Skocz do zawartości
domelsjz

Policja i wkrętka na rozmowę przez telefon

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

Ku przestrodze dla wszyskich jak to Policja działa wedle prawa.

Zdażenie miało miejsce na autostradzie A1 blisko parkingu MOP Knurów godzina około 10:45 dnia 15.02.2013

Pomykam sobie ciężarówką z Katowic do Świerklan 80km/h na tempomacie, zapięte pasy, nie jem, nie piję i nie palę - poprostu grzecznie jadę. Nagle mija mnie radiowozik o numerze R18, zwalnia i lizakują do zjazdu na pobocze. Podchodzi blondasek i zaczyna:

(bez przedstawienia się bo chyba ma brzydkie nazwisko, zapomniał stopnia i komendy)

P: Czy pan wie jaki jest powód zatrzymania?

ja: Nie.

P: Rozmowa przez telefon.

ja: Hahaha nie ma takiej opcji.

P: Kolega widział, że pan rozmawiał.

ja: Wie pan dla czego nie ma opcji? bo telefon to ja mam w zamkniętej kieszeni (wyciągam telefon i podaję przez okno) proszę z niego zadzwonić gdziekolwiek na mój koszt ... i mówię od razu, że się pan nie dogada, bo telefon ma uszkodzony głośnik i po to właśnie mam zestaw słuchawkowy ( i tu odginam głowę i wskazuję na słuchawkę w uchu)

P: Mnie to nie interesuje proszę dokumenty.

Ja oczywiście dałem i blądasek poszedł do radiowozu. Zanim zdążyłem włączyć aparat w telefonie i wyłączyć flesza (by cyknąć fotkę ale by tego nie zauważyli) to dokumenciki wróciły, powiedział dowiedzenia i pognali dalej.

Z tego co obiło mi się o uszy to ich stały motyw na który wkręcają by wypisać mandat.

Czy ktoś się z tym spotkał?


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ale czy przyjąłeś mandat, czy sąd? Bo jeśli sąd, to chętnie powiem, że Ciebie to zawsze widzę z słuchawką na uchu. Nawiasem mówiąc, to robi nam się druga Rosja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ale czy przyjąłeś mandat, czy sąd? Bo jeśli sąd, to chętnie powiem, że Ciebie to zawsze widzę z słuchawką na uchu. Nawiasem mówiąc, to robi nam się druga Rosja.

Przecież napisał wyraźnie "Oddali dokumenty i pojechali dalej" :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał wyraźnie "Oddali dokumenty i pojechali dalej" :p

No zawsze muszą oddać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez mandatu.

Gdyby wypisali to bym i tak nie podpisał.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten blondasek to nowy i chcieli go pszetestowac :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja, chcesz jeszcze jeden????????? hihhi

Zarcik. Sam jestem policjantem i nie potwiedzam że "to ich stały motyw" - nie obrażaj mnie bo pisząc w taki dosłownie sposób czuję się obrażony.

Wiadomo że policjant ćwok trafi się zawsze jak i ksiądz pedofil, nie oceniajmy zanim siebie nie ocenimy.

A i nast. razem nie chwal się tylko poproś po ID (czyt. nr służbowy) i napisz skargę - to lepsze niż wylewane (nie wiem czy do końca prawdzwe) żale. Na pweno przyniesie Ci to większą korzyść. Piszę jak kolega koledze.

Mariusz


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister finansów wyrok wydał kwota na koniec roku z mandatów (czyt. z pieniędzy podatników), musi znacząco załatać braki w kasie. Jak tak dalej będzie to dobrzy policjanci (a jeszcze są tacy) znikną i zostaną same? To nie jest łatwę (tak sądze) wlepiać mandat 1tyś zł człowiekowi który ma 1300zł na miesiąc i rodzinę na utrzymaniu.Rostowskiego to nie obchodzi i zaszczuję naród my na policję policja na nas, a i jeszcze straż miejska lub wiejska z fotoradarami. Super każdy by chciał tylko brać


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cop909 to nie są żale tylko ostrzeżenie dla innych, że policja wmawia przewinienie bo kolega widział a sam w radiowozie siedział. Skoro nawet nie raczył się przedstawić to nie podejrzewam go o to, by podał mi ID. Nie jestem odosobniony w sposobie wkręcania - zapytaj kolegi Andretti w jaki sposób przeprowadzali zatrzymanie jego ładniejszej połówki i to też A1 lub A4.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, no ja Ci już historię Ani opowiedziałem,

również wkrętka , że widzieli jak rozmawiała przez telefon, jakaś trójka jełopów z patrolu autostrady,

