeszcze lepiej. Mam podobne rozmiary, wrzucam fotkę bo to daje jakiś lepszy pogląd na sposób zagospodarowania małej przestrzeni jaką daje kostka. Może uda się wypracować najlepszy układ dla kostek 60x60cm :). Wykombinowałem coś takiego:

med_gallery_6863_256_376471.jpg

zdjęcie tego nie oddaje ale jest dużo przestrzeni w 3D, jest plaża jak to ładnie nazwałeś, domownicy uznali że tak może zostać. Jest tylko jeden problem brak miejsca na koralowce i grzybek po lewej już mi się odpodobał. Już nawet zasymulowałem w programie graficznym jak będzie wygladać jak go wywalę:

med_gallery_6863_256_63837.jpg

ale to nadal nie zmienia sytuacji - jeden duży sarco u góry z lewej i sytuacja w zasadzie ta sama. Już kombinuję jakby to wszystko jednak na środku wpakować mam trochę skały jeszcze w sumpie ale też nie widzę jakoś zwiększenia miejsca na korale. Walka z ustawieniem skały powoduje że najchętniej poszedłbym do sklepu i kupił dedykowaną ceramikę do kostki 60x60cm w jednym kawałku i byłby spokój, ale takich nie ma :). Na tym etapie jeszcze mogę kombinować bo jest sama skała i kilka szczepek na próbę.

Wzorowo koledzy zachwalali i pewnie doradzali w sklepie! Jak tam przyrosty LPS'ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuję się w tym temacie opinią innych, tylko sam już od dwóch tygodni (ostatniego remontu) mam cały czas wrażenie, że to nie jest to co bym chciał. Obecnie mam pewien plan i poczekam z nim do następnego weekendu. Wtedy pewnie zaczną na spokojnie działać...

Jerzy ja doszedłem do wniosku patrząc na małe zbiorniki, że obecnie zrezygnowałbym z tych wiszących cyrkulatorów. Zrobiłbym stelaż z rurek podłączonych pod pompę i na nie ponawlekał skałę. Miałbym stabilną konstrukcję, która w razie problemów byłaby szybko demontowalna i na powrót możliwa do ułożenia w tej samej konfiguracji. Przy okazji byłby fajny obieg przy odrobinie pokombinowania.

Może jak chcesz robić burzę to udaj się do sklepiku po rury i skombinuj jakąś pompkę i zrób coś takiego. Chyba, że masz odnienne zdanie i jakiś konkretny pomysł.

pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł! Ale myślę, że dodatkowo jakiś cyrkulatorek omywający skałą "z zewnątrz" również się przyda. Zastanowię się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam takie przewrotne przekonanie, że jest niepotrzebny jak się pomyśli i wyprowadzi wyloty w dobrych miejscach. przecież cyrkulatory też nie są skierowane bezpośrednio na skałę z koralami, tylko odbija się generowane przez nie fale od szyb lub powierzchni wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś mi powiedział, że robię coraz gorsze zdjęcia, więc tym razem postarałem się bardziej. Oto akwarium po ostatecznej przebudowie skały :)

dsc4248resize.jpg

dsc4236resize.jpg

dsc4244resize.jpg

dsc4251resize.jpg

Niektóre skały są przewiercone i ponadziewane na konstrukcję z rurek. Teraz głębię widać nawet na zdjęciach, więc możecie sobie wyobrazić jak bajecznie wygląda to na żywo. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Very nice :thumbup:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: bardzo ładne!

Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijam sie. Zoltka sie juz nie czepiam, baniaczek super. :respect:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezentuje się super :thumbup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wystawe z nim! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie okazja do kolejnego oblewania przemeblowania? :p


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.