Skocz do zawartości
novina

System 820 - kranovit rulez :)

Rekomendowane odpowiedzi

GratkI Grzegorz, kolejny baniak, który pokazuje, że można, oby jak najdłużej...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brarierum, nie otwiera sie bo po przelozeniu euphylii na gore siedzi pochowane. RA345 - jak spojrzysz na prawa strone to tam masz brarierum w pelnej okazalosci - rosnie w oczach - ostatnio musialem wymienic korale wielkosci ok 20 na 20 cm w ilosci jakis 3 sztuk bo tak sie rozroslo.

Odnosnie pokolca to Acanthurus olivaceus


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brarierum, nie otwiera sie bo po przelozeniu euphylii na gore siedzi pochowane. RA345 - jak spojrzysz na prawa strone to tam masz brarierum w pelnej okazalosci - rosnie w oczach - ostatnio musialem wymienic korale wielkosci ok 20 na 20 cm w ilosci jakis 3 sztuk bo tak sie rozroslo.

Odnosnie pokolca to Acanthurus olivaceus

Przylacze sie do pytania, jaką masz twardosc kranówki? masz tds? jak nie to co mowią o tym wodaciagi, moze podaj gminę w jakiej mieszkasz to znajdziemy analize na stronie www gminy :)

Jesli to wrocław to juz mam

http://mpwik.wroc.pl/sub.php?92

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że nie ma TDS...

ps. Grzegorz szkoda, że od razu napisałeś o kranówie, fajniej by było, najpierw że ładnie, blablabla, a później zonk...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmina Kobierzyce - wspominalem, ze nie mam ujecia z Wrocka.

Odnosnie pokolca to ma jeszcze ubarwienie mlodziencze ale nie moglem sie powstrzymac.

Macku - teraz tez zaluje, ze od razu wypalilem o kranowce bo moglem najpierw wysluchac opini o akwa :D

W sumpie jest tylko wegiel i silikat-ex no i pompa obiegowa :)

Dolewki idzie jakies 20-30 litrow

Edytowane przez novina (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze sam prowadze akwarium bez odpieniacza to wiem jakie i pozytywne skutki moze przyniesc. Takie watki mnie nie dziwia jak i wychwalane akwarium Kiviego. Nowym osoba jednak takiego postepowania nie polecam, bo potrzeba troche wiedzy i doswiadcznia zeby potem wiedziec co z czego i umiec to ogarnac. Czasmi niestey kosztem zycia zwierzat dochodzimy do pewnych wnioskow, a niejdnokrotnie wiaze sie ze zniecheceniem do akwarium.

Prawa jaki miekruje sie ten przypadek jest w sumie prosty, ale balbym sie pewnej kumulacji metali ciezkich i innych zwiazkow ktorych domowych sposobem nie moge zbadac, a od ktorych odwrocona osmoza nas ratuje.

EDIT a jednak uzywasz wegla i adosrbera silkatow. Czyli jakies oczysczanie wody jest tyle ze nie przed wlaniem a po.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym niczym nie oczyszczal to nie wiem co by sie dzialo w akwarium :)


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha no to ja tez lece na kranowce ktora oczyszcza filtr odwroconej osmozy:-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej dzieje sie bardzo ladnie, znalazles swoja sciezke, a akwarium mowi samo za siebie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wątpliwości co do kranówki (ja się nie odważę), gratuluję koledze @novina wyników.

PS. Czym więcej czytam na forum, tym bardziej jestem świadomy swojej niewiedzy w wiedzy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt nie sprzedaje naturalnej zagęszczonej wody morskiej, takiej częściowo odparowanej a może nawet całkiem wysuszonej żeby miała wszystkie składniki jakie są w oceanach.