(starszy + dwóch praktykantów) , oczywiście też zapomnieli się przedstawić + zatrzymali ją

na pasie awaryjnym zamiast odprowadzić na najbliższy zjazd lub na MOP....

myśleli, że dziewczynie to każdy kit mogą wcisnąć ...a jak nie mogli

to jej dowód zabrali za rzekomo "nieprawidłową barwę kierunkowskazów" (sic!)

oczywiście mandatu nie przyjęła, bała się, to zabronili jej dzwonić z informacją

do kogokolwiek gdzie jest , zanim nie "skończą czynności służbowych"...zamknęła się w aucie,

zadzwoniła na 111 , że 3 koksów, bez przedstawienia się zatrzymało ją w nocy na poboczu,

taką skargę na nich wysmarowała, że coś wezwanie do sądu od 2 miesięcy nie przychodzi :)

ps. sorry ale jak policjant w zeznaniach pisze już przez "sz" ... to nie wiem czy śmiać się czy płakać ...

apropo naszych mundurowych iteligentów , polecam film z zatrzymania kolesia w Myszkowie :

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja krótko jak zawsze !!!

W stadzie to się zawsze czarna owca znajdzie !!! To, że ktoś nie przedstawia się jak należy, to zawsze osoba kontrolowana może się dopytać i to nie jest tajemnica !!

Ja wymagam kultury osobistej od siebie i od jakiś tam kontrolowanych inteligencików z ciężarówek czy lepszych furek !!! Każdego jednakowo liczę i mam gdzieś czy ktoś uchwalił czy z moich mandatów na koniec roku wpłynie tyle czy tyle !!! Jest to jest !!!

Moje motto brzmi NIC NA SIŁĘ i NIE DZIŚ TO JUTRO A JAK NIE TO INNYM RAZEM !!!!

Trzeba pamiętać o jednym, że góra z górą się nie zejdzie a człowiek z człowiekiem (kto wie) Każdy jest człowiekiem i swoją robotę ma i powinien wiedzieć co robi i dla czego, a czy pracuje tak czy tak to go historia rozliczy !! Pozdrawiam :police:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadania. przerabiałem już to na innych forach. Zawsze znajdzie się "inteligent" lub "jełop", który wie lepiej. Niestety WSZĘDZIE są różni ludzie ich nie bronie. Jedynie denerwuje mnie szufladkowanie.....Zastanówcie sie czy u Was jest aż, tak dobrze i jesteście najlepsi, bez skazy itp...

pozdro Grzegozrz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie szufladkuje, że wszyscy są tacy sami mówimy o konkretnych przypadkach.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że choć garstka tak myśli, bo inaczej to szkoda gadać....

pozdro i dobrej nocki, trzeba się wyspać przed następną służbą...

Edytowane przez brzydzi (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi napisz mi jeszcze ze przemieszczasz sie zielona vectra to nastepnym razem sie zatrzymam ;P :p A co do rozliczania - coz zawsze mozna dac ... POUCZENIE :p A takich przypadkow jak wyzej opisane to w swoim krotkim zyciu mialem juz conajmniej kilka- przenajrozniejszych wiec jeszcze troche i bedziemy jezdzic jak u ruskich z kamerami :p Chlopaki nie zlosccie sie ale te czarne owce psuja Wam opinie o firmie i juz :/ Sami powinniscie takich eliminowac - w koncu po cos ta wewnetrzna macie :D

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemu dogadać się z policją od drogówki, ale mandaty płacę na miejscu :rofl:

Jeżeli tak robisz to zniżasz się do poziomu przyjmyjących te niby mandaty, nie rób tego więcej.

Co do fotoradarów to mam o tym zdanie jak większość polaków, za dużo i nie tu gdzie trzeba. No ale może jak będę kiedyś ministrem to postaram się to zmienić. Nie narzekać że robią zdjęcia, zdjąć nogę z gazu niech do budżetu nic nie wpłynie i co by było gdyby złotówka do kasy za to nie wpadła, stawiali by więcej, czy mięli by na to środki...? Tak z tym trza walczyć.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamera z fleszem i nagrywasz rozmowe. to jest osoba publiczna wiec nie moze tego zakazac:-)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policjant ,czy ksiądz ,ta sama nagonka.To jak z drzewem w lesie ,jedno się wali ,a huk słychać w całym lesie..

