Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jak się poczyta forum to wynika że zdjęcia z aparatu - źle bo za ładnie wychodzą, z telefonu - jeszcze gorzej bo przejaskrawia kolory więc zostaje opcja zatrudnić jakiegoś profesjonalnego malarza żeby walnął akwarelkę akwarium w 50 kopiach i rozesłać po ludziach żeby każdy sobie zobaczył :)

Ale przy okazji czyszczenia wczoraj pomp cyknąłem telefonem (aparat chwilowo pożyczyłem koledze).

Dla entuzjastów zabawy balansem bieli informuję że korona akwarium jest biała ale roleta w oknie zielona i przy pełnym słońcu wczorajszego dnia wyglądała zielonkawo jak na zdjęciu :)

A.. no i pochwalę się że w końcu mam zrobioną zabudowę akwarium jak i całego pokoju i już nie straszą rury i kable pod spodem oraz przy ścianach.

Dzięki Adam - super wyszło - żona jest zachwycona :)

25778517235_4591f4cf0a_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł w końcu wrzuciłeś zdjęcie, które mi się nie podoba :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w nim nie tak?

Pytam żebym na przyszłość wrzucał tylko takie, co się będą podobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, akwarium petarda. :-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w nim nie tak?

Pytam żebym na przyszłość wrzucał tylko takie, co się będą podobać :)

Paweł i tak większość facetów to daltoniści :) Ściemniają że widzą różnicę, jak nawet piwa jasnego od ciemnego bez etykiety nie odróżną :)

Zdjęcia osobiście lubię właśnie w takiej formie, gdzie widać cały zbiornik albo jego znaczną część. A nie szczepeczka 2 cm powiększona na cały ekran. Choć samemy lubię "bardziej na miękko" - jak wszystko faluje i rusza się, to jest to jeden z nielicznych baniaków sps, które mi się podobają.

Co do piasku, nie myślałeś o uzupełnieniu cyrkulacji "gyro"? Pytam, bo sam taką pompę mam (jeszcze sucha, ale baniak będzie do końca tygodnia), kupiłem ją właśnie po kilku opiniach które wystawiały wysokie świadectwo tym urządzeniom jako doskonałym wymiataczom detrytusu, bez zamiatania piaskiem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox - rewelacja.

Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia i akwarium,

do tego stopnia - że jedyna przypięta na stałe zakładka w przeglądarce to Twój flickr - ciągle sprawdzam czy coś nowego wrzuciłeś :)

Gratulacje za podejście i prowadzenie zbiornika :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No się w końcu tej zabudowy doczekałeś:-) a ja swojej deski jeszcze nie dostałem ale czekam na Adama cierpliwie.

Akwarium jak zawsze bardzo ładnie się prezentuje. Piasek, żwirek czy to tam wsypałeś daje super efekt, dużo jaśniej w baniaku.

Muszę się na kaffkę wprosić :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - widziałem te pompy w 2 akwariach na żywo - co prawda efekt ich działania fajnie wygląda ale w jednym z akwariów dostałem informację że pompa się co jakiś czas zacina a u drugiego właściciela że małe ślimaczki, które tam włażą powodują jej zacieranie czy tam wyłamanie czegoś tam (dokładnie nie pamiętam więc proszę się nie czepiać) tak więc jako że w tej chwili nie mam jakiejś specjalnej potrzeby to się wstrzymam czekając na więcej opinii przed wydaniem 1200pln.

Robert: a ktoś Ci broni ? :) Wpadaj kiedy chcesz , nawet z własną kawą.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :-) kaffkę wezmę swoja ale woda będzie Twoja :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz zblizenie na korale to u siebie chce swiatlo wylaczyc. Jak robisz z daleka to mniej :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - słonej wody u mnie dostatek :) wpadaj to Ci zaleję tą kawę

Dzym : spoko, będę robił i takie i takie w takim razie :) Niestety ale przy 2.5 metra na zdjęciach z daleka w ogóle nie widać korali, a robionych komórką tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, z tego co widziałem, to ślimaki tam raczej nie mają pola do popisu. Awarie oczywiście moga się zdarzać, ale tutaj myślę że na Salariasie się raczej nie zawiedziesz :) Porozmawiaj z Grzegorzem, coś więcej Ci powie pewnie zarówno na temat awarii jak i działania.

W każdym razie, myślę że Twój zbiornik by na tym skorzystał - mniej pomp i lepsza cyrkulacja - kierująca wszystko do komina.

Ale nie namawiam - to nie są tanie drobiazgi z jednej strony, zaś z drugiej, doświadczenie masz większe i lepiej temat ocenisz.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - nie mówię o ślimakach typu turbo itp tylko o takich małych białych wielkości około 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to faktycznie nie dogadaliśmy się:). Również nie doczytałem że nie chodzi tyle o detrytus w piasku, co o unoszące się w toni pyłki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piasku, nie myślałeś o uzupełnieniu cyrkulacji "gyro"? Pytam, bo sam taką pompę mam (jeszcze sucha, ale baniak będzie do końca tygodnia), kupiłem ją właśnie po kilku opiniach które wystawiały wysokie świadectwo tym urządzeniom jako doskonałym wymiataczom detrytusu, bez zamiatania piaskiem.

W każdym razie, myślę że Twój zbiornik by na tym skorzystał - mniej pomp i lepsza cyrkulacja - kierująca wszystko do komina.

No way! Też tak myślałem przez pierwsze dni po uruchomieniu tej pompy. W rzeczywistości pompa tylko przy pierwszym uruchomieniu porobi trochę szumu i pomiesza w baniaku po swojemu, ale koniec końców cały syf pozamiata tam, gdzie się jej podoba i zostawi na dnie. Nie liczcie na to, że detrytus nagle zacznie unosić się do góry i trafiać przez komin do sumpa. U mnie długość akwa to jedyne 85 cm i przy pompie gyre w wersji 130 ustawionej na 100% mocy efekt ostateczny jest taki, że od miesiąca mam dno bez piachu bo nie mogłem sobie poradzić z brudem.

Marek - widziałem te pompy w 2 akwariach na żywo - co prawda efekt ich działania fajnie wygląda ale w jednym z akwariów dostałem informację że pompa się co jakiś czas zacina a u drugiego właściciela że małe ślimaczki, które tam włażą powodują jej zacieranie czy tam wyłamanie czegoś tam (dokładnie nie pamiętam więc proszę się nie czepiać) tak więc jako że w tej chwili nie mam jakiejś specjalnej potrzeby to się wstrzymam czekając na więcej opinii przed wydaniem 1200pln.

Jest dokładnie tak jak piszesz - pompa przy próbie ustawienia jej w tryb cyklicznej zmiany kierunku dmuchania zacina się non stop, a sterownik zawiesza. By odblokować pompę trzeba ją wyłączać z sieci. W zwykłym trybie ciągłego dmuchania w jednym kierunku pompa działa bez zarzutu. Pompa z uwagi na szeroki strumień fajna, ale ma jeszcze jedną istotną wadę: z racji dmuchania w jedną stronę szerokim strumieniem wszystkie acropory z czasem przekrzywiają się w jedną stronę jak drzewa na wietrze (fotka). Bez wspomożenia się innymi pompkami, bądź drugą taką samą po przeciwnej stronie zbiornika raczej się nie obejdzie.

Z ciekawości: ile sztuk acropor znajduje się w tym pięknym akwa?

post-24347-0-63499700-1458078959_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie? zdaje się że około 120-130 gatunków

Nie na zdjęciu... Wow!

Czy prowadzisz już zapisy chętnych na zakup tych cudeniek po podrośnięciu i zrobieniu cięcia przewietrzającego oraz czy petenci zza miedzy mieliby szanse wskoczyć do kolejki? :flower:

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale póki co są takie malutkie że w najbliższej perspektywie wątpie żeby coś było łamane na większą skalę..

Zapisów też nie robię :)

Nadal nie mam aparatu więc z iphona filmik z dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie ma co pisać ... to już światowy , najwyższy poziom.

Piękne.

pK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda, te kolory...super. Razem z Moniką jesteśmy pod wrażeniem.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik marzenie.. Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest lepiej - widziałem je wczoraj przy okazji picia kawy :) a może kawę piłem przy okazji oglądania kto by pamiętał skoro jeszcze inne czynności były wykonywane w między czasie :) - srajfon jak widać strasznie "niebieści" wszystko ale jak pisałem - wygląda pięknie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa nie była gratis - chłopaki mi przy okazji umyli odpieniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.