Skocz do zawartości
Tester

Martwe placki na SPSach i brak polipowania

Rekomendowane odpowiedzi

boogie tak jak na trzecim zdjeciu w pierwszym poscie. Bielenie jest TYLKO od gory wzdluz glownych pni szkieletu. Ostatnie trzy noce wstawalem zeby przylookac jak koral ma sie w nocy. Polipuje chyba mocniej z tym, ze to caly czas slabiutko. Nic z tych rzeczy, kiedy byl zdrowy >>>http://nano-reef.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=18666


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek zachęcił mnie do zadania takiego pytania: czy ktoś zauważył problemy z aklimatyzacją szczepek acropor pochodzących z zbiorników prowadzonych na soli RSCP, w akwariach na innej soli?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z Andrzejem(andrniew) - i z tego co zasugerował w trakcie rozmowy - obstawia na pasożyty(miejsce wystąpienia placków, reakcję koralowców itd). Obiecał że skrobnie kilka słów od siebie w wolnej chwili..

Jak się okazuje - moczenie koralowców w europejskiej wersji Rx ma się nijak do moczenia w wersji amerykańskiej - która bazuje na antybiotyku - a europejska nie.

Może więc faktycznie w tym kierunku należy pójść.. :coffee:


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek, chodziłoby o tę wersję preparatu ?

300620-Coral-Rx-Coral-Dip-grouped-a.jpg

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówimy o tym preparacie.

Do zbiornika można podać KZ Flatworm stop - nie wybije całego cholerstwa - ale ograniczy populację poprzez fakt że tkanka koralowca nie będzie im "smakowała" że się tak wyrażę.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Z tego co zauważyłem to Coral RX(wersja europejska) bardziej pasożyty pogoni.

Ewentyalne bakteryjne zakażenie trzyba leczyć mocniejszym specyfikiem.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - osobiście się nie wypowiem bo nie używałem wersji amerykańskiej :) - która zawiera jako substancję czynną antybiotyk - a europejska - nie(ze względów na przepisy w EU). Taką informację dostałem - i kiedyś również z nią się spotkałem.

Sądzę że Andrzej testował obie - i podzieli się swoimi doświadczeniami.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za zaangażowanie.

Podejrzewam, że jednak woda zostala wytrzepana z mikroelementow przez silny odpieniacz wlozony niedawno. Zwlaszcza ze dosc dlugo jechalem na IO. Zauwazylem ze korale ogolnie zmniejszyly przyrosty a potem zaczyly slabnąć. Zaczalo sie od Brown Jelly na Caulastrei. Pozniej jedna z favii rowniez zostala zaatakowana prze BJ. Wtedy juz mialem antybiotyk i wszystkie korale z widocznymi objawami stresu wykapalem. Za rada seba zwiekszylem dawki mikroelementow i rzeczywiscie jakby polipowanie u chorej acropory sie poprawilo. W poscie #72 napisalem ze chyba bialych plackow jest wiecej, ale teraz, przy innym swietle mam wrazenie, ze wcale nie. Wtedy swiecilem latarka. Inne korale tez wyraznie lepiej polipuja.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

No to po raz kolejny włożę kij w mrowisko i powiem (próbowałem już zwrócić na to uwagę w wątku Kolegi Inmara na jednym z forów obok :) ), że takie problemy to może być objaw cały czas świerzego zbiornika. Jeśli się nie mylę to zbiorniki Testera i Grzegorza.K nie mają jeszcze roku.

Doradzałbym jak najmniej mieszać w akwariach (np. ciągłe zmiany soli nie są najlepszym wyjściem) i cierpliwie czekać.

Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku !!!

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zobaczylem biale placki na tkance ...

Pozwólcie, że się podłączę. Nie mam doświadczenia, ale problem wygląda mi na podobny. Czy to, co widać na załączonym zdjęciu przypomina uszkodzenia montipor Testera?

Taki jasny placek z dwiema banieczkami powietrza zauważyłem dzis rano tylko w jednym miejscu na jednym koralowcu. Szukam przyczyny. Może to po prostu coś mechanicznego?

post-14856-0-29624300-1357231008_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat.Dziś zauważyłem podobne placki na mojej akrze.Czy w koncu udało się ustalić co było przyczyną u Testera i Reefbos

post-10780-0-35934400-1408563642_thumb.jpg


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączę się do dyskusji i gorącej linii. Jedynym pocieszeniem jest to, że nie tylko ja miałem ten problem i może uda się sytuacje wyprostować.

U mnie korale jeden po drugim padają powoli od 6 miesięcy. Dokładniej wszystko opisałem w oddzielnym wątku.

Niestety nadal nikt nie doradził jak z tym czymś walczyć - bo dla mnei to wygląda jak wyjadana wybiórczo tkanka.

Montipora czerwona (dzięki BAU) - w kilka dni.

montipora_etapy.jpg

Na detalu wygląda to tak:

montipora_detal.jpg

Zaczyna się nie od dołu ani nie od góry. Zawsze od strony zacienionej korala i wybiórczo przeskakuje na części wierzchnie.

Tester - u ciebie widzę baniak się pięknie wyprostował i korale kilkukrotnie powiększyły swoje rozmiary. Mógłbyś opisać jak się tego pozbyłeś?


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną sytuację z montiporą jak Cezary. Identyczne objawy, zaczynam podejrzewać sól AF niestety,

Odkąd na niej robię podmianki, zaczęły się dziwne rzeczy z koralikami dziać - ale tylko twardymi, miękki buzują na całego.

Nutrienty mam na poziomie PO4 - 0,03 a NO3 = 4 więc to nie powinno być tutaj problemem.

Zużyłem póki co 10 kg soli, robię podmiany 20L/ tydzień, zasolenie 35ppt.

Poza tym od 3 dni leje po kropli KZ AA i KZ CV, oraz ml KZ Xtra na moje 300L w obiegu.

TESTER - Jakieś wskazówki?

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jadę na Af ale narazie jej nie biorę pod uwagę bo na af jadę od początku i nigdy nie miałem problemów.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież podmianki robię na soli AF FSRS.

Nie twierdzę, że to jest przyczyna jedynie podaje jako informację


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niestety to samo, na innej soli ale też bogatej.

Z moich doświadczeń wynika że było to spowodowane rozchwianą stabilnością zbiornika podsycaną jeszcze bogatą solą.

Zmieniłem sól na dość jałowa i problem ustąpiła ale po dłuższym czasie - od tej pory jadę na ubogiej soli.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rozchwianą stabilnością to by mi pasowało bo faktycznie kilka zmian ostatnio było (zmiana oswietlenia,wieksza podmiana i spadek parametrow do niewykrywalnych) Zmniejszylem trochę oświetlenie i wiecej karmie korale i narazie jak by zwolnilo.Mam nadzieje ze jak się ustabilizuje to korale dojdą do siebie.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.