Skocz do zawartości
apofis

Red Sea Coral Colors ABCD opinie i jak stosować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak w temacie czy ktoś stosuje ten specyfik ?

Zakupiłem pudełko A B C D po 10ml i próbuję to rozkminić ?

Chcę to podawać jak KZ po ileś kropel ,ml ale chyba nie tędy droga.:)

jak z wybarwieniem korali?

z góry dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje ale też mam problem z dawkowaniem trochę to skomplikowane. Na razie żadnej różnicy nie widzę być może źle podaję

Edytowane przez baz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie magii w tym nie ma - są 3 sposoby podawania poszczególnych preparatów:

- testując zużycie danych pierwiastków,

- mierząc zużycie Ca zakładając, że poza RS colors używa się także RS foundation,

- oraz trzeci sposób, chyba najprostszy - mierzymy ile na dobę spada nam poziom Ca i na tej podstawie dobieramy dawki.

Wszystkie sposoby opisane na buteleczkach są w przeliczeniu na dawkę do 100L

Pozdawiam.

Edytowane przez BeRsErK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie magii w tym nie ma - są 3 sposoby podawania poszczególnych preparatów:

- testując zużycie danych pierwiastków,

- mierząc zużycie Ca zakładając, że poza RS colors używa się także RS foundation,

- oraz trzeci sposób, chyba najprostszy - mierzymy ile na dobę spada nam poziom Ca i na tej podstawie dobieramy dawki.

Wszystkie sposoby opisane na buteleczkach są w przeliczeniu na dawkę do 100L

Pozdawiam.

Trochę to skomplikowane niestety :)

Interesuje mnie sposób trzeci, jak dobrać dawkę wg spadku Ca?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na świeży zbiornik zasolony solą IO po zasiedleniu pierwszymi spsami daje dawkę 8ml na dobę i po pierwszych dwóch tygodniach widziałem różnice w polipowaniu i ładniejsze kolorki choć jak dla mnie trzeba dawać mniej C ale jak wiadomo dla każdego zbiornika trzeba dawki dobrać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na świeży zbiornik zasolony solą IO po zasiedleniu pierwszymi spsami daje dawkę 8ml na dobę i po pierwszych dwóch tygodniach widziałem różnice w polipowaniu i ładniejsze kolorki choć jak dla mnie trzeba dawać mniej C ale jak wiadomo dla każdego zbiornika trzeba dawki dobrać.

8ml na Twój zbiornik rozumiem


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas jest latwo przedawkowac jezeli bedziesz lal wzgledem Spadku Ca.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat jest naprawdę fajny , ja stosuję dziennie po 3 ml . Korale wybarwiają się naprawdę fajnie ogólnie jestem zadowolony , Dawkowanie z instukcji jest dla mnie czarną magią więc leję metodą prób i błędów.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje po 2 ml kazdego ja na dw dni, kolorki sa extra, takze mysle ze koraliki sa zadowolone

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje po 2 ml kazdego ja na dw dni, kolorki sa extra, takze mysle ze koraliki sa zadowolone

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Dzięki , jak długo już dozujesz?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8ml na Twój zbiornik rozumiem

Tak


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zestaw dozuje się po równo czy nie koniecznie ?

Nie koniecznie


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to skomplikowane niestety :)

Interesuje mnie sposób trzeci, jak dobrać dawkę wg spadku Ca?

Poza butlą D na której było bodajże 0,5ml na każde 10ppm zużycia Ca(na 100l) reszta miała po 1ml na każde 20 ppm zużycia Ca na 100l wody.

Jak ktoś słusznie zauważył i tak warto mierzyć stężenia I, K i Fe aby nie przedobrzyć i dlatego Red Sea do każdej ze swoich linii produktów wydała odpowiednie zestawy testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , jak długo już dozujesz?

