Skocz do zawartości
Gość dieter25

Czy ledy są aby na pewno rewelacyjne???

Rekomendowane odpowiedzi

Alez ja nie walcze - pokazalem Ci 2 TOTMy z rozowym i czerwonym 100% LED stwierdziles ze to nie to....

pokazalem Ci za***isty baniak na HQI LED i VHO stwierdziles ze LEDy nie maja tam znaczenia - poczytaj moze opis po kiego te LEDy wlasciciel baniaka dal.

Wrzucilem swoj baniak w ktorym widac czerwien ale Ty dalej - nie da sie na LEDach... jest inaczej...

Czekam na baniaki T5 wygladajace jak tych paru ktorych tutaj wymienilem. Oczywiscie mowie o forumowiczach. Zapomnialem jeszcze o Januszu czy Marcosie - sorki. Pewnie jeszcze o paru innych ale prawda jest taka ze reszta czy ma LEDy czy T5 moze co najwyzej buty czyscic. Natomiast gro sceptykow LEDow na T5 ma rowniez takie samo bagno jak ja pod LEDami.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawsze jest problem sprzętowy z oddaniem kolorów w akwarium morskim.

Ja od pierwszego dnia jadę na Chińskich ledach a od roku z dodatkiem 4x 54 t5 i jakoś wszystko sobie radzi a kolory są dla mnie odpowiednie czego niestety poniżej pokazany materiał nie oddaje.

Tak że ze światełkiem to tak różnie. Nie ma złotego środka bo na kolory i kondycję zwierzaków składa się wiele czynników a źródło światła jest jednym z nich.

Tak że to trochę bitwa o pietruszkę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że jak wiekszosc rozmow o ledach tutaj temat prowadzi nigdzie... pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Tez sie do tej wypowiedzi przylacze. Zaczelo sie o Ledach, a nie o pol Ledach, cwierc Ledach ... Wciaz twierdze, ze LED to nie ten sam kolor ... To tyle. A kwestia gustu jest subiektywna sprawa ...

VDR proponuje abys zalogowal sie na watek Reef Central - Reef in the Sky i zajechal goscia za to ze zmienil LEDy i to bardzo bardzo drogie na ATI T5 ...

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast gro sceptykow LEDow na T5 ma rowniez takie samo bagno jak ja pod LEDami.

Samokrytyka jest podstawą życia ;), BAU, za***isty masz baniaczek, podoba mi się, ale faktycznie materiał pokazuje mało nasycone kolorki, zdjęcia po photoshopie też nie są niczym fajnym... trudno zrobić zdjęcie baniaka, lepiej na piwo się umówić i pooglądać ;)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale trudno się nie zgodzić z teorią, że LED'y dają największą możliwość kontrolowania barwy.

Może niezadowolenie użytkowników lamp ledowych wynika z ich mizernej wiedzy albo słabej konstrukcji lampy? Wydaje mi się, że zwyczajnie nie potrafimy wykorzystać możliwości technologicznych.

ed.

Roman, fajny film, świetny zbiornik. Trzy lata to najlepszy wiek dla akwarium.

Moim zdaniem, żeby nie było ;)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze aby raczej wypowiedziały się osoby które przeszły z jednego żródła światła na drugie i opisały wady zalety a nie znowu bicie piany kto jest mądrzejszy :(

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a nie znowu bicie piany kto jest mądrzejszy"

Aha, to co innego.

... czemu tacy guru jak Stani,JanuszD ,Marcos używają Hqi i T5 ?? a nie idą w rewelacyjne ponoć ledy

I co powiedzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tyle wątek jest dla mnie bezsensowny również można założyć czy LR na pewno jest rewelacyjna??? i kolejna dyskusja ale po co???

Powiem tak chcecie mieć pastelowe kolory korali + wyższe opłaty za prąd + regularne wymiany świetlówek brać T5, a jak chcecie zaoszczędzić ciut i mieć ładne kolory i nie mieć problemu z wymianą świetlówek kupcie Ledy, sam mam Ledy i jestem zadowolony i nie zapominajcie o najważniejszym TO NIE WYŚCIG SZCZURÓW kto ma ładniejsze kolory itp. akwarium ma się podobać właścicielowi i to ma być przyjemne hobby, proponuje lepiej skupić się na stałych parametrach wody to kolory przyjdą z czasem bo to jest podstawą sukcesu.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie do tej wypowiedzi przylacze. Zaczelo sie o Ledach, a nie o pol Ledach, cwierc Ledach ... Wciaz twierdze, ze LED to nie ten sam kolor ... To tyle. A kwestia gustu jest subiektywna sprawa ...

tak wyglada typowa dyskusja ledosceptyka. nie wiem co to sa pol Ledy, cwierc Ledy. Bijesz piane i tyle. Jakos swiatlo HQI + T5 juz Cie nie boli i nie piszesz pol T5, cwierc T5. Pokazalem Ci baniak gdzie nie ma ani jednej swietlowki T5 - zostaly zastapione LEDami. VHO - jest tylko actinica po to aby dodac niebieskiego. Ale oczywiscie jestes na nie, choc swiatlo T5 i HQI jest dla Ciebie juz ok. Oczywiscie rozumiem, ze ten TOTM na tych XMach, VHO i LEDach Ci sie nie podoba. Jestem w stanie to zrozumiec.

