Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi testami to żenada. Ostatnio przeszedłem to samo z testami na Ca i Mg ( ważne do lipca 2014 ), wapna pokazywał mi że mam raz 300, a raz 320, a magnez tylko 980 - 1000 i cały czas podnosiłem i podnosiłem. W końcu coś mnie tknęło i pojechałem do sklepu zrobić testy żeby porównać i okazało się że wapna mam 500, a magnezu 1600 z tego co pamiętam.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze trzeba robić podwójne testy...

Akwa ma się dobrze wielkich zmian nie ma.

Są już przyrosty, ale filmikow szkoda wrzucać bo różnice nie sa zbyt wielkie. Poczekam z dwa miesiące i pewnie już różnicę będzie widać :)

Doszło parę cukiereczkow... Już się zrobiło gęsto. Ostatnio kupiłem parę szczepek i nie miałem gdzie ich wcisnąć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JanuszD kiedys dobrze radzil. Zakup nowego testu najlepiej zrobic kiedy starego zostalo na klika pomiarow, wtedy mozna prownac.

A zeby juz wogole miec pewnosc, od czasu do czasu zaprosic kolege na piwko i niech wpada z testami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat tak robię,kupuję test nowy nim stary się skończy i robię wtedy obydwoma porównując.Test na Kh jest najstabilniejszy,zawsze mi pokazywał to samo,ale z resztą już tak fajnie nie ma,zazwyczaj zaniżają a już na NO3 to już całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewans no to grubo poszedłeś ... :) Bardzo dziękuję za taką opinię :)

Ciekawych sytuacji z testami ciąg dalszy :)

Dałem koledze Arturowi wodę do testów na Mg i Ca. Artur ma testy laboratoryjne.

Na saliferdzie wyszło u mnie Ca 440 u niego 473, Mg (ten niby nowy już dobry) 1630 - u niego 1767...

No to mi się porozjeżdżało...

Z balinga dodaję tylko preparat na kh i czekam aż opadną Ca i Mg...

Czyli dążę do wyniku na teście saliferda 400 i 1200. Jak widać trzeba też ustawiać poprawkę do testów...

Stąd też pewnie te rozjazdy w pomiarach i w związku z tym licznych tu opinii że świeża sól nie trzyma parametrów. Wygląda na to że wszystko przez te o kant d..y rozbić dokładne testy ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem testy kropelkowe i to wszystkie marki powinny napisać w instrukcji że Mg mierzy z dokładnością +- 200, Ca +- 100 itd. te wszystkie testy dostępne w sklepach akwarystycznych można o kant d..y pobić.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jakich testow uzywac?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saliferta ,nie ma co popadać w skrajności trzeba tylko uważać i nie wierzyć ślepo w wyniki testów czy pomiary reflaktometrem należy pamiętać że to są metody poglądowe a nie laboratoryjne

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Debory :whistle: zamiast pompować o pompkach w 15 min porobiłem filmik, zdjęcia i zmiksowałem ;)

Tak na szybko ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj info od kogo kupiłeś tego Grotecha, niech inni wiedzą z kim nie warto handlować.

Kiedyś zwalili mi serwis auta, nie zareagowałem i mojego kumpla za 2 tygodnie spotkało to samo.

Od tego czasu dzielę się negatywami

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Specjalnie dla Debory :whistle: zamiast pompować o pompkach w 15 min porobiłem filmik, zdjęcia i zmiksowałem ;)

Tak na szybko ;) ...

No, wiedziałam, że się kiedyś polubimy:)

Tylko nie wiem jak u innych ale u mnie wyświetla się: Ten film wideo jest niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U innych też jest niedostępny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YT przetwarza... Idę spać a chciałem już wrzucić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten?

Jeśli tak to wcześniej jest bład w linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber ogłoszenie w imieniu kolegi zamieścił forumowicz. Poza tym sam sobie jestem winny bo zapłaciłem całość i uwierzyłem gościowi.

Temat drobny , dokupię w zoologicznym jakieś przejściówki i będzie grało. Bardziej chodziło mi że ludzie robią z siebie szmaciarzy za parę złotych.

Tu link do ogłoszenia ale powtarzam osoba , która dała ogłoszenie tylko komuś zrobiła przysługę

http://nano-reef.pl/topic/58721-s-pompa-dozujaca-grotech-tec-iii-ng/page__hl__grotech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym ze sklepów za 1350 zł kupiłem 2 tygodnie temu nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker nie ten filmik zamierzałem wrzucić. Ten jest też z dzisiaj ale robiony ajfonem. Cierpliwości zaraz będzie dostępny. :coffee:

@gaber może warto było dopłacić ... mój kosztował 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker nie ten filmik zamierzałem wrzucić. Ten jest też z dzisiaj ale robiony ajfonem. Cierpliwości zaraz będzie dostępny. :coffee:

@sewer nie ma mowy o cierpliwości - masz jeden z fajniejszych baniaków na forum więc nie możesz tak trzymać ludzi w napięciu tym bardziej że pora nieludzka - dzwoń do tego jutjuba niech ogarniają temat szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker Piszę reklamację ;)

@Gaber sen mam lekki jak wiosenny wiaterek :)

Cały czas pokazuje YT że film jest przetwarzany...

Ja już idę w łóżeczko :baby:

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dałeś tam czasem jakiejś lepszej muzy? YT blokuje wtedy dla urządzeń mobilnych. U mnie jest, że nie dostępny dla komórek. Obejrzę sobie w pracy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dałeś tam czasem jakiejś lepszej muzy? YT blokuje wtedy dla urządzeń mobilnych. U mnie jest, że nie dostępny dla komórek. Obejrzę sobie w pracy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Właśnie też już chciałem reklamacje składać ale po odświeżeniu zaczęło bujać jak trzeba :)

@sewer baniaczek super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Faktycznie podłożyłem moją muzę... Już zmieniłem na jakąś jutubową. Już w mobilnych urządzeniach powinno być odtwarzalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.