Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodze sie z toba ale to musi byc patent wart swojej ceny.

Ja ewentualnie widze jedno przeznaczenie na tego typu zbiornik - konikarium. Przynajmniej tsk mi sie wydaje.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyników PO4 i NO3 nie podasz? To są właśnie te konkrety o które wszyscy się "czepiają" i bez których możesz pisać elaboraty długie jak trylogia Sienkiewicza, a jakbyś nic nie napisał. Podajesz dwa wyniki na Mg i Ca. Brakuje PO4, NO3, PH, KH i zasolenia. Jeśli chodzi o samą mułapkę dużo powiedziałby nam wyniki testów PO4, NO3 i PH. Jeśli chodzi o samą filozofię prowadzenia zbiornika bez podmian, przydały by się wyniki KH i zasolenia. Bez tego nie da się ocenić, a to co napiszesz bez tych wyników jest bez znaczenia.

Pozdrawiam, Marek.

Podam, dlaczego miałbym nie podać. Nikt nie pytał, wiec nie podawałem. To fakt, jest konkret, ale ja wczesniej wspominałem, że parametry mam stabilne. Jak mam czas, albo cos niepokojącego widze w akwarium, badam parametry. Nie widze potrzeb czestszych badan, Jesli wszystko jest ok, nie robie badan poza sprawdzaniem zasolenia przed dolewka. Jak pisałem, poza lekkim wahaniem od czasu do czasu parametrów, zwykle jak wprowadzam nowego zwierzaka i dolewam wode z innego zbiornika, od poczatku parametry gdzies od listopada-grudnia sa takie same. Zaznaczam, akwarium mam w pracy, jak mam chwile wolna moge sie na nim skupić, wtedy mam czas na badania. Piszac pisze z domu, dobre 50 km od biura, wiec trudno mi zrobic badania od razu. Tym razem wiedzac, ze w koncu ktos o to zapyta, pomiary zrobiłem dzisiaj. Pomiary z dnia dzisiejszego na testach JBL

NH4=0,0

NO2=0,01

NO3 = 0

O razu zaznaczam, Spory to sukces tutaj udziału prekursora czyli dodawanej u mnie gliceryny. Prekursor dodaje raz na tydzien PH=8,2, KH=6, PO4=0 zasolenie 1,024. Coś mam jeszcze podać? Jesli chodzi o to co piszesz w ostatnim zdaniu masz racje ale jest jeszcze cos, poziom zasolenia ma swoje odnicie przy określaniu poziomu Mg.

Zgodze sie z toba ale to musi byc patent wart swojej ceny.

Ja ewentualnie widze jedno przeznaczenie na tego typu zbiornik - konikarium. Przynajmniej tsk mi sie wydaje.

Pozdrawiam mobilnie

Jak wspomniałem, ja miałem "Special price" poniewaz niegocjujac cene poprosiłem o upusty kupujac konkretne akwarium w komplecie jednoczesnie informując, ze bede chciał wbrew krążącym w sieci opiniom, przetestować je i szczerze, jako laik o nim pisac. Kupiłem tez cos wiecej, co bardzo cenie. Otrzymuje serwis oraz cokolwiek sie zmienia w zbiorniku, otrzymuje nowa lepsza wersje - np. W trakcie poprawiono "nabąblacz" - to bardzo wazny element zbiornika, jeszcze czeka mnie jedna wymiana zwiększająca wydajność cyrkulacji. Tak wiec ceny teraz nie podam. Obiecałem, że o cenie nie bede pisał. Zapewniam jednak, że cena nie jest wygórowana i jako kostka o wymiarach 50/50/60 jej cena jest porównywalna z kostka ReefMaxa. Dla mnie sama cena nie odgrywała takiej roli, ważniejsze były koszty eksploatacji czyli koszt prądu, soli, zycia, etc. Do kompletu dostałem zgrabna szafke, oswietlenie oparte na świetlówkach oraz pompę powietrza. Natomiast do domu kupuje wiekszy zbiornik o wymiarach 160/60/80 moze bedzie 180 cm. Zobacze. Zbiornik bedzie miał reaktor biologiczny, działający juz i po testach (napisze o nim jeszcze, bo to zupełne novum, nie znam jeszcze metody jego działania w szczegółach) dzieki któremu wogole zniknie problem utrzymania stałych dobrych parametrów wody niezależnych od siły cyrkulacji. Wtedy podam jego cene.

Michale. Przeleciałem pobieżnie twój blog i niestety ale dużo tam wypisujesz rzeczy nieprawdziwych. Blog prowadzisz w ciekawy sposób ale to co tam wypisujesz nie do końca jest prawdą.Nie pisz że się da tylko że tobie się udało. To wielka różnica bo może się okazać że ktoś nie będzie miał tyle szczęści i wyda niepotrzebnie pieniądze na ten "cudowny wynalazek".

A tak z ciekawości ile te wynalazki kosztują?

Pozdrawiam

Jakie rzeczy pisze tam i nie sa prawdziwe? Mozesz napisac to w komentarzach? Z przyjemnoscia sie ustosunkuje. Ja juz sie przekonałem, ze rozne rozni ludzie maja opinie. Nie wiem w jakiej sprawie cos sie da a co mi sie udało. Troche brakuje mi konkretu w tym co piszesz. Na pewno ustosunkuje sie jak powiesz co napisałem nieprawdziwego. Co do opisywania - tak obecnie skoncentrowałem sie na Mułapce i prowadzeniu dzieki niej Rafy, bo jak juz tu pisałem, pisanie bloga nałożyło sie z testem Mułapki. Opisuje tam wszystjo od dostawy Mułapki, dokumentuje jak wyglada, co robiłem, dziele sie tym co przeczytałem (takze tutaj) i co znalazłem w sieci. To jest szczera, bez ściemy relacja z tego jak Aquanettę zakupiłem, zalałem, jak zmieniałem aquaskaping, jakie popełniałem bledy i pełno tam moich pomyłek, a takze nie wykluczam, nieścisłości - bo jak pisze, jestem w akwarystyce amatorem. Nie mam sklepu, nie prowadzę hodowli, pracuje w instytucji finansowej, a akwarium to moje hobby. Moga byc tam bledy, w nazwach, nomenklaturze, albo z czego sam sie śmieje, uznanie wylinki kraba za jego truchło. Jestem tam szczery i pewnie wielu z was, doświadczonych z tego sie śmieje, ale jest to autentyczne.

Na prawdę polecam zajrzeć w nasze zakątki.

Skoro i tak wyszło że akwarium prowadzisz z odpieniaczem to wywal mułapkę i zobaczysz że różnicy to nie zrobi czy ona jest czy nie.

