Skocz do zawartości
zyyys

200 l słonej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem jeszcze poczekać ale niech tam :) oto moje 200 l morskiej przygody.

Akwarium - 90x60x40 OW

Lampa: 4x39 W (po Chińsku ;-))

Odpieniacz - Turboflotor blue 1000

Cyrkulacja - 2x JVP 102

Obieg - NJ 2300

Pudełko przelewowe - Skimz OM 5000 (2x zrzut w tym jeden przerobiony na rewizję)

Obsada:

Amphiprion ocelaris x2

Escenius Stigmatura x1

Ślimaki turbo x2

Archaster angulatus x1

Calcinus elegans x1

co najmniej 4 kraby dzikusy w tym jeden chyba mitrax :)

wężowidła, wieloszczety i cała masa jakiś szybko biegających robaczków :)

Euphylia

Blastomusa

Zoantusy

Discosoma

morskie04.jpg

morskie02.jpg

morskie01.jpg

morskie05.jpg

Akwarium ma niecały miesiąc wystartowało na żywej odgazowanej skale, piachu i żywej wodzie - także jakiegoś specjalnego dojrzewnia niezauważam.

Parametry 2 tyg temu:

zasolenie 1,024

Mg - 1390

Ca - 430

KH - 7,3

N03 - 5,6

PO4 - 0,09

Chciałbym z tego miejsca podziękować uczynnym userom i kolegom bez których wiedzy i doradztwa było by kiepsko :)

i tak dziękuję:

Marcinowi (Marcinus), Jurkowi (e-jerzykowi),Luftowi, Midbossowi, męczyłem też Kubka77, Kmirko, Staniego,Seba, Premiera.

Podziękowania dla chłopaków z Erybki za wsparcie i doradztwo - dobrą wodę i pięknie wykonany zbiornik z sumpem.

Łukaszowi Kurowi za nieocenioną wiedzę dotyczącą mojej obsady jak i wszystkiego co morskie.

i całemu forum za kopalnie wiedzy jaką tu znalazłem.

obsada ryb nie będzie duża - dojdzie jeszcze zółtek, mandaryn, babka i może z jedna, dwie rybki pływające w toni.

Problemy, które mnie obecnie zajmują to zapowietrzające się stosunkowo szybko pudełko. Spadająca woda tworzy sporą ilość bąbli, dałem więc gąbkę do pudełka ale po dwóch dniach woda zaczyna być mętna. Jeśli więc muszę gąbkę czyścić co drugi dzień to równie dobrze mogę odpowietrzyć pudełko. Zastanawiam się czy na wężyk odpowietrzający nie dać małej pompki na stałe.

no i cyrkulacja: albo ja jej nie umiem ustawić albo 2x102 jest za dużo. Albo po prostu mam jeszcze za małą obsadę korali bo ma piekielne burze piaskowe.

W każdym razie teraz chodzi 1x102 i obieg i jest nieźle.

początkowo miały być tylko spsy stąd taka cyrkulacja - ale ostatecznie fundusz się skurczył, a i miękkie też mi się podobają , a lpsy wprost mnie urzekły :)


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b. ładny zbiornik :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

nie wiem czy miesiąc to nie za szybko na rybki :), ja w swoim akwa po 1,5 miesiąca dałem ryby i mi padły :(, miałem 50% wody z podmiany, oddgazowana skała, żywy piach, i bakterie na start.

rozgwiazda piaskowa będzie Ci głodować :(, chyba że co jakiś czas wstrzykniesz trochę mrożonki do piachu

pokaż rozwiązania techniczne :) - sumpa, pudełko przelewowe itd

Pozdrawiam i życzę powodzenie

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają już świadomość tego, że się niepotrzebnie pospieszyli z niektórymi rzeczami.

Jeżeli chodzi o cyrkulację, to... piasek jest świeży i każdy najmniejszy podmuch wody go przesypuje. Poczekaj aż bardziej osiądzie, cyrkulacja trochę glonkami zarośnie i dwie pompki będą akurat. Poza tym kierując jedną niżej w jedną stroną, a drugą w górę z drugiej można fajnie ustawić sobie omywanie skałek bez efektu pralki. Masz już świadomość tego, że ciężko ustawić cyrkulację na tylko jednej, krótszej szybce.

