Skocz do zawartości
novina

System 820 - kranovit rulez :)

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego grzegorzu mamy kompletnie inne podejscie do akwarystyki morskiej ;-)

Ja wole cukierkowe kolory spsow, inaczej chcac ogladac bure kolory zalozylbym sobie slodkie.

Akwa nie istnieje bo koles przeprowadzil sie po raz kolejny. Popatrz na jego wczesniejsze projekty. Praktycznie kazde z nich wygladalo lepiej niz akwaria 70-80% naszych morszczakow z forum.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja tam nie widzę nic niezwykłego - zwyczajne akwarium sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlsnie wiec ciezko powiedzie jak dlugo pojechalby bez zalamki. Ciagle zmienia zbiorniki.

Wracajac do tematu sam bylbym w stanie uzywac wody z karnu niestety nie mam pewnosci co do jej czystosci. Wiem tyle ze przechodzi przez nasz zoladki, kuchnie i sracze oczysczalnie i z powrotem przez zoladki 4 razy zanim wraca do srodowiska naturalnego. Inni co maja czysta wode moga sobie an to pozwolic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda morska jest stale zasilana w pierwiastki śladowe i mikroelementy. Skąd? To co nanoszą rzeki wpadające do mórz i oceanów to pikuś w porównaniu z tym, co pochodzi z wnętrza ziemi.

Pod wodami oceanów mamy całe masywy łańcuchów górskich z aktywnymi wulkanami. I właśnie tą drogą to dociera do wód. Podczas erupcji masa pierwiastków pochodzących z pyłu wulkanicznego wchodzi w reakcje z tlenem zawartym w wodzie i robi się pyszna mikroelementowa zupka, którą to zupkę później prądy morskie roznoszą na po całej masie wody na ziemi.

Nie dalej jak kilka tygodni temu był świetny film na ten temet na którymś z kanałów popularno-naukowych. Niestety, nie pamiętam tytułu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes:

"Staje okon. m. Piasek kwarcowy nie uwalnia zadnych krzemianow."

A jak myslisz, skad sie wziely krzemiany w oceanach ? :dizzy:

Piasemożwarcowy to krzem. Piasek nie uwalnia krzemu (Si) tylko krzemiany. Mniej lub wiecej, w zaleznosci od warunkow, ale uwalnia.

Innym zrodlem krzemianow moga byc ceramika, wyroby zawierajace gline, silikon akwariowy, plastiki (weze, pompy) pokarm dla ryb, szyby. Pytanie jest, czy w znaczacych ilosciach a nie "czy oddaja".

Male ilosci sa oczywiscie potrzebne, ale te mamy w zbiorniku bez naszego udzialu.

Z tym piaskiem i uwalnianiem krzemu, to dziwna sprawa..?.znalazłem taki link: http://www.sciaga.pl...skorupa_ziemska .....zrozumiałem, że reaguje tylko z kwasem fluorowodorowym....może krzemiany uwalniają się do wody z magmy czyli między innymi pod wpływem wysokiej temperatury gdzie dodatkowo jest wydzielany ten kwas? Gdzieś wyczytałem, że jedynymi rozpuszczalnymi w wodzie są metakrzemiany sodu i potasu.

Wygląda na to, że piasek kwarcowy jest obojętny dla wody....!?

......i ciekawostka: http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105266,10134166,Kolorowe_plaze__cud_natury.html

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to akwarium nie moze byc biblia czy wzorem do nsladowania bo juz nie istnieje.

Baniak odpalony na suchej, ale za to zywy piach prosto oceanu. Sol Red Sea Coral Pro - czego chciec wiecej.

Sysetm wyjalowiony, mocne swiatlo, korale maja wyprane kolory po tkanka cieniutka az szkielet przeswituje. Zupelnie jak na zeovicie.

Jeśli to powyżej to prawda, śledzik, potwierdzasz z tą solą?

to właśnie strzeliłeś sobie w stopę.

Pisałem właśnie o tym ze jedynie naturalna sól taka jak Read Sea Coral Pro rozbełtana z ro/di w takich warunkach na pewno sie sprawdzi.

Pokaz długo stojący baniak na SYNTECZNEJ SOLI bez 10-12% zywej naturalnej skały tylko na minimalnej jej ilości takiej jak u założyciela wątku RO/DI i suplementowany tylko sztucznymi mieszankami.

dla ciekawości juz ktoś wpadł na mój pomysł ;)

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2229122

oto fragment

Good evening all.