Jak pisałem tu wielokrotnie, nim napisałem tutaj (wiedzac, ze sie ludzie rzuca na mnie jak harpie) przeczytałem Wasze forum. Moge powiedziec, ze Nano-Reef jest moja Biblia, i to co wiem, jest w dużej mierze efektem tego co tu przeczytałem. Nim np. Podjąłem decyzje o zakupie wody RO, poczytałem dyskusje o morszczakach ja kranówie i wszystko o jakosci wody do przygotowania solanki. Kupujac korale, albo ryby, czytam wasze opinie o hodowli (teraz kolega kupił mi czerwona goniopore, ktora powoli mi sie otwiera i przeczytałem wszystko o Waszych uwagach na temat tego kapryśnego korala). Tak wiec dzieki za polecenie, ale ja Was czytam od lipca zeszłego roku. Aquanetta bez Mułapki, słusznie - jest akwarium (mulapkę mozna zakupić sama) z odpieniaczem.

Problem w tym, ze Mulapka w swej prostocie to cos wiecej. A cały zbiornik ma sens tylko z odpieniaczem, Mulapką, nabąblaczem (zapewniającym cyrkulacje), i tzw. wgłębnią, czy jak to sie nazywa, ktora przykrywa powierzchnie wody od góry powodujac, ze woda wypływająca z Mułapki dostaje "kopa" i silny nurt porywa nieczystosci nie szarpiąc koralami (tworzy sie silny prąd wody, bardzo podobny do morskiego) a swiatlo, lezy sobie na szybie, dzieki czemu nie ma strat - i oswietlenie wypełnia cały zbiornik (co na moich filmach daje efekt takiej poświaty jaka nurkujący widza w morzu). Trudno mi to opisywać słowami, prosze wybaczyć niedoskonałości języka. Bardzo mozliwe, ze te same efekty mozna osiagnąć inaczej. Ale czytajac wiele o akwarystyce morskiej, przekonałem sie, ze to rozwiazanie jest jednak nietypowe, dla mne atrakcyjne i kosztowo przystępne bardziej, niz rozwiazania za kilkanaście czy kilkadziesiat tysiecy. Moge powiedziec, ze całość mojego zbiornika 150 l. kosztuje mnie finansowo (wliczając w to wszystkie koszty, takze prace nad pielęgnacja zbiornika, oświetleniem, energię elektryczna, wode, suplementy, zycie, szkło, filtry, etc) mniej, niz posiadany zestaw 480 litrowy nowy w ktorym mam swoje Malawi. Dlatego po prostu mnie to miło zaskoczyło. Oczywiscie szanuje opinie innych i nawet te ciagle powtarzanie, ze mozna wyjąc z akwarium mulapkę i bedzie to " zwykle akwarium z odpieniaczem". Problem w tym, ze kiedy do akwarium, wsadzi sie mulapkę oraz odpieniacz, nie bedzie to juz zwykle akwarium :)

Dobranoc

Michał mam propozycję. Ponieważ mam małe puste akwarium o wymiarach 40/25/25h chciałbym zaproponować abyś wysłał do mnie mułapkę oczywiście za free do testów. Po Bożemu postawię baniak założę wątek na forum i wszyscy użytkownicy będą mogli na bieżąco śledzić jak funkcjonuje akwarium na "mułapce". Oświetlenie i inne potrzebne rzeczy zmontuję tak jak ma być tylko system filtracji oprę na twoim wynalazku. Wszyscy będą mogli na bieżąco śledzić czy to rozwiązanie faktycznie się sprawdza.

Moja propozycja jest całkiem poważna.

Pozdrawiam.

Moze napisze jeszcze raz. Nie jestem ani producentem, ani odkrywca, ani twórca Aquanety, ale jestem klientem tej firmy, ktory sie zakumplował z ludzmi te firme tworzącymi. Tak, rowniez zafascynowała mnie wiedza biologa, ktory stworzył te rozwiazanie. To kopalnia wiedzy. Natomiast ja pracuje w poważnej instytucji finansowej, jestem tam i tam pracuje (w Warszawie) a Aquanetta to firma z Krakowa, jak chcesz, na priv daj znac, to podam ci namiary - napisz mi skad jestes - i mysle, ze sam sie dogadasz. Wiem jednak, ze jest pewien problem. Mulapka wymaga jednak większych rozmiarów zbiornika. Mój ma 50/50/60 i jest to wydaje mi sie najmniejsze rozwiazanie z Mulapka. Mulapka wymaga większych wymiarów. Tak wiec nie gniewaj sie, ale adresujesz propozycje pod niewłaściwy adres. Co do testów free - one sie pewnie jeszcze gdzies odbywają. Ostatnie z tego co wiem, odbywały sie na UJ i sie zakończyły. Tak naprawde, chociaz produkcja jeszcze nie jest na przemysłowa skale, to jednak ja chyba jestem jedna z ostatnich osob, ktore wpadły na ten pomysł co ty. Tylko, ze ja kupiłem cały zestaw. Jesli jestes z Warszawy, zapraszam do siebie, ustalimy jakis dzien, wpadniesz, obejrzysz sobie, mozesz nawet zabrac że soba jakies testy i sprawdzisz jak to działa. Ja juz szykuje sie do zakupu większego zbiornika, z reaktorem biologicznym. To juz zupełnie cos innego - na spodzie zbiornika jest reaktor, przykryty dolomitem, przez ktory woda przenika oczyszczając sie i stabilizując parametry. Oczywiscie, nadal jest Mulapka i odpieniacz :) Jeszcze tego nie widziałem, ale juz to bede miał w swoim zbiorniku. Sam jestem ciekaw jak to działa i na pewno o tym napisze. Tak wiec nie gniewaj sie, ale twoja propozycja na ile znam kolegow, nie bedzie atrakcyjna. Rozwój tego rozwiazania poszedł ciut do przodu. Mi juz moje testy mnie wystarczą, naprawde. Mnie przekonały, a nieprzekonanych moze przekona nowy zbiornik, ktory bede stawiał w trakcie (po moich) wakacjach.. Prosze o cierpliwość, na pewno to opisze. Niestety musze sprzedac moje Malawi z całym zestawem i zakupić nowe szkło z Mulapka i reaktorem.

Przyznam że myślałem że mułapka to takie coś robione na wymiar np z pcv, które wkłada się do baniaka, podpina się pompkę i już. A to trzeba cały baniak przerabiać?

Jeżeli tak to wiadomo skąd taka wysoka cena. Mam nadzieję że Michał poda orientacyjny koszt.

Problem lezy w tym, ze wielu z Was ma w akwariach wzmocnienia poprzeczne, a Mulapka musi byc zamocowana na jedne ze ścian (najlepiej tylnej) by wytworzona fala mogła przetaczać sie jednostajnie przez akwarium. Dlatego jesli mozna w zbiorniku wyjąc wzmocnienia, mozna kupic sama mulapkę, albo zamówić mulapkę pod wymiar. I w zwiazku z tym, cena Mułapki moze soe wahać w zaleznosci od wymiarów.

