Skocz do zawartości
JARO

Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy gdzie jedziesz.

Ja motocyklem z wroclawia do Rabac-a w 9h

Samochodem pewnie podobnie

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jude (wyświetl historię edycji)

Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z płatnościami w Chorwacji? karta, kuny, euro? autostrady dla motocykli są płatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Marek z Żor do Murter ok 1000km jechałem z 12godzin z przerwami na drzemke, bo zawsze jechałem w nocy


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z płatnościami w Chorwacji? karta, kuny, euro? autostrady dla motocykli są płatne?

my zawsze zamieniamy złotówki na kuny już na miejscu w Cro - własnie 30 maja startujemy :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie najlepiej zakupić euro i wymienić w kantorze na miejscu na kuny. ja z Jeleniej Góry jakoś 1100km jechałem autem 11 godzin(do Rogoznicy), ale korek przy zjeździe z E59 na A1 przy Zagrzebiu pochłonął mi jakąś godzinę


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu bardziej opłaca się kupować Eur a potem kuny, a nie kuny za złotówki?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy kurs masz kupując kuny za euro w lokalnym kantorze niż kuny w Polsce za PLN. Nie pamiętam jaka tam dokładnie różnica wychodzi, ale przy większej wymianie to jest sporo.


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do waluty , moje doświadczenie to karta. Okazało się że był to najlepszy przelicznik. warto mieć z rożnych banków (jak jest taka możliwość). Miałem taką sytuacje że po zatankowaniu nie przyjmowało karty którą płaciłem właściwie wszędzie. Dobrze że kolega miał z innego banku bo nie mieliśmy gotówki. W większości nawet małych miejscowości są bankomaty. Więc można wybrać.

Warto mieć też trochę euro, choćby na winiety np. na Węgrzech.

Jeśli ktoś sie wybiera do Plitvickich jezior to koniecznie gotówka (bodaj 110 kun od osoby) bo tam w euro nie zapłaci i z kartą chyba też krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart to warto miec opcje "bankomaty bez granic" bo ostatnio banki slono sobie liczą za wypłaty.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, dla zainteresowanych "morszczaków" że za półwyspie Istria w mieście Pula, w starym forcie jest ciałkiem fajne oceanarium, bodajże na 3 piętrach. Jest co oglądać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) niebawem wybieram się właśnie do tej miejscowości :) koniecznie będzie trzeba zobaczyć...

edit: miesiąc później...

... byłem, zwiedziłem, zobaczyłem... poza tym, że bilet wstępu w przeliczeniu na PLN to jakoś 60zł szału nie było... zbiorników faktycznie sporo, ale tylko jedno w którym były ukwiały. Żadnych korali tylko ryby. Ogólnie wg. mnie zaniedbane, wewnątrz budynku bardzo duża wilgoć, dino, cyjano i wszelkie plagi świata... jeśli bym wiedział, że tak to wygląda to z pewnością bym nie poszedł... ale to tylko moje zdanie...

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina wybrała Chorwacje , gdzie polecacie nocleg ? jakiś bungalow na 4osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja= drożyzna, jedźcie dalej, np do montenegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozyzna? Taniej jak u nas nad morzem ..

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

bywał/przejeżdżał ktoś ostatnio Marušići ?

Witaj , bywam w Mimicach ( miejscowość obok) i mam namiar na fajny domek , a w dodatku mówią po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o te namiary z góry dzięki


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonu teraz nie mogę znalezć ale można pisać po polsku na adres

- toni.petric@gmail.com -

dom w Mimicach ma 3 apartamenty 2+2,2+2 oraz 4+4 z tarasem 50 m2. We wrześniu brał 45Euro za cztery osoby.Toni ma jeszcze dom na wyspie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) W tym roku po raz pierwszy chcę sie wybrać z rodziną na Chorwację.Będzie to mój pierwszy wyjazd na wakacje za granicą Polski. :thumbsup:

Nie licząc wypadów do Czech i Niemiec na zakupy :cheers:

Termin 2 ostatnie tygodnie sierpnia szukam fajnego miejsca gdzie rodzinka będzie miała co robić. Jakieś atrakcje dla dzieci i knajpki dla nas, jakaś dyskoteka na plaży lub w klubie. Gdzie będzie szło ponurkować na rafie i pobyczyć się na fajnej plaży ( Żonka = kąpiel słoneczna i moczenie d....pki w wodzie) :-)

Szukam też jakiś tańszych a sprawdzonych noclegów dla rodzinki 2 dorosłych + dwóch bajtli 8 i 12 lat . Max 1 km od plaży.

Jak wyglądają tam koszty dojazdu (winiety, bramki, itp...) oraz pobytu dla 4 osobowej rodziny ?? :cheers: Jakie są koszty zachcianek rodzinnych ( nurkowanie, muzeum , pływanie statkiem turystycznym ..... itp ???

Jeśli ktoś jest na bieżąco z aktualnymi cenami oraz ma jakieś sprawdzone miejscówki to proszę o PV lud namiary zadzwonia pogodomy :smiling:

Z góry dzięki :thumbup:


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się kilka razy przymierzałem,ale nigdy nie chciało mi się tyle samochodem jechać,ale wiem,że warto.Tu masz linka do odpowiedniego forum.

http://www.cro.pl/forum/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Chorwacji już kilka razy,to piękny kraj z czystym morzem Adriatyckim.Zdecydowanie polecam okolice Makarskiej Rivery np. miejscowość Baska Voda .

Pozdrawiam


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobotę wróciłem z Chorwacji i muszę powiedzieć że z roku na rok jest coraz drożej ale jednak taniej niż nad bałtykiem. A co przywiozłem do zbiornika to moje...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek wyjeżdżam do Tucepi tuż za Makaska.

Myślę, że od zeszłego roku ceny (oprócz ceny domków - 85eur za studio 2+2 100m od plaży) się nie zmieniły.

Tak więc taka impreza różni sie cenowo od wypadu na nasz kochany Bałtyk tylko różnicą w kosztach podróży.

Spożywka, alkohol, plażowe atrakcje w cenach jak u nas nad morzem - a temperatura powietrza 30+ i wody 26+ :)

No i ta woda i życie w niej , które można godzinami oglądać - BEZCENNE :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobotę wróciłem z Chorwacji i muszę powiedzieć że z roku na rok jest coraz drożej ale jednak taniej niż nad bałtykiem. A co przywiozłem do zbiornika to moje...

Pozdrawiam.

Ja jadę pierwszy raz, podpowiedzcie co ciekawego oprócz oczywiście ryb można przywieźć do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.