Jak to nikt? A sol RedSea - odparowana z M. Czerwonego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze duza czesc mikoelementow gdzie gubi sie po drodze bo sztucznie dodaja. Ale co jawazniejsze sa naturalne szczepy bakterii.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej biomasie korali w stosunku do litrarzu i takim wymaganiom umieszczonych korali to ... nic nadzwyczajnego... LPS lubia bagienko jak i miekasy.

Do tego akwa raczej wyglada na szczepkarium. Poczekajmy az korale boejma 2/3 objetosci wody.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak euphylie wielkosci 15-25 cm sa dla Ciebie szczepkami to gratuluje. W tym akwarium nigdy korale nie obejma 2/3 wody bo nie o taki efekt mi chodzi. Dojdzie troche skaly DIY i korali ale przede wszystkim bedzie przestrzen dla ryb


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czarnogórze też sprzedają sól z Adriatyku na worki.

Ale czy to jest calkowicie odparowana woda morska czy sól morska spożywcza czyli NaCl do solenia pożywienia jaką robią np. na Pagu w Chorwacji?

Bo to sa 2 różne rzeczy.

Mi chodzi o sól taka jaka otrzymasz z odparowania np tony wody do sucha i zebranie calego osadu pozostalego w takim naczyniu.

Ktoś kiedyś mi tłumaczył tu na forum ze nie robi sie tak bo sie nie da ze sól musi być syntetyczna.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novina, nie denerwuj sie. Chodzi mi o to ze euphylie czy inne LPSy najlepiej mi pryrastaly jak mialem kiepskie parametry wody. One lubia takie warunki. I wart zaznaczac jakiej skali trudnosci korale sa w danym obiegu bo inaczej budujesz u nowych zludna nadzieje ze na wodzie z kranu i soli kuchennej pociagna ciekawe ( moim zdaniem ) akwa.

DO tego ( ale moze sie myle ) z prawej masz okrzemki a z przodu cyjano...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos z Was robil juz skale z cementu portlandzkiego? Macie jakis sposob na zabarwienie gotowe skaly? Myslalem o kleju do korali Grotcha - jest w kolorze alg wapiennych - no ale calej skalki nie posmaruje klejem. Moze macie jakies doswiadczenia?


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cement portlandzki przechodzi szybko glonem. Wsadz i zaraz sie zaglonuje.

Ale chyba lepiej sucha skale wziac.

W portlandzkim nie masz porowatosci wiec troche szkoda kamulcow do akwa

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki nieliczne sa, odnosnie cyjano naszczescie nie.

Wybralem cement portlandzki bo mam trzy miejsca w akwa gdzie ani zywa skala nie spelnila moich oczekiwan ani sucha wiec musialem sam ulepic taki ksztalt jaki mi pasowal :) Juz sie mocza w wiadrach ale obawiam sie, ze biel bedzie razic po oczach wiec chce tego uniknac. Czesciowo napewno "mazne" klejem grotecha ale moze sa tez inne sprawdzone pomysly


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to jest calkowicie odparowana woda morska czy sól morska spożywcza czyli NaCl do solenia pożywienia jaką robią np. na Pagu w Chorwacji?

Bo to sa 2 różne rzeczy.

Mi chodzi o sól taka jaka otrzymasz z odparowania np tony wody do sucha i zebranie calego osadu pozostalego w takim naczyniu.

Ktoś kiedyś mi tłumaczył tu na forum ze nie robi sie tak bo sie nie da ze sól musi być syntetyczna.

Ja widziałem sól otrzymaną przez odparowanie wody z Ardiatyku, bez żadnej modyfikacji, a pakowaną w małe torebki i sprzedawaną jako exlusiv do kąpieli. Było to koło Kotoru w te lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novina, mysle ze to bez sensu. Wsadz do akwa - 2-3 miesiace i nie zobaczysz roznicy jak masz normalne przyrosty glonow wapiennych.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze i to przezyje ale wytlumacz to mojej zonie ;)


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, myślę ze za mocno forsujesz innym rozwiązania których sam nie stosujesz...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.