I stad nie moge podać ceny :) Ja miałem zbiornik na zamowienie (komplet z szafka).

Natomiast nie wiem ile kosztuje Mulapka. To pytanie nie do mnie, ale do firmy - musze Was tam odesłać.

Mi nie płacą za "marketing" ale moge dac namiary do przedstawiciela handlowego i jego pytajcie :)

Od razu mowie - Mułapka z PCV nie bedzie spełniać swoich oczekiwań. Ja tez proponowałem, by robic ja z akrylu. Podobno, nie uzyskuje sie tego samego efektu co ze szkła. Ale nie pytajcie mnie, dlaczego bo nie wiem :)

2 tyś.? Toż to rozbój w biały dzień :)

Jeszcze takie małe pytanie: dlaczego ostatni filmik na blogu jest ze stycznia?

Jak pisałem, o cenie to nie ze mną. O ile mi wiadomo ReefMax, mniejszy bo 120 l kosztuje 1500 wiec o jakim rozboju mowisz? :)

Co do filmiku. Na pewno jest ze stycznia? Wydaje mi sie, że zamieszczałem cos bardziej aktualnego. Ale jak oisalem, przenosiłem akwarium. Po ponownym zalaniu, jak Wszyscy wiedza, akwarium musi miec troche znowu "dojrzec" etc i jeszcze miałem swieta i urlop wiec byłem z dała od akwarium.

Ale podrzucam dwie foty sprzed kilku dni. Wielkie sorry za niezbyt dobra jakosc. Robiłem zdjęcia iPadem.

Od razu uprzedzam, z tylu widac resztki "plagi" jaka pojawiła sie po ponownym zalaniu zbiornika. Teraz powoli osadzają sie tam znowu glony wapienne. Niestety nje mogłem wkleic zdjeć inaczej, bo sa zbyt duze,

Dobranoc

http://zapodaj.net/b1b082a842cfe.jpg.html

http://zapodaj.net/91cb46caf432b.jpg.html


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary z dnia dzisiejszego na testach JBL

NH4=0,0

NO2=0,01

NO3 = 0

O razu zaznaczam, Spory to sukces tutaj udziału prekursora czyli dodawanej u mnie gliceryny. Prekursor dodaje raz na tydzien PH=8,2, KH=6, PO4=0 zasolenie 1,024. Coś mam jeszcze podać? Jesli chodzi o to co piszesz w ostatnim zdaniu masz racje ale jest jeszcze cos, poziom zasolenia ma swoje odnicie przy określaniu poziomu Mg.

Jak to mówią papier wszystko przyjmie, a ja jestem jak ten niewierny Tomasz. Wyniki jak z książki, a może z książki? Widząc Twoje akwarium nie wierzę w Twoje parametry, pomijając jakość testów JBL. Ale może się mylę.

Pozdrawiam, Marek.

P.S. Przy tych parametrach śmiało wsadzaj do akwa spsy.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"od poczatku parametry gdzies od listopada-grudnia sa takie same"

Co do wynikow testow: mysle identycznie jak Marek.

Poza tym:

"(tworzy sie silny prąd wody, bardzo podobny do morskiego)"

"swiatlo, lezy sobie na szybie, dzieki czemu nie ma strat"

"Mułapka z PCV nie bedzie spełniać swoich oczekiwań. Ja tez proponowałem, by robic ja z akrylu. Podobno, nie uzyskuje sie tego samego efektu co ze szkła. Ale nie pytajcie mnie, dlaczego bo nie wiem "

"Oczywiscie szanuje opinie innych i nawet te ciagle powtarzanie, ze mozna wyjąc z akwarium mulapkę i bedzie to " zwykle akwarium z odpieniaczem". Problem w tym, ze kiedy do akwarium, wsadzi sie mulapkę oraz odpieniacz, nie bedzie to juz zwykle akwarium "

Taka ugruntowana madrosc zaczyna mi przypominac swiadkow pewnej religii. :wallbash:

Dodajesz gliceryne, masz odpieniacz. Nadal nie rozumiem, po co ta mulapka ? Zeby wylapac te troche detrytusu o ktorym mowisz, ze nikomu nie przeszkadza ? A dlaczego odpieniacz tego nie robi ?

No to jeszcze cytat z Twojego blogu:

"Niedługo zaoferuję tutaj chętnym zakup akwariów wyprodukowanych przez Aquanettę"

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają amerykanie - BULLSHIT. Te wyniki to bzdura w takim akwarium, dla każdego, kto choć chwilę prowadzi morskie, albo choćby sporo poczytał.

Zaraz pewnie pojawi się głos świętego oburzenia, bądź też tłumaczenie "bo ja robiłem takimi testami, nie innymi..."

Tu i teraz, z tego miejsca, twierdzę że kłamiesz bądź nie wiesz co mówisz.

Po co ?

Ano można by się pokusić o teorię że masz w tym jakiś interes. Czyli mówiąc krótko - czerpiesz wymierne korzyści, lub będziesz czerpał z obrotu tym "wynalazkiem". To było by najprostsze wytłumaczenie tych postów. Ale to tylko jedna z teorii - ot tak sobie głośno myślę - ale proszę Szanownych Czytelników o wzięcie i jej pod rozwagę.

Zbiornik stoi niedaleko Warszawy, w Warszawie jest kilka osób z miernikami i testami - zaproś kilka takich wiarygodnych osób, niech zrobia test na wodzie z akwarium. Pykną fotki.. Sprawa się wyjaśni.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale, powiem Ci tak: Twój blog jest jednym wielkim blokiem reklamowym tego producenta. W każdej aktualizacji aquaneta to i tamto, że jest najlepsza i w ogóle. Piszesz że się sprawdza a nie że się sprawdziła u Ciebie.

Co mnie urzekło w blogu:

Nie trzeba podmian bo woda jest klarowna a ty po ksenii widzisz czy czegoś brakuje - ksenia jest uważana za chwast przez niektórych i nie jest żadnym wyznacznikiem zdrowego akwarium.

Lejesz wodę żywiec do uzupełniania - mam nadzieję że ludzie nie będą brali z Ciebie przykładu.

Nie potrzebne Ci już cylkulatory - tam nie ma żadnej cyrkulacji, jest leniwy przepływ przez zbiornik i tyle. Jak już wcześniej pisałem raj dla koników.

To akwarium to jedno wielkie nieporozumienie (nie chodzi mi o to że twoje tylko jako produkt) - a czemu bo nie daje możliwości żadnego rozwoju. No chyba że dołożymy cyrkulację, oświetlenie, mocny odpieniacz.

W oryginale może i można trzymać miekasy i 2-3 rybki ale to tyle. Zapominamy o części LPS i w ogóle o SPS.

