Skocz do zawartości
wolski

wartości tds- dopuszczalne

Rekomendowane odpowiedzi

po di pokazuje 003 lac do podmiany bo paczka przyjdzie pewnie za 3 dni


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram wodę ze studni głębinowej i miernik pokazuje mi 50ppm. Po ro wskazuje mi 0 

czy 50ppm to czysta woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrs napisał:

 

czy 50ppm to czysta woda ?

Hej...

TDS nie pokazuje czy woda jest brudna czy czysta, ale jakie sole zawiera...

Moja woda ma dokladnie 222 i jest jedna z lepszych w regionie, bogata w wapn i magnez...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg dobrze pisze.

A ty masz wodę prawie czystą jeśli chodzi o chemię. Chociaz TDS pokazuje przewodnośc elektryczną wody a nie zanieczyszczenie. możesz mieć inne substancje, które nie dysocjują.

Ale ogólnie to masz prawdopodobnie bardzo czystą wodę, miękką, tylko pozazdrościć. Robiłeś badania tej wody? to niedrogo kosztuje a warto.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2018 o 15:32, katani napisał:

Iceberg dobrze pisze.

A ty masz wodę prawie czystą jeśli chodzi o chemię. Chociaz TDS pokazuje przewodnośc elektryczną wody a nie zanieczyszczenie. możesz mieć inne substancje, które nie dysocjują.

Ale ogólnie to masz prawdopodobnie bardzo czystą wodę, miękką, tylko pozazdrościć. Robiłeś badania tej wody? to niedrogo kosztuje a warto.

No średnio co dwa lata sprawdzam wodę w sanepidzie. Na 34 metrach pobieram wodę, czysta jest tylko zawiera duze ilości żelaza jak wszystkie wody głębinowe. Wszystko w normach tylko wiecej minerałów żelazaa ma co Pani w sanepidzie powiedziała ze jest to plus.

jak wodę przepuszczam jeszcze przez filtr britt to mam koło 20. 

Woec wodę pije normalnie po tym filtrze z kranu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zaśmiecać forum odnowię temat tutaj.

Mam problem z wodą po RODI. mianowicie filtr najprostszy RO taki jak na zdjęciu z membraną 50GHP + żywica . napełniałem ostatnio baniak 500L. Na początku TDS pokazywał mi wartość 000. po jakichś 200litrach już pokazywał 001. Myślę nie ma tragedii. Pod koniec napełniania zbiornika zrobiłem kolejny test i pokazywał mi już 003. Zmieniłem żywicę i wpuściłem ok 20 litrów do ścieku. zmierzyłem wartość po tym zabiegu i TDS pokazuje mi 006-007. wymieniłem znowu żywicę i znów wlałem ok 20 litrów. I dalej to samo tds pokazuje pomiędzy 006 a 007 PPM. Czy membrana jest do wymiany bo się zużyła ? czy żywica jest jakiejś kiepskiej jakości (żywica aquaforest) ? dodam, że przed zapełnianiem zbiornika ten filtr może zrobił z 50 litrów wody.

 odrwocona-osmoza-50-gpd-coralhouse.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dexter2k13 Przypuszczalnie stawiam, że przyczyną, może być niewłaściwy sposób nasypania żywicy do filtra. Miewałem podobne problemy, kiedy że tak powiem spieszyłem się nazbyt i łyżką na szybko sypałem żywicę. Teraz znalazłem swój sposób, i wsypuje żywicę łyżeczką, po czym stukam filtrem delikatnie o blat, aby się sama ubiła. i znów sypie.. itd... Może wydać się komuś to dziwne, jednak były już tutaj o tym tematy. Oczywiście to tylko moje przypuszczania. Zakładam natomiast, że sama membrana jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, human_87 napisał:

@Dexter2k13 Przypuszczalnie stawiam, że przyczyną, może być niewłaściwy sposób nasypania żywicy do filtra. Miewałem podobne problemy, kiedy że tak powiem spieszyłem się nazbyt i łyżką na szybko sypałem żywicę. Teraz znalazłem swój sposób, i wsypuje żywicę łyżeczką, po czym stukam filtrem delikatnie o blat, aby się sama ubiła. i znów sypie.. itd... Może wydać się komuś to dziwne, jednak były już tutaj o tym tematy. Oczywiście to tylko moje przypuszczania. Zakładam natomiast, że sama membrana jest ok.

ja robię tak, że łyżeczką wsypuję do membrany żywicę po czym ją jakby ugniatam tą samą łyżeczką i tak co 3-4 podania ubijam. Niestety nie mam już żywicy aby sprawdzić Twój sposób. kupię jutro żywicę i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dexter2k13 Ubijanie, również powinno dać podobny efekt. Chyba że za mocno ubita, to efekt odwrotny. Znajdź temat o tym napełnianiu żywicy i przeczytaj co tam napisali. PS, dopytam dla pewności, filtr DI masz pionowo, nie poziomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie, że mam poziomo filtr. To jest duża różnica? Nigdy nawet się nad tym nie zastanawiałem :D 

2 minuty temu, human_87 napisał:

@Dexter2k13 Ubijanie, również powinno dać podobny efekt. Chyba że za mocno ubita, to efekt odwrotny. Znajdź temat o tym napełnianiu żywicy i przeczytaj co tam napisali. PS, dopytam dla pewności, filtr DI masz pionowo, nie poziomo?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dexter2k13 ale mówimy o filtrze z żywicą cały czas... membranę i prefiltry różnie sobie montują, ale żywicę, zamontowałbym pionowo, dla pewności, bo może mieć to znaczenie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, human_87 napisał:

@Dexter2k13 ale mówimy o filtrze z żywicą cały czas... membranę i prefiltry różnie sobie montują, ale żywicę, zamontowałbym pionowo, dla pewności, bo może mieć to znaczenie moim zdaniem.

tzn. ja mam akurat filtr odpięty pod węża od prysznica. i mogę go podpiąć i odpiąć w każdym momencie i schować do szafki.

EDIT: nie wierzę jakim głąbem jestem, ustawiłem filtr w pionie w wannie. TDS pokazuje 000. HAHAHA dzięki za pomoc. Tylko niepotrzebnie wyrzuciłem jakieś 0.5 litra żywicy :D

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy wlewaniu wody po DI mam 0. Natomiast w akwa miałem suchą skałe, była klejona i teraz pokazuje 70. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, OsciBosci napisał:

Witam, przy wlewaniu wody po DI mam 0. Natomiast w akwa miałem suchą skałe, była klejona i teraz pokazuje 70. Co robić?

zasolić 

Wlałeś wodę to do akwa z skała to i wartość się zmieniła , tak w skrócie. zasolić akwa  , bakterie itp i czekać obserwować dojrzewanie. 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AnT napisał:

zasolić 

Hehe, ale czy solić wodę, jeżeli wynik odbiega od tej magicznej wartości 0? Biorę tez pod uwagę częściową podmianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczna wartość dotyczy wody opuszczającej filtr RO. Skoro wlałeś wodę do zbiornika, to normalne że zaczęła wypłukiwać różne związki ze skały i kleju. I będzie tak robiła za każdym razem. Możesz zatem zrobić tak, jak napisał ci wyżej Daniel, albo podmieniać wodę do przysłowiowej usranej śmierci.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.