Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mam wrażenie że jeszcze nie jest tak super stabilnie jak było kiedyś ale już czuję że do tego blisko.

bo korale szyb nie dorastają? :D Dojście do kolorków to już pikuś. Ważne, że wszystko po myśli idzie :) No i że radość z akwa jest :) Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gangsterka w akwa... ;)

Nie wiem , który większy agresor...

Zwolenników teorii spisku uprzedzam nie jest to produkt lokowany... Nie mam nic wspólnego z producentem magnesu do czyszczenia ani z jego dystrybutorami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, u mnie białobrody czyścik atakuje :D :D:D:D ...po tytule filmików spodziewałem sie że achillesa wpusciłeś ;)))

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też pomyślałam o tym wymarzonym achillesie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie achilles to będzie Hawajska mafia... Póki co cały czas bialobrody i żółtek walczą z jakimś pasozytem który przytargalem z nowymi pokolcami. Czekam aż sytuacja się ustabilizuje. Czy rybki przezyją... Żółtek już nie je grubo ponad miesiąc a bialobrody z dwa trzy tyg. Biały coś skubnie raz na jakiś czas ale to nie ten zarlok co był. Dostają czosnek, witaminki i druga serie Coli preis. Tyle w ze w przypadku tych dwóch pokolcow to nie wiele daje bo jak nie jedzą ...

Zobaczymy

Jak się sytuacja wyjaśni będę szukał odpowiedniego Achillesa. Czuję ze będzie niezły dym... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał rozumiem ze u Ciebie już jest przestępczość zorganizowana?... Achilles i Biały działają razem... ? Dobrze im razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tfu tfu odpukać w niemalowane kurde, boję się pisać ale napiszę.... u mnie cała mafia żyje ze sobą w zgodzie jest super, czasem lekkie przepychanki wieczorami jak to zawsze ale na prawdę jest mega - miłe zaskoczenie!!! seweryn moze spróbuj aqua-crobes ja je podawałem przy aklimatyzacji achillesa

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna agresja tylko u garbików :) a powiedz dadzą maczać ręce w akwarium?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce póki co bezpieczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achilles kupiony... Tralalala... ;)

Pływa sobie już półtora miesiąca w zbiorniku wystawowym w erybce w panoramie. Za dwa -trzy tyg. przeprowadza się do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tralala;) bedzie na Swieta ;)

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achilles kupiony... Tralalala... ;)

Pływa sobie już półtora miesiąca w zbiorniku wystawowym w erybce w panoramie. Za dwa -trzy tyg. przeprowadza się do mnie :)

A jednak :clap: czekam na fotki


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu fotka mojego Achillesika jeszcze w "przechowalni". Ponoć znajomi widzieli go, jest wypasiony i że pierwszy do koryta. Przeszedł już ospę czyli powinno być good ;)

Już planuję przedzielenie akwarium i inne socjotechniki żeby zminimalizować wojny klanów.

iivc.jpg

Będzie coś się działo ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota rano testy... Też je lubicie robić...? :crazy:

Za każdym razem z ciekawością czekam co to wyjdzie...

Czego się nie robi dla naszego hobby ;)

0z38.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota rano testy... Też je lubicie robić...? :crazy:

Za każdym razem z ciekawością czekam co to wyjdzie...

Czego się nie robi dla naszego hobby ;)

0z38.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a te dwa w walizce to...? i czy sa cos warte? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są warte ... i to całkiem sporo ;)

Duże hanki PO4 i NO3

Bardzo jestem zadowolony z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mierzy dokladnie? bo duzo czytalem, ze raczej hanka na NO3 jest troche kiepska?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby taka opinia chodzi ale mi mierzy b. dokładnie. Rozmawiałem z Łukaszem z Acropory i potwierdził że wyniki są właściwe. Choć producent nie piszę że jest to sprzęt do słonej wody ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba masz błędne informacje.... Hanka do NO3 zakłamuje wyniki... :(

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień pełnego Ballinga :)

Odlaczylem reaktor i sru...

Przy pełnym B nie będę już musiał lac buteleczek w dzień. Jodu, fluoru, strontu, potasu... Może i drożej wyjdzie ale będę miał święty spokój ;)

Reaktor miałem stary i co jakiś czas się zapowietrzal. Wystarczyła jedna doba bez odcieku a Kh mi spadało w akwa o 0,5- 0,7.

Reaktor to dobra rzecz ale... No i te buteleczki ;)

Kupiłem Grotecha od "kolegi" na forum. "Kolega" jak przywiózł mi na spotkanie pompki to niby zapomniał tych łączników na wezyki i miał mi doslac. Teraz nie odbiera ani nie dopisuje na smsy... Żenada... Ze tez ludzie chcą się szmacic dla takich drobiazgów... Od Debory kupiłem 4 dodatkowe pompki , które wykorzystam do aminokwasow i witamin na noc. Tu transakcja wiecej niż wzorowa :)

Do meritum... Tez ciekawa historyka z tym grotechem (sterownikiem). Trafił mi się jakiś słaby egzemplarz bo przy ustawieniu 300ml na 6 dawek powinien podawać 50ml w sesji. Pompka nr 1 podaje 44 ml, druga 34, trzecia 41ml.

Zmieniłem odpowiednio dawki zadane i teraz podaje właściwie. Niby miały być dokładne a tu zonk ;).

Miałem jeszcze przygodę z testem saliferda na magnez. Z trzy tyg. Temu zrobiłem test i mi wyszło 1150. Pomyślałem ze przy tej mojej przeprowadzce się rozchwialo i uzupelnie z "ręki" magnez. No i tak uzupelnialem trzy tyg. a on oni drgnął... Sobie myślałem może algi wapienne tak konsumuja. Coś mnie tknelo i kupiłem drugi test saliferda na nim wyszło 1700... Już obnizam... Mam już 1620 i spada. Test byl z data ważności do 2017. Ot taka sytuacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:)

Miałam identyczną sytuację z testem saliferta na magnez:)

Ale zanim wpadłam w panikę (albo po tym jak wpadłam w panikę) sprawdziłam, że mam dwa testy na Mg - jeden do 2014 - i drugi do 2017.Oczywiście ten świeży pokazał dobry wynik:)

Taki mały OT.

Pokaż akwarium a nie o pompkach opowiadasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.