Takie moje zdanie.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie .. przecież kolega zapraszał - może ktoś z okolicy podjedzie, zrobi kilka porządnych fotek i pobierze wodę do testów ?

bo to co On tu wypisuje to są po prostu ... marzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią papier wszystko przyjmie, a ja jestem jak ten niewierny Tomasz. Wyniki jak z książki, a może z książki? Widząc Twoje akwarium nie wierzę w Twoje parametry, pomijając jakość testów JBL. Ale może się mylę.

Pozdrawiam, Marek.

P.S. Przy tych parametrach śmiało wsadzaj do akwa spsy.

Pozdrawiam, Marek.

No teraz się pewnie ktoś ucieszy - bo dzisiaj zauwazyłem z rana, że coś nie halo i zrobiłem pomiar. W porównaniu do wczorajszego dnia mam wahnięcie - PO4 - podskoczyło do 0,2 a NO3 miałem mniej niż 10 (między 1-10). Stawiam na efekt wyciągnięcia glonów jakie miałem (było ich ciut za dużo), co zrobiłem wczoraj oraz grzebałem w odpieniaczu. Jak widzicie, nie jest idealnie, ale ja już pewne rzeczy oceniam na oko :) wiem, że dla wielu z Was to amatorszczyzna i obrazobórstwo :-)

Michale, powiem Ci tak: Twój blog jest jednym wielkim blokiem reklamowym tego producenta. W każdej aktualizacji aquaneta to i tamto, że jest najlepsza i w ogóle. Piszesz że się sprawdza a nie że się sprawdziła u Ciebie.

Co mnie urzekło w blogu:

Nie trzeba podmian bo woda jest klarowna a ty po ksenii widzisz czy czegoś brakuje - ksenia jest uważana za chwast przez niektórych i nie jest żadnym wyznacznikiem zdrowego akwarium.

Lejesz wodę żywiec do uzupełniania - mam nadzieję że ludzie nie będą brali z Ciebie przykładu.

Nie potrzebne Ci już cylkulatory - tam nie ma żadnej cyrkulacji, jest leniwy przepływ przez zbiornik i tyle. Jak już wcześniej pisałem raj dla koników.

To akwarium to jedno wielkie nieporozumienie (nie chodzi mi o to że twoje tylko jako produkt) - a czemu bo nie daje możliwości żadnego rozwoju. No chyba że dołożymy cyrkulację, oświetlenie, mocny odpieniacz.

W oryginale może i można trzymać miekasy i 2-3 rybki ale to tyle. Zapominamy o części LPS i w ogóle o SPS.

Takie moje zdanie.

Pozdrawiam

Wiesz, jak ja oglądam strony wielbicieli sportów motorowych, to faktycznie wyglądają one jak reklamy złomowisk. :) No nie mam wpływu co się z czym komu kojarzy. Ja jestem fanem tego zbiornika i tego nie ukrywam, więc mnie to nie obraża. Ja wiem, że dla wielu ksenia to chwast, a ja ją lubię i jej zamykanie się, tak mnie nauczono sygnalizuje zachwianie równowagi jeśli chodzi i poziom jodu. Tak, po tylu latach w akwarystyce, rozpoznaję pewne zachowania w wodzie i wiem czym są spowodowane. Mam 52 lata, a pierwsze akwa miałem majac chyba lat 15. Więc łapię to, np. po osadach na szybie, czy klarownosci wody, a na mojej rafie, bo zachowaniach korali. Sami opisujecie tutaj czemu niektóre zwierzaki chowają polipy i czego to jest efektem. Weźmy np. bireum. Wielu z Was zauważyło, że bireum lubi trochę NO3 w wodzie. A jak sie zamyka, może być to efektem pojawienia się zwiększenia lub zmniejszenia poziomu NO3 w wodzie. Jak mi się zachowuje tak bireum, to by wiedzieć co się dzieje, robię testy NO3. Ponieważ na NO3 ja mam także glicerynę, więc patrząc na bireum wiem kiedy dodawać glicerynę. I to skutkuje.

Jest cyrkulacja, to co mam w akwarium nie potrzebuje wielkiej cyrkulacji. Tylko małą lub średnią. Ponieważ potrzebuję mocniejszej pompy powietrznej (więcej skały, życia) do tego czasu dołożyłem cyrkulację, wiec spokojna Twoja głowa :) Co do lania wody, parametry tej wody są bardzo dobre. I wiem, ze wielu z Was nie przyznaje sie tutaj by ich nie zlinczowano, ze mają morszczaki na kranówie. Ja się przyznaję - mam RO i dolewki z żywca. I wbrew tezom, nic nie ginie. Jak zginie, to ja to odszczekam.

Co do oświetlenia, to co masz do Morskiego Kessila? Nie pasi też? Jejtu - a co Ty masz w swoim? Odpieniacz mam bardzo mocny. Cyrkulacja odpowiednia. Wiec przestań juz chłopie panikować.

:-) Wszyscy kraczą, że mi życie umiera, a w dwóch już euphiliach mam juz nowe mordy, więc ustalcie wersje :)

Pozdrawiam

Jak mawiają amerykanie - BULLSHIT. Te wyniki to bzdura w takim akwarium, dla każdego, kto choć chwilę prowadzi morskie, albo choćby sporo poczytał.

Zaraz pewnie pojawi się głos świętego oburzenia, bądź też tłumaczenie "bo ja robiłem takimi testami, nie innymi..."

Tu i teraz, z tego miejsca, twierdzę że kłamiesz bądź nie wiesz co mówisz.

Po co ?

Ano można by się pokusić o teorię że masz w tym jakiś interes. Czyli mówiąc krótko - czerpiesz wymierne korzyści, lub będziesz czerpał z obrotu tym "wynalazkiem". To było by najprostsze wytłumaczenie tych postów. Ale to tylko jedna z teorii - ot tak sobie głośno myślę - ale proszę Szanownych Czytelników o wzięcie i jej pod rozwagę.

Zbiornik stoi niedaleko Warszawy, w Warszawie jest kilka osób z miernikami i testami - zaproś kilka takich wiarygodnych osób, niech zrobia test na wodzie z akwarium. Pykną fotki.. Sprawa się wyjaśni.

Jaki mam w tym interes? Przy tak frontalnym ataku ? Chłopie - a oskarżaj mnie o kłamstwa. Nie wierzysz? No to top kasę w swoim akwarium i daj mi święty spokój. OK?

Możesz mnie obrażać, nazywac kłamcą. I mi to wisi. :-)

Ja Twojego akwa nie chcę. Cieszę się tym co mam. I na tym kończę dyskusję. Do pewnego poziomu nie zejdę. A obrażać sie nie dam. Nie wierzysz, wróć do innych wątków a ten sobie daruj. Ja twierdzę, że masz interes w oczernianiu mnie. I zarzucaniu mi kłamstw. To jest po prostu chamstwo. Nikomu nie każę wierzyć.

