Skocz do zawartości
Walker

[Ankieta] Czas pracy odpieniacza

  

136 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile czasu pracuje twój odpieniacz w ci?gu doby

    • 24h/ dob?
    • 12h/12h
    • 14h/10h
    • 16h/8h
    • Wy??czam na 2-3 godziny po karmieniu korali
    • Nie mam odpieniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się w jakich trybach pracy pienią Wasze odpieniacze.

Wiem że odpowiedzi może być tyle ile ustawień zegara więc proponuję 6 punktów które mam nadzieję uśredniają całą sytuację :)

(oczywiście wszystkie uwagi do ankiety mile widziane)

W moim przypadku jest to mniej więcej 16/8 - (mniej więcej dla tego że robię to ręcznie ;))

Co ciekawe z moich obserwacji wynika że w takim trybie wywala więcej syfku niż w trybie 24h/24h

Ciekaw jestem jak jest w Was

Zapraszam do ankiety :)

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje 24 godziny na dobę z małym wyjątkiem karmienia korali planktonem raz w tygodniu,wtedy odpieniacz wyłączam na ok godzinę


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga non stop, jednakże za kilka dni będę dokarmiał jak kolega koraliki i pieniek będzie wyłączany. Apropos, jak często marbecz karmmisz korale fito?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy mają wątpliwość, czy wogóle można wyłączać odpieniacz, przytaczam fragmenty z instrukcji Tunze do odpieniaczy Tunze z serii Comline DOC Skimmer:

"Bei dem Einsatz in Räumen, die einen sehr geringen Geräuschpegel benötigen (Wohnzimmer,

Schlafräume, etc.), kann der Comline DOC Skimmer an eine Zeitschaltuhr (7) angeschlossen

werden. Das Gerät kann beispielsweise 8 Stunden/Tag außer Betrieb sein. Nach der Einschaltung

wird die fehlende Protein-Abschäumung nahezu wieder aufgeholt. Der Comline DOC Skimmer hat

die vorteilhafte Eigenschaft, seine Einstellung beim Ein- Ausschalten nicht zu ändern. Der Abschäumer

sollte bei dieser Betriebsart nicht an der unteren Grenze der Leistungsempfehlung für das Aquarium

liegen."

Sens po polsku:

W pomieszczeniach, które tego wymagają (sypialnia itp.), odpieniacz może być wyłączany dla przykładu na 8 godz. dziennie przy użyciu wyłącznika czasowego. Zaległości w wytwarzaniu proteinowej piany zostaną nadrobione po przywróceniu pracy odpieniacza. Ustawienia tych odpieniaczy nie ulegają zmianie przez ich włączanie i wyłączanie. Przy tego rodzaju trybie pracy urządzenie nie powinno być ustawione poniżej dolnego, granicznego limitu pracy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczam pieniek ok 22 i zalaczam ok 8.

Odpieniacz od czasu do czasu po starcie wali woda, ale to naprawde rzadkosc


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje 24h bo to oryginalny pieniek reefmax


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona każe na noc wyłączyć :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi 24 na dobę, przerwę w pracy odpieniacza robię tylko jak karmie korale.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na razie musi chodzić całą dobę bo ledwo wyrabia. Ale zimą zastąpi go jakiś nowy "zwierz", więc pewnie będą przerwy przy karmieniu korali, tym bardziej że może pojawią się jakieś sps-y.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niczym nie zmacona bloga cisza sleep.gif Nie mam odpieniacza.

Dawniej na czas karmieia dawalem mu odpoczac na 4-5 godzin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24h/ dobę, jedynie po podmianie odczekuje 1-2 godz, wyłączam też kiedy karmie pokarmem dla korali na 20 min na opóźniaczu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam odpieniacza więc nie mam problemu :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

U mnie też 24h/dobę ,wyłanczam na godzine przy karmieniu korali i po podaniu ampułki Bio-digestu.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi 24h,ale na pewno jest sens wyłączać na czas karmienia korali.Wyłączając na noc odpieniacz trzeba pamiętać,że wyłączamy również natlenienie a w nocy bardziej go potrzeba niż w dzień i tu jest konflikt interesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24h bez żadnych przerw.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi 24h,ale na pewno jest sens wyłączać na czas karmienia korali.Wyłączając na noc odpieniacz trzeba pamiętać,że wyłączamy również natlenienie a w nocy bardziej go potrzeba niż w dzień i tu jest konflikt interesów.

Masz rację ale... ;) nie wyłączając odpieniacza podczas karmienia korali "cała para idzie w gwizdek" Wszyscy (a przynajmniej większość z nas) mamy zdrowo przewymiarowane odpieniacze i całe papu szybciutko idzie do kubka :( chyba że karmimy w butelce wtedy ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przerw=24h


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja np na czas karmienia wylaczam pompe obiegowa a nie odpieniacz

Korale kapia sie przez ten czas w "zupie" z jedzonka a odpieniacz spokojnie filtruje i napowietrza wode w sumpie

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np na czas karmienia wylaczam pompe obiegowa a nie odpieniacz

Korale kapia sie przez ten czas w "zupie" z jedzonka a odpieniacz spokojnie filtruje i napowietrza wode w sumpie

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Dobry pomysł,wtedy całe żarcie jest tam gdzie ma być.Minusem jest,że po włączeniu obiegu spory syf się robi w baniaczka a cały ten hałas spowodowany tą całą operacją w momencie kiedy idę spać by nie przeszedł u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpieniacz działa w trybie nocnym, od 21 do 10:30. Wtedy również oświetlone mam refugium. Musiałbym kiedyś sprawdzić czy mam jakieś skoki pH.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i milion babelkow z zapowietrzonej pompy

??? A jak Ci się pompa zapowietrzy po wodą? :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rurki są puste i potem jak woda idzie pod ciśnieniem to miesza się to wszystko i jest tak jak pisze AdamB.Ja tak właśnie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.