Skocz do zawartości
seb

Nitra Guard Bio-Cubes

Rekomendowane odpowiedzi

maskonur, ale mi sie wydaje ze ten specyfik to .... nitra-guard a nie phos-guard :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik.. czepiasz się maszkaro... :p

No wiec nitra-gurad zbija NO3 i faktycznie były one praktycznie niewykrywalne... VSV i trochę bakterii dolałem żeby się fosforanów pozbyć i wtedy wszystko skisło... Może zamiast VSV trzeba było tlenku glinu wsypać, nie wiem...

Faktem jest że NO3 bylo prawie żadne (Plus dla kostek) i PO4 wysokie (ok - kostki nie są na to więc się nie czepiam) i smród jak w wtedy gdy sąsiad Zenon szambo na pole wylewa ;) Czyli coś się metody pogyzły w moim baniaku (i za to kostki mają minusa) ...

W sumie kostki są do rozważenia jeśli wiadomo z czym i jak je mieszać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskonur ale to normalne, za szybko zbiles NO3 , bez NO3 zaden system nie usunie PO4 naturalnie.

Albo zaladuj rowe aby zbic PO4 albo czasowo podbij NO3 do 1-2

Wszystko zadzialalo poprawnie, w/w specyfik nie usuwa PO4 a j.w. napisalem nie dajesz szans aby baterie rozlozyly ci PO4

To jakbys chcial wypic litra bez golonki - rano umrzesz :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, ze kostki dzialaja tak jak peletki. Zbijaja no3, a na po4 trzeba zastosowac absorber i po temacie.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik

To maje pierwsze doswiadczenia z tym typem filtracji - do tej pory ograniczalem sie do odpieniacza :)

Co do PO4 to 2 dni temu phosguard i wegiel wyladowal w sumpie... kosteczki na razie w wiaderku czekaja na swoja kolej

Silver

Z tego co sie orientuje to kosteczki sa tym samym typem filtracji co peletki. Jakby tak nie smierdzialy (i nie bylo po koralach widac ze sie zle czuja) dodal bym wlasnie absorber i czekal zadowolony z siebie na rezultaty :)

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, mialy za maly przeplyw i namnozylo sie za duzo bakterii, z tad zapach. Wrzuc je do filtra przeplywowego i zobaczysz, ze bedzie ok.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki juz w filtrze przeplywowym, razem z phos-guardem i weglem...

4-5 dni bez kostek spowodowalo wzrots NO3 z poziomy 0 do 0.5ppm.

Natomiast cala zabawa i grzebanie w baniaku skoczylo sie epidemia ospy i utrata naskorka u pokolca (http://nano-reef.pl/topic/50860-skora-schodzi-z-pokolca/#entry503776).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly udate...

po ustabilizowaniu się parametrów w zbiorniku stan wygląda następująco:

- z 10 ryb zostało 3

- kostki sa w kanisterku aquaela - prąd na tyle szybki ąe procesy gnilne w zasadzie nie mają szansy (przy regularnym czyszczeniu)

- NO3 praktycznie nie istnieje

- PO4 zbijam phosguardem (inaczej by było bez zmian).

Zastanawiam się czy w moim przypadku stosowanie kostek ma sens - przy braku NO3 trudno jest metodami biologicznymi zbijaę PO4.

Kostki w filtrze pokrywają się czymś co wygląda jak gruba warstwa glonęw - ciemno zielone, strzępiasto-wlókniste coś. Pod mikroskopem ruchu nie stwierdziłem.

Kostki sie sklejaja i powstaje prawie nie przepuszczalna bryła. W środku ogniska czegoś bursztynowego.

gallery_11361_2288_12731.jpg

gallery_11361_2288_73258.jpg

Edytowane przez maskonur (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydeje mi sie ze w filtrze jest za maly przeplyw. Odpowiednio silny przeplyw powinien "zdmuchiwac" nadmiar organiki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe chociaż przpływ wody ustawiony na maksa. Jedne co moge zrobić to zmniejszyć ilość kostek w koszyku (może rozłożyc na dwa).

Włókna tego czegoś trzymają sie dosyć mocno (trudno nawet paznokciem wyczyścić).

Teraz co dwa tygodnie w ramach czyszczenia filtra wyrzucam kostki do miseczki i piore (znaczy mieszam na tyle dlugo że kostki ocierając się o siebie stają się w miarę czyste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zamiast filtra przepływowego skleiłem sobie coś takiego

i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie NO3 stanęło na magicznej granicy 2,5-5. Stosuje ktoś dodatkowo do BioCubes wódkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje VSV ale raczej zeby sie pozbyc PO4 bo NO3 na poziomie zerowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

stosuje ten wynalazek bo od dwoch miesiecy walcze z no3 50

po4 mam 0, phos guard sie kreci, ryby w 600 litrach 5 szt po 15,20 cm

odpieniacz reef octopus 3000. w druga tubę zasypalem opisywane wyzej cudo ale nic nie spada,,ale wyczytalem w zalaczonym wyzej linku

ze producent zaleca zasyp do woreczka z kostka napowietrzającą. moze tu jest blad?

tuby sa zasilane z obiegowki 4500, i nie maja tyle tlenu co z kostki,przeplywjest spory bo kostki pokryly sie jasnobrazowym nalotem,

odpieniacz z tlenem jest jednak dwie komory dalej

co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.