Powiem uczciwie ..w każdej społeczności trafiają się czarne owce..

Tak na dobrą sprawę mówimy tylko źle , owszem o incydentach.

Może znajdzie się ktoś komu policjant kojarzy sie nie z tym najgorszym..

Bo ja tam mam taki przypadek darowania mi wykroczenia.

Poza tym krytyką nie zmienisz nikogo na lepsze..

Acha..podkreślam, nie jestem policjantem i z policją nie mam nic wspólnego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

A ja chciałbym pochwalić policjantów z Grodziska Mazowieckiego za to że pomagają ogarnąć bydło z pobliskiej dyskoteki.

Dzięki nim mój synek mógł w nocy spać a sam też po pracy nie musiałem wysłuchiwać żali i pretensji pijanych małolatów :thumbup:

Ogólnie mam dobre skojarzenia z policją, nigdy nie trafiłem na typów próbujących wlepić mandat na siłę, na każdy zasłużyłem sam :whistle::rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku poinformował o spotkanym go wydarzeniu - ku przestrodze, i bardzo dobrze. Sama jeszcze nigdy mandatu nie zapłaciłam - mam kilka pouczeń, i tyle. Trzeba znać swoje prawa, a nie bać się pana w mundurze. Policjant też człowiek, czasem warto porozmawiać, wytłumaczyć ;) (nie mówię tutaj o łapówie, bo nigdy jeszcze nie dałam)

Widzę, że niektórzy to sobie za bardzo do serca wzięli i postanowili bronić kolegów po fachu. Taka niestety mentalność, jak wśród lekarzy, którzy złego słowa na kolegę nie powiedzą.

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dużo jeździłem po kraju fajnym sportowym autem. Nie mówię że jestem aniołkiem i przestrzegałem przepisów. W sumie przez 5 lat dostałem dokładnie 13 mandatów :huh: z czego 11 w 11 w Poznaniu jeden z "panów" otwarcie dał mi do zrozumienia że to za "Warszawskie blachy" nie za wykroczenie którego nie było. Więc moje kontakty z policja uważam za mało udane mimo że mam szwagra w stołecznej :D

Ps. Pozdrawiam serdecznie Poznańskich policjantów obstawiających targi motoryzacyjne - dziś bym Wam tego tak nie opuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu 10 lat jeździłem na Warszawskich blachach i znam ten problem. Literka W działa na poznaniaków strasznie. Mam kolegę który od urodzenia mieszka w Poznaniu i ma samochód z zastawem bankowym, i blachy z pierwszą literką W. Po kilku kontrolach nakleił naklejkę J LOVE POZNAŃ.

Fotoradary nakręcają budżet państwa, jak i policja krzakowa


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja grzeczny jestem ogolnie ale akcje mialem lat kilka temu gdy zadzwonila do mnie baba ze szkoly, ze moja 6 letnia corcia miala wysoka goraczke, zwymiotowala a teraz zasnela na podlodze i "nie moga" jej dobudzic. nie dokonczylem nawet rozmowy tylko wydarlem ile fabryka dala z pracy.... a ze troche dala to widzialem syrenki na biednym focusie policyjnym ale zostal daleko z tylu. dopadli mnie pod szkola... wyskoczyli jak oparzeni i poluzowali bron :D

jednak policjant tez czlowiek. gdy zobaczyli jak niose moja mala bejbi pomogli mi ulozyc corcie w aucie i odwiezc bezpiecznie (bo bez pasow lezala na tylnej kanapie) do domu. powoedzileli ze dalem czadu bo ich fotorejestrator morde darl ale za daleko bylem i zbyt szybko sie oddalalem by moc uznac to nagranie za dowod w sadzie. z okazji okolicznosci dostalem najnizszy mozliwy mandat za zdjecie, ktore zrobili mi podczas driftu na rondzie bo jak powiedzieli - musza. zyczenia powrotu do zdrowia dla malej (jak sie okazalo pozniej - zwykle przeziebienie).

takze ja do wora wszystkich razem nie wrzucam. policjant tez czlowiek. a ze "czlowieki" bywaja rozne to juz wszyscy dobrze wiemy


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,ze na wyspach trochę inna ta policja nie zatrzymują bo im coś nie pasuje czy na wyrwe jak to w Polsce.Teraz to jedyne co to na d*pę siada sprawdza rejestrację i jak nie ma ubezpieczenia to łapią.Zawsze sa ostrzeżenia,ze kamera także masz zwolnić :)


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.