Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem akwa dopiero 4 miesiące i nie wszystko jeszcze wiem

nie bylo mnie w domu prawie 1,5 miesiąca (opiekę przejeła żona)

po moim powrocie zobaczyłem dziesiątki małych rozgwaizd (o różnej liczbie ramion max 7)

czy to plaga czy porzyteczna rzecz ?

post-14098-0-54383200-1346166531_thumb.jpg

post-14098-0-60043200-1346166625_thumb.jpg


ce1b9daccead29f0b207f8cf3283fbd9u749a661.png?upd=20150612144515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ja uważam, że są pożyteczne bo zjadają glony i resztki pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Wieczny i nanokaczor mają rację, ale ja czasem robię z nich czystkę, bo rzeczywiście czasem przyssiewają się do zoasów, czy wchodzą na ełylkę, a to jest niepotrzebny dla nich stres. Poza tym zostawiają też białe ślady na glonach wapiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je u siebie, nie zauwazylem zeby szkodzily, a tylko jedza glony ze skaly i szyby


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to rozgwiazdy Asterinki.

Jak już je masz -toś przepodł-Praktycznie bez krewetki Arlekin która żywi się tylko rozgwiazdami, nie jesteś w stanie się tego pozbyć.

Możesz ograniczyć jej populację, co jakiś czas zgarniając je rano z przedniej szyby, siatką na ryby.

Nad ranem zazwyczaj często na nią włażą.

Na drugi raz nie wyjeżdżaj na tak długo z domu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez godeusz (wyświetl historię edycji)

Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Ja często ściągam z szyb po kilka sztuk. W ten sposób ograniczam ich populacje w akwarium, bo gdybym tego nie robił, czekała by mnie plaga małych rozgwiazdek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część z nich - takie bardziej szare skutecznie zjadają clavularię - widać ich dobrze wieczorem/w nocy jak clavularia się zwinie a one jeszcze nie zejdą


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Tester. Poza tym, czyszczenie skaly z glonow wapiennych zaczynam uwazac za zjawisko pozytywne :ice:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.