Skocz do zawartości
Walker

Opinie o produktach Red SEA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje opinii o produktach firmy Red Sea ( CORALGRO,CALCIUM +3,STRONTIUM itp)

Ma ktoś może jakieś doświadczenie? Na allegro można kupić małe pojemniki w całkiem rozsądnych cenach i zastanawiam się czy warto zawracać sobie tym głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja posiadam cały wachlarz produktów red sea i ja osobiście sobie chwale są dobre ale ja jestem nowicjuszem wiec popytaj bardziej doświadczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja posiadam cały wachlarz produktów red sea i ja osobiście sobie chwale są dobre ale ja jestem nowicjuszem wiec popytaj bardziej doświadczonych

Dzięki :) Ale chwalisz sobie bo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ale chwalisz sobie bo?

Magnez wapn alkanity (kh) jest są bardzo łatwe w dozowaniu (to jest jak balling +kilka innych dodatków) ja je stosuje cały czas i wszystko mam w normie jeśli chodzi o nopoxa jest tez bardzo łatwy w użyciu i nie przedawkujesz go (chyba za specjalnie) dzięki niemu utrzymuje wszystko na właściwym poziomie no prawie bo mam za mały odpieniacz ale i tak dobrze se daje rade.Używam tez reef energy A B dla korali i powiem jest dobry widac po koralach ze im służy.Jeśli chodzi nie kupuj strontu oddzielnie ponieważ w red sea jest on razem w reef foundation A .Jeśli chcesz miec wszystko jak należy i korzystac z tej firmy musisz kupić zestaw reef foundation A B C oraz dla korali reef energy A B (obydwa odziałuja na siebie musisz używać 2 żeby widzieć efekty)dopiero potem możesz dozować coral growe oraz coral color.Posiadam tez wszystkie testy (red sea) potrzebne mi i powiem ze sa bardzo proste w odczytaniu jak i w użyciu każdy kto ich używał ci to powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem Magnez Red Sea i sie dobrze sprawowal.

Wiekszosc moich testow to te nowsze Red Sea i rowniez sobie chwale, najczesciej uzywam testu na Magnez i Calcium no i sa latwe w obsludze, wszystko sie miesci w pudelku bez dopychania. Generalnie gdy sie uzywa testow Red Sea to jest wrazenie dobrej jakosci wykonania calego zestawu.

Uzywam tez soli Red Sea ale to bardzo rzadko, kiedy koryguje parametry wody, bardzo drobniutka i szybko sie rozpuszcza, lubie jej uzywac.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dostalem upominek od RedSea - Reef Energy A i B.

Widzialem na forum, ze pare osob to stosuje, ale nie widzialem opinii. Dobre? Zle? Jakie efekty?

Podzielcie sie wrazeniami


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Podzielcie sie wrazeniami

Funkcjonowanie mojego zbiornika jest w całości oparte o testy i "dodatki" Red Sea od 2,5 miesiąca. Najwięcej moich wątpliwośi (nie zastrzeżeń) budzą właśnie składniki Reef Energy A i B - nie widzę żadnej reakcji ze strony zbiornika na ich stosowanie. Zamiennie z nimi używam "Coral Vitalizer" i w jego przypadku pozytywna reakcja wszystkich korali jest widoczna w krótim czasie po aplikacji - pęcznieją, wydłużają polipy, starają się wchłonąć jak najwięcej.

W jednym przypadku nie stosuję się do zaleceń Red Sea - utrzymuję poziom żelaza znacznie poniżej zalecanego przez nich. Inaczej mam kłopot z niekontrolowanym rozrostem glonów i nalotem na piasku i szybach.

Reszta bez zastrzeżeń. Testy są wiarygodne i precyzyjne. Jak wszystkie inne wymagają czystości, staranności i dokładności w wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj @Tester ,uzywam reff energy od kilku dni,mam tylko trzy :blushing: twardziele i ewidentnie widze poprawe na duzy +,,zaczely fajnie polipowac oraz powolutku nabieraja wlasciwych dla siebie kolorkow-mam dwie seriatoporki i acre zielona,napewno kupie ten zestaw A,B,C reff foundation i zobacze co z tego wyniknie,od nowego roku ide bardziej w SPS ,cos bardzo zaczynaja mnie kusic :thumbup: ,pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podobnie uzywam od 8 miesiecy wszystkich testow jak i wiekszosci dodatkow firmy RS

Powiem ze sa to super produkty dla poczatkujacych akwarystow i nie wymagajacych zbiornikow

Niestety przy wiekszym zapotrzebowaniu zbiornika w mg,ca,kh program staje sie zbyt drogi

