Skocz do zawartości
Gość buczi82

Ludziska pomozcie bo zwariuje :) Tlo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Jak w temacie...

Od paru dni, tygodni walcze z tlem ehhh wlasnie zaczynam druga rolke :wallbash: przykleilem i znowu jakies bable, smugi itp itd ehhh wczesniej jak dawalem na mokro i sciagalem to po bokach mi klej wysechl i biale sie porobilo, jutro zgwalce sasiada co szyby okleja w autach, ale nie wiem czy mu sie uda...

moze Wy mi pomozecie bo chcialbym zeby to ladnie wygladalo, a jak woda zaleje to bedzie widac jak cholira ehhh

jak nic nie wymysle to chyba kupie czarne pvc i przykleje od srodka na silikon i w d*p.. z tym :veryangry:

na fotkach za dobrze nie widac bo swiatlo sie odbija, ale widac smugi i inne pieprzoty...

na ostatniej fotce folia...

post-10424-0-40918600-1342720781_thumb.jpg

post-10424-0-17869000-1342720792_thumb.jpg

post-10424-0-90504000-1342720801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

kiedy i jak kleiłeś tło?

po 48 godzinach efekt smug powinien ustąpić :welcome:

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dajesz do "zmoczenia" ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z odrobiną płynu do zmywania, spryskiwacz do mycia okien i kawałek cienkiego równego plastiku jak kawałek linijki.

Spryskujesz szybę i stopniowo rozwijasz folię odrywając papier. wypychasz stopniowo wodę z pod folii linijką w kierunku rolki.

Nie żałuj wody. Łatwo ja wypchniesz. Nie może się nie udać.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskaj dobrze wodą i linijką musi wyjść


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykła woda. Jak zostaną bąble po je nakłuj szpilką i wyciśnij. Przebarwienia zejdą tak jak mówi DarekB30.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@Darku tlo kleilem przed chwilka, ale porobily sie babelki i kleilem na sucho... ale odczekam 48h

@dale plynem do szyb pyskalem, ale bez wody, sam plyn... to po bokach porobilo mi sie biale, tak jakby klej wysechl...

@BAU po 48h jak nie bedzie ok, to tak zrobie

dzieki Wszystkim

@Nikel jak zrobie z woda to tak zrobie jak zostana bable...

dzieki jeszcze raz :thumbsup:

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąble są prawie zawsze,ale po czasie się tracą :thumbup: Kleję folie na szafy i mam taki problem na co dzień a czasem folia kosztuje 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłem na wodę z płynem - szklanka wody, parę kropli płynu do mycia naczyń. W atomizer po płynie do okien ...

Wyszło super. Płyn do mycia szyb mogą wchodzić w reakcję z klejem...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem w reklamie. Hektary tak kleiłem.

Zabawa polega na tym że woda z płynem daje bardziej równomierną powłokę wody. Nie tworzą się krople, które powodują że folia przykleja się losowo, punktowo. Oczywiście przed tym odtłuścić szkło acetonem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem akwa na boku, polałem szybe czysta woda, na to rozłozyłem folie i kilkanascie minut gładziłem szmatą aby usunąc wszystkie bąble i wodę. Białe smugi były ale po tygodniu same zniknęły. Idealnie czarne tło bez bąbli czy smug.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dzieki raz jeszcze :) Juz dzisiaj nie chce mi sie pitolic, ale jutro sie za to wezme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO po jakimś czasie i tak nikt nie będzie zwracał uwagi na tło ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada z dziedziny reklam :-) zaden plyn,zadna woda (wszystko wchodzi w reakcje z dupowatym klejem na folii i zawsze wyjda ci biale plamy ) albo po czasie folia odejdzie.

Bierz kawalek filcu powiedzmy 10 cm dlugie,naklej na kawalek prostego drewienka ,podziel tlo akwarium na trzy czesci i przyklejaj troche wyzej niz gorna czesc akwarium. Przyklejasz tylko jakies 3 cm (byle rowno zeby folii nie kosilo) i za pomoca tej filcowej zabawki suniesz od srodka do raz prawego,raz lewego brzegu i tak coagniesz folie w dol,stale "glaskajac" ta zrobiona filcowa kostka.

Jak dojedziesz do dolu,bierzesz ostry skalpelek i odcinasz z gory co ci zostalo i to samo na dole.

Po przyklejeniu nic nie rob,babli nie powinienes miec a jak beda to szpilka ,przebij i wypchaj powietrze. Te takie jasniejsze pasy ktore bedziesz widzial,same przylgna i tu potrzeba czasu. Zazwyczaj po 2 tygodniach masz juz sliczne gladkie i czyste tlo.

Powodzenia !! Napisz jak wyszlo.


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy ale kleiłem trochę tapet, chciałem zapytać dlaczego kleisz właśnie taką folią? Są dostępne inne bez kleju, które bardzo fajnie czysto się nakleja, obkleiłem ze 30 akwariów żadnych bąbli ani smug nic nie odpada, żadnych zacieków, kleiłem gównie na wodę albo olej roślinny reszta jak przedmówcy, plus zabezpieczenie przed zaciekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82,

nie tak dawno sam kląłem pod nosem... miałem taki sam problem...

http://nano-reef.pl/...116#entry452116

na bokach, gdzie w miarę spokojnie dociskałem folię, aby wyprzeć wodę z płynem do naczyń obłym narzędziem (karta płatnicza ze szmatą)

wynik jest lepszy, niż tam gdzie szalałem b. mocno dociskając folię samą kartą... odparowanie resztek wody trwało grubo ponad tydzień.

glon wapienny przyjdzie będzie idealnie...

pozdr.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie bawic z czarna pleksa, spienionym PCV ale to nigdzy nie bedzie ta gleboka czern co farba czy okleina. Ja okleine polozylem 4 lata temu troszke wody i guma do mycia okien. I jak koledzy pisali pierwsze dni nie bylo czerni ,potem, woda odparowala klej tak zlapal ze wszystko sie trzyma do dzis.

Czarne dymione i inne kolorowe szyby wchodza w uzycie wiec warto tez myslec na przod czy nie lepiej zamawiac plecki z takich barwionych.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dziekuje jeszcze raz Wszystim, jak sie wykapie, odpoczne to wezme sie do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tlo przyklejone, zero babelkow, tylko biale smugi zostaly tak jakby klej wyblakl, ale poczekam pare dni moze bedzie ok, w sumie 2 tyg temu przykleilem na boczna sciane i jest ok, wiec tutaj tez musi byc dobrze :)

jeszcze raz dzieki, bez Was to bym kleil i kleil i meczyl sie ze smugami, reszte plusikow dam jutro, bo dzisiaj limit sie wyczerpal :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smugi bąble znikną. Daj im 24 h ;). Mam nadzieję że filmik pomógl. Jak i cala reszta poradnika :). Na etapie "ale jak ja mam to zrobić" pomaga :). Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tak draco, filmik pomogl :) akurat mamuska byla w poblizu to mi pomogla, bo jednak samemu to lipa, folia sie skrecala itp, a jak sie woda popsikalo to bylo oki :) dzieki

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.