Skocz do zawartości
imperator

Cyjanobakterie rozszyfrowane

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązaniem będzie to co pomogło autorowi tematu bo cyjano potrafi wywalić w różnych przypadkach a i potrafi ustąpić po "nasikaniu" do akwarium.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyzak, akurat u Ciebie to pomogło co nie znaczy, że u innego zwiększenie cyrkulacji też pomoże. Tyle, że tak naprawdę nie wiesz co się stało i jakie procesy zaszły.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja też stawiam że autor tematu też nie wiele wie...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys napisac juz? Bo zanim czegos sie dowiemy to cyjano mi wyrosnie i zejdzie;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur...

Budujesz napięcie,

jak nikt w tym momencie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem jak postąpić żeby cyjano nie było ale nie powiem.Nigdy cyjano nie miałem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi bo to podpucha :D zauwaz ile ciekawych metod sie zebralo w jednym temacie od wielu osob :D widac to jest metoda na pozyskiwanie informacji :D jak zapytasz co zrobic to albo nikt nie odpowie albo napisze ze bylo tysiac razy walkowane i masz sobie poszukac :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zapytasz co zrobic to albo nikt nie odpowie albo napisze ze bylo tysiac razy walkowane i masz sobie poszukac :D

Wiem jak zgubić 4 kg w tydzień, zarabiając 50 tyś zł, opis wkleję później. Aha nie chodzi o sprzedaż nerki :D

Opcja nr 2 - korzeń chrzanu bądź zielona herbata :) Tak z słodkowodnych dziwadeł.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultrafiolet minimum 20 W przy wolnym przepływie... woda jałowa bez żadnych żywych organizmów plus ozon w zbiorniku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultrafiolet minimum 20 W przy wolnym przepływie... woda jałowa bez żadnych żywych organizmów plus ozon w zbiorniku:)

Miało być nieszkodliwe dla rafy


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie UV-ka. UV-ka robi większą szkodę w morskim niż korzyści bo zabija wszystko co przez nią przejdzie (bakterie, fito itd). W morskim bakterie to podstawa, one utrzymują równowagę, którą my staramy się za wszelką cenę zakłócić.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" chemiclean juz by dawno zbankrutowal gdyby ludzie wiedzieli ze mozna go kupic od weterynarza w tabletkach za doslownie kilka groszy"

A można? - podaj proszę nazwę środka i czy jest bezpieczny dla rafy.

Chodzi o erytromycynę ?

Jeśli są takie informacje sprawdzone to się tego nie chowa tylko dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" chemiclean juz by dawno zbankrutowal gdyby ludzie wiedzieli ze mozna go kupic od weterynarza w tabletkach za doslownie kilka groszy"

A można? - podaj proszę nazwę środka i czy jest bezpieczny dla rafy.

Chodzi o erytromycynę ?

Jeśli są takie informacje sprawdzone to się tego nie chowa tylko dla siebie.Też jestem ciekaw bo w obecnym baniaku miałem, to już 4 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rekordowa liczba userów siedzi teraz na tym temacie :)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3 minuty 22 i się dowiemy


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwałtowny skok temperatury też powoduje wysyp cyjano :alien:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajmy szansę. Bardzo proszę żeby nikt już nic nie pisał do momentu aż sam autor nie napiszę .....zgodnie z obietnicą.

@ robi - błagam cię weź relanium i wyluzuj. ( a mod ma / miał rację kasując Twojego posta)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dopiero przyjechałem do domu z pracy i szukam tego tekstu, co w nocy klepałem. Ale obiecałem więc macie na szybko:

DOC czyli dissolved organic carbon - poziom węgla organicznego w wodzie. Utrzymując jego niski poziom stopujemy rozwój cyjano w baniaku, które w nocy samo zanika bez światła. Najłatwiej to zrobić to zagłodzić cyjano czyli sprawić, żeby coś wyjadło mu ten węgiel !!! To robią bakterie probiotyczne czyli te karmione wódką, bio-pelletami itd. To samo można osiągnąć ograniczając odpienianie, bo odpieniacz właśnie usuwa te bakterie, dlatego tam gdzie są mocne odpieniacze woda jest wyjałowiona z bakterii, które przetwarzają DOC i cyjano mają raj na ziemii. Druga sprawa to cyjano jest zaraźliwe i długo możemy nie mieć a tu nagle nowa szczepka i zonk... Zaraz wkleję tekst.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o brak "organiki" w akwarium , wtedy wywala cyjano.

wychodzi na to że miałem racje ???

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.