Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

Te "płatki" to skrystalizowany chlorek magnezu. Świadczy to poniekąd o niezbyt dobrym zmieleniu soli co może powodować "frakcjonowanie" się soli wewnątrz większych opakowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Yoka dobrze prawi.

LukaSS - nie jest problemem że coś produkuja chinczycy - ja jestem zwolennikiem czesci ich produktow bo poprostu sa tanie. Jedyny, a jednak najwazniejszy aspekt, o ktorym trzeba pamietac, to to ze trzeba ich mocno kontrolowac pod kątem utrzymania jakosci i powtarzalności produkcji.

O czym przekonalo sie wielu, ktorzy cos u nich zamawiali ( w tym i ja ) do produkcji ( Przemek tez cos moze o tym napisac, odnosnie produkcji podzespolow do lamp ). Kiedy piecze nad produktem koncowym trzyma ktos np z Europejskiej firmy, to mozna kontrolowac jakosc. Jak skosni chlopcy sami sie bawia, to moze byc roznie.

Tak jak Yoka napisal, slabe zmielenie powoduje, ze skladniki nie sa dobrze wymieszane w takiej porcji np. 1 tony produktu. W efekcie, drobniejsze pojdzie na dol a grubsze na gore. Wyobraz sobie teraz proces selekcjonowania produktu w opakowania 6kg, 20kg itp...

Ci z poczatku partii beda mieli wiecej np. Mg, ci z dna worka juz praktycznie wogole.

Przy RS, IO , ATI itp masz idealny mial o tej samej gradacji, wiec tu ten problem jest mniejszy ( choc tez moze wystapic z uwagi na wage danych skladnikow )

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tę sól stosuję i jest naprawdę dobrze. Świetnie i szybko się rozpuszcza, parametry w akwarium dobre i sensowna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie zebym sie czepial, ale o jakich platkach piszecie? :) serio pytam :) i skąd wiadomo ze to chlorek magnezu? A opakowań wiekszych niz 6, 7 kg nie ma więc nic się nigdzie nie odlozy czy rozwarstwi.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę iż ktokolwiek czy to z Chin, Kambodży czy z Wąchocka zaryzykowałby wypuszczenie na rynek produktu, który wysadzi baniaki w powietrze. Sól to mieszanina pierwiastków, kwestia to receptura, dostęp do składników i mieszanie.

Wszystko jest proste, to ludzie niepotrzebnie sprawę komplikują bo czegoś nie wiedzą, lub chcą wierzyć w magię...

Chiński producent chce zbić kasę bo ma możliwość wyprodukować coś taniej i wskoczyć w rynek, tak samo jak innym zależy im na utrzymaniu jakości i ciągłej sprzedaży a nie wysłaniu do Europy 10 kontenerów i zawinięciu biznesu.

Sam stosuję Preisa i słyszałem iż były wpadki, każdy je miał, ba nawet sam trafiłem dwa razy na kiszkę która miała rozjechane parametry, no i co ? No i nic...dalej go kupuję. Sole różnią się zawartością niektórych pierwiastków, które bardziej wpływają na wybarwienie niektórych SPS`ów niż na ogólną kondycję zwierząt. Są sole na których niemożliwe jest wyciągnięcie koloru żółtego bo czegoś jest za dużo itp itd. Ale uważam iż sól to sól.

Ale to Ciebie Polaczku rozstrzelają boś jest na miejscu i wystawiony na ostrzał :) Gdyby był na forum przedstawiciel

Preis`a, Tropic Marina, Red Sea to rozstrzelali by go tak jak każdego, kwestia czasu.

Złota zasada - sprawdź parametry po otwarciu opakowania zanim wlejesz do baniaka, jak odbiegają od normy - zwróć/wymień/wyrzuć...

Po co tyle lania wody, produkt jest nowy - dajcie mu czas...

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech ta nasza mentalnosc. Czy my sie kiedys zmienimy? Piana bo Chinskie czy piana ze to ktos postanowil sprzedawac?

Sol na rynku pojawila sie w 2011 roku, o czym mozna przytac na wielu forach. Ale tylko u nas takie dyskusje.

W UK mamy jeszce inna sol w cenie 28 funtow za 25kg. Nikt nie psioczy po prostu kto chce to uzywa. Baniaki nie wybuchaja z powodow soli, a naszej niewiedzy i toku postepowania. Nie znam roducenta soli ktory nie zaliczyl wpadki.

Na temat soli?

Jak kupie i sprobuje to wtedy sie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja... jedni wola audi/bmw inni wybiora TATA - jak piszesz , jedno i drugie to to samo, kwestia wymieszania :-)

Może warto czasami się zastanowić czy się napinać na litraż akwa jak później trzeba oszczędzać na soli ;-)

Ja osobiście nie ryzykuje z BT bo aktualna sól sprawdza mi się od miesięcy.

Z drugiej strony nie chce mi sie co partię sprawdzać czy dobrze wymieszali :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik podaj choć jedną sensowna przyczyne dla jakiej tak jedziesz na tą sól? Brak żadnych argumentów, ba nawet nie widziałes na żywo tej soli, wiesz tylko tyle że produkowana w chinach. Ledy cree też masz z chin... wywal je i kup świetlówki ATI bo te chinskie cree to pewnie kiepskiej jakości... tak bym mógł napisać ale wg mnie wcale chinskie nie znaczy gorsze. Spróbuj i opisz bo takie Twoje gadanie o tej soli to jak lizanie loda przez szybe....