VDR proponuje abys zalogowal sie na watek Reef Central - Reef in the Sky i zajechal goscia za to ze zmienil LEDy i to bardzo bardzo drogie na ATI T5 ...

Ale po co ? Zupelnie nie rozumiesz co chce powiedziec ale to tez typowe dla bijacych piane :D Ja pokazalem efekty na LEDach, inni koledzy wrzucili rowniez swoje efekty na LEDach. Ja sie nie boje wrzucic tego co mam mimo ze to kila i mogila, bo uwazam ze jest wiele baniakow na T5 ktore nie umywaja sie do mojego. Malo interesuje mnie kto co ma w baniaku, Krzysiek Tryc pisal wyraznie ze zdjecia ktore wrzucil na forum sa jeszcze spod LEDow. Wiec chyba jednak da sie i na LEDach utrzymac kolory. Bez znaczenia czy uzywa ich teraz czy nie. Nie wierzysz ?

http://nano-reef.pl/topic/59847-akwarium-krzysztofa-tryca/page__st__40#entry604114

Przez 9 miesięcy używałem ATI 4x75W Led + 8x T5. Miesiąc temu powróciłem do ATI 10xT5, natomiast hybryda czeka na większy zbiornik. Ledy były za silne przy wysokości zbiornika 50cm, za bardzo wypalały mi korale a nie miałem możliwości podnieść lampy wyżej. Zdjęcia były robione jeszcze pod ledami + T5.

Dlaczego stosujemy LEDy ? Dla oszczednosci, nie trzeba wymieniac rur co pol roku, mniejszy pobor pradu itp itd. Czy ktos neguje uzywanie T5 z osob uzywajacy LEDy ? Nie - wiekszosc nawet dopala np. 2 swietlowkami. Ja musialbym wrzucic 6 T5 nad baniak, mam tylko 2.

Wniosek jest jeden ale trzeba zdjac klapki i troche spojrzec perspektywicznie niz tylko klapac na LEDach nic nie rosnie i nie ma kolorow.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prosze aby raczej wypowiedziały się osoby które przeszły z jednego żródła światła na drugie i opisały wady zalety a nie znowu bicie piany kto jest mądrzejszy :(

Święte słowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR, ale nie klapie ... Napisalem wczesniej ze pierwszy polece po LEDy, jesli zobacze taki sam efekt jak pod T5 ... Nie powiedzialem nic o podobaniu sie czy nie podobaniu sie :) jesli chodzi o baniak na XM ach ... Nawet nosilem sie z zamiarem kupna LEDow. Wstawilem post z RC bo on fajnie pokazuje roznice ...

A dalej tak jak pisze DEBORA i kolega DIETER opiszmy wady i zalety ... Wyrazilem swoje zdanie na temat ogladanych baniakow ... Wybieram to co wybieram :).

A jesli chodzi o Krzyska to fajnie aby sie sam wypowiedzial na temat roznic, zalet i wad ...

Ps. A baniak na XMach mi sie podoba bardzo. D.. urywa :)

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie powtarzać :

http://nano-reef.pl/topic/56784-taki-tam-pojemnik-na-wode/page__st__80

mój post nr 87.

Mam jednocześnie zbiorniki na samych T5 i na samych ledach podłączone do jednego obiegu.

aha - dodam od siebie że wg mnie jak jest dobry akwarysta to z dowolnego źródła światłą osiągnie ponadprzeciętne efekty - subtelne różnice zaczynają się na zdecydowanie wyższym poziomie niż większość z nas tu prezentuje.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś wpadnie do mnie z lampa t5 nad akwa 80x60x55, podmienimy, wymniemy spostrzeżenia, porobimy zdjęcia.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watku Krzyska temat LED jest poruszony. Watek na RC jest dla mnie taka jaskolka a jedna jaskolka wiosny nie czyni. Choc znam jeden zbiornik gdzie LEDy nie wypalily, a korale przywiezione z tamtego baniaka u mnie rosna i wybarwiaja sie inaczej. W sieci na zagramanicznych forach znajdziesz tez watki w druga strone - z przejscia z T5 na LEDy. Jak znajde czas wyszukam watki, bo gdzies pewnie mam w bookmarkach. Dla mnie zbiornik z Michigan 100% LED pokazuje, ze sie da i nie ma znaczenia zrodlo swiatla jesli tylko jest odpowiednie dla koralowcow.