I powiem więcej - wsadźcie to co piszę w d...ę.

Ja tu nikogo nie obraziłem. Nie powiedziałem, że co innego mówicie a co innego macie. Teraz mam dosyć

"Taka ugruntowana madrosc zaczyna mi przypominac swiadkow pewnej religii. :wallbash:

Dodajesz gliceryne, masz odpieniacz. Nadal nie rozumiem, po co ta mulapka ? Zeby wylapac te troche detrytusu o ktorym mowisz, ze nikomu nie przeszkadza ? A dlaczego odpieniacz tego nie robi ?

No to jeszcze cytat z Twojego blogu:

"Niedługo zaoferuję tutaj chętnym zakup akwariów wyprodukowanych przez Aquanettę"

A ja mam to już w d....e - co komu i z czym sie kojarz. Jak Ci się kojarzy, to Twój problem. Tak, dodaję glicerynę i rolę prekursora tłumaczę na blogu, poczytaj to w końcu zrozumiesz co daje intensywne natlenianie. Ja nie mam detrytusu (znika w ciągu dnia) porywany i trafia do mułapki. Pisałem o tym!

Tak - napisałem to, bo Aquanetta zapytała się czy może przez mojego bloga również prowadzić sprzedaż. Powiedziałem tak. Bo Ci co szukają ich produktów trafiają też do mnie.

Powtarzam - nie pracuję w tej firmie, nie sprzedaję, a w komentarzach znajdziesz namiary na przedstawiciela handlowego. Ktoś w to zainwestował i ktoś sprzedaje a ja się zgodziłem by robiono to też przez moj blog. A teraz wybacz, ale mam dosyć. Po zarzutach o kłamstwo, nie mam tu juz ochoty pisać. Pozdrawiam i przepraszam, ze zakłócałem samozadowolenie i spokój


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niby firma działa od 2009r

więc dlaczego .. zaprzestała działalności / nie działa ?

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=22817995

Allegro - pusto .. od daaaawana - ostatni komentarz jest sprzed ponad roku (07 mar 2014)

a strona firmowa .. w przebudowie odkąd zacząłem zaglądać - kilka tyg na pewno

Więc co to za firma która próbuje sprzedawać swoje produkty przez .. czyjeś blogi ? a nie swoje "firmowe" strony/konta ? przecież to się nie trzyma .. niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Fajnie się to czyta.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem fanką tego tematu i czytam go cały czas ale mam pytanie do właściciela Mułapki -

Pytanie się pojawiło już kilka razy:

Po co Ci Mułapka?

Cały czas czujesz, ze jesteś atakowany - niepotrzebnie.

Koledzy wcześniej pisali - i ja też napiszę: obsada, którą posiadasz, pracę, którą wkładasz w to akwarium i efekty jakie osiągasz mógłbyś osiągnąć bez pomocy Mułapki.

Mułapka byłaby rewolucją gdyby można było w niej trzymać coś trudniejszego. Ale każdy (w tym i ja) zadaje sobie pytanie: po co Ci Mułapka?

Czy próbowałeś prowadzić akwarium bez tego urządzenia?

Z tego co wyczytałam jest to Twoje pierwsze akwarium- może warto się pokusić o prowadzenie akwarium bez tego drogiego urządzenia.

(Nieważne jak wielki rabat utargowałeś - to nadal jest drogie urządzenie bez którego Twoje akwarium może funkcjonować)

Pozdrawiam,

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem fanką tego tematu i czytam go cały czas ale mam pytanie do właściciela Mułapki -

Pytanie się pojawiło już kilka razy:

Po co Ci Mułapka?

Cały czas czujesz, ze jesteś atakowany - niepotrzebnie.

Koledzy wcześniej pisali - i ja też napiszę: obsada, którą posiadasz, pracę, którą wkładasz w to akwarium i efekty jakie osiągasz mógłbyś osiągnąć bez pomocy Mułapki.

Mułapka byłaby rewolucją gdyby można było w niej trzymać coś trudniejszego. Ale każdy (w tym i ja) zadaje sobie pytanie: po co Ci Mułapka?

Czy próbowałeś prowadzić akwarium bez tego urządzenia?

Z tego co wyczytałam jest to Twoje pierwsze akwarium- może warto się pokusić o prowadzenie akwarium bez tego drogiego urządzenia.

(Nieważne jak wielki rabat utargowałeś - to nadal jest drogie urządzenie bez którego Twoje akwarium może funkcjonować)

Pozdrawiam,

Debora.

Brawo. Krotko i na temat.

Pozdrawiam mobilnie

Michale, powiedz mi proszę czy do każdego zestawu dodają kessile?

Tak z ciekawości co dozujesz lub dozowałeś do akwarium (nawet jeśli było to tylko jeden raz)?

Skoro dodałeś cyrkulację to już pierwszy krok do rozbudowy zbiornika który miał być samowystarczalny.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci Mułapka?

Cały czas czujesz, ze jesteś atakowany - niepotrzebnie.

Niepotrzebnie? To prosze zajrzec w posty i poczytac: atakowany jestem i oskarżany o kłamstwa, o działania marketingowe, O fałszowanie wyników pomiarów, ostatni poroniony tekst to, ze firma planuje sprzedawac Mułapki za posrednictwem mojego bloga.

Proszenie o czytanie ze zrozumieniem mnie juz nudzi. Nie tylko czuje sie atakowany, ale ataki kontynuowane sa na moim blogu. Powiedzenie komus "klamiesz" to atak.

Koledzy wcześniej pisali - i ja też napiszę: obsada, którą posiadasz, pracę, którą wkładasz w to akwarium i efekty jakie osiągasz mógłbyś osiągnąć bez pomocy Mułapki.

Poważnie? No to po cholere mnie atakujecie? Przeciez tu juz wszyscy widza moje martwe auphilie, zdychające koralowce i zarośnięty cyjano czyli sinicami zbiornik :) ja juz odpisalem, po co mi Mulapka. Pisali tu wczesniej twórcy Mułapki :) Mam powtórzyć? Mulapka potrzebna jest do tego, by nie trzeba było uzywac tego ci używa 99 % użytkownikow tutaj oraz by mozna było sie cieszyć akwarium i rafą bez wieku rzeczy jakie robia na codzien inni. Mulapka pełni role najgłębszego miejsca w morzu, gdzie ruch wody spycha mechaniczne nieczystosci i powoduje krystalizację poprzez przemianę chemiczna i biologiczna w muł, oddzielając to co szkodliwe od wody.