Dobrze, że nie będzie samych SPSów, bo by było smutno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Bardzo się cieszę, że ten baniak już się kręci. Zapowiada się naprawdę świetnie!

Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się podoba ten baniaczek - widać że wszystko ( oprócz komina ) doskonale przemyślane.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie się zapowiada,podoba mi się ułożenie skały(jednak te 10 cm w szerokości daje bardzo dużo :wallbash: )

co do cyrkulacji to spróbuj dać np. trzy pompy o mniejszym przepływie


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny zbiornik, wygląda na dużo większy, życzę powodzenia


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

witam.

akwa naprawdę extra :thumbsup: aż nie mogę się napatrzeć, to jest to co lubie.

możesz napisać czym dokładnie świecisz? i ile skały wrzuciłeś? dzieki

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wymiar i super przestrzeń. Wygląda w tej chwili super.

I oto mamy zupełne przeciwieństwo zarośniętych baniaków. I to piękne i to piękne :)

Jestem ciekaw dalszego rozwoju tego zbiornika.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

hoho nie sądziłem, że aż tak Wam się spodoba :) Chociaż zgadzam się z Wami bo mnie podoba się bardzo.

na razie nie ma nowych zdjęć bo korale małe ;-)

z obsady doszedł l.amboinensis i zebrasoma falvescens i niestety pojawił się problem.

Żółtka obsypało kropkami i mam ospę w baniaku.

cała obsada już też w kropkach :-/ a czytając skrajnie różne opinie na temat metod leczenia trudno bez doświadczenia wybrać tę właściwą.

na razie ryby jedzą i zachowują się normalnie.


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek na szczęście ma się nieźle - wyszedłem jak na razie z ospy. Ryby wydają się zdrowe, korale dochodzą do siebie. Także się cieszę. zdjęcia moze uda mi się zrobić w weekend.

soobeek odezwij się na priv. w profilu masz moje gg to pogadamy ;-)


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no gratulacje!

Teraz do pierwszego RTN lub STN zdobywasz doświadczenie, jak już będziesz miał ww. za sobą stwierdzisz, że to wszystko czego się nauczyłeś i to całe "doświadczenie" jest niczym... i będziesz myślał o tym, że jak już przeszedłeś załamkę zbiornika to teraz jesteś "mistrz" ale to tylko do kolejnej załamki....

...a i żeby nie było to ma pokrzepiać i ostudzać zapał do robienia szybkich "głupot" (przynosić refleksje) a nie karcić czy dołować. Ma to robić bo akwa fajne i takie powinno być przez dłuuuuuuuuuugi czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba :) całkowicie daleki jestem od popadania w samozachwyt wręcz przeciwnie im więcej wiem tym dociera do mnie ile jeszcze nie wiem (Sokrates ;-))

Staram się zachować umiar, nie porywać się na zbyt wymagające zwierzaki i jak najmniej komplikować cały układ - bo myślę, że mam na to jeszcze czas.

Świadom jestem ograniczeń i sprzętowych i finansowych no i powstającej dopiero mojej wiedzy na temat morszczyzny - dlatego rozsądna obsada i niezbyt inwazyjna ingerencja w naturę (pomijając niedawną walkę z ospą) mam nadzieje, że pozwoli mi tak jak pisałeś dłuuuugi czas cieszyć się pięknym zbiornikiem :)


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na fotki i czekam i nic ;-)

Ile masz skały w tym klejnociku?:) Kurcze nie wiem czemu ale jest prawie puste jeszcze a już cieszy moje oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie fajny baniak. Nie myślałeś o dodaniu korony? Szkoda aby Ci jakaś ryba wyskoczyła...to boli sentymentalnie jak i materialnie. A i światło z lampy nie rozprasza się po całym pokoju.


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.