Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Sewer, nie powinienes byc na dworcu? :baby: I z czosnkiem nie przesadzaj, jeśli ryby nie są wyraźnie CHORE, kropka tu czy tam czy obtarcie się od czasu do czasu nie znaczy że trzeba leczyć, a czosnek to leczenie, pamiętaj że czosnek to antybiotyk, i to silny wiec lecząc zdrowe ryby - paradoksalnie je osłabiasz, to tak jak byśmy my lykali antybiotyki przy katarze - po tygodniu zapalenie płuc albo inne dziadostwo gwarantowane.

Czosnek działa jak silny, naturalny antybiotyk ale w przeciwieństwie do antybiotyków, nie zabija pożytecznych bakterii a tym samym, nie osłabia systemu immunologicznego.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątroby tez nie osłabia?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu jak najbardziej, działa jak ozon raz dziennie, ale non stop to bardzo niebezpieczne i w jednym i w drugim przypadku :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat podaję czosnek raz w tygodniu,kiedyś moczyłem w naturalnym a teraz w Microbe Lift.

Jak to moczyłeś - całe ząbki?

generalnie jeżeli namoczyłeś całe ząbki nic to nie da. czosnek nalezy najpierw drobno posiekać.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ekstrakt z czosnku z AF. Coś tam jest jeszcze oprócz czosnku bo to takie mocno oleiste no i czosnkiem wali na cały dom jak to czosnek ;)

Jak mam zdrowe ryby to czosnku nie podawałem (dawałem profilaktycznie witaminki raz w tyg. do pokarmu) ale teraz coś jest w zbiorniku więc co drugi -trzeci dzień razem z witamnkami dodaję do pokarmu. Mam też algi z czosnkiem, które też co drugi dzień daję.

Zrobiłem dwa razy kurację trzy dniową preis coli i w nim moczyłem mrożonki. Jak się nasączyły podawałem rybkom.

Dzięki uprzejmości rafała19 będę miał niedługo UV 72 to jeszcze poświecę. Więcej już zrobić nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki uprzejmości rafała19 będę miał niedługo UV 72 to jeszcze poświecę
No i brawo ;)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to moczyłeś - całe ząbki?

generalnie jeżeli namoczyłeś całe ząbki nic to nie da. czosnek nalezy najpierw drobno posiekać.

Podejrzewam ze Markowi chodziło o moczenie mrożonego żarcia w czosnku :)

U mnie podobnie stałym elementem diety jest żarcie z czosnkiem - podaje przynajmniej raz w tygodniu od zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze Markowi chodziło o moczenie mrożonego żarcia w czosnku :)

U mnie podobnie stałym elementem diety jest żarcie z czosnkiem - podaje przynajmniej raz w tygodniu od zawsze.

oks

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ząbek czosnku obierałem,potem kroiłem na plastry jak najbardziej cienkie i w bardzo małej ilości wody rozmrażałem i moczyłem mrożonki,teraz psikam sprayem z czosnku do wody z mrożonkami,ale potem odcedzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czosnek zawiera związek allinę, która nie wykazuje interesującego nas działania - dopiero pod czas mechanicznego rozdrabniania czosnku przechodzi ona w zwiazek aktywny bakteroibójczo, grzybobójczo, przeciwwirusowo i wiele innych- allicynę, dlatego tez czosnek aby wykazywał działanie należy drobno posiekać, a nie kroić.

Nie jestem przekonany czy moczenie czosnku da efekt, poniewaz o ile allina jest rozpuszczalna w wodzie, to wydaje mi się że jej pochodna chyba nie, dlatego tez czosnek spożywa się w całości po rozdrobnieniu, a nie wyciągi wodne - musze to sprawdzić.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ojej, i to wszystko dla mnie?:)

Dziekuje,nie trzeba było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze gdy zgnieciony czosnek zmieszalem z np: mysisem i calosc chlupnalem do akwarium, to doktory z rozpedu jadly rowniez czosnek, wystarczy je dzien wczesniej przeglodzic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak kiedys mialem, zoltek sie nawpylal a potem niestety dostal jakiegos obrzeku spuchl jak balon i pogrzeb na drugi dzien.