Dzieki temu nie mam zupełnie problemu z np, detrytusem i np. Jedzeniem, ktore np. Ryby nie zjedzą. Dwa trzy razy przetacza sie to przez akwarium, wpada do Mułapki i tam sobie przechodzi w muł bez pogorszenia parametrów wody. Czy to samo mozna osiagnąć bez Mułapki. OCZYWIŚCIE, ŻE TAK - tylko za ogromną cenę i przy nakładzie pracy. Ja nawet Mułapki nie czyszczę. W akwarium tylko układam korale i czasami czyścikiem oczyszcze szyby. To wszystko. No jeszcze jedno, dolewam wode i badam parametry. Jestem pewien, że to tez mozna osiagnąć bez Mułapki. Wy dolewacie alkohol do akwarium? Jako prekursor, jest taki sobie. Ja dolewał bym aceton, gdybym miał czas kupic go czystym, wiec dolewam syntetyczna glicerynę, dlatego nie mam problemu z NO3. Pewnie tez mozna u Was dolać aceton? Chyba nie. Prawda? Do tego tez sie przydaje Mulapka. Co daje jeszcze Mulapka. Np. To, ze akwarium z Mulapka nie ma zadnych elementow mechanicznych, mogących zabic zycie. Dlatego nie potrzebuje pomp i całej tej maszynerii, dzieki ktorej tu czesto mozna przeczytać jak tracicie zwierzeta, ktore cos wam przemiele. Ja liczę, ze moze uda mi sie rozmnożyć jakąś rybę, moze błazenki? Licze na to (wiem, inni napisza, ze nie mam na co liczyc). U mnie w mułapce trafilly turbo i chyba widziałem tam pare maluchów turbo. Tak wiec Mulapka to jakbym napisal, głębia, do ktorej trafia wszystko to co trafia w normalnym zbiorniku w naturze. Mozna to zastąpić czymkolwiek innym? Szczerze mowiac - zapewne tak. Powiem szczerze, ze nie znalazłem akwarium poza nano - ktore nie potrzebuje niczego poza odpieniaczem. Z tego co wiem, wymaga za to codziennych podmian wody i powoduje, ze akwarysci wydaja majątek na sól, suplementy oraz nie miga sobie pozwolic na kilkudniowa nieobecność przy akwarium. Ja dolewam wode raz na tydzien, czasami raz na trzy dni, jak jest wieksze odpienianie. Tu tez widze różnice.

Ja czytam co piszecie i ze zrozumieniem. Ja nie miałem akwarium morskiego nigdy. Juz sie nosiłem z zakupem akwarium Sery, ale czytałem ile trzeba przy nim sie nachodzić. Czytałem. Jak wielu dokłada tam rozne rzeczy, i... Sie zniechęciłem. Akwarium z Mulapka jest mniej skomplikowane. Prostrze. Mozna sie skupić na biologii a nie na mechanice i technice. Ja na swojej stronie umieścilem filmik, gdzie facet robi morszczaka z odpieniaczem i filtrem. Tez można. Ale ja wybrałem prototyp, dlatego ze czytajac komentarze, tą totalna negacje, chciałem to sam sprawdzic. I sprawdziłem. I teraz zakupie duzy zbiornik z Mulapka i reaktorem i wtedy umieszczę tam i ukwialy, i bardziej skomplikowane koralowce. Teraz w 150 litrach mogłem umiescic tylko to co widac.

Mułapka byłaby rewolucją gdyby można było w niej trzymać coś trudniejszego. Ale każdy (w tym i ja) zadaje sobie pytanie: po co Ci Mułapka?

Gdybym miał wieksze akwarium i wiecej miejsca w biurze, miałbym teraz 200-300 litrową Aquanettę i miałbym w niej trudniejsze koralowce. Ale wytłumaczę pare rzeczy: kupiłem akwarium by dla siebie (nie dla ciebie, nie dla potomności) przetestować akwarium z Mulapka i odkłamać to powszechne negowanie. Zachęcił mnie tekst na którymś forum. Napisano cos takiego: "jesli ktoś zupełnie zielony w akwarystyce morskiej, pol roku utrzyma zycie w akwarium, nie zapaskudzi akwarium, nie zabija mu zycia cyjano i glony, to zmienie zdanie". Jak to przeczytałem, to postanowiłem kupic za własne pieniadze dostępny model Aquanetty, kupic zycie, nauczyc sie jak opiekować sie akwarium rafowym i sprawdzic opisując jak sie to utrzymuje, jak sobie radzi taki abnegat jak ja.

I jesli czytałas ten watek, to ja to czytam i oczom nie wierze. Tu pisza, ze wszystko mi juz jest martwe. Sinice mnie opanowały :) Mimo, ze dzisiaj kolejna główka auphili zaczyna sie dzielic, mimo, ze wszystko zyje, zaczynam zastanawiac sie, czy rzeczywiscie mi nie odbiło i nie widze tego, co tu widza Wasi Guru :)

Dlatego ja juz nikogo nie przekonuje. Tutaj. Ci co widza akwarium u mnie, sa zaskoczeni.

Jako anegdotę opowiem, ze w jednym ze sklepów akwarystycznych, w ktorym powiedziałem, ze mam Aquanettę (i sie na mnie nie rzucił wlasicicel :-)) powiedziano, ze jak za pol roku akwarium dalej bedzie działało, to sie bliżej przyjrzą temu rozwiązaniu. Kiedy minelo pol roku, właściciel powiedział, ze jak rok postoi, to sie przyjrzy.

Powiek szczerze - mam to juz gdzies :) Słowo. Zamówiłem juz nowy zbiornik. :) zamierzam tam umiescic trudne zwierzeta. Bardzo trudne. I jesli nie z znienawidzę tego miejsca, to zastanowię sie, jakie trudne zwierzeta mozna umiescic w moim akwarium by wzbudziło to Wasz podziw i bym znalazł chociaz krztynę tolerancji :)

Czy próbowałeś prowadzić akwarium bez tego urządzenia?

Ja prowadziłem akwaria wszelkiego typu tylko słodkowodne. W domu mam Malawi prawie 480 l

Jak na początek mi to wystarczyło. Jak napisałem, chciałem sie nauczyc i przetestować.

Dlatego wybrałem rozwiazanie, ktore nie jest skomplikowane w obsłudze. I zostanę przy Aquanetcie.

Z tego co wyczytałam jest to Twoje pierwsze akwarium- może warto się pokusić o prowadzenie akwarium bez tego drogiego urządzenia.