I was involved in an interesting discussion/debate on a South African Reefkeeping forum today and decided to sign up to RC in order to get a wider range of opinions.

A local manufacturer is selling a product that consists of bitterns (something I had never heard of until today - it is the bitter water solution of bromides, magnesium, and calcium salts remaining after sodium chloride is crystallized out of seawater) along with added Vitamin C and amino acids.

This is the blurb on the product - name has been changed to keep the discussion generic.

Many synthetic reef salt blends on the market today contain all the major minerals found in natural seawater, but, lack the vitally important micro nutrients that are are vital for the survival of corals and other marine animals. Without these micro minerals, growth in corals and fish could become stunted and in severe cases it could result in death

PRODUCT XYZ is a natural supplement , specifically developed to replace all micro minerals that have been utilized by corals and other marine animals. Made from 100% pure natural seawater, PRODUCT XYZ contains all minerals that are vital to the survival of corals.

It also contains Vitamin-C and Amino Acids

Elements to name a few:

Lithium, Beryllium, Boron, Carbon, Fluorine, Sodium, Chloride, Magnesium, Aluminum, Sulfur, Chlorine, Potassium, Calcium, Scandium, Titanium, Vanadium, Chromium, Manganese, Lanthanum, Cobalt, Nickel, Copper, Zinc, Gallium, Selenium, Bromine, Rubidium, Strontium, Yttrium, Zirconium, Niobium, Molybdenum, Technetium, Ruthenium, Palladium, Silver, Cadmium, Indium, Cesium, Barium, Praseodymium, Cerium, Iron, Neodymium, Samarium, Europium, Gadolinium, Terbium, Dysprosium, Holmium, Erbium, Thallium, Ytterbium, Lutetium, Tungsten, Rhenium, Iridium, Platinum, Gold, Lead, Bismuth


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę że nie ma idealnej soli. W każdej stężenia różnych mikroelemetnów sa przekroczone 100 1000 albo i 10000 razy. Mikroelementy sa korzystne ale stają się trucizną jezeli przekroczymy pewne stężenie. Być może to nie jest widoczne w kazdym akwarium ale ja to bardzo bolesnie odczuwam. Jeżeli zrobię zbyt duża podmianę to larwy krewetek mi zdychaja. Próbowałem już róznych soli a ta o której piszesz była jedną z tych które wywołują totalną zagładę larw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj watek Danadai'a to sie dowiesz. mysle ze to naprawde madry watk jak akwa prowadzic prosto.

Mimo iz Grzegorz - czego sie spodziewalem nie lubi :-) to jednak wiekszosc z RC szanuje konszt tworcy oraz osiagniete efekty.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam ściągą się podpierasz... A gazeta g. praw. to ogólnie rzecz biorąc stek bzdur...

Tutaj jest porządny artykuł na ten temat http://www.advanceda...03/1/aafeature1

Naprawdę świetny artykuł.... :thumbsup: Zaczynam się zastanawić.....że pomimo jakiegoś tam doświadczenia w akwarystyce coraz mniej wiem pomimo ciągłego uzupełniania wiedzy he he. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dla mnie to akwarium sps jest standardowe - niczym się nie wyróżnia. Mi imponuje np Randy Satov

Dla mnie to jest wzór. Zrobił coś czego inni nie potrafią.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rewelacja, coś pięknego.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik ja bym Cie prosil zebys nie wkladal mi w usta slow ktorych nie wypowiedzialem.

To ze nie jestem oczarowany jego zbiornikiem wynika z tego ze nigdy nie mialem sps-ow. Lubienie nie lubienie nie ma znaczenia. Ktos sobie wybral wlasna droge, a ja oceniam co widze i obiektywnie wyrazam wlasne odczucia. Postepowania samego wlasicciela nie sa dla nie zadna magia gdyz ze tak powiem cos tam sie znam. Nie pokazal kunsztu, czy trudnosci w ciezkich naprade gatunkach. Wyprane koroly nie swidcza o zdrowiu korali. Co odkryl nowego ?

Ale pwiem Ci czego nie lubie.

Naszej postawy. Podniecamy sie calym RC, ktore moze przewyzsza nas liczebnoscia, ale przez kilka miesicy nie ma TOTM- a. To swiadczy o ich poziomie ktory Ty wyraziels w jakis tam procentach.

My nie mamy wogole TOTM bo jestesmy zadymiarze i wszedzie widzimy spisek polityke i jakies popieprzone za i przeciw.

