Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podobnie jak kolega bartoesek kupiłem hepatusa S czyli około 2cm w erybce w sobotę dziś wygląda tak pozostałe zakupione ryby są w dobrej kondycj i jedzą ale hepatus nic nie jje, nie pływa, siedzi tylko pod skałami, niby nic dziwnego ale wygląda naprawde marnie jest chudy jak kartka. Czy jest szansa go odratować, ewentualnie czy jest możliwość zwrotu pieniędzy lub wymjany rybki, są to ewentualne możliwości gdyż wiem że trudno jest jej pomóc w tym stanie.

post-14819-0-55663000-1346250485_thumb.jpg

Edytowane przez bardzomorsko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego żywy towar nie podlega zwrotowi ,a wiec na wieczna rafe hepatus ,z drugiej strony jest to strasznie delikatna rybcia ,szkoda ze tak skonczyła pozdro :dizzy:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadaniem nie nawaliłeś tego gipsu od kolegi do akwa? Napisał byś coś o sobie i swoim zbiorniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie akwarium jest prawie sterylne tylko żywa skała i sprzęt.

kolego napisz co to znaczy prawie sterylne ,bo ja nic nie rozumiem ? :shock:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zalałeś, jaka pojemność, jakie masz parametry wody itp ?


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kolega sobie jaja robi (a szkoda rybki) albo kolega wrzucil "taniego" hepatusa bo teraz tanio mozna je kupic do niedojrzalego zbiornika. tak mi to wyglada.

ps. tez stracilem swojego hepatusa przez zly transport ;/ ale to nie byl 2cm malec a 15cm dorosly osobnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda rybci :/ lepiej dołożyć czasami i kupić większego ale do dojrzałego akwarium.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzałe, przewoziłem około 1h, 2h aklimatyzacji, hepatus z tych po 99zł jest szansa na ratunek, kąpiel w jakimś preparaci, zmienić dietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego widziałeś co kupujesz sami napędzacie ten dziwny handel kupiłeś rybę ledwo żywą a teraz narzekasz w dwa dni nie schudła i jest cienka jak kartka ona w sobotę już taka była ,takie jest kupowanie byle taniej :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywy towar nie podlega zwrotu po odejściu ze sklepu możesz tylko mieć pretensje do siebie że się połakomiłeś na pewną prawie rybę co padnie, obawiam się że raczej ryba spisana na straty ale obym się mylił.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ryba nie miała żadnej kwarantanny nie była odkarmiona itd małe hepatusy są bardzo mocnymi rybami jednak po imporcie trzeba się umieć nimi zająć a nie sprzedawać dzień po imporcie ,sami jesteśmy sobie winni bo jak ktoś pisze że jutro będą hepatusy po 99 zł to wszyscy lecą i kupują bo tanio . :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzomorsko jezeli oczekujesz jakielkowiek pomocy wyslil sie troche I napisz najwiecej o akwarium jak to mozliwe.

Gdybys byl lekarzem a ja podeslal zdjecie chorego I poprosil jak leczyc z pewnoscia bys mnie wysmial.

Ile ryb doszlo w dzien kiedy wpusciles hepatusa?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie parametry w zbiorniku?


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie po brzuchu tej ryby widać że conajmniej tydzień nic nie jadła tydzień to nie kwarantanna ,ryba w worku wielkosci małej dealerki spedziła prawie dwa dni po czym trafiła do sztucznego środowiska bez jakiegokolwiek naturalnego pokarmu potem zanim zdażyła się zaaklimatyzowac ponownie została złapana i przeniesiona do innego środowiska teraz to naprawdę nie wiele jej można pomóc takie hepatusiki dobrze odkarmione są grube że ledwo pływają i żarłoczne jak piranie ,ale osłabione nie maja wiele szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 200L mało na te rybke ale jest rozmiaru s jak podrośnie zadbam o większy domek.

Ryby kupiłem tego samego dnia ale wpuszczałem po hepciu.

centropyge

kundelka

2x ocelarisy

Akwarium po restarcie (4 miesiące) wcześniej też trzymałem hepatusa około 2 lata.

ph - 8,1

kh - 8,5

Mg- 1900 mg/l

Ca - 440 mg/l

zasolenie - 1,023 g/cm3

temperatura - 250C

po4-0,014

Edytowane przez bardzomorsko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jak dla mnie to to akwarium jest kompletnie niedojrzałe, wygląda jak dopiero zalane.

Hepatusa wrzuć do wiaderka z wodą z akwarium i natleniaj napowietrzaczem, jak to mu nie pomoże to nic mu nie pomoże bo czasu jest bardzo mało.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na foty faktycznie wygląda na niedojrzałe ... taki pył na dnie i kolor skały to mam ja a skałę włożyłem może tydzień temu

a ryba chyba tylko na wieczną rafę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet do dojrzałego zbiornika nie wpuszcza sie kilku ryb na raz. Dlaczego robiles restart.

Jaki jest poziom amoniaku.

Miałeś hepatusa 2 lata w takim litrarzu a temu nowemu obiecales większy dom jak jak urosnie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba chudnie wizualnie w ciągu jednego dnia nie tylko dlatego że nie jje ale przede wszystkim bo sie odwadnia. Może to dziwne, ale stres zaburza elektrolity i woda morska po prostu wyciąga wodę słodką z ryby. To stąd to chudnięcie. Ja również w sobotę kupiłem identycznego hepka w korale.pl (ostatniego zresztą). Chował się w tamtym akwa w kącie. U mnie zadomowił się w najwiekszej centralnej akroporze i w gąszczu tych ramion jest mu dobrze. Ma kilka kropek ale nawet się nie ociera, tylko poluje na artemię itp i póki co pływa wesoło. Tak więc przede wszystkim ryba musi się czuć bezpiecznie - wtedy nie ma stresu i jest znacznie silniejsza.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.