Przykladem jest Mg Red sea dozowalem 10ml dziennie dla utrzymania 1400ppm

Butla 500 ml Wystarczala na dwa miesiace 14£

Ballinga prochy po przygotowaniu zgodnym z instrukcja dozuje 3 ml dziennie

2 kg puszka za 10 £ wystarcza na dwa lata

Odnosze sie tylko do Mg,Ca,Kh

Red Sea Reef Foundation ABC+ Supplement (Ca/Sr/KH/Mg/K/Br)

Stosowalem przez miesiac

Ten produkt niestety zawsze cos mi przedawkowal lub byly niedobory

W moim przypadku sie nie sprawdzil dodatkowo niemam testow Sr,Br

Uzywam no3po4x jak dla mnie do zbijania no3 super produkt dziala w 100% niestety nie zbijal mi po4

Reef Energy A i B jeszcze nie uzywalem ale z ciekawosci zakupie

Mysle ze firma RS mocno pozyskuje rynek i przychylnosc klientow

Pozdrawiam


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3po4x - wali jak aceton, po roztarciu na reku smierdzi jak ocet - dzialac dziala i na no3 jak i na po4 - kwestia taka sama jak z VSV czy z wodka. Zeby zbic musi byci jedno i drugie. W zasadzie mam wrazenie ze NO3PO4 to VSV - przynajmniej tak na wech. Probowac sie nie odwazylem ;P Zastapilem wodke wlasnie no3po4x i efekt dla mnie jest taki sam wiec chyba nie ma co przeplacac. Jak skoncze 500ml wroce na czyscioche.

Kupilem z ciekawosci wiadro RSCP ale poki co koncze jeszcze Reef Crystal, wiec na ten temat nie moge sie wypowiedziec.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3po4x - wali jak aceton, po roztarciu na reku smierdzi jak ocet - dzialac dziala i na no3 jak i na po4 - kwestia taka sama jak z VSV czy z wodka. Zeby zbic musi byci jedno i drugie. W zasadzie mam wrazenie ze NO3PO4 to VSV - przynajmniej tak na wech. Probowac sie nie odwazylem ;P Zastapilem wodke wlasnie no3po4x i efekt dla mnie jest taki sam wiec chyba nie ma co przeplacac. Jak skoncze 500ml wroce na czyscioche.

Kupilem z ciekawosci wiadro RSCP ale poki co koncze jeszcze Reef Crystal, wiec na ten temat nie moge sie wypowiedziec.

Masz racje dokladnie to jest VSV mam jeszcze butle do dzis ale uzywam z 6 mil na dwa tygodnie

Od momentu kiedy odpalilem refugium z dsb juz nie leje tak czesto

Choc kiedy walczylem z po4 nie widzialem efektow teraz juz rowa nie uzywam a fosforany niewykrywalne

Moze cos tam zbija

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co utrzymywać 1400 mg/l Mg?? Jaką masz gęstość wody >> 1.03??? Przy miękasach? Przy niskim zasoleniu to mogłeś podłączyć do akwarium cysternę z suplementem magnezu i pewnie nie utrzymał byś stabilnego Mg na poziomie 1400 mg/l...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mialem potrzebe dlaczego to pewnie trzeba by sie zaglebic w wiele postow

post-12081-0-47830700-1356737453_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się trochę, jeśli można :)

A co sądzicie o soli Red Sea Coral Pro ? Proszę o opinie użytkowników, wpływ na kolory, polipowanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Coral Pro jade na niej 2 lata super przyrosty, no3po4x spoko zbija no3, ogolnie bardzo dobrej jakosci produkty ale duzy minus za cene szkoda bo jak masz wiecej twardzieli to na dozowanie mg i ca nie wyrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no3po4x - jak dla mnie mistrzostwo bo w moim akwarium nie działało vsv

Wiec polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez polecam NO3:PO4, ale tylko na NO3. Miałem wysokie NO3 i wysokie PO4, ale tylko NO3 zostało zbite do (dzisiaj) 2 z ponad 25, a pO4, żeby nie Phosquard to było pewnie na tym lub większym poziomie.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkty RedSea to ogień , w moim przypdku kolory poprawiły się znacząco

http://nano-reef.pl/topic/17665-moj-swiat/page__st__200#entry552353

Produkt ABCD + Reef Energy AB jak dla mnie duży plus :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3:PO4 zbija świetnie azotany ,na po4 używam atramentu, tez zbija do zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałam no3po4x jak dla mnie średnio działał, zbijał bardzo powoli PO4 ale NO3 niestety nic. Dodatkowo po skończeniu butelki PO4 poszybowało ostro w górę, także zadziałało jak narkotyk dopóki środek był podawany coś się działo a kiedy go zabrakło system sam sobie nie radził z utrzymaniem parametrów na uzyskanym poziomie.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3:PO4 zbija świetnie azotany ,na po4 używam atramentu, tez zbija do zera

Jaki konkretnie środek masz na myśli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.