Ja do sluszonej spiruliny lub platkow dodaje Garlic Oil i FishV od Aquaforestu. Wsiaka super to wszytsko i nie trzeba sie babrac siekaniem, odcedzaniem gdzie wlachcianie tego przez mrozonki i tak jest znikome ze wzgedu na wilgotnosc.

Zdiecia mega, zwlaszcza to kiedy wstaje slonce, a no i ten planowany luk bedzie czy nie bedzie :queen:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora :)

@grzegorz czekam z łukiem aż przyjedzie achilles bo jak już zalożę łuk to nie będę mógł przedzielic Akwa siatka. Pewnie jeszcze ponad miesiąc zanim sie achilles zaaklimatyzuje.

Ca i Mg już spada a Kh sie utrzymuje na poziomie pożądanym 6,7

Cały czas leje tylko płyn na Kh

Wapno wedle wskazań saliferda 430 i magnez 1570. Jak bedzie 400 i 1200 wedle testu to zacznę lać wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn, tylko zeby ten Achilles Ci w piety nie poszedl...;)

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawartość czosnku w "oryginalnych "pokarmach jest znikoma co nie znaczy nie wystarczająca ,któryś z producentów podaje chyba 2g.na 1 kg pokarmu .Jeżeli duża ilość tej cuda działającej rośliny może wpływać na wątrobę człowieka no to ryby z pewnością pozabija, jedzony bezpośrednio .

Sewer zbiornik przepiękny, chciał bym kiedyś taki mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzlew Dzięki :)

Zastanawiam się czy to się właśnie u mnie nie stało z żółtkiem i białobrodym... że wciągnęły czysty czosnek. Ich nie jedzenie akurat się zbiegły z tym jak podawałem zmiażdżony czosnek razem z mrożonkami.

nie wiem co o tym myśleć....

Działamy szybko... wczoraj poprosiłem Rafała19 o pożyczenie lampy UV dzisiaj już podłączona i świeci. Jest kawał rury :)

Poświecę 48h non-stop. Potem parę dni po kilka godz. Jak przyjedzie achilles to zrobię podobnie.

Będę lał bakterie z AF i kontrolował NO2 żeby coś się nie zaburzyło.

urrw.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Panie większy baniak i miejsca brak.

Pomyśl przyszłościowo - przenieś fotel w miejsce baniaka, a resztę pokoju zalej pod baniak to przy takim tempie miejsca na jakiś czas Czas powinno wystarczyć he he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejeden z nas Seweryn, tylko zeby ten Achilles Ci w piety nie poszedl...;)

Nie bój żaby ... ;)

Będzie achilles i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem że na razie lineatus popływa sobie gdzie indziej... Jak się da złapać. Pułapka zastawiona. Tyle że to kawał skrzynki. Ledwie się zmieściła. Przy okazji zrobiło się parę szczepek...

Obawiałem się że białobrody będzie największym zagrożeniem dla Achillesa a tu malutki lineatusik wszystkie ryby w moim akwa przestawia. Popływa sobie chwilę u znajomego może kiedyś wróci bo piękna ryba.

Jeszcze raz... jak go złapie... ;)

uqu3.jpg

9edt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chodzi uv 32w non stop i zero kropek itp..akwarium 370l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lineatus jest łakomy na mrożonki - to możesz zastosować pewien "myk".

Nie karm cały dzień ryb by zgłodniały - pod wieczór weź jedną lub dwie kostki mrożonki - i wsadź do pułapki (ale nie do tego "pręcika") - jak to mrożona powinna starać się wypłynąć do góry.

Zatrzyma się na "daszku" pułapki i będzie swobodnie się unosić - teraz tylko odrobinę skieruj wylot pompy cyrkulacyjnej w kierunku otwartej pułapki(będzie delikatnie poruszało mrożonkami) i czekaj.

Idealnie do tego nadaje się kryl drobny - gdyż nie rozwala się po rozmrożeniu - "mięsko" dalej będzie w całości unosiło się w pułapce.

Tym sposobem wyłowiłem naprawdę inteligentnego wargacza - po drodze "wyłapując" wszystkie pozostałe ryby ;-)

Ważne - mrożonka powinna zostać wpuszczona przy "końcu" pułapki(po drugiej stronie wejścia) - inaczej ryby nie będą mogły ją skubać/wpłynąć, gdyż będzie w tym przeszkadzał fragment szyby zapadkowej..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.