Drogiego? Ha ha ha. Zapewniam Cie, ze to co mam jest tańsze (koszty eksploatacji, zakup szkła, oprzyrządowania) niz 120 l Sera. Jak czytam, jak te niektore kostki sa doposażone, to zapewniam, ze moje akwarium tego nie potrzebuje Indiany to jest tańsze. Najdroższe było oswietlenie, chociaz kupiłem używanego morskiego Kessila 150. No i skala w eRybce, ktora kupiłem za 600 zł. Wtedy spieszyłem sie, nie chciało mi sie czekac na okazje na OLX. Co do soli, zużyłem tylko tyle by posolić 130 litrow wody plus czasami dolewki. Żywy piasek - to były juz grosze. Mysle, ze moje akwarium kosztowało mniej niz wiekszosc waszych akwariow. Ja sie nie zmartwię, jak w to nje uwierzycie. A rabat? Nie był duzy, ale był dla mnie satysfakcjonujący, bo lubie sie targować. Mysle, ze dla Aquanetty ważniejsze było to, ze przez moje biuro przewija sie wiecej kudzi niz w sklepie akwarystycznym wiec wiem, ze pare osob zamówiło a na pewno zamówi dla siebie swoje szkiełko.

nie wiem wiec skad pomysł, ze wydałem wiecej i jest to kosztowniejsze niz wiekszosc 150 l baniakow tutaj. :) to była bardzo dobra inwestycja. Tak ja to oceniam. Wiecej zapłacę przy dużym akwarium, ale mysle, że zestaw jaki kupie, nie bedzie mnie wiecej kosztowac niz taki sam zestaw co do akwarium słodkowodnego (bez sprzętu, bo niepotrzebuje ani pomp, ani przelewów, ani sumpa, ani refugium, dolewek czy fiktrow i cyrkulatorów. Chciaz myśle o zrobieniu czegos, ale o tym pozniej

Tez pozdrawiam

Michale, powiedz mi proszę czy do każdego zestawu dodają kessile?

Nie, skad taki pomysł? Kupiłem używany od kolegi. Jest tutaj. Wielkie dzieki mu za to.

Tak z ciekawości co dozujesz lub dozowałeś do akwarium (nawet jeśli było to tylko jeden raz)?

Dozuje stale - pisałem wyzej. Prekursory (wapnia i magnezu] oraz suplementy - nazw ci teraz nie przytoczę, pisałem wyzej. Co do suplementów, robie to zgodnie instrukcja. I w zaleznosci od sytuacji. Teraz mam wiecej zycia, wiec dawkuje czesciej. Aquanetta nie zastępuje suplementów. Stabilizuje warunki, ale to co "zużyje zycie" trzeba uzupełniać, Wiem, ze twórcy rozwiazania pracuja juz nad pompa dozującą własnej konstrukcji. W nowym akwarium bede miał reaktor biologiczny, ktory eliminuje potrzebe dozowania Ca i chyba Mg.

Ale jeszcże o tym pozniej napisze, jak wiecej sie dowiem.

Skoro dodałeś cyrkulację to już pierwszy krok do rozbudowy zbiornika który miał być samowystarczalny.

Rece mi opadają. Uzylem cyrkulatora, bo odkryłem ze mam uszkodzony wężyk, ktiry przepuszcza powietrze powodujac, ze zwiększenie cyrkulacji powoduje słabnięcie odpieniania. Za chwile to usune i cyrkulator pojdzie do szuflady. Zmniejszyłem bąblowanie, by zwiekszyć odpienianie. Dlatego uzupełniam cyrkulatorem Eheima, Mam pompę powietrzna z jednym wyjściem, zamówiłem juz inne rozwiazanie, przy ktorym mój problem zniknie. Na wszystkich firmach cyrkulacja jest ustawienia na średnio-lekka bo z opisów moje korale taka lubią :) A nie mak korali wymagających silnej cyrkulacji. Po naprawie usterki, problem i cyrkulator znikną :-)


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... A teraz wybacz, ale mam dosyć. Po zarzutach o kłamstwo, nie mam tu juz ochoty pisać. Pozdrawiam i przepraszam, ze zakłócałem samozadowolenie i spokój

Wybaczam....

Ale obiecałeś już zaprzestać reklamy... to znaczy chciałem powiedzieć rzetelnego opisu zupełnie bezinteresownego, tego cudownego urządzenia. Skoro ustaliliśmy że nie dorośliśmy do tego... Naprawdę szkoda już twojego czasu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę jakie jest dodawane oświetlenie do oryginalnego zestawu i dlaczego nie kupiłeś takiego?

Co do suplementacji to jakoś nie chce mi się przeglądać setek postów żeby znaleźć co dozujesz. Swoją drogą to bardzo dziwne że nie pamiętasz bo raczej każdy wie co ma w szafce i ile czego i dlaczego leje, no ale trudno.

Nigdzie nie pytałem i nie sugerowałem że przez tą aquanettę nie trzeba nic dozować.

Co do ostatniej wypowiedzi z twojego posta to już kompletnie nic nie rozumiem ale trudno :).

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę że jest nowy wpis to od razu idę po popcorn.

Inaczej się nie da.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w ogarnięciu rzeczywistości, Ty twierdzisz, że wszytko jest w Twoim wynalazku dobrze korale zadowolone i jest to najlepsze rozwiazanie - a ja uważam i myśle, że nie tylko ja, że w Twoim baniaku nie jest dobrze a zwierzęta nie czują się "zadowolone".

Jaka kolwiek dyskusja z Tobą jest jak kopanie się z koniem. Zrób rzetelne testy, wstaw parę acropor i wracamy do pisania bo narazie sprzedajesz bubel w ładnym opakowaniu - choć estetyka tego czegoś jest średnia ale opowiadanie o nim iście jak partyjni spindoktorzy.

Bez odbioru.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, a kto sprzedaje ? Kto wciska... ? On tylko daje świadectwo... I jest napastowany przez Nas, no przynajmniej przeze mnie...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy. Zobaczymy za dwa latka. Wierzę,że będzie dobrze. Czy tylko na mułapce - czas pokarze.

IMO - biologia bez wspomagania się nie obroni. Kibicujé jednak tematowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowno jest dobre, tysiace much nie moze sie mylic.

Jak mozna tak pier**lic?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal,

nikt nie zarzuca Ci klamstwa, az tacy zli nie jestesmy :chris:

Jak napisalem, problem jest w interpretowaniu pewnych powiedzmy "stalych akwarystycznych". :blushing:

Oczywiscie, ze to nie klamstwo, ze "miedzy lampa a woda masz szybe" i to nie wplywa na jakosc oswietlenia.

Jasne, ze "resztki jedzenia, ktore wpadna do Mulapki, nie popsuja parametrow wody".

Jestem tez juz prawie do niej przekonany tym bardziej, ze jak piszesz, taki tam maly skok PO4 z "0" do 0,2 ml/l , nie bedzie dzieki Mulapce dla moich korali szkodliwy. Rwanie glonow przy wyciaganiu nie powoduje skoku PO4. Ten skok spowodowany jest poruszeniem brudow, jakie sie odkladaja i tikaja. Chyba, ze znasz inna przyczyne ? Moze mieszales piach ?

