Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Czym sie zajmują użytkownicy z forum

Rekomendowane odpowiedzi

to zapraszam na wycieczke


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam internetu jak zniknie. Na lakach, w lesie,w polu, pastwisku i pod ziemia. Doslownie, nie sciemniam

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oświetlam ludziom domy, mieszkania, ogrody i drogi, handluje głownie nowoczesnym oświetleniem i osprzętem elektronicznym.

Z wykształcenia jestem ornitologiem, wykonuje ekspertyzy środowiskowe, monitoringi i inwentaryzację ornitologiczne, w wielkim skrócie "znam się na ptakach" i nie tylko ;) a w wolnym czasie robię doktorat na uniwerku, niestety już niedługo, a może i stety, bo doszedłem do wniosku, że w obecnych czasach to nie jest opłacalna inwestycja. Także gdybyście już chcieli postawić ten szpital, to chętnie najpierw Wam napiszę pozwolenie na wybudowanie go na terenach Natury 2000, a potem oświetlę :-)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie od kogoś kupię zboże jeśli są tutaj jacyś rolnicy lub dobrze zaopatrze młynarza czy mieszalnie pasz.

Mogę też zrobić import lub export zboża transportem kołowym, koleją lub wodnym :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś dom chciał budować, to od zera do obrazków na ścianie się polecam, łącznie z wyręczeniem w papierologii (pozwolenia, projekty itp.) Poza tym stolarka okienna i drzwiowa. Działki pod budowę domu na śląsku. No i jakby ktoś miał problem ze sprzedaniem mieszkania to też się polecam. :-) A dla planujących wrócić z emigracji - budowa przez internet :-) ale prawdziwych domów, nie wirtualnych. Chodzi o to, żeby człowiek z zagranicy przyjechał na gotowe i żeby się zgadzało, z tym czego oczekiwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kopie czarne zloto :-) jak ktos znajdzie na ogrodku rope czy gaz mozemy przybyc z misja pokojowa :-D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

ja za miesiąc III rok biologii na UP robię :p

oprócz przedmiotów typu biologia molekularna, mikrobiologia czy genetyka mieliśmy na II roku przedmiot (taki dodatkowy) "Akwarystyka i terrarystyka" no i muszę się pochwalić, że wygłosiłem przed moim rokiem długą prezentację nt. akwarystyki morskiej :D

moim największym sukcesem jest to, że nikt wtedy nie zasnął :D i ponoć się podobało, bo później zadawali pytania :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaopatruję sklepy we wszystko to co każdy z Was na co dzień w domu posiada i używa, zaczynając od proszków do prania, płynów do mycia naczyń, mydełek, szamponów poprzez wszelkiego rodzaju płynów, płyników, kremów, kremików, mazidełek dla naszych pań na papierze do :mooning kończąc...

No i zapomniałem dodać, że ostatnio stałem się zapalonym maniakiem latających modeli RC. Jeden helikopter już zaliczył swój ostateczny crash test. Teraz testuje następnego :)

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to chyba za duzo robie , pracuje jeko zlota raczka w 130letnim budynku oraz prowadze wlasna firme- wykonczenia wnetrz .

a z zawodu Lesniczy i gdzie tu sens


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w szmatach robię :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

yyyyyy.... ?:p

idzie to jakoś uściślić? nie żebym miał od razu brzydkie skojarzenia :) pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zemsie oplul caly :D

Janusz jest kreatorem mody a slownictwo jak z sieci lumpeksow.

Moja Aga nazwala go Polski Versace. Ciuszki bomba

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy Specjalista ds. podrozy korporacyjnej klienta VIP na rejon Asia-Pacific (ach te cudowne korporacyjne opisy stanowisk :p ). Czyli rezerwuje samolociki i hotele na firmowe popijawy :D

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja produkuje to w co zaopatruje sklepy kolega messaya :)

Mydło, płyn do naczyń itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się mnie kilka osób o to pytało, więc też się opiszę.

Przede wszystkim jestem fizykiem już wykształconym, ale robię jeszcze st. 3-ego stopnia, czyli popularnie zwany dr ze specjalizacji astrofizyka i przez ostatnie dwa lata wyciągałem pieniądze z projektu unijnego na badania nt. modelowania zjawisk produkcji wysokoenergetycznych cząstek w układach podwójnych gwiazd. Dlaczego jest to ciekawe? Okazuje się, że z kosmosu docierają do nas cząstki, np. protony o energii rzędu ~1-10 J (dżula), a taką energię posiada kilogramowa cegła spadająca z wysokości metra. Niby nie dużo w skali makro, ale jak komuś spadnie na stopę, to poczuje. Więc jak to jest, że w kosmosie są takie cząstki (pojedyncze małe protonki o masie ~10^-27 kg), które posiadają tak wysokie energie? Ludzie, szczególnie Ci z CERNu, próbują przyspieszać cząstki elementarne do dużych energii, używają do tego olbrzymich akceleratów, w domach przygasają światła, jak włączają swoje magnesy nadprzewodnikowe i olbrzymim nakładem finansowym nie są w stanie nawet chociaż trochę zbliżyć się do przyrody, bo energie jakie uzyskują są 10^7 razy mniejsze, czyli przyrodę trzeba podzielić przez 10000000. Dlatego astrofizycy badają procesy zachodzące w źródłach kosmiczny, żeby wyjaśnić ten fenomen.

Ale ze względu na to, że w Polsce ciężko o zatrudnienie w tej dziedzinie, bo nauka kuleje, a projekt unijny, z którego czerpałem, właśnie się skończył, a zrobiłem też równolegle mgr z informatyki, bo jest banalna i oferuje dużo pracy, to od września zaczynam pracę w jednej z firm w Łodzi, jako programista C++. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje u brata, a brat szuka pracy

................................

żart jestem ostatnio kierowcą, mechanikiem w pomocy drogoewj

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie zajumjącej się budową hal hangarów itp jako młodszy konstruktor, młodszy bo jestem tylko inż, robie mgr i jeszcze mam do zdania egzamin na uprawnienia, ogólnie konstrukcje stalowe.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leoni: mamy bardzo podobną profeske :)

dokładnie


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie edukacja dorosłych (kursy np. UDT, tzw. SEP, szkolenia wymagane prawem np. bhp), wcześniej medycyna i 13 lat w armii.

PS. Jak byśmy się zebrali "do kupy" to byśmy byli samowystarczalnym "państwem w państwie" - taka przyjemna różnorodność na forum :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prowadzę działalność w zakresie tłumaczeń z j. niemieckiego, a dodatkowo (łącząc hobby z pracą) zakładam i opiekuję się akwariami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie edukacja dorosłych (kursy np. UDT, tzw. SEP, szkolenia wymagane prawem np. bhp), wcześniej medycyna i 13 lat w armii.

PS. Jak byśmy się zebrali "do kupy" to byśmy byli samowystarczalnym "państwem w państwie" - taka przyjemna różnorodność na forum :smiling:

Bez policji, ZUS-u i politykow :clap:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.