Dieter25 - sorki brachu ;) Ale temat watku to "Czy LEDy sa na pewno rewelacyjne ???" -- chcialem na przykladach pokazac ze w rekach ktore wiedza co robia jak najbardziej są ;) Mysle, ze akwarium Krzyska Tryca prowadzone przez 9 miesiecy na LED i T5 jest dobitnym tego przykladem. Zdjecia korali w jego watku :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w ten sposób chcesz stwierdzić? Jak optycznie dla Ciebie będzie wyglądać czy jak korale będą rosły i się wybarwiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR mnie naprawde interesuje temat LEDow, dlatego w ogole biore wciaz udzial w tej dyskusji, natomiast juz w tej chwili pojawia nam sie pytanie. Czy same LEDy czy swiatlo kombinowane ... ? Myslalem o Razorze czy Mazzarze ale po tym co ogladam to mi to nie odpowiada. Widzialem wczesniej kilka postow Przemka, ktory chwali Pandore ... Krzyska watek tez widzialem ale to jest jednak T5 + LED ... Sewer rowniez ma ta lampe ... Wydanie pieniedzy na LEDy nie jest sztuka, natomiast sztuka jest aby akwarium cieszylo oko i zarazem LEDy spelnialy swoja role ... Mysle ze wiele osob zadaje sobie pytanie, jakie LEDy, same LEDy czy LEDy + ...

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Dla mnie przy zakładaniu pierwszej solniczki nic innego nie brałem pod uwagę, tylko LEDy.

Obejrzałem po znajomych kilka baniaków pod HQI+T5, LED+T5 i same LED, zdecydowałem że bedę budował lampę LED bo to dzięki niej mam wschody i zachody, pełną regulację mocy lampy i nie podwoję rachunku za prąd :p

Fakt, nie mam SPS tylko miękasy i LPSy.

Może nie będę miał TOTMa ale mi moje akwa się podoba i wiele osób które je widziało zgodziło się ze mną ,więc dla mnie tylko LED :thumbsup:

Lampa DIY ale użyte 4 barwy aby wzbogacić barwę a czy nasycenie koloru jest w 100% czy tylko w 70% to mam to w *****

Nie lubie wydawać kasy bezsensownie i lubię mieć sprzęt którego nie trzeba pilnować i doglądać, dlatego właśnie mam LED a nie T5 które trzeba wymieniać co kilka miesięcy.

Nastepne akwa też będzie na LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedlem na ledy z t5 I jestem bardziej zadowolony nigdy wiecej meczarni z zmiana swietlowek ogolnie to zauwarzylem,ze Od zmiany na led glony ustepuja widocznie bardzo lubily swiatlo z polrocznych swietlowek. Ciekawe jak z zywotnoscia ledow? narazie duzy plus dla led.Jedyny co to slabiej mi ledy doswietlaja boki.Jezeli chodzi o kolory to zeczywiscie nie ktore sps co Fajnie wygladaly pod t5 pod ledami nawet na max blu nie swieca jak pod t5 za to nie ktore lps swieca jak zarowki pod blue led


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było by ankietę do wątku wprowadzić

Z osobistych przypadków obsady,kosztów obsługi,wymiarów akwarium każdy dopasuje pod siebie oświetlenie i na takim punkcie zostanie tylko wystawiona opinia. Ktoś widział u kogoś ledy ale nigdy nie wiadomo jakie ledy za ile co za diody itd itd poźniej porównanie widziałem hqi u kogoś i bebe ale nie wiem jaki żarnik jakie t5 itd itd.

Z tego już nic nie wyniknie. Jeden woli turbo a inny wolnosacza V12 HQI i tyle... co tu gadać...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tyle wątek jest dla mnie bezsensowny również można założyć czy LR na pewno jest rewelacyjna??? i kolejna dyskusja ale po co??

Powiem krótko skoro jest wątek bezsensu to po co się wypowiadasz ? dla Ciebie jest bezsensu dla mnie nie.

VDR spoko w milówce browarka postawisz i zapomnę o tym :)

Ben_sage wyraznie zapytałem o obserwacje w zmianie typów światła a nie kto co woli i lubi a to różnica

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Lepiej było by ankietę do wątku wprowadzić

Z osobistych przypadków obsady,kosztów obsługi,wymiarów akwarium każdy dopasuje pod siebie oświetlenie i na takim punkcie zostanie tylko wystawiona opinia. Ktoś widział u kogoś ledy ale nigdy nie wiadomo jakie ledy za ile co za diody itd itd poźniej porównanie widziałem hqi u kogoś i bebe ale nie wiem jaki żarnik jakie t5 itd itd.

