Skocz do zawartości
Walker

Dino vs H2O2

Rekomendowane odpowiedzi

to moze i ja sie wypowiem o moim dino najpiero samo zaciemnienie na 48h nic nie dalo , troszke bylo mniej ale zaraz wracalo teraz zaciemnienie na 72 h do tego 25ml h2O2 i piasek kryształ , woda kryształ zgonow brak teraz powoli zmniejszam dawke ..

Pozdrawiam i wytrwałosci


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 450l w obiegu...8 ryb kilka korali..zapomnialem napisac ze podczas kuracji wyszly zielone glony ktore bardzo szybko zamienily kolor na brazowy(dino)...kuracje zakonczylem 21 marca...skale czyszcze stopniowo...spiesz sie powoli ;-)) ....zastanawiam sie czy nie odciagnac calego piasku i po kilku tygodniach nie wsadzic nowego...miejscami na piachu jeszcze widuje niedobitki dino...ale w porowaniu z tym co mialem to "pikus" nie chce zapeszac ale mysle ze dino pokonane...moja rada gdy zobaczycie brazowy nalot w zbiorniku odciagajcie i lejcie zapobiegawczo H2O2...gdy po 15 dniowej kuracji dino nie odchodzilo zdecydowalem sie kupic algea x...niestety dostalem ja dopiero dzis...;-(...dlatego zdecydowalem sie na tak duze dawki...mysle ze to kures... to najgorsza plaga jak moze nas odwiedzic...pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrar - Popraw mnie jeśli się mylę ale lałeś ok 20ml na 100l przez 8 dni tak?

Co to znaczy kilka korali? Jakie konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala poprawka bedzie 500l w obiegu...ale mniejsza o to...w ciagu 2 kuracji czyli 8 dni wlalem 650ml czyli po 80 ml na dzien(dokladnie wychodzi 81.25..ja az tak dokladny nie bylem)..tyle ze dawki staralem sie rozkladac...(po 40) rano i poznym wieczorem..co do korali to lsp..rico i grzyby...i jak pisalem tylko grzyby sie poskurczaly...reszta wygladala ok...ale to tylko moje obserwacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mialem wyjscia...czyste szyby po kilu godzinach byly brazowe...dlatego nigdy wiecej samo przyszlo samo odejdzie....no3 przed kuracja 0.75 sprawdzane red sea i salifertem...po4 minimalne...a jakie parametry mam teraz?szczerze..nie mam pojecia..testy bede robil w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andar a jaka wode lales, 3 czy 6% ? U mnie po 4 dniu kuracji zamiast znikac, wywalilo wiecej na piasku, rano bylo wlane 10ml 6% wody, nie wiem czy nie za malo, w obiegu okolo 400L, ostal mi sie ukwial, 2x eupchylia, jakies grzyby I moze 2 szczepki sps, reszta zabilo dino ehhh a bylo pare roznych kolonii montipor, frogspawn, eupchylia, wszystko poszlo... Na główce eupchylii widac biale, doslownie jakby olejna wylal, ale nie widac szkieletu, moze dino przykrylo, woda zrobila swoje I tak to wyglada, podobnoe kalustrea... Musze odessac ten caly syf ehhh az mysle nad zamknieciem akwa :(

Sent from my HTC One X using Tapatalk


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro zaczynam kurację H2O2 mam zbiornik 200L więc chcę lać 10ml. Tak samo jak @Walker przechodziłem przez ultra algea X które zebrało swoje żniwo. Tydzień temu zmieniłem cyrukację i trochę to pomogło, glutów nie mam ale ciągle pełno brązowego pyłu na skałach i piachu. Pytanie mam co do oświetlenia, jadę na T5 2x białe i 2x niebieskie, chce wypiąć jedną białą tylko nie wiem czy się w ogóle tak da bo mam po 2 świetlówki na stateczniku, nie wiem też za bardzo jak zwiększać oświetlenie żeby dino nie wróciło. Macie jakieś pomysły?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zostawić tylko niebieskie na ten czas a potem dodawać po jednej białej np co tydzień choć ja na twoim miejscu zrezygnował bym z jednej białej w ogóle i dał aktynikę albo jakąś jakiś róż ;).

Ja na 6 rur nie mam żadnej białej i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zostawić tylko niebieskie na ten czas a potem dodawać po jednej białej np co tydzień choć ja na twoim miejscu zrezygnował bym z jednej białej w ogóle i dał aktynikę albo jakąś jakiś róż ;).

Ja na 6 rur nie mam żadnej białej i jest super

Źle sie wyraziłem mam 2x niebieska 1x biała i 1 x rużową to jak myślisz co zostawić?

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same niebieskie na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, potem będę dorzucał po godzinie dwóch pozostałych co kilka dni.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie minal 10 dzien stosowania H2O2, faktycznie dino chyba nie ma ale glony na skalach w ilosciach straszliwych i pelno szarego pylu na skalach. Nie wiem co z tym zrobic, od jutra chce jeszcze 5 dni lac 5ML H2O2 + powoli dolozyc biale swiatlo najpierw godzine, po skonczeniu lania H2O2 chce zrobic podmianke, dorzucic wegiel + bakterie. Trace juz sily na walke...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś parametry przed kuracja i jakie masz teraz? Wcześniej nie było tych glonów? Nie masz cyrkulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty mieszkasz w Czeladzi?

Będę u matki w tygodniu - mogę podjechać jak coś


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś parametry przed kuracja i jakie masz teraz? Wcześniej nie było tych glonów? Nie masz cyrkulacji?

Byly glony wczesniej, i nie wiem co z nimi zrobic ;) Parametry takie same jak przed.

@MojeSumienie mieszkam na piaskach (za lidlem) jak cos to daj znac kiedy bedziesz, jak akurat sie zgramy to zapraszam!


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odyslalem piach, dzisiaj przy ustawieniu timera zapalilem biale swiatlo i niestety ale okrzemki tak jak byly na piachu tak dalej sa, poprostu w niebieskim swietle byly duzo mniej widoczne nie wiem czy dalej jechac na 10ml czy co robic, pomozcie prosze. Dzisiaj podalem 11 dawke.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki? Nic nie mówiłeś o okrzemkach i H2O2 Ci w tym problemie zdecydowanie nie pomoże. Możesz wkleić zdjęcia całego akwarium w normalnym oświetleniu? Coś mi tu nie pasuje - Dino, glony, okrzemki, osad na skalę? Trochę dużo tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to dino. W początkowej fazie, zanim zrobią się gluty, nalot na piachu może zmylić.

P

Edytowane przez MrHW (wyświetl historię edycji)

panele fotowoltaiczne - prąd ze słońca

Zaufany elektryk

Usługi księgowe

Mydł;o domowe

Akwarium 100x55x40(220L). Odpieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki? Nic nie mówiłeś o okrzemkach i H2O2 Ci w tym problemie zdecydowanie nie pomoże. Możesz wkleić zdjęcia całego akwarium w normalnym oświetleniu? Coś mi tu nie pasuje - Dino, glony, okrzemki, osad na skalę? Trochę dużo tego

Pomyliłem się, chodziło mi o Dino :) Chociaż tak na prawdę to ja już nie wiem co to jest bo jeżeli Ultra Algea X + H2O2 nie pomaga :| Fotki wrzucę wieczorem, wczoraj mierzyłem NO3 i niestety od 2 miesięcy się nic nie zmieniło dalej koło 40. Zmieniałem cyrkulację, nic nie pomaga. Coś z tym zbiornikiem jest grubo nie tak walczę już kilka miesięcy i ciągle jestem w tym samym miejscu.

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw to wszystko co lejesz do akwarium.

kup zeobak i zeostart

lej tak jak piszą na opakowaniu. lej do momentu jak nie zacznie spadać NO3.

Podnieś zasolenie do 1,026.

ogranicz karmienie.

Jak zacznie spadać NO3 - możesz zmienić bakterie na BioGro.

Ja postaram się w tym tygodniu do Ciebie podskoczyć. Ewentualnie w sobotę,


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw to wszystko co lejesz do akwarium.

kup zeobak i zeostart

lej tak jak piszą na opakowaniu. lej do momentu jak nie zacznie spadać NO3.

Podnieś zasolenie do 1,026.

ogranicz karmienie.

Jak zacznie spadać NO3 - możesz zmienić bakterie na BioGro.

Ja postaram się w tym tygodniu do Ciebie podskoczyć. Ewentualnie w sobotę,

Moge przy tym stosować węgiel czy nie bardzo?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie taką rzecz, czy bakterie normalnie lejecie w trakcie lania wody utlenionej? bo ktoś pisał wcześniej że i tak woda utleniona wybija całą florę to nie wiem czy jest sens lania bakterii.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie woda utleniona wybija wszystko, pożywka dla bakterii jest też pożywką dla dino, chyba że to będą polimery. Więc to raczej bez sensu lać bakterie w czasie kuracji. Jak masz refugium to wyciągnij z niego glony bo woda utleniona je rozpuści i będzie z nich zielona zupa.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Moje akwarium ma miesiąc czasu i pojawiło się Dino dziś usunąłem ile się dało ponieważ były już bardzo dużo skupiska. Z racji, że akwarium ma miesiąc jak dalej postępować z Dino? Zbiornik w akwarium mam tylko 4 ślimaki. Do wody leje po kropli PRO Bio S oraz NP pro, w panelu mam purigen i 2l siporaxu w przyszłym tygodniu odpalam refugium.


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął 15 dzień kuracji wody utelnionej i muszę stwierdzić że metoda zadziałała. Przez pierwsze 10dni lałem 5ml po 10dniach 2.5ml i po około 10dniach dino zniknęło. Aby zwiększyć skuteczność świeciłem przez 6 godzin tylko niebieskim odstawiłem bakterie i lałem tylko np pro.


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.