Po tych wypowiedziach nie zarzucamy Ci "klamstwa", tylko raczej zbyt male wiadomosci w temacie.

Do tego, jak sie nie myle, masz w zbiorniku glownym cos w rodzaju refugium. I to te glony trzymaja u Ciebie parametry. Problem w tym, ze nam zawsze brakuje miejsca na korale a glony potrzebuja go duzo.

Nie wiem, czy po tych atakach jeszcze znajdziesz sily, ale przy duzej dozie samozaparcia, moze moglbys zrobic troche zdjec tego sprzetu, ktory uzywasz (razem z "bardzo silnym odpieniaczem" - moze tez taki sobie zbuduje), no i jak widac, dosyc wazne jest, zeby sie od Ciebie dowiedziec, ile czego dolewac (jesli wiesz) ?

Nie robisz podmian, ale gdybys mial w bialym wiadrze przygotowana wode do podmiany i do drugiego bialego spuscil wode z akwarium, to zobaczylbys, ze spuszczona woda jest zolta. Bez adsorberow i podmian bedzie jeszcze brudniejsza. I juz prosze nie pisz, ze to, podobnie jak szyba pod lampa, niczemu nie przeszkadza, bo to znowu nie bedzie "klamstwo", tylko brak wiedzy.

Jesli moge pomoc; to po skonczeniu testu JBL na PO4 i zainwestowaniu w akropory w nowym, wiekszym Mulapkoakwarium (mozna zaczac od szczepek moze od np. Debory, bedzie taniej niz wyrosniete krzaki) proponuje zakupic jakis dokladniejszy (Hanka, Rowa, Gilbers, Macherey&Nagel). Po mierzeniu ktoryms z nich, bedziesz mogl poznac wynik z dokladnoscia do ok. 0,04 mg/l. A wtedy "Eureka", bedziesz wiedzial, ze nikt Ci nie zarzucal klamstwa, tylko po prostu nie wiedziales, ze prawda jest inna. :blushing:

Ten przydlugi wywod skoncze: gdybys cale powietrze skierowal do odpieniacza i zalozyl Tunze 6025 to nie potrzebowalbys mulapki. Czy nie byloby jeszcze taniej ? Nadal tego nie rozumiem.

Pytanie do Przemka:

dlaczego wlasciwie u Ciebie w sklepie jest pelno odpieniaczy starych firm (jak w muzeum) ale zadnej nowoczesnej Mulolapki ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam ten stek bzdur to nie bardzo jestem w stanie okreslic co z tym zrobic. Pewnie najlepiej nie czytac. Ale co z ludzmi ktorzy poswiecili lata na badanie raf koralowych, co z tymi ktorzy naprawde poswiecili kawal zycia by osiagnac wyzyny w akwarystyce. "Teraz sie okazuje ze stracili czas, spalili pienidze. Mamy "wynalazek" ktory sparwia ze kazdy moze miec akwarium.

Sam jestem jakis debil. Tyle lat staran, czytania, rozmow, spotkan, zlotow.

Trzeci system mam, dlaczego sam na to nie wpadlem? .

Z jeden strony smiech, z drugiej strony wscieklosc. JAk mozna tak perfidnie klamac forumowiczow, a na oslode pisac im ze sa jak biblia. To jest nie do zniesienia.

Kolego Shiroki mam do Ciebie prosbe. Przestan pieprzyc bzdury. Sorry ale nie mozna tego inaczej nazawac.

Co Ty chcesz nam tu pokazac? To jak ktos wykorzystal Twoja naiwnosc? Kawalek szkla, odstojnika ? No wstyd.

Nie masz zielonego pojecia co sie dzieje na dnie oceanow a przyrownujesz odstojnik" do jednego z najbardziej skoplikowanych ekosystemow. Ludzie pisza doktoraty o robakach ktorych gatunkow jest tysiace, a ide o zaklad ze ty nie jestes w stanie wymienic chocby pieciu. Jaka temperatura panuje na dnie ocanow? jakie cisnienie? jakie zasoelnie? I co, MULAPKA? Ktos tu jest zwykly szarlatan

Dzieci w szkole podstawowej wiedza ze rafa to nie tylko " las deszczowy oceanow" ale i ochrona wybrzezy przed sila ocanow czyli falami. Gdzie u Ciebie w zbiorniku jest fala ktora jest niezbednym warunkiem do przezycia dla wielu organizmow.

Co z opracowaniami gdzie badano sile i szybkosc przeplywu wody w odniesieniu do wzrostu i tempa metabolizmu korali.

No coz, nie bylo potrzeby bo napowietrzacz robi taki sztorm ze korale zrywa.

I taka mala przestroga. Pomijac wsyd jaki ten "wynalzek" przynosci Polskiej Akwarystyce, zeby ktos nie plakal.

W UK takie pieprzenie a fachowo sie to nazywa customer misleading konczy sie w sadzie. Do wiezienia mozna isc jak to bylo w przypadku https://www.google.co.uk/search?q=fake+bomb+dedector&oq=fake+&aqs=chrome.0.69i59j69i57j0l4.1807j0j4&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

Jak patrze na to cos oparte na produkch z Castoramy gdzie rozwiazenie oswietlenia nie spelnia norm bezpieczenstwa kilka paragrafow sie znajdzie. Z tym jednak ze tu nie chodzi o wiezinie a odszkodowania. Kupe kasy mozna zarobic i zawsze chetni sie znajduja.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moglbym byc bardziej opanowany, ale na rzeczowe pytania kolega nie odpowiada. Stani stara sie wytlumaczyc, ale nie mam takiego daru. Po prostu nic nie dociera.

Ja czytajac to wszytstko mam wraznie ze ktos nagle probuje mi wmowic ze jestem kobieta mimo ze mam pisiorka, ze ziemia jest plaska i ze slonce krazy wokolo naszej planety.

Tak na rozluznienie ponizej przedstawiam kilka fotek z nadchodzcej premiery mulapki w UK :clap:

https://www.google.c...-519984;950;700

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mulapka pełni role najgłębszego miejsca w morzu, gdzie ruch wody spycha mechaniczne nieczystosci i powoduje krystalizację poprzez przemianę chemiczna i biologiczna w muł, oddzielając to co szkodliwe od wody.

(...)

Czy to samo mozna osiagnąć bez Mułapki. OCZYWIŚCIE, ŻE TAK - tylko za ogromną cenę i przy nakładzie pracy.

BZDURA na resorach

wystarczy przedłużyć rurkę zasysającą od byle kaskady czy byle kubełka (około 100zł a nie blisko 2 tyś) i też "pełni role najgłębszego miejsca w morzu" (znaczy zbiorniku)

ale za to trzeba od czasu do czasu przeczyścić .. jakoś za drogie to "lenistwo"

o "walorach wizualnych" nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.