Cos ponad miesiac, pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dozuję od jakiegoś czasu... wcześniej lałem grotecha ale była lipa... korale które przywoziłem do domu po włożeniu do akwa traciły kolor i zasadniczo nie miałem pojęcia dlaczego...

w związku z tym że zamieniłem wszystkie specyfiki na RedSea to od razu można bylo zaobserwować zmiany. Przyrosty korali są na poziomie około 4 mm (acropora) na 2 tygodnie (widać bo odłamałem kawałek niechcący podczas podmiany wody).

u mnie nie sprawdza się dozowanie z instrukcji bo poziom Ca i Mg jest dziwacznie wysoki (Ca- 480 do 500 Mg 1300-1350) za to spada dość szybko Kh (dolewam codziennie 15 ml z butli Reef Foundation B nie mylić z Coral Color), dozuję po 2 ml z każdej butli ABCD wieczorkiem po zgaszeniu światła.

wszystko ładnie świeci po zgaszeniu HQI i ładnie rośnie nawet pawona która jakoś nieśmiało polipowała teraz ładnie się puszy.

zauważyłem że jak leję NO3PO4 to Kh spada dużo wolniej i nie ma takich dużych skoków...

polecam, nie jest tanie ale naprawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję jak kolega wcześniej, również zestaw produktów Rea Sea, sól Coral Pro, Reef Foudation, Coral Colors i Reef Energy. Zacząłem od soli i Coral Colors ok. 8 miesięcy temu chwilę później doszedł R. Foudation i 3 tygodnie temu R. Energy. Po przejściu, także z Grotecha, na Red Sea dało się zauważyć poprawę wzrostu i kolorów. Dołożenie R. Energy wywołało szybko, wyraźnie widoczny pozytywny efekt.

Ja stosuję Colors zgodnie z instrukcją z małą modyfikacją- pożądaną porcję podzieloną na części podaję co drugi dzień zaczynając następnego dnia po podmianie. Ja także mam efekt ze spadającym kH. Z Mg- 1280 i Ca- 460 nie mam problemu, ale R. Foudation B muszę dziennie dozować, żeby utrzymać kH na poziomie 8. Według mnie cały program Red Sea jest godny polecenia, Ja stosuję i jestem bardzo zadowolony- wszystko pięknie rośnie, pompuje się a w niebieskim, jak u kolegi, wszystko świeci.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedzieć się czy należy lać po równo czy nie? Najpierw zacząć od preparatu A i dozować sam preparat A przez trzy tygodnie aby widzieć różnice, potem następny B, trzy tygodnie, kontrola wybarwienia i kolejny , kolejny?

Mam 126 litrów bardzo rozrośnięte korale twarde ( przed przesiadką na większe), zużycie ballinga light dochodzi do 160 ml dziennie każdego roztworu. Od jakiej dawki zacząć dozowanie Red Sea?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie testy i okazalo się, że I2 jest poziom staly zalecany 0,06 ppm nie dodaje tylko podmianki, Fe - 0 (zalecane 0,13 ppm) ciekawe ile tego trzeba lac aby cos wskazalo, K- duzo za malo poniżej 320 ppm (zalecane ok 400 ppm) tak wiec gdyby nie testy i podawal wedle zuzycia Ca powinienem lac duzo mniej i wszystkiego, a I2 nie potrzeba.

Troche to trudna zabawa na oko... no i dość droga...


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem zainteresowany. Zakupiłem ostatnio preparaty ale efektów na razie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a długo stosujesz? - na to trzeba miesięcy aby efekt zobaczyć a nie dni czy tygodni, i jakie dawki? - pamiętaj że to co podaje każdy producent to jest jakaś tam średnia i nawet sami piszą ze zależy od ilości korali w akwa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie od tygodnia :smiling: Moj zbiornik to 100L w obiegu i podaję codziennie po 1ml z każdego.

Może to faktycznie krótko ale niektórzy wyżej pisali że po 2 dniach różnicę widać.

Zobaczę dalej jak bedzie bo moze dawka za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.