Ale pieknych wzbiornikow w naszym kraju nie brakuje. Ludzie mimo braku dostepu do informacji lub bariery jezykowej sami szukaja, sami do czegos daza. Wyobraz sobie ze nagle wszyscy znamy angielski i zaczynamy czytywac chocby AdvancedAquarist. Co by sie dzialo, jaki bylby poziom.

Koledzy za oceanu maja dostep do za***istych badan i publikacji. Nie maja bariery jezykowej dlatego uwazam ich za cieniasow. Nie umieja skorzystac co maja podane na tacy.

A My??? Cudze chwalicie wlasnego nie znacie.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Grzes!;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor:

http://www.advanceda...03/1/aafeature1 :thumbup:

Moze ktos przeczyta i przestanie pisac domniemania, ze krzemiany w oceanach nie sa z rzek, ze podwodne kominy, wulkany...Jednak piach kwarcowy oddaje sladowe ilosci krzemianow i piasek na plazy tez.

Przyklad jest znowu specyficzny, bo autorowi chodzilo o utrzymanie przy zyciu jakiejs gabki, ktora jednak padla.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i grzegorzu wlasnie pokazales typowo polskie podejscie ;-)

Ladne akwa w polsce znam z .... 10.

Na rc sporo wiecej.

Ale to offtop wiec nie ma co ciagnac.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sa to tak sladowe ilosci ze ciezko tu powiedzic o jakims wiekszym wplywie na akawarium. Piasek argonitowy tez sie rozpuscza i tez uwalnia silkaty.

Osoba testujaca dodala silca sand bo chciala okrzemek jednak sama zauwarzyla ze efekt zaden, wiec postanowila dodawac krzemiany w formie rozpuszconej. Gabki to zycia nie uratowalo, ale wysyp okrzemek nastapil.

Sam tez po sobie wiem ze dosypyjac piasek kwarcowy by wyrownac swoje DSB przyrosyu okrzemek nie zauwazylem. Inni koledzy zas cale DSB usypuja z tego piasku i mimo ogronej ilsoci rowniez nie obserwuja plag.

Wedlug mnie wszystko co ma kontakt z nasza woda w akwaium cos do niej uwalnia jakos oddzialowywuje.

I niema tu wyjatku czy to piasek argonitowy, kwarcowy, olityczny pewnie tez, czy sama skala. Woda jest najlepszym rozpuszczalnikiem.

Jednak te wszytskie sladowe ilosci sa tak marginalne ze nie ma to znaczenia w porownaniu z iloscia jaka wlewamy do akwarium z podmianka, doelwka na kranowce czy po RO+DI.

Sledzik zejdz mnie, jakie polskie podejscie, jakie to ma znaczenie.Napisz mi na priv oco Ci chodzi. Pieprzysz za przeproszenem ze sie czytac nie da

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzik: efekt skali... Na naszym forum jest nas zarejestrowanych ok 7tys. A na RC które generalnie jest forum ogólnoświatowym ile? Zatem nie dziwi nic że tam widziałeś więcej ładnych baniaków. Wydawałoby się że to oczywiste...

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj watek Danadai'a to sie dowiesz. mysle ze to naprawde madry watk jak akwa prowadzic prosto.

Mimo iz Grzegorz - czego sie spodziewalem nie lubi :-) to jednak wiekszosc z RC szanuje konszt tworcy oraz osiagniete efekty.

poprosze o link do wątku, nie umiem go znalesc na RC


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qulfon, no może i racja.

A RC to nie forum po prostu amerykańskie?

Bo UK, DE, AUS itp mają swoje


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o pięknych akwariach SPSowych na forum...że niby tylko 10....a prawda taka, że piękne baniaki SPSowe istnieją, ale poza forum u ludzi w domach, którzy mają baniaki dla siebie i nie potrzebują dowartościowywać się komentarzami - OCH, JAKIE MASZ za***iste AKWARIUM SPSOWE!

Przykład takich zbiorników w moich okolicach jakie znam - przynajmniej 3, albo i więcej.

Edytowane przez cherry_ukasz (wyświetl historię edycji)

www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem, kolega pokazał baniak, opisał krótko jak go prowadzi i zamiast fajnej pogaduszki na temat zaczęła się piana na temat wody z kranu, wodospadów i blablabla...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry , Yeti też istnieje podobno :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novina, jesli chcesz zeby Ci oczyscic temat (przeniesc posty w nowy) to daj znaka. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.