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jade po tej soli, mam tylko watpliwosci co do powtarzalnosci i stalosci jej parametrow.

Skoro jest rozmowa na forum to mozna przedstawic swoje watpliwosci.

PS. Mam swietlowki ATI a ledy cree mam selekcjonowane, niestety nie kazda jest powtarzalna...

Pisalem juz ze chinskie nie jest gorsze, np. pompy maja bardzo dobre, produkty z akrylu jak Bubble Magus ( bardzo dobre odpienki ) , dozowniki do ballinga... Chemia chinska niestety mnie nie przekonuje, ale to tylko mnie.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest powód tej wątpliwości, może też jest selekcjonowana ;).


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze worki 25kg

Gdzie są dostępne worki 25 kg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aquario widziałem worki 25kg z tą solą w różnych wersjach: SPS. LPS i FO.

Ceny nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

25 kg bodajże w kartonowych opakowaniach. A odnosnie białych płatków u Kyzaka wapniowo - magnezowych to też nie wiem o co chodzi :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 kg bodajże w kartonowych opakowaniach. A odnosnie białych płatków u Kyzaka wapniowo - magnezowych to też nie wiem o co chodzi :question:

A nie jest tak że w dużym kartonie jest kilka mniejszych opakowań? Sprzedają też na wiadra coś ok 20kg ale tam na pewno są zapakowane 3 mniejsze worki - przynajmniej tak pisze producent :)

Odnośnie płatków to tak jak pisałem wcześniej u mnie były i to na prawdę sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy duży wór z chińskimi napisami - tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy duży wór z chińskimi napisami - tak to wygląda.

Albo biały :p:)

25%E5%85%AC%E6%96%A4-%E6%B5%B7%E6%B0%B4%E8%A7%82%E8%B5%8F%E9%B1%BC.gif

25Kg_Bag_Marine_Sea_Salt_For_Salt.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

A nie jest tak że w dużym kartonie jest kilka mniejszych opakowań? Sprzedają też na wiadra coś ok 20kg ale tam na pewno są zapakowane 3 mniejsze worki - przynajmniej tak pisze producent :)

Odnośnie płatków to tak jak pisałem wcześniej u mnie były i to na prawdę sporo...

Dokładnie chyba tak jest ale ja kupuję w wiadrach a w srodku trzy opakowania po 6,7 kg a wiadro wiadomo ....

pa_blo nie wiem chyba w chinach widzialeś te chińskie napisy :thumbup: Adidasy tez z Made in China a Kozaki noszą :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że przez cały dzień ktoś cyknie fotkę za mnie...lenie :fish:

Widać że 95% kryształków jest mniejsza i bezbarwno mleczna pozostałe 5% jest kanciaste, białe i nieprzeźroczyste.

Sól BT sea salt

P.S. Mam nadzieję że się władza nie obrazi :) ale na ich polskiej stronie mają fajną tapetę - żółw wymiata

Obrazić się nie obrazimy :p ale skasowałem bo to reklama firmy która nie ma reklamy :p a po za tym polskim dystrybutorem soli BT jest jeden ze sklepów który nawet defacto ma ten sam adres jak BT Poland ;)

Skoczek

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mogą to wozić nawet w zbiornikach na paliwo (tak jak my wódkę od przyjaciół zza wschodniej granicy) byle by to potem dobrze filtrowali i było to powtarzalne i oby nasze baniaki to lubiły :)

A że z powtarzalnością partii nie jest tak łatwo to przypominam o wpadce kilka lat temu takiego "lidera" jak Preis ;) Nawet na forum jest wątek o tym :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak Kyzak pokazał na fotce.

Postaw sobie taki wór 20kg i rób z niego podmiany, ciekawe czego będzie brakowało w soli jak pól zużyjesz :-)

No chyba że zaraz jakis oświecony powie że mam sobie wstrząsać opakowanie 20kg aby się wymieszało przed każdym użyciem :-)

No ale najłatwiej napisać że się uwziąłem na sól :-)

A tu RS Coral Pro ( tak samo wygląda IO, KENT itp )

Idealny miał prawie jak sól kuchenna sypka. RS wcale sie nie skamiela jak np. KENT ( mimo trzymania w pudełku zamkniętym )

post-13397-0-20426500-1370243645_thumb.jpg

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zapytam wprost. Sledzik, wysadziles baniak na soli BT? Pytam z ciekawosci bo masz widze wielkie doswiadczenie z ta sola ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zapytam wprost. Sledzik, wysadziles baniak na soli BT? Pytam z ciekawosci bo masz widze wielkie doswiadczenie z ta sola ;)

A czy w ogóle ktoś kiedyś sama solą wysadził baniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle ktoś kiedyś sama solą wysadził baniak?

oczywiscie. np mi sie to zdarzylo, dwie rozne marki soli. nie pytaj jakie ale tak, zdarzylo sie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym robić zbyt dużego offtopa kolejny raz w tym wątku ale chętni bym się dowiedział jak to było Co powiesz na PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.