Z tego już nic nie wyniknie. Jeden woli turbo a inny wolnosacza V12 HQI i tyle... co tu gadać...

A co to za różnica jakie rurki, żarniki i LEDy? Ważne jak wygląda całość i jak jest z wygodą użytkowania.

PS

Duża wolnossąca benzyna :D

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage wyraznie zapytałem o obserwacje w zmianie typów światła a nie kto co woli i lubi a to różnica

Wiesz ja mam ledy od prawie 2 lat

To nie obserwowałeś swojego baniaka ?

Pytań miałeś bardzo dużo zwłaszcza na początku.

Może po prostu powiedz że masz ledy z których nie jesteś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam też sobie napiszę :)

Ja przeszedłem z 3x24 T5 na LED 120 w chińskie pewnie jestem 3 lub lepiej właścicielem, akwa 60x30x30. Jak ktoś śledzi obok forum tzn SF to mi nawet patyki nie rosły, pomimo wielu zmian w małym akwarium. Wreszcie ruszyły - być może za ostre światło miały, lub za mocną cyrkulację. Dobra olać to. Wy natomiast walczycie o kolory, czyli już jesteście poziom lub dwa wyżej :)

Tylko tak. Z technicznego punktu widzenia - kolor to jest widmo światła odbitego, którego nie pochłonął przedmiot. Dla przykładu samochód jest niebieski pod słońcem - czyli lakier samochodu pochłonął falę o długości pasma (już nie pamiętam ile nm) zółtego, czerwonego, zielonego itp. ale niebieskie pasmo odbił. Tak więc nasze oczęta widzą na niebiesko.

Skoro mamy telewizory, wyświetlacze itp. 65 mln kolorów z LED-ów, to dlaczego piszemy że LED-y akwarystyczne - nie ta barwa, nie ustawię itd. OK może tak było gdy lampy były Niebiesko - Białe. Teraz są nawet 9 kanałowe wypasione więc gdzie problem z kolorem? Być może - to będzie strzał, głośne myślenie - diody nie dają za dużo światła poniżej tam tych 460 nm czy 450 nm co koralowce na 20 metrach głębokości mają. Może świetlówki radzą sobie z tym lepiej.

Ale trzecia i chyba najprawdopodobniejsza teza (Brzoza to przy tym pikuś :)) Świetlówki są okrągłe, mają odbłyśniki, świecą wszędzie do okoła, pewnie nie tylko od swego promienia, lecz także stycznie ze szklaną bańką. Ledy są małymi soczewkami, świecą prosto z określonym kątem, najszerzej 120 stopni. A taki koral twardy jak człowiek z parasolem na deszczu - nie leci na niego światło (na człowieka deszcz) Miękkie i lpsy są rozłożone i światło dociera do nich bardzo dobrze. SPSy patykowe rzucają na siebie cień - górne gałęzie na dolne, ale także same krawędzie górnych gałęzi na ich środkowe i dolne partie.

Na lekcji fizyki - optyka - załamanie światła - światło się załamuje przy przejściu z ośrodków o różnej gęstości. U nas kąt jest 90 stopni ok może się tam załamie ale później te wiązki skupionego LEDowego światła lecą prosto przez wodę. W świetlówkach wpadają do wody pod różnym kątem dodatkowo załamując się co powoduje że z ostrego kąta wpadania robi się jeszcze ostrzejszy, bliższy powierzchni EDIT3 - pomyliło mi się :( robi się łagodniejszy (większa gęstość, światło hamuje ale i tak jest ten kąt ostrzejszy niż przy wpadnięciu z LEDa)

To być może dlatego pod T5 są zajefajne kolorki - bo tkanka jest lepiej doświetlona. Jeżeli pada deszcz to nie widzimy że pod daszkiem 200 metrów dalej nie pada. Widzimy tylko 200 metrowy słup deszczu. A w akwarium widzimy światło że świeci - ok ale nie doświetla od boków.

Pod HQI - którego osobiście nie miałem - opinie przeze mnie czytane są takie - wzrost super kolory nie bardzo. Dodajemy T5 co jest już niemal standardem w lampach HQI. A świetlówki jak pisałem wcześniej - świecą dookoła i jeszcze załamanie światła i doświetlenie tkanek koralowców SPS patykowatych rosnących w pionie.

To by było chyba na tyle, pewnie Ameryki nie odkryłem, to tylko Fizyka :)

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem lekarstwem byłoby ułożenie diod na sferze skierowanej wklęsłością do dołu. Czy ktoś tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.