Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ma znaczenie: należy mieszać w miarę powoli - za szybko ponoć zabija fito

pooglądaj filmiki na Youtube - i sam dobierz prędkość bo ... zależy też od pojemnika

np. tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku jest dosyć mocne napowierzanie, więcej niż dwa bomble na sekundę i to chyba jest dwutlenek węgla.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mocno - bo worki wysokie / duża objętość

(dlatego napisałem żeby zobaczyć filmiki i samemu dobrać prędkość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby patrzeć na ten filmik to mam podobnie

Tak myślę jak długo pociągnie napowietrzacz jak go przytkam ta wyjściu

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak myślę jak długo pociągnie napowietrzacz jak go przytkam ta wyjściu

spokojnie można "przytkać"| - po to są zaworki i napowietrzacze nie padają

(podobnie działa większa głębokość zanurzenia więc bez stresu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś próbował hodowli fito przy ledach full spectrum ? na chwilę obecną przez troszkę ponad tydzień kręci się u mnie około 4 litry (3,5l solanki na 0,5l dojrzałego fito) w baniaku o niebieskim zabarwieniu po wodzie mineralnej oświetlanie właśnie ledami FS, i efektów za bardzo nie widać. Wiem, że bardzo rozrzedziłem i przez to przyrost fito może być słaby, ale zastanawiam się nad barwą światła i lekkim zabarwieniem bańki która może negatywnie wpływać na rozwój fito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy pojawi sie zawiesina w butelce podczas produkcji fito to znaczy ze cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja hoduje fito w 2.25l butelce pet po napoju. Na calosc daje z 15-20 kropli aquaplant i tak z tydzien czasu czekam. W dzien fito stoi na oknie, a w nocy oswietlam je najzwyklejsza lampką led o barwie cieply bialy. W ciagu dnia fito ma kilka godzin ciemnosci, jak slonce zajdzie, bo lampke wlaczam dopiero jak ide spac. Napowietrzam dosc intensywnie, o wiele wiecej niz 2 bable na sekunde bo nie mam regulacji. Po tygodniu jest juz w miare ciemne, odlewam ponad litr i dolewam nowej solanki i nawozu. Efekt jeszcze mnie nie zadowala, nie jest az tak ciemne, jakbym chciala, ale kupowalam od ludzi sporo jasniejsze wcześniej. Kiedy dawalam mniej pozywki fito sie nie mnozylo, bylo żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem zły dzień ;-) i chciałem wywalić fito z myślą że nie będę już lał, ok 4 litry sobie bólkało, ale wstrzymałem się i wlałem z 100razy większą dawkę aquaplanta :-) poprostu lałem jak na smingusa :-D skoro i tak do wywalenia.
Zostawiłem tak na chodzie, po tygodniu zielone jak nigdy.
Teraz się zastanawiam czy takie podkarmione fito nadaje się do użytku?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Glony w baniaku będą przeszczęśliwe - Ty raczej nie (odwiruj / przepuść przez ... filtr do kawy? i zrób testy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się z tym bawić nie będę i tak miałem wylać.
Z ciekawości sprawdziłem co z tego będzie.
Tak sobie głośno pomyślałem ile razy mogłem kupić właśnie takie fito "na dopingu" a potem się zastanawiać co jest grane w baniaku.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto hodowac fito na f2 samemu, a osad to nic złego, bo jak pisze Tester to tez fito

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, szwagieros napisał:

Dlatego warto hodowac fito na f2 samemu, a osad to nic złego, bo jak pisze Tester to tez fito

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A gdzie dostane f2 ? sprzedajesz albo znasz kogoś ? 

Mi się wydaje ,ze przez fito hodowanym na aquaplancie parametry szaleją ,zaobserwowałem u siebie 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,pare lat temu kupilem dwie butelki znanej firmy (Nie pamietam jakiej) i robilem ten plankton caly czas,musial to byc wysokiej jakosci produkt,gdyz plankton wychodzol na prawde piekny i bez zadnych klopotow...Pamietam ze zlewalo sie troche planktonu i trzymalo w lodowce by raz na jakis czas odnowic hodowle...Sek w tym ze nie pamietam,jaka firma to sprzedawala (z pierwszej butelki dodawalo sie plynu i zakrapialo druga butelka)...Moze ktos cos wie?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewając fito wyłączacie odpieniacz? 

jak tak to na ile i kiedy dolewacie dzień noc?


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaki powinien być poziom zasolenia wody do produkcji fito, 1.020?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zasolenie może być różne.  Różne gatunki fitoplanktonu tolerują różny zakres zasolenia. Ja fitoplankton hoduję na wysokim zasoleniu - 1.5 x woda morska. Hodowla jest wtedy bardziej stabilna i nie ma problemów pierwotniakami albo wrotkami... Twardość węglanowa nie może być jednak zbyt wysoka. Do tego trzeba używać "nawozu f2" - ja stosuję 0,5 dawki. 

Oczywiście hodowla fitoplanktonu jest dość prosta. Problemem może być utrzymanie stabilnej, wydajnej hodowli przez cały rok ale przy większej wprawie nie ma z tym problemu. Mi hodowla nie zdechła chyba od przynajmniej 2